Velkolepé budovy - chybný příhoz bodů

Borat

Člen
  • Svět: Brisgard
  • Prohlížeč a verze: Opera 71.0.3770.271 (ale i MS Edge)
  • Popis chyby: Po odeslání bodů výzkumu u příhozu velkolepé budovy dochází k nečekaně chybnému výsledku
  • Screenshoty: Viz příloha
  • Jak často se chyba vyskytuje: Občas, zažil jsem ji asi 3x - 4x. Patrně v různých světech.
  • Detail chyby:
    Provedu příhoz u velkolepé budovy a nezamýšlím dát všechny body pro ukončení úrovně.

    Místo informace o vložení mého příhozu a novém stavu mého umístění se úroveň nečekaně ukončí, dojde k odebrání mnou zadaných bodů, ale bez mého předpokládaného nového umístění. Zpravidla dostávám horší odměnu a jsem výrazně poškozen. Výsledkem je následující nečitelné hlášení - což bude chyba č. 2 ohledně chybného zobrazení textu. Pokud vkládám stovky bodů a dojde k takovému selhání, je to zničující.

    Předpokládám, že ve stejný okamžik provedl shodný či podobný příhoz jiný hráč. Oba příhozy se dostaly do kolize.

    Pokud došlo k ukončení úrovně, musely oba vložené příhozy dosáhnout plného počtu bodů, a patrně ho i překročit. Přitom nejspíš dojde k odebrání všech vložených bodů u obou hráčů. Což znamená znehodnocení části přihozených bodů. Ale nemohu takové tvrzení ověřit a potvrdit.

    Přijde mi nesprávné, pokud v okamžiku příhozu dojde ke změně stavu příhozů u velkolepé budovy a hráč o tom neví, že není takový příhoz odmítnut s odkazem na změnu stavu a s žádostí o nové zadání. Měl by projít příhoz prvního nejrychlejšího hráče. Ostatní příhozy "ve stejný okamžik" by měly být odmítnuty. Doba "shodného okamžiku" by měla odpovídat možnostem aktualizací u zvyšování úrovně velkolepých budov. (Doufám, že se okno zvýšení úrovně neaktualizuje až při dalším otevření okna u konkrétní velkolepé budovy a hráč při přípravě příhozu nekouká třeba 10 minut na údaje, které již dávno neplatí. To by bylo opravdu kritické. A opět to nemohu ověřit.)
  • Zkoušel jsem report chyby hledat zde na fóru: Ano
 

Přílohy

  • chyba_1.jpg
    chyba_1.jpg
    184,9 KB · Zobrazení: 52
Ahoj,
zkoušel jsi tuto chybu nahlásit přímo na tým podpory?
Zde na foru ti moc lidí nepomůže, lepší bude jít přímo za support týmem.
Zkoušel jsi mimochodem použít třeba Chrome ?
Ozvi se pokud ti to bude dělat i jinde třeba v Chromu.
 

Borat

Člen
Ahoj, dík, měl jsem pocit, že mám chyby hlásit sem. Založil jsem tedy tiket na zákaznické podpoře.

Předpokládám, že jde o kolizi dvou příhozů na velkolepou budovu v jeden okamžik. Nemám to jak testovat. Musel bych mít druhého hráče na telefonu a společně bychom museli provést příhoz.

Jel jsem MS Edge a chybu jsem potkal. Nyní jedu někde Operu a jinde MS Edge. A opět chyba. Je to náhodné a s prohlížečem to nejspíš nesouvisí. Navíc se mi to stalo už snad 4x.

Zkusil jsem zadat příhoz u velkolepé budovy, který je vyšší, než je potřeba pro danou úroveň. To mi hra nedovolí a dostanu upozornění, že tak přihodit nemohu. Mohu přihodit jen na plný počet bodů. Podle mě popisuji stav, kdy v okamžiku odeslání bodů této podmínce ještě vyhovuji, ale hra řeší obratem dva příhozy současně a vyřeší je chybně a hráče o body vložené navíc připraví. Navíc zpracuje dva příhozy, které jsou z principu nesmyslné, když hráč o změně stavu bodů u velkolepé budovy před příhozem nevěděl. Body pracně získávám a přijít pak nechtěně o cca 200-300 bodů je docela šok.

Napadá mě. Může jít o kolizi současných příhozů dvou hráčů. Případně mohl současně přihazovat majitel budovy a jiný hráč. To by mohl být rozdíl.
 

