uroven globalneho chatu a bezmocnost serioznych hracov

Kama

Nováček
asi po tyzdni neskutocnych sprav na globalnom chate mi to uz nedalo, a musim to napisat.
zacali sa tam takmer permanentne vyskytovat dvaja hraci. Koko FoE ty a frajeris. Koko je zjavne troll, ktory ani nehra, staci sa pozriet na jeho mesto. iba obtazuje a spamuje chat. druhy - frajeris - opakovane vklada sukr. tel. cislo ineho hraca bez jeho suhlasu a vyzyva na jeho zneuzivanie. mozno to ziadne pravidla nezakazuju, ale z moralneho hladiska je to uplne dno, co sa posledny tyzden deje na globalnom chate. nahlasovanie nepomaha. ignoracia tiez nie je riesenim pre vsetkych, pretoze tym padom ten globalny chat bude pre dvoch hracov. snad tvorcovia hry nechceli z globalneho chatu spravit to, co sa tam deje teraz. mozno by stacilo, aby samotni administratori obcas na tech chat nakukli. ziadam prijat tvrde opatrenia voci tymto dvom menovanym hracom. myslim, ze to nie je len moj nazor.
 

Svatej

Legenda
Od toho tu máme možnost nahlásit takové hráče podpoře. Třeba tak že v chatu klikneš na jeho jméno a vybereš "nahlásit"
v případě toho telefoního čísla, tak podle plných VOP :
§ 12 Tvé povinnosti
  1. 12.3Jakožto uživatel se vyvaruješ všeho, co by ohrožovalo nebo poškozovalo provozování a funkčnost her i svornost mezi uživateli. Obzvláště je ti zakázáno
    • bez oprávnění zveřejňovat osobní a důvěrné údaje,
a ohledně trollingu záleží jakou má formu, dá se použít hodně paragrafů jak ze zkrácených pravidel, tak z plných VOP

§ 3 Komunikace
InnoGames netoleruje žádnou komunikaci, kterou tým Forge of Empires považuje za nezákonnou, urážlivou, výhružnou, hanlivou, agresivní, sexuálně explicitní, pornografickou (zahrnující, ale nelimitující pouze na kresby a animace), politicky extrémní, nábožensky fanatickou, ohrožující dospívající, rasistickou, zlehčující zneužívání drog nebo alkoholu nebo podporující užívání zmíněných látek nebo v jakémkoliv směru nevhodnou. Sdílení odkazů na takový obsah je také zakázáno.
Spamování hráčů ve hře nebo na chatu je obtěžující a nebude tolerováno.
Vydávat se za člena herní podpory nebo jeho známého za účelem získání nějaké výhody je přísně zakázáno.
Příklady:

  • Je zakázáno používat nevhodné herní jméno.
  • Je zakázáno propagovat konkurenční hry, zasílat nevhodný obsah nebo odkazy na něj, zasílat odkazy na stránky, které nabízejí peněžní výdělek nebo zasílat odkazy na jiné hry.
  • Je dovoleno označit hráče jako „začátečník“ a kritizovat jeho způsob hry, za podmínky užití vhodného slovníku.
  • Výhružky jsou povoleny pouze, pokud se vztahují ke hře a ne k reálnému životu. Například můžete hráči vyhrožovat, že napadnete a vyrabujete jeho město, pokud Vám nedá body výzkumu. Avšak není povoleno vyhrožovat, že si někoho najdete a zbijete jej, pokud Vám nedá body výzkumu.
  • Není povoleno psaní pomocí pouze velkých písmen nebo spamování chatu stejnou zprávou.
  • Žádáme hráče, aby nepoužívali názvy účtů, které zahrnují celé e-mailové adresy, úplná jména nebo telefonní čísla a to v zájmu Vaší bezpečnosti a ochrany osobních údajů.
  • Nabádání jiných hráčů k porušení pravidel je zakázáno.Jinou věcí je, že očividné trolly podpora ani po stovkách nahlášení neblokuje. Alespoň taková je zkušenost z arvahallu. Zelvanator bohužel stále hraje.
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
No prý tyto hráče už mnozí opakovaně nahlašovali.
VOP jsem celé nečetl a je dobře, že to v nich je.
První zmíněný hráč hledá hráče, co by chtěl opustit město, aby mu ho předal s posvěcením herní podpory, shání se po cizím městě i na jiných herních serverech. To možná proti VOP není, nebo taky je, nevím. Každopádně je proti VOP i zkráceným pravidlům mít i v názvu města něco, co tam nemá být. :D
 

