uroven globalneho chatu a bezmocnost serioznych hracov

Ano, jak již Kama a ostatní víše psaly Globální chat se poslední dobou hodně změnil, dříve se nesmělo ani naznačit žádné sprosté slovo natož ho napsat jinak už byl hráč potrestán, natož když byl nahlášen. Teď si každý píše co chce a ani když je několikrát nahlášen několika lidmi, nic se neděje. Je to opravdu smutné. Asi nikdo pravidla nečte. :-(
 

Dan 77

Veterán
Koko, zase si čteš mezi řádky něco, co naznačováno nebylo.
Nepsal jsem ti, že máš poskytovat první pomoc za každé situace (někdy je dokonce žádoucí jen zavolat záchranku a se zraněným nic nedělat, na mně by ani nebylo posuzovat správnost), ale že jak jsi o těch hypotetických situacích psal, bylo na pováženou. Myslel jsem, že jsem to napsal v tomhle ohledu srozumitelně, že mi jde jen o ukázku tvého vyjadřování. Kdyby to bylo pokus o černý humor aspoň, tak by to bylo z mého pohledu něco jiného, třeba bych se i zasmál, ale...
To samé s hrou - nikdo ti nepsal, že hraješ blbě, jen to, že se vyhýbáš tomu si proklestit vlastní cestu a místo toho sháníš účet - ani ti nikdo nepsal, že bys byl kvůli svému městu méněcenný, jak se snažíš si před ostatními na chatu namluvit. Nebo to píšeš cíleně, abys ze sebe dělal chudinku? Těžko říct.
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Prosím o dodržování pravidel fora ( § 9 Support ). Jestli máte nějaké stížnosti na práci podpory napište tiket a žádejte delegaci ticketu na někoho z vedení hry.
 

DabraBary

Moderátor

Člen týmu
Vše ohledně Koka a frajerise jsem řešil já, všechny stížnosti tedy mohou jít za mnou... není to tak, že podpora by byla nečinná, či byl špatně nastaven systém, vynasnažím se Vám tedy nastínit, jak to ve hře funguje. Ano o popsaných problémech vím už od samotného začátku a samozřejmě je řeším, ty hodně velké ihned, malé daným postupem, bohužel ne vše jde hned.
Co se týká zveřejňování osobních dat, tak je to samozřejmě proti pravidlům a bylo zakročeno a s hráčem vše probráno. Menší prohřešky v podobě urážení a pod. se řešilo postupnou cestou.
Tak teď tedy k té cestě: někdo navrhoval xy prohřešků a poté permanentní ban... postup je nastavený tak, že za 4 malé prohřešky je ban na 24 hodin a poté při každém dalším varování se automaticky dá nový ban, který je o 6 hodin delší. Při větších prohřešcích se vše urychluje a prodlužuje. Každopádně pokud třeba 4 hráči nahlásí jiného hráče za úplně stejný prohřešek, není možné ho ihned odstavit od hry, pořád je to jeden a ten samý prohřešek, za který přijde trest jen jednou. Proto někteří dostali ban za jedno nahlášení, protože už měli nastřádáno z minula a některým chvilku trvalo, než se k němu dopracovali. O hráčích této hry si můžeme myslet co chceme, ať už že jsou hloupí, neznalí, gramaticky nevyspělí či cokoli jiného, ale pořád jsou to lidé, kteří mají právo na hru. Každopádně která bude ve slušnosti a respektu k ostatním hráčům. Tuto hru hraje v ČR desítky tisíc hráčů, tak určitě nemůže vyhovovat každý každému, proto je tu podpora, aby vše hlídala v rozumných mezích. Při tomto počtu je situací velmi mnoho, kdy má problém jeden hráč s druhým, stejně tak i přes nahlášení probíhají boje mezi staršími hráči o to, kdo bude mít výhodu při případném banu druhého hráče. Všechny nahlášení do jednoho se kontrolují a vyhodnocují, nic nedělá systém sám a věřte, že se netolerují ani spamy, či urážky a nadávky např. v neúplném tvaru ...ALE... není spam jako spam, není urážka jako urážka a pod. proto není vždy dle přání hráčů, ať už těch, kteří dostali varování, nebo těch, kteří by chtěli jiného potrestat. Práce podpory není jednoduchá a zvláště na neoblíbeném místě, kde se řeší nahlášení. Naše práce je kritizována ať už jednou, nebo druhou stranou a pokud to není problém typu "vrať mi budovu", který se řeší jednoduše, je vždy nějaká strana ublížená. To si ale nestěžuji, práce mne baví a pokud bude zájem, tak samozřejmě budu s radostí pracovat dále, ale jen chci, aby jste věděli že udržet jednu z nejlepších prohlížečových her na světě ve správných kolejích není jednoduché a vše nefunguje jen mávnutím proutku. Nenechme si jí tedy kazit a nekažme ji druhým, i když má hra své chyby, stejně tak i podpora, nikdo není dokonalý.
A teď Koko. Ohledně prodeje účtu jsme si vše vyjasnili. Převod účtu má svá pravidla a je při určitém postupu legální, nemůžeme tedy bránit. Co se týká urážek, opět se vše řeší a dle pravidel je postupováno vždy.
Co se týká nečinnosti podpory, tak musíte brát v potaz zákony. Není možné svévolně nahlížet do zpráv a komunikace hráčů, jsme tedy odkázáni jen a pouze na nahlášení od jiných hráčů, kdy JEN v těchto případech máme přístup do určité komunikace a můžeme jí řešit. Není tedy dobré oplácet stejnou mincí, ale jediným řešením je nahlášení a následné řešení podporou...
Tak a teď případné dotazy... ;)
 

