Urbanismus měst

Současný stav: města většiny hráčů se v honbě za výkonem postupně zvrhnou v ošklivý antikvariát bez ladu a skladu a počítání místa na bonusy, práce všech, kteří se podílí na vývoji kompletního vizuálu dané doby tak přijde v niveč.
Nápad: redukovat možnost stavění VB a speciálních budov pouze na budovy současné doby a dob minulých, přiblížit se tak realitě budování měst
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: NE
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Představa pěkná, ale to ti neprojde. Ani nevím jak bys to chtěl udělat, aniž bys smazal všechny speciální budovy. Je přece divné, aby město v době železné vlastnilo Terasovitou farmu, nebo Výrobce sání. PROTI
 

peepee77

Veterán
Rohodně proti.
Vznikla by nemalá škoda hráčům kteří už do výnosnosti města investovali nemálo času a prostředků.
Pokud chceš město odpovídající tvé době klidně si ho tak stavěj, ale já to tak dělat nepotřebuju a jestlibse ti moje město nelíbí tak do něj nelez.
 
Proti. Jak by se naložilo s budovami, které jsou mimo to tvé kritérium doby, když by byly postaveny za tvé součastné éry, ale postupem vývoje by ses dostal do budoucích ér, které by už kritériu nevyhovovaly?
 

JOSEF 70

Psavec
Tím vlastně říkáš že když postoupí o jednu herní dobu jeho budovy poskočí o dvě. :)) Zajímavý pohled na hru i návrh co tu je. :)) Pak ovšem žádný návrh nemá hlavu ani patu :)) Příště v návrhu čti všechno tady hlavně plný význam výrazu "dob minulých" A také ber na vědomí že současná doba je jiný výraz než "Současnost":)) Jinak si Cliffsi nestěžuj že tvoje protiargumenty prostě neuspějí:))
 
Naposledy upraveno:
PROTI


A) nachízím se v éře X a cechovní člen je v éře Y kde Y>X
B) Mám na to, abycj mohl dávat výzkumné body do VB hráče Y, kdež budova D, do které rávám je z éry vyšší, tedy D>X
C) Získám za to patřičné nákresy N v počtu P kde nastávají tři situace:
P=0 budova se u mne neprojeví, není možnost dokoupit nákresy za diamanty, vracím se na bod B
P<9 budova se projeví, ale některé nákresy nemám, mohu se vrátit k bodu B nebo přejít na bod D
P>9 budova se projeví, ale některé nákresy nemusím mít mohu se vrátit k bodu B nebo přejít na bod E
D) Pokud se rozhodnu si proces urychlit, mohu investovat svoje diamanty a to až v počtu 1800 - k*N neb k je počet originálních nákresů a N je počet originálních nákresů
E) Mám možnost posměňovat duplikáty, a pokusit se dossáhnout na všechny potřebné nákresy. Pokud se nezadaří, vracím se k bodu B, případně bodu D

Mám všechny nákresy N mohu přejít na bod F

F) Cechovní člen z éry D je ochoten mne prodat suroviny na budovu z éry D do které jsem jinému/stejnému házel.
G) Daruji mu patřičné výzkumné body
H) Směním obchodem 2:1 kde dostanu více přestože dávám slabší zboží, neboť jsem platl pomocí výzkumných bodů.

Tento možná náročněji popsaná proces je legální a neporušuje pravidla hry. Tedy tvůj návrh je nemožné uskutečnit, neobť by v cechu mohli býti jen ti hráči, kteří mají VB takového typu, jako je nejnižší éra hráče. Tímto by jsi nutila hráče tlačit výzkum dopředu, což není ideální taktika. Tímto by jsi omezovala hráčům svobodu, což je dokonce protizákonné :D Tímto by jsi musela přestavět celou mechaniku VB, což ti asi nikdo neudělá. Hráči ti za tto nepoděkují, a navic zpracování návrhu je dost vágní a odfláknuté, přestože splňuje požadavky na nové návrhy, dej si na nich příště více záležet.

Vyjádření matematickými formulkami tento text zkrátilo o pár set slov, děkuji za pochopení
 

JOSEF 70

Psavec
Prodávání VB z vyšších dob hráčům z dob nižších vymizí samo jak přebytky zboží budou končit v CB :)) Na to aby se víc stavěli budovy odemčené z výzkumu stačí aby byli renovační sady o hodně vzácnější:))
 

Dan 77

Veterán
Prodávání VB z vyšších dob hráčům z dob nižších vymizí samo jak přebytky zboží budou končit v CB :)) Na to aby se víc stavěli budovy odemčené z výzkumu stačí aby byli renovační sady o hodně vzácnější:))
Cože? :D
Zboží v CB skoro neutrácím. A méně renovaček nepomůže k tomu nestavět budovy, které produkují výzkumáky, útočný bonus apod., to je univerzální a je to teď každý event... Sochy cti z CB nebo budovy z expedice taky nevyzkoumáš ve výzkumu... Kulturní osady zase poskytují budovy většinou bez ohledu na postup stromem výzkumu, dokonce z dost exotických nebo časově vzdálených civilizací. To by se musely zakázat kulturní osady nebo by budovy z nich musely po přestupu do jiné éry asi mizet. :p
 
Nahoru