Lord Org

Psavec
Od toho tu máme možnost nahlásit takové hráče podpoře. Třeba tak že v chatu klikneš na jeho jméno a vybereš "nahlásit"
v případě toho telefoního čísla, tak podle plných VOP :
Já osobně jsem frajerise nahlásil tak pětkrát, a efekt 0. Slovy nula :(
V tomhle případě naprosto nechápu, že nemá dotyčný když už ne permanentní, tak minimálně hodně dlouhý ban. A je mi úplně jedno, co se mezi ním a Valldou1 stalo, to na věci vůbec nic nemění. Ten člověk nemá ve hře co dělat.
Na jednu stranu souhlasím s Kamou, číst globální chat (po většinu času) teď je něco, o co normální člověk nemůže vůbec stát. A ve výčtu jednotlivců bych kromě jmenovaných mohl klidně i pokračovat.
Na druhou stranu začínat s nějakou větší korekcí hráčů nebo jejich příspěvků je dost ošemetná věc, hloupost není "trestná", a protože jsou takoví jedinci ve společnosti, čas od času se prostě někdo takový objeví i tady. První z dlouhé řady byl asi Rozum, další před ním se mi nikdo nevybavuje ...
To že ale globál tímhle ztrácí na svém významu (tak jak si ho vykládám já, ale možná se pletu) a když náhodou někdo něco shání, má velkou šanci mít smůlu, protože jeho příspěvek zanikne v obrovském množství "neinteligentních" příspěvků, je prostě holý fakt :(
 

Zelda

Člen
Tohle téma mne donutilo se po dlouhé době opět vrátit na fórum, protože mi to chování také vadí. Možná by stálo za to, aby se na chat přišel někdy podívat moderátor/admin, aby to vidět na vlastní oči a posoudil na místě. Ti dva jsou oba beznadějné případy. Asi jsem už příliš starý na to, abych takové chování chápal a snažil se ho pochopit.
Každý se dnes ohání svobodou slova, ale že končí tam, kde začíná toho druhého - to už ho nezajímá. Když jsem se jako dítě choval nevhodně a nenechal jsem toho ani po upozornění, přiletěla prostě facka. Nebylo jich jen pár, ale ve výsledku ze mne myslím vyrostl člověk, který moc dobře víc co se sluší a co ne. Ve hře podle mě nevhodné chování lze korigovat ne třeba rovnou banem, ale zamezením používání chatu. Spousta lidí se totiž chová nevhodně jen proto, že si tím léčí nějaký komplex a zvyšují si ego. Co na tom, že ti inteligentnější je rozhodně neobdivují, ale považují za hlupáky.
Co se momentálně děje na globálním chatu na Arvahallu podle mě odrazuje ostatní (i od hry), což určitě není v zájmu Inno.

Sám jsem správcem chatu na YouTube streamu z čapího hnízda (což je pro nejmladší generaci často naprosto nepochopitelný přenos) a návštěvníky, kteří se uvedou prvním pozdravem "čau *****" (dosaďte libovolnou vulgaritu) bez milosti blokuji... Když tě to nezajímá, tak tam nechoď (nebo to nehraj) a pokud tam jsi, chovej se tak, aby jsi neobtěžoval ostatní.
 

ladacert

Psavec
Za mě by klidně mohli i zpřísnit podmínky co se týče pravidel protože někteří co tam předvádějí je strašné a mám pocit že si z podpory dělají ,,dobrý den,, .Hráč je nahlásí a nic prochází jim to dál..Zavedl bych i do pravidel počet porušení pravidel.Např: Pokud hráč bude 30 nahlášen za malý prohřešek dostal by trvalý ban.Běžný hráč pokud by byl upozorněn že porušil pravidlo a po omezeném počtu nahlášení dostane ban si dá pozor. To by mohla být taková ,,past na trolly,,kteří neustále provokují.
 

Koko FoE ty

Turista
... já bych nejprve ty "záškodníky" jasně označil... třeba sedmicípou oranžovou hvězdičkou...aby se jim "normální" a "slušní" lidé mohli obloukem vyhnout...
 

Koko FoE ty

Turista
... chci jen něco co máte vy, rychlejší cestou než vy... jinou cestou než vy:)... ten zbytek je jen omáčka v rámci pravidel...nikoho jsem neurazil a nikoho nenapadal...a jestli se někdo našel v tom co jsem psal a nějakým způsobem se ho to dotklo, to bohužel neovlivním... a ze slohu jsem pravda nemíval dobré známky... a pokud jsou moje přirovnání a moje chování v rozporu s vaší hrou, tak se asi budeme muset rozloučit...podporo podpoř někoho :)...
 

Dan 77

Veterán
Jo jo, třeba jednou píšeš jako argument o zachraňování životů, žes třeba zachraňoval životy a teď za to hypoteticky něco můžeš chtít (účet).... ale jindy píšeš o tom, jak bys první pomoc nikdy neposkytnul, že je to vlastně služba společnosti, protože bys asi nazvracel přímo do rány raněného...... a tím pádem že bys šel sedět ať už za neposkytnutí první pomoci, anebo za ublížení na zdraví při pokusu o první pomoc (v návaznosti na odpověď Macy). A taková přirovnání k darování účtu dokola píšeš, hezký. Jen samý trolling v tomto duchu, asi ti chybí základní hodnoty a vychování. A i jinými smyšlenkami se pokoušíš vzbudit lítost nad tebou.