Svatej

Legenda
postup je nastavený tak, že za 4 malé prohřešky je ban na 24 hodin a poté při každém dalším varování se automaticky dá nový ban, který je o 6 hodin delší. Při větších prohřešcích se vše urychluje a prodlužuje. Každopádně pokud třeba 4 hráči nahlásí jiného hráče za úplně stejný prohřešek, není možné ho ihned odstavit od hry, pořád je to jeden a ten samý prohřešek, za který přijde trest jen jednou.
Tohle myslím všichni chápeme. Postup je stejný u drtivé většiny konkurenčních her, liší se jen délka trvání a počet prohřešků.
Jenže koko byl minimálně během pátku a soboty nahlášen minimálně za 4 různé věci, přesto v neděli v 19:40 publikoval na globálních chatu, z toho vyvozuju že trest nepřišel? Kolikrát byl koko nahlášen před pátkem nemůžu říct, ale podle toho co jsem četl z reakcí na něj bych řekl že to nebylo jen za jeden příspěvek.

Jasně, děláte to zdarma, jasně, jste jenom lidi s jinejma starostma, jasně, byl víkend, atd atd, ale to přece jsou všechno důvody proč ty konkrétně jsi to neřešil včas, ale ne proč to včas neřešil někdo jinej. V případě že trvá 24 hodin a víc, než se nějaká záležitost začne řešit, tak je asi na posouzení, zda neposílit personálně tým supportů.

Co se týká nečinnosti podpory, tak musíte brát v potaz zákony. Není možné svévolně nahlížet do zpráv a komunikace hráčů, jsme tedy odkázáni jen a pouze na nahlášení od jiných hráčů, kdy JEN v těchto případech máme přístup do určité komunikace a můžeme jí řešit.
Ano, to se ale týká soukromé konverzace mezi hráči. Tedy zpráv či šeptání na globálním chatu. Co se týče globálního chatu samotného, tam má přístup doslova každý - jak hráči, tak členové CZ týmu, nelze tedy argumentovat privátností takové konverzace. Naopak, taková konverzace je, stejně jako například chat u přenosu na youtube, konverzací veřejnou.

Jeden dotaz teda: Proč není na foe support/i zaměřený přímo na kontrolu globálního chatu v reálném čase? Prostě z aktuálně dostupných supportů k tomu jednoho posadit ať to kontroluje a pokud dojde k vyhrozené situaci, tak aby ji řešil v tom čase a na místě, například domluvou, smazáním té zprávy z chatu nebo jinak? Na CZ je 5 globálních chatů, které navíc ani v hlavním čase nejsou nijak zvlášť vytížené.
 
Naposledy upraveno:

