Výměna, nebo koupě věci z inventáře

Mám návrh, nevím ale, jestli projde. Mezi členy cechu by se mohlo měnit, nebo kupovat věci z inventáře, dejme tomu vylepšení majky, nebo vylepšení mlýna a tak podobně. Snad by tvůrci mohli tuto činnost povolit , a zařídit aby tato činnost byla funkční.
 

DeletedUser16017

Host
Jsem víceméně pro ale s nějakým omezením....třeba počet výměn z jednoho setu či budovy.
 
A jak bys to udelal napr. s ruznymi dobami predmetu?
Proti, byl by to jenom dalsi brutalni zarez do vyvazenosti hry. Proste by nekdo putoval po cesich a za tisice bodu prodaval svuj inventar. Jen si pockej, az ti to padne. Aspon se mas na co tesit.
Já jsem myslel jenom členové cechu, a snad se dá lehce poznat, kde každý účastník je a na jakém stupni dokonalosti.A také jsem myslel spíš, že by se jednalo o výměnný obchod, body by byly až krajností a bylo by na každém účastníkovi, jestli ten obchod uskuteční, nebo ne. To dá rozum, že nebudu měni okrasný strom, za dejme tomu vylepšení mlýna. Sedy
 
PROTI. zamyslel ses na tím, jak by hra vypadala, kdyby hráč virtuální budoucnosti vyměnil (třeba i jen v cechu) nějaké stavby co dávájí suroviny, hráčům třeba ze středověku a ti by měli denně zadarmo pak spousty surovin z nejvyšší éry ? Naprosto zcestný nápad. A navíc jak píše trojan se to tu navrhovalo už mockrát a nikdy to neprošlo. Než něco navrhneš zkus napřed vyhledat, jestli se to tu už neřešilo :)
 

DeletedUser12887

Host
Proti viz výše

Jednu věc se zamyslel už dříve než jsem zjistil že to možné nebude, proč tam vývojář tu možnost, než se zrušila dal, ale to už se nikdo nedozví, buď vývojář zemřel nebo to sám nevěděl.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
@sedlaceku: Tak znovu, jelikož ti zřejmě pár věcí nedochází, tak ti to zkusím přátelsky přiblížit:
Já jsem myslel jenom členové cechu
Člen cechu je ten, kdo je v cechu. Nic mi nebrání přijmout do cechu někoho, kdo mi chce něco prodat, načež on zase cech opustí. Toto není žádná restrikce, takže jako by to bylo volně prodejné. To jsem se ti (myslím srozumitelně) pokoušel sdělit, když jsem psal, že by někdo putoval cech od cechu a prodával své věci.
snad se dá lehce poznat, kde každý účastník je a na jakém stupni dokonalosti
Přesně. Proto bych kupoval předměty zásadně od těch na mnohem vyšší úrovni. Zdá se, že nevíš, že např. svatyně znalostí ti dá např. v raném středověku (kromě bodu) 1000 mincí, ale ve virtuálu přes 16000 mincí. O surovinách nemluvě, jak píše Bergkamp.
také jsem myslel spíš, že by se jednalo o výměnný obchod, body by byly až krajností
Věř mi, že body by při takových obchodech byly tou nejčastější měnou. To, že teď potřebuješ vylepšení mlýna, chápu, ale vyjma kamarádů a rodiny by ti někdo své přebytečné dal buď za např. tvé přebytečné vylepšení "nelosnutelného mostku", pokud by mu chybělo a ty bys ho náhodou měl, nebo za zatraceně vysokou sumu bodů. Inno na tom vydělává peníze za diamanty, a hráči ti to budou nechávat zdarma. Tos uhád.


proč tam vývojář tu možnost, než se zrušila dal, ale to už se nikdo nedozví, buď vývojář zemřel nebo to sám nevěděl
Já bych hádal, že sám nevěděl, než mu to někdo pověděl, načež to hezky rychle potichu zrušil.
Je to myslím jednoduché: při eventu, jelikož jsem dejme tomu potenciální nebo i aktuální sypač a nevadí mi platit za pohodlnější a rychlejší postup hrou větší peníze, nasyslím a nakoupím diamanty, s jejichž pomocí nahrabu pár speciálek, upgradů a bonusů navíc. Inno je spokojené, protože kupuji diamanty.
Následně nabídnu své úžasné zboží, na které jiní čekají třeba rok, než ho vyhrají v denní truhle nebo v eventu, pokud vůbec, nebo za něj příležitostně vysolí 1500 diamantů v akční nabídce. Jelikož pro spoustu hráčů jsou peníze na diamanty drahé, ale body z lišty a z VB jim přicházejí zdarma denně, za body se nakupuje snadno - to ostatně všichni víme a viděli jsme nedávno, za jaké mnohatisícové sumy se nechaly prodat surky na terakotu. Inno nebude trápit, že mi někdo dá tisíc bodů za poslední chybějící upgrade na mlýn. Ale bude ho trápit, že spousta lidí dá raději 1000 z účetního hlediska bezcenných bodů, než 125 korun za diamanty na pokusy navíc. Od původního sypače jich tolik nedostanou, protože ten má diamantů spousty z pěti farem a z nákupů, které nedělá nevýhodně po stokoruně, ale mnohem výhodněji po dvou tisících, a ještě jenom při výhodných akcích.


Mimochodem Inno také (doufám) není úplně hloupé, a když někomu prodám/vyměním speciálku z vyššího věku, downgraduje mu ji na jeho dobu, takže vše působí vyváženě a ten uvažovaný problém zmizí. Problém jiný bude v tom, že se značně zmenší hodnota renovační sady. A to i v případě, že budova prodaná někomu z nižší doby se downgraduje a budova prodaná někomu z vyšší doby zůstane, jak je. Prostě ti níž si za poplatek vymění třeba své svatyně s těmi vysoko, kterým je pár tisíc mincí navíc úplně ukradených. Ti dole dostanou svatyně upgradované na svou dobu. Atd. atp., možností někdo vymyslí určitě spoustu.

Každá akce vyvolá reakci, a změny v herním plánu je třeba promýšlet trochu dopředu a v širším kontextu, a to platí i pro vývojáře, ne jenom pro rychlokvašné nápady, jako je ten v tomhle vláknu.
 
Nahoru