Výměna zásoby za zlaťáky

DeletedUser

Host
Zdravím všechny obracím se na vás z nápadem zda by nebylo možné vytvořit výměnu -zlaťáky na zásoby třeba 2-1 co vy na to?já například já se s tím potýkám od začátku hry :) hodně peněz málo zásob :)pište prosím vaše názory :) děkuji
 

Svatej

Legenda
1) než vytvoříš návrh, měl by jsi se podívat zda jsi ve správné sekci NÁPADY. ;)
2) než vytvoříš návrh ve správné sekci, měl by jsi si přečíst pravidla tvorby nápadů - https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/pravidla-pro-tvorbu-nápadů.5296/
Tak by jsi byl veden k tomu, abys nejdřív prohledal pomocí funkce hledat fórum, zda už se to někdy neřešilo a zda nezakládáš svůj návrh naprosto zbytečně.
Řešilo, mnohokrát. ;)
 

Dědeq

Znalec
Nejspíš takové téma už dávno existuje, protože obecně, aspoň dle mých zkušeností, jsou kladiva vzácnější než mince. Nejlepší by si bylo nejdřív prohlédnout fórum, promyslet detaily a napsat zdůvodnění apod.

Mě to baví, že musím trochu strategicky vymýšlet, jak na to, takže nejsem pro. Na druhou stranu, asi nemám po ruce zásadní argumenty, proč by nějaká forma výměny nemohla fungovat - ale možná si jenom nevzpomínám, jaký reálný problém by to mohlo představovat. V pozdějších dobách to stejně přestane být téma, protože kdo přemýšlí dopředu, s nedostatkem kladiv ani mincí se nepotýká.
 

DeletedUser13489

Host
Jen ve zkratce - proti.
Je to jeden ze základních principů hry, za chvilku by bylo možné chtít, aby se za zlato (jen za zlato, bez ohledu na výzkum) dalo kupovat rozšíření. Je to o strategii, je třeba zvažovat co, kdy kde a v jakém počtu stavět, aby byla produkce dostatečná. Ne, že bych to případně taky nevyužil, určitě ano, ale to by ta hra asi ztratila dost ze svého náboje ....
 

Svatej

Legenda
Nejspíš takové téma už dávno existuje, protože obecně, aspoň dle mých zkušeností, jsou kladiva vzácnější než mince. Nejlepší by si bylo nejdřív prohlédnout fórum, promyslet detaily a napsat zdůvodnění apod.

Mě to baví, že musím trochu strategicky vymýšlet, jak na to, takže nejsem pro. Na druhou stranu, asi nemám po ruce zásadní argumenty, proč by nějaká forma výměny nemohla fungovat - ale možná si jenom nevzpomínám, jaký reálný problém by to mohlo představovat. V pozdějších dobách to stejně přestane být téma, protože kdo přemýšlí dopředu, s nedostatkem kladiv ani mincí se nepotýká.
Právě proto jsem v zásadě proti. V začátcích hry tohle dilema - mám málo místa, potřebuju kladiva i zlato, ale nemůžu vyrábět obojího hodně kvůli tomu místu - vede začátečníky k tomu aby se učili strategizovat, vymýšlet co nejefektivnější sestavu budov ve městě a zároveň je to tlačí ke stavbě zásadních VB jako je alexandrijský maják či bazilika. De facto je to učí základům hry. - Proto právě nemožnost vzájemné výměny těchto surovin v začátcích považuju za prospěšné. A ve střední / pozdější části hry už tento problém v podstatě odpadá, vyjma případů kdy hráč utrácí veškeré zlato za FB. :)
 

Joxer

Psavec
Já si kvůli tomu pořídil Dynamickou věž. Když budu potřebovat, tak do ní narvu další bodíky a bude dávat zas víc, podle toho, kolik budu potřebovat. Pokud bys vymyslel vedlejší systém, který by umožňoval tuhle výměnu, tak by sis podle mně tu hru zničil. Zkus juknout k druhým co maj za VB a kolik čeho v určitym stupni dávaj. Ty tvé potřeby z nedostatku právě řeši velkolepky. Druh velkolepek pak volíš podle svého stylu hry. Bojový hráč bude chtít VB na útok atd.
 

DeletedUser

Host
:) děkuji za vaše odpovědi,
1- omlouvám se že jsem to šoupla do špatné sekce,všimla jsem si pozdě, 2- jsem žena, 3- psala jsem, že jsem na začátku měla problémy z nedostatkem, 4- byl to jen nápad klidně kurs by mohl být i nevýhodnější,jen prostě tato výměna ve hře chybí zda jí hráč využije by bylo na něm :)
5- závěrem vždyť je to jen návrh nic se nemusí,ať to klidně zůstane jak je :)
 

DeletedUser5384

Host
Afroditaa: Díky za smířlivý tón Tvé odpovědi,nebývá tady zvykem:)

Jak píšou ti vlčáci přede mnou,řešilo se to tu mnohokrát, vždy zamítnuto právě z toho důvodu, že pak by nemělo smysl produkovat mince i zásoby,prostě by vše šlo jednoduše koupit,zejména když mince se produkují tak nějak samy :)
 
Nahoru