DabraBary

Moderátor

Člen týmu
Jenže koko byl minimálně během pátku a soboty nahlášen minimálně za 4 různé věci, přesto v neděli v 19:40 publikoval na globálních chatu, z toho vyvozuju že trest nepřišel?
Nemohu říci zda a jaký trest byl, každopádně některé nahlášení nebyly v rozporu s pravidly, takže určitě ne za každé nahlášení dostal varování.
to přece jsou všechno důvody proč ty konkrétně jsi to neřešil včas, ale ne proč to včas neřešil někdo jinej. V případě že trvá 24 hodin a víc, než se nějaká záležitost začne řešit, tak je asi na posouzení, zda neposílit personálně tým supportů.
Vzhledem k tomu, jaká situace panovala už v týdnu, tak celý víkend jsem toto řešil, takže výsledek byl vždy buď téměř ihned, nebo maximálně do několika hodin. Kdybych nebyl celý den, bude to řešit někdo jiný.
Proč není na foe support/i zaměřený přímo na kontrolu globálního chatu v reálném čase?
Globální chat na toto není vyvíjen, je to tedy spíše otázka na vývojáře. My nemáme k dispozici žádné nástroje, jako například zde, kde se dá cokoli mazat či upravovat. Jediné co by dotyčná "služba" mohla, je napsat zprávu a pokárat ho, že to psát nemá. Řešit nahlášení se dá pouze v odděleném systému, kde se zasílají varování atd., nelze to tedy ani z klasických tiketů nebo že bych si přečetl GCH a pak hráči napsal tiket či dal ban, nic z toho by se nepropsalo do systému nahlášení a byl by s tím problém do budoucna. Systém podpory je složitý a nemohu se pouštět do rozebírání detailů, ale kdyby to šlo dělat rychleji, účinněji nebo lépe, tak věřte, že by jsme to dělali. Podpora je tu od toho, aby hráče podporovala a pomáhala jim, je tu tedy tým, který to tak chce dělat a každý se to snaží dělat co nejlépe. Nikdo sem nenastoupí s tím, že pomáhat nechce a je mu vše jedno. Ale to už se vracím tam co jsem psal dříve, není to ideální práce a vždy bude někdo nespokojený, je to spíše o tom, aby bylo spokojených hráčů co nejvíce.
 

Dragonero

Nováček
Dnes mě hráč frajeris pobavil :p z globálního chatu na mou osobu a nějak jsem nepochopil narážku na mou mámu,evidentně má nějakou úchylku,když jde po starších ženách :eek:

04:07: frajeris: Ajo já mu to už chtěl psát.. tak tu budou už dvě trubky...to bude nejspíš někdo z rodiny..asi máma, ona mi psala, jestli ji pomůžu se založením účtu, protože je trošku retard, ale já ji mám jen do postele, tak jsem na ni kaslal
 

dudasek

Znalec
já měl podobné lapálie na B:soustavně tam někdo píše rádoby poezii:mě to připadá jako špatnej google překladač-když se ozveš že spamuje a obtěžuje a zvolíš peprnější výraz hned přijde upozornění-když spamera nahlásíš nic se neděje...holt ignorace a dál neřešit,když to nechceš číst...
 

Venda Střelec

Komentátor
Já osobně jsem frajerise nahlásil tak pětkrát, a efekt 0. Slovy nula :(
V tomhle případě naprosto nechápu, že nemá dotyčný když už ne permanentní, tak minimálně hodně dlouhý ban. A je mi úplně jedno, co se mezi ním a Valldou1 stalo, to na věci vůbec nic nemění. Ten člověk nemá ve hře co dělat.
Na jednu stranu souhlasím s Kamou, číst globální chat (po většinu času) teď je něco, o co normální člověk nemůže vůbec stát. A ve výčtu jednotlivců bych kromě jmenovaných mohl klidně i pokračovat.
Na druhou stranu začínat s nějakou větší korekcí hráčů nebo jejich příspěvků je dost ošemetná věc, hloupost není "trestná", a protože jsou takoví jedinci ve společnosti, čas od času se prostě někdo takový objeví i tady. První z dlouhé řady byl asi Rozum, další před ním se mi nikdo nevybavuje ...
To že ale globál tímhle ztrácí na svém významu (tak jak si ho vykládám já, ale možná se pletu) a když náhodou někdo něco shání, má velkou šanci mít smůlu, protože jeho příspěvek zanikne v obrovském množství "neinteligentních" příspěvků, je prostě holý fakt :(

Nu jo, to bude záležitost, která by možná měla řešení, stává pravda je, čeho si nevšímáme, v podstatě pro nás neexistuje, jen tak mimochodem, u mé 6 leté dcery a to když na to přijde a má rozvernou náladu, přehrává, a žene některé věci do extrému, krutá pravda, nejrychleji toho nechá když na to nemáte vůbec žádnou reakci, to jí rozhodí a změní chování,

Takových lidí je více a všechny je zabít nemůžeme, sice to můžeme zkusit , jak to povídá otec Celesty v Dva a půl chlapa, ale také si myslím ze spousty z nás raději myslí pozitivně, upřímně bych byl raději aby se podpora starala o jiné věci okolo hry, ale přiznávám ze je to otravné, když si chce člověk přečíst to důležité.
 
Nahoru