Událost válečné tažení.

Líbila by se vám tato událost?


  • Celkový počet hlasujících
    15

sauron 11

Komentátor
Současný stav: většina událostí je furt to samé.
Nápad: viz níže.
Zkoušel jsem nápad hledat na fóru: ANO


Událost
by kombinovala klasické dobývání jako na mapě území s vylepšováním speciálních jednotek a agresivními NPC. Hráč by kromě plnění úkolů musel i strategizovat a být trochu aktivní.

Úkoly
Průvodcem událostí by byl starý generál Horn. Během 75 úkolů by vyprávěl své historky z mnoha válek a bitev. Za každý úkol by byla odměna 10 válečných vyznamenání (měna události) a na těchto bodech by byly speciální odměny:

5. úkol staré bojiště lv. 1.
15. úkol vylepšení starého bojiště.
30. úkol 150 válečných vyznamenání.
40. úkol 3x každá speciální jednotka
45. úkol vylepšení starého bojiště
60. úkol vylepšení starého bojiště
75. úkol vylepšení starého bojiště+ portrét dobyvatel

Okno události

Podobalo by se mapě území, bylo by zde 10 nezávislých oblastí, a startovní oblast pro hráče. Po otevření startovní oblasti by se objevilo několik oken: (všechna okna kromě rekrutování by byla dostupná i v dobytých oblastech, viz níže.)

Rekrutování- zde by se daly rekrutovat tyto speciální jednotky určené pouze pro tuto událost. Byly by to tyto:

Bojový slon- těžká jednotka
Vrhač ohně - artilérie
Šlechtic - rychlá jednotka
Lučišník se zápalnými šípy- střelec
Zbrojnoš- lehká jednotka

Za tyto jednotky by se platilo měnou události. Cena by byla 20 vyznamenání za jednotku.

Trénink- zde by se za vyznamenání jednotky vylepšovaly na vyšší úroveň. Max by byla 5. úroveň. Každá úroveň by přidala jeden bod ochrany.
šly by trénovat pouze jednotky jenž by byly v současné oblasti. Tedy ne ty, které by se přemísťovaly.

Kasárny- zde by se ukazovalo kolik je v oblasti jednotek, jaké je jejich zdraví a jaké posily sem míří. Také by se ukazovalo, kolik míst pro jednotky zde zbývá. (Základ by byl)

Boj- Teď jsme u toho nejdůležitějšího. Zvolili byste jakoukoli oblast, zvolili sestavu a odeslali útok. V případě vybrání vlastní oblasti byse jednotky přesunuly do této oblasti.


Shrnutí a přehledné vysvětlení mechaniky.

Po otevření okna události se objeví mapa pro tuto událost. Otevřu svou startovní oblast, vyberu rekrutování a koupím armádu co chci. Max. počet míst je 16 základ plus 2x8 míst, každý za 40 vyznamenání. Poslední je za 50 dia. Jednotky jsou na lv. 1, tedy mají 10 životů.

Otevřu záložku Boj a vyberu jednu z provincií, které se nachází vedle té mojí základní. (jinou zatím nemám) dám útok a zaplatím za to 10 vyznamenání. Poté mi to náhodně vylosuje jednu z obranných armád. Každá provincie má 1 až osm obranných armád a každou z nich je třeba porazit jednou až čtyřikrát. Záleží na provincii. Za vyhranou bitvu získáte odměnu a čím méně jednotek vám padlo, tím větší je šance na denní speciál. Jakmile jsou všechny armády poraženy, provincie je dobyta, a vy získáte velkou cenu. V této oblasti se vám otevře možnost tréninku, zobrazí se kapacita kasáren v této oblasti a umožní se vám útočit s jednotkami z této oblasti na oblasti vedlejší. Oproti startovní oblasti ale můžete nastavit obrannou armádu a nemůžete zde rekrutovat jednotky.

Pokud zaútočíte s jednotkami z jiné než startovní oblasti, vyprovokujete tím útok z této oblasti na oblast, ze které jste útočili. Tedy se střetne vaše obranná armáda s nepřítelem. Obranná armáda se neobnovuje a tím pádem se jí přenášejí životy. Vydrží ale dvě prohry, než zemře. Šel by odemknout druhý slot pro obr. armádu, tedy by nepřítel musel 4x mít úspěšný útok, než by vaši provincii dobyl.

Pokud přijdete o oblast, polovina jednotek v ní umře a zbytek se stáhne do nejbližší provincie, která má volno. Tzn., že se vám armáda může rozdrobit po všech provinciích. Pokud nezbude místo, jednotky umřou. Za znovudobytí ztracené provincie by nebyly odměny.

O půlnoci se všechny jednotky vyléčí a poté provede nepřítel 1x auto útok na nejslabší provincii.
Startovní oblast nelze dobýt.

Po dokončení celé mapy se za vyznamenání odemkne
další mapa.


