Výměna, nebo koupě věci z inventáře

Téma v sekci 'Nápady' založené uživatelem sedlaceku, 19. zář 2018.

 1. sedlaceku

  sedlaceku Turista

  Registrace:
  21. bře 2017
  Mám návrh, nevím ale, jestli projde. Mezi členy cechu by se mohlo měnit, nebo kupovat věci z inventáře, dejme tomu vylepšení majky, nebo vylepšení mlýna a tak podobně. Snad by tvůrci mohli tuto činnost povolit , a zařídit aby tato činnost byla funkční.
   
 2. King Estet I

  King Estet I Komentátor

  Registrace:
  25. kvě 2018
  Jsem víceméně pro ale s nějakým omezením....třeba počet výměn z jednoho setu či budovy.
   
  sedlaceku za toto poděkoval.
 3. fmash-

  fmash- Odborník

  Registrace:
  17. srp 2017
  A jak bys to udelal napr. s ruznymi dobami predmetu?
  Proti, byl by to jenom dalsi brutalni zarez do vyvazenosti hry. Proste by nekdo putoval po cesich a za tisice bodu prodaval svuj inventar. Jen si pockej, az ti to padne. Aspon se mas na co tesit.
   
 4. sedlaceku

  sedlaceku Turista

  Registrace:
  21. bře 2017
  Já jsem myslel jenom členové cechu, a snad se dá lehce poznat, kde každý účastník je a na jakém stupni dokonalosti.A také jsem myslel spíš, že by se jednalo o výměnný obchod, body by byly až krajností a bylo by na každém účastníkovi, jestli ten obchod uskuteční, nebo ne. To dá rozum, že nebudu měni okrasný strom, za dejme tomu vylepšení mlýna. Sedy
   
 5. Ripley 120

  Ripley 120 Nováček

  Registrace:
  31. říj 2017
  Proti
   
  Dennis Bergkamp a LordFrunDor za toto poděkovali.
 6. trojan1673

  trojan1673 Moderátor Člen komunitního týmu FoE CZ

  Registrace:
  31. říj 2012
  Proti a neřeší se to tu prvně :)
   
  Silveralius, Dennis Bergkamp a LordFrunDor za toto poděkovali.
 7. Dennis Bergkamp

  Dennis Bergkamp Psavec

  Registrace:
  27. kvě 2017
  PROTI. zamyslel ses na tím, jak by hra vypadala, kdyby hráč virtuální budoucnosti vyměnil (třeba i jen v cechu) nějaké stavby co dávájí suroviny, hráčům třeba ze středověku a ti by měli denně zadarmo pak spousty surovin z nejvyšší éry ? Naprosto zcestný nápad. A navíc jak píše trojan se to tu navrhovalo už mockrát a nikdy to neprošlo. Než něco navrhneš zkus napřed vyhledat, jestli se to tu už neřešilo :)
   
 8. petrpivoj

  petrpivoj Veterán

  Registrace:
  31. kvě 2015
  Proti viz výše

  Jednu věc se zamyslel už dříve než jsem zjistil že to možné nebude, proč tam vývojář tu možnost, než se zrušila dal, ale to už se nikdo nedozví, buď vývojář zemřel nebo to sám nevěděl.
   
