TRŽIŠTĚ Výměna zboží z kulturních osad

Téma v sekci 'Nápady' založené uživatelem Žitomír Ralok, 13. kvě 2019.

 1. Žitomír Ralok

  Žitomír Ralok Psavec

  Registrace:
  20. dub 2017
  Kulturní zboží z vikinské osady nelze získat jinak, než výrobou přímo v osadě.
  Zatímco běžné zboží spousta hráčů získává z velkolepých budov a tržiště není přiliš často potřeba.

  Návrh: Zboží z kulturních osad by mohlo jít vyměňovat 1:1 na tržišti. Alespoň bychom mohli nějak zužitkovat čtyřnásobnou výrobu ve chvíli, kdy chybí posledních pár kousků :)
   
 2. fmash-

  fmash- Znalec

  Registrace:
  17. srp 2017
  Už vidím tu smršť obchodů za body, stačilo by ignorovat odměny vikingů, vystavět postupně co největší farmu na kulturní zboží, a je to, získáš denně mnohem víc, než kolik ti dá několik yggdrasilů :)
   
 3. RomanS24

  RomanS24 Člen

  Registrace:
  24. dub 2016
  Proti, přesne jak znelo vejš.
   
 4. Mrtvejmagor

  Mrtvejmagor Odborník

  Registrace:
  17. čer 2017
  Jako vikingové je úplně jiná hra, tudíž i jiné pravidla, pravidla bez obchodování. A jak psal @fmash- byla by to bitka kdo toho dá vic...
  Proti
   
 5. dudasek

  dudasek Odborník

  Registrace:
  25. kvě 2017
  vikingové jsou bitva o čas-odměny jisté,ale jde o "střípky" na runový kámen..kdo chce mít lvl 5 musí buď stíhat limit,nebo projet tuhle "buzeraci" víc,než 15* a to docela znechutí...obchod by jen nahrával spekulantům--mě třeba 4-násobná občas nezdravě rozesměje/rozpláče,ale skousnu to a osadu doklepu a "přebytek" holt propadne,....PROTI

  PRO:zadaný limit 1:1 by nemuselo tolik vadit-zamysleme se :)
  100% bez lichváře obchodníka 1:10(byť za dia)
  obchod by vesměs-mimo cech-stál 1fp,tak žádné vydělávání---
   
  jaromires za toto poděkoval.
 6. Žitomír Ralok

  Žitomír Ralok Psavec

  Registrace:
  20. dub 2017
  Právě, že při pevně stanoveném kursu 1:1 a nutnosti mít na výměnu jiné zboží z kulturní osady by nebylo až tak moc prostoru pro spekulace, které umožňuje jiný kurs a možnost výměny přes mnoho dob. Navíc by zde nešlo o žádné stovky surovin, maximálně o desítky.

  Ovšem, zas si dokážu představit, že někdo, koho osady příliš neberou, dojede osadu do stavu, že bude soběstačná a bude dělat překupníka v rámci cechu. Ale pochybuji, že by na tom mohl příliš nahrabat...
   
 7. fmash-

  fmash- Znalec

  Registrace:
  17. srp 2017
  Já myslím, že pár bodů by to rozhodně dalo, spoustě lidí chybí do limitu třeba 10-20 kousků, a radši dají 50 bodů, než 50 diamantů. Ať už by to bylo za vlastní přebytky jiného zboží 1:1, nebo v klasických poměrech.
  Ano, kdyby to bylo 1:1, bylo by pro spekulanty o něco obtížnější najít příležitost. Ale hodnota zboží se neměří jeho množstvím, nýbrž jeho vzácností.

  Navíc, proč by to Inno dělalo? Celý vtip je přeci založen ne té péči, kterou musíš osadě věnovat, a pokud nevěnuješ, ale chceš výsledky, tak prosím ale za dia. Proč to tedy zjednodušovat?
  Kdybych já jako vývojář chtěl udělat obchod v kulturní osadě, zpoplatnil bych transakci nikoli bodem, ale diamanty. A to už zase ztrácí význam, protože za diamanty můžeš mít už samotný výzkum, čili plnění úkolů.
   
 8. LordFrunDor

  LordFrunDor Legenda

  Registrace:
  21. čvc 2015
  PROTI
  Osada se zdá být svou náročností dobře vyvážená odměnami které z ní dlouhodobě můžeš vytěžit - jak yggáček, tak runovej šutr jsou extrémě dobré budovy, navíc osadu kvůli šutru můžeš hrát donekonečna a teoreticky jich získat kolik jen chceš.

  Bojím se napsat že jde o OP budovy, protože by se toho mohl chytit někdo kdo by je chtěl nerfnout, ale ano, přesně to jsou. ;)
   
  fmash- a d arvit za toto poděkovali.
 9. d arvit

  d arvit Psavec

  Registrace:
  6. úno 2016
  proti: potom by stačilo mít jenom jeden druh surovin, takhle se musíš přizpůsobit..

  souhlasim že jsou to celkem OP budovy, ale naštěstí je to omezený, stromeček můžeš mít jen jeden a šutr na lvl 5 se bude dělat jak dlouho?? dejme tomu týden 1 kolo vikingů při max bonusu = 8 týdnů, 1 šutr každé 2 měsíce aktivního hraní vikingů neni zrovna závratný číslo, + nám do toho střihnou ještě další vesničku(y) = nebude moc lidí co budou mít víc jak 3 šutry lvl 5..
   
 10. Dennis Bergkamp

  Dennis Bergkamp Člen

  Registrace:
  27. kvě 2017
 11. GENS35

  GENS35 Komentátor

  Registrace:
  8. čvc 2015
  PROTI!!!
  Tohle je dle mého názoru asi zatím největší kravina co jsem kdy trans herním prostorem viděl.
  Vikingové a jakožto i další osady budou o tom mít taktiku, strategii a plán se adaptovat aktuálnímu rozmístění kamenů a aktuální situaci.

  Osady přinesli do hry něco nového a to, umění se rozohodovat víc než kdy jindy.

  Jakmile osadu zapnu podívám se čeho kolik a kdy potřebuju, udělám si rychlou tabulku.
  A pak už jen taktizuju podle aktuálního pole kamenů. EASY
   

Nahoru