Odměna: staré bojiště

lv.1 Mince a zásoby
lv.2 Mince, zásoby a 1 náhodná jednotka
lv.3 Mince, zásoby,2 jednotky a 5% útok útočné armády.
lv.4 Mince, zásoby, 3 jednotky, a 10% útok útočné armády

lv.5 Mince, zásoby, 4 jednotky, a 10% útok útočné a obranné armády
lv.6 Mince, zásoby, 5 jednotek, a 15 útok útočné a obranné armády
lv.7 Má dvě možnosti: a) Zapomenuté bojiště- Mince, zásoby, 5x tulák, 20% útok a obrana útočné a obranné armády.

b) Proslulé bojiště- Mince, zásoby, 5x šampion a 25% útok a obrana útočné a obranné armády.





Snad to jde pochopit:) Budu rád za všechny komentáře a připomínky.

 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Pro. ALE nevím kterého generála Horna máš namysli (jestli smyšleného, nebo nějakého historického), i přesto mi přijde doslova divná ta kombinace jednotek. Ten bojový slon a Vrhač ohně mi vyloženě trhají žíly. Uvítal bych jednotky z éry právě tohoto generála.

Dále tu 7. úroveň bojiště bych pozměnil. Určitě bych dal pryč ten jeden bod ochrany. Ten podle mě nemá v dosavadní verzi hry co dělat. Podobně se mi tam nelíbí ta kombinace 1x tulák, 1x šampion a 3x jednotka. Prostě vyber jedno z toho a je to. Představa, že najedu na budovu a vidím tam, že jsou ve výrobě na třech řádcích po sobě překřížené meče, se mně prostě nelíbí.
 

JOSEF 70

Psavec
Proti--- 1) chybí volba možnosti u úkolu a to nejlépe nebojová. 2) Agresivní oblast řízená PC se hodí do CB nebo C v C ale ne do události či kulturní osady.. 3) Návrh bez útočného PC se rozsahem a délkou spíš podobá ZAJÍMAVÉMU popisu bojové části MOŽNÉ nové kulturní osady ŘÍM s postavou Julius Caesar.
 
Naposledy upraveno:

sauron 11

Komentátor
Pro. ALE nevím kterého generála Horna máš namysli (jestli smyšleného, nebo nějakého historického), i přesto mi přijde doslova divná ta kombinace jednotek. Ten bojový slon a Vrhač ohně mi vyloženě trhají žíly. Uvítal bych jednotky z éry právě tohoto generála.

Dále tu 7. úroveň bojiště bych pozměnil. Určitě bych dal pryč ten jeden bod ochrany. Ten podle mě nemá v dosavadní verzi hry co dělat. Podobně se mi tam nelíbí ta kombinace 1x tulák, 1x šampion a 3x jednotka. Prostě vyber jedno z toho a je to. Představa, že najedu na budovu a vidím tam, že jsou ve výrobě na třech řádcích po sobě překřížené meče, se mně prostě nelíbí.

Díky za připomínky, bojiště jsem už upravil, udělal jsem dvě možnosti na lv. 7, první 5x tulák a druhá 5x šampion a vyšší bonus pro armádu.

Co se týče jednotek, tak jsem se snažil neopakovat názvy jednotek, které už existují. Jinak ideálně jednotky z raného středověku. Souhlasím, že jsou dost na nic. Pokud by jsi měl nějaký nápad? Každopádně díky za připomínky.
 

graywolff

Nováček
Pěkně popsané. Ale než na událost by to byl spíš základ pro celou novou hru ;)
Takže ač nerad jsem proti.
 

Hrneček23

Komentátor
PROTI..
Ne že by to bylo špatné.. Je to dobře vymyšlené, ale řekl bych že toto není návrh pro nějakou každoroční akci/událost, ale pro další odvětví hry.. Potom by to bylo fajn.. Smysl to má ale neumím si představit že by tohle všechno mělo určitý časový harmonogram jaký mají události..
Jako nějaké nové odvětví hry bych si to dokázal představit ale jako např. podzimní událost nebo jinou dekádu asi ne.. Kam by si to konkrétně chtěl ˝zasunout˝ když už se zdá, že veškerá roční období jsou již obsazená... Máme tady jarní , letní , podzimní, zimní události a mezi tím jsou speciálky jako svatý Patrik, halloween atd atd.. To už by pak byla událost za událostí a i tak je toho dost si myslím..
 

explorer Pablo

Dopisovatel
PRO
on tim asi myslel, zrušit pár nudnejch eventů a dodat tomu štávu nějakou bojovou akcí a já jsem pro jeden až dva bojové eventy!
Zrušit třeba skákání žab a pečení dýnových koláčů :p
 

explorer Pablo

Dopisovatel
a to mně se zase fotbal líbil,hlavně trénink :) je fakt že i mně ty hlavní zápasypárkrát naštvali,ale to asi je ta pravděpodobnost a další matematické tahy IT
 

jaromires

Dopisovatel
nejhorší event byl Den svatého patrika ;) Fotbal i žáby jsou fajn;)na válečné tažení bych se leda tentononc;)
 
Nahoru