Jindy zase odrazuješ od hraní této hry, že s ní někdo ztrácel hodně času (ok, to může být tvůj názor, a nejen na hry, ale i na jiné formy zábavy nebo na jiné činnosti) a abychom na ní nebyli závislí - ale současně chceš od někoho účet, a to i když jsi prý dřív propadal závislosti, jak sám píšeš. Možná je to záměr, aby si někdo řekl, že u toho tráví teď moc času, tak svůj účet někomu přenechá, konkrétně tobě, když jsi po ruce, ale to je fuk, takhle asi pomoc nefunguje.

Přitom když to neumíš teď, tak to už vůbec nebudeš umět s něčím rozvinutějším účtem... Jen ti chybí trpělivost si něco vybudovat sám, vůle, možná proto, že tě ani FoE nedokáže bavit, takže bys nevydržel ani u rozvinutějšího účtu. Cesta může být i cíl, pro tebe ale ne. Stěžuješ si, že v eventu nemůžeš plnit úkoly, protože nic nemáš, no ještě aby jo, když v tom městě máš jen silnice a radnici (záměrně, aby sis kreslil a nemusel vybírat výrobu). Když ti jde jen o spamování a trolling, tak si najdi jiné místo, kde ti to budou tolerovat.

A perlička, dva zmínění hráči nedostali ban, ale někdo jiný, kdo napsal pár sprostých slov kvůli tomu, že už byl naštvaný z podoby chatu, ho včera dostal na 24 hodin. To mi nepřijde fér... Buď se mu mělo dát jen upozornění, nebo aspoň ban všem, ne tomu jednomu. Sice chápu, že to na herní podpoře neměli čas číst celé, jen nahlášené věty, ale... Nooo vlastně ani tak to nechápu, vždyť i "Koko FoE Ty" napsal jednu oplzlou poznámku před nezletilým(i), kterou jsem, přiznám se, u něj speciálně rád nahlásil, ale to herní podpoře jako nevadilo?? Na chatu je totiž pořád dál. Nebo dostal aspoň upozornění??
 
Naposledy upraveno:

Koko FoE ty

Turista
...nejsi doktor?... kdybych měl ty anamnézy na papíře, třeba by to najednou všem kolem došlo...omlouvám se za slova o neposkytnutí pomoci...poskytnu a nebo omdlím...takže neposkytnu...ach jo...způsobím tak více práce záchranářům... ale když pán říká, že musím, tak asi musím... protože on mě nejlíp zná a v čistě hypotetické situaci už byl ve všech rolích a ví, jak by se měl zachovat každý z nás... a to mi ubližuje opravdu...nebo třeba... Takhle to hraj!!!... to jak čtu...tak se mi ani nechce spát :)
 

Joxer

Člen
... chci jen něco co máte vy, rychlejší cestou než vy... jinou cestou než vy:)... ten zbytek je jen omáčka v rámci pravidel..
Ale vtip je v tom, že chceš tu omáčku v rámci prvidel. Jen svojí cestu k omáčce považuješ za oblohu, čímž se motáš sám do sebe a meleš hloposti, co vydáváš za přirovnání.
... a pokud jsou moje přirovnání a moje chování v rozporu s vaší hrou,
Jsou spíše v rozporu s racionalitou. Lidi jen nechtějí číst někoho, kdo trpí permanentním nedodtatkem informací a v tvém případě nejde o samotnou hru,ale o hráče.
.podporo podpoř někoho
Podpora tu nesupluje strany, které se staví na něčí stranu
 

Koko FoE ty

Turista
...chtěl jsem koupit účet, nesmí se to...tak jsem se vydal cestou trnitou a u toho pár, spoustu (nevím) lidí popudil... stejně jako tomu je v běžném životě... snad jsem tím nikomu nezkazil tuto skvělou hru...
 

Koko FoE ty

Turista
...co to bylo za větu?..."klikání na myšku" v rozhovoru s šestnáctiletým po 22:00...tak to omlouvám, že jsem byl takhle ostrý...a varování jsem dostal...neboj:)
 

Koko FoE ty

Turista
...hrozná doba... co jsou lidi schopný udělat pro jeden účet ve hře...v televizi říkali, že i reklama funguje, už přišlo pár nabídek... díky moc hoši, radost s vámi spolupracovat :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Lord Org

Psavec
No, doufám že si toto vlákno podpora aspoň pročte a vyvodí z toho jaká je aktuální nálada na arvahalu směrem k cz týmu a jeho schopnosti zakročit ve vyhrocených situacích na chatu
Já jsem sice od přírody optimista, ale po letech zkušeností se obávám, že nám na konec nezbude nic jiného, než na příspěvky dotyčných nijak nereagovat a doufat, že to pak snad odezní samo.
Leda by se podpora pochlapila a zvolila např. řešení nastíněné Zeldou, to by mohla být vhodná forma.