  Naposledy upraveno: 21. zář 2018
 9. fmash-

  fmash- Odborník

  Registrace:
  17. srp 2017
  @sedlaceku: Tak znovu, jelikož ti zřejmě pár věcí nedochází, tak ti to zkusím přátelsky přiblížit:
  Člen cechu je ten, kdo je v cechu. Nic mi nebrání přijmout do cechu někoho, kdo mi chce něco prodat, načež on zase cech opustí. Toto není žádná restrikce, takže jako by to bylo volně prodejné. To jsem se ti (myslím srozumitelně) pokoušel sdělit, když jsem psal, že by někdo putoval cech od cechu a prodával své věci.
  Přesně. Proto bych kupoval předměty zásadně od těch na mnohem vyšší úrovni. Zdá se, že nevíš, že např. svatyně znalostí ti dá např. v raném středověku (kromě bodu) 1000 mincí, ale ve virtuálu přes 16000 mincí. O surovinách nemluvě, jak píše Bergkamp.
  Věř mi, že body by při takových obchodech byly tou nejčastější měnou. To, že teď potřebuješ vylepšení mlýna, chápu, ale vyjma kamarádů a rodiny by ti někdo své přebytečné dal buď za např. tvé přebytečné vylepšení "nelosnutelného mostku", pokud by mu chybělo a ty bys ho náhodou měl, nebo za zatraceně vysokou sumu bodů. Inno na tom vydělává peníze za diamanty, a hráči ti to budou nechávat zdarma. Tos uhád.


  Já bych hádal, že sám nevěděl, než mu to někdo pověděl, načež to hezky rychle potichu zrušil.
  Je to myslím jednoduché: při eventu, jelikož jsem dejme tomu potenciální nebo i aktuální sypač a nevadí mi platit za pohodlnější a rychlejší postup hrou větší peníze, nasyslím a nakoupím diamanty, s jejichž pomocí nahrabu pár speciálek, upgradů a bonusů navíc. Inno je spokojené, protože kupuji diamanty.
  Následně nabídnu své úžasné zboží, na které jiní čekají třeba rok, než ho vyhrají v denní truhle nebo v eventu, pokud vůbec, nebo za něj příležitostně vysolí 1500 diamantů v akční nabídce. Jelikož pro spoustu hráčů jsou peníze na diamanty drahé, ale body z lišty a z VB jim přicházejí zdarma denně, za body se nakupuje snadno - to ostatně všichni víme a viděli jsme nedávno, za jaké mnohatisícové sumy se nechaly prodat surky na terakotu. Inno nebude trápit, že mi někdo dá tisíc bodů za poslední chybějící upgrade na mlýn. Ale bude ho trápit, že spousta lidí dá raději 1000 z účetního hlediska bezcenných bodů, než 125 korun za diamanty na pokusy navíc. Od původního sypače jich tolik nedostanou, protože ten má diamantů spousty z pěti farem a z nákupů, které nedělá nevýhodně po stokoruně, ale mnohem výhodněji po dvou tisících, a ještě jenom při výhodných akcích.


  Mimochodem Inno také (doufám) není úplně hloupé, a když někomu prodám/vyměním speciálku z vyššího věku, downgraduje mu ji na jeho dobu, takže vše působí vyváženě a ten uvažovaný problém zmizí. Problém jiný bude v tom, že se značně zmenší hodnota renovační sady. A to i v případě, že budova prodaná někomu z nižší doby se downgraduje a budova prodaná někomu z vyšší doby zůstane, jak je. Prostě ti níž si za poplatek vymění třeba své svatyně s těmi vysoko, kterým je pár tisíc mincí navíc úplně ukradených. Ti dole dostanou svatyně upgradované na svou dobu. Atd. atp., možností někdo vymyslí určitě spoustu.

  Každá akce vyvolá reakci, a změny v herním plánu je třeba promýšlet trochu dopředu a v širším kontextu, a to platí i pro vývojáře, ne jenom pro rychlokvašné nápady, jako je ten v tomhle vláknu.
   
  willy2 za toto poděkoval.
 10. RomanS24

  RomanS24 Člen

  Registrace:
  24. dub 2016
  Proti prodávání za body.
  již takto spousta lidi vydělava prodejem surovin a ještě takto ?
   
 11. LordFrunDor

  LordFrunDor Legenda

  Registrace:
  21. čvc 2015
  PRO prodávání za body. Klidně i mimo cech. :)
   
 12. willy2

  willy2 Psavec

  Registrace:
  7. dub 2013

Nahoru