Auri

Turista
Měl sis ušetřit čas, protože dostat z podpory body je mission impossible :) A navíc se tomu už ani moc nedivím, protože by hned byla spousta chytráků, co by tohle dělala schválně, nechala si vrátit body a pak by se s majitelem velkolepky podělila o zisk.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
To že se dva nahazovači setkají v jednu chvíli ve stejné VB se občas stane. Ale většinou to je tak že tomu co hodil o nějakou tu setinku později se odečte jen ten počet bodů kolik chyběl do dodělání úrovně, popřípadě se přebytek hodí do lišty. Tobě se odečetlo víc bodů než se vložilo do dané VB?
 

Borat

Člen
Měl sis ušetřit čas, protože dostat z podpory body je mission impossible :) A navíc se tomu už ani moc nedivím, protože by hned byla spousta chytráků, co by tohle dělala schválně, nechala si vrátit body a pak by se s majitelem velkolepky podělila o zisk.
Neřeším vrácení bodů. Mám to za chybné chování. Chtěl bych to mít ošetřeno pro další příhozy. (A podělit se o zisk? Jak se lze s jiným hráčem dělit třeba o body výzkumu či medaile?)
To že se dva nahazovači setkají v jednu chvíli ve stejné VB se občas stane. Ale většinou to je tak že tomu co hodil o nějakou tu setinku později se odečte jen ten počet bodů kolik chyběl do dodělání úrovně, popřípadě se přebytek hodí do lišty. Tobě se odečetlo víc bodů než se vložilo do dané VB?
Po uzavření úrovně nelze příhozy prohlížet. Nemohu zpětně zkontrolovat, co přesně se odehrálo. Nevidím na stav bodů druhého hráče. Dle mého pocitu mi určitě zmizí body výzkumu, které mám ve hře a odhaduji, že i vložené body, které se měly brát z inventáře. A tedy ano, mám podezření, že mizí víc bodů, než se dalo vložit do úrovně VB. Pak, můj příhoz počítá se ziskem, který se nekoná. Zaznamenávám velké ztráty. Víc nemohu popsat. Hloupé by bylo, i pokud by to bylo "správné chování" hry. Co s příhozem, který je v okamžiku odeslání hrou znehodnocen bez možnosti, aby to hráč mohl ovlivnit?

Přebytek spadne do lišty? O tom pochybuji. Body ve hře mám potom zpravidla vynulované či minimální.
 

Borat

Člen
Tak přece, myslím, že jsem situaci dohledal.

Budova Arc byla hráče JimHell. A jedná se o ukončení 22 úrovně.

Vkládal jsem patrně 95 bodů na obsazení 3. pozice. Těsně mě předběhl hráč VelkýĎábel. Hra mi odebrala 67 bodů (všechny z lišty a část z inventáře) a ukončila úroveň. Dostal jsem odměnu ze 4. pozice. Což mě dost poškodilo.

Patrně jsem tedy nepřišel o 95 bodů, ale 67 bodů bych takto dobrovolně neinvestoval.

Souhrn. Hra mi neodebrala body nad úroveň velkolepé budovy, ale můj příhoz znehodnotila a nevhodně investovala. Pro mě výrazná škoda.
 

Borat

Člen
Ale to tě nepoškodila hra jako taková. Prostě byl někdo rychlejší než ty a to je riziko podnikání.
No to tedy není. Je to chyba hry. Nedodělek. :(
Zkoušel jsem aukci ve Starožitnictví. Podobná situace. Nelze protivníka přebít nedostatkem času jako na ostrém Aukru. Každý další příhoz znamená prodloužení času aukce a protivník může reagovat. Aukce pak běží "donekonečna". Tak to mi přišlo jako super korektní opatření (mj. ve smyslu umožnit hráče FoE, co nejvíce vyždímat). ;)
Info, z technické podpory mi napsali, že zlepšení příhozů na VB předávají k řešení.
 

Borat

Člen
Opět mě to okradlo při příhozu na VB. Svět Dinegu. Vzalo mi to jen body na dokončení úrovně za směšnou odměnu. FoE při duplicitních příhozech na VB okrádá hráče. Logiku to nemá, aby si hra z mého příhozu ponechala jen část a tu znehodnotila...

Minule to můj příhoz někde odmítlo, že se již stav příhozů u VB změnil. Patrně, když se úroveň pod mou rukou ukončí, tak to zcela správně můj příhoz odmítne. Tak jsem se radoval, jak rychle došlo k opravě. Chyba.

Přišel jsem teď asi o 50 bodů výzkumu. Výdělek za jeden den v pytli. Prostě pěkná zlodějna. Horší je, že občas dávám třeba 300 bodů a očekávám dobré umístění. Nechci je vyhodit bez užitku. Co s tím? Je tam tlačítko "10 bodů". Pokud bych body klikal postupně, tak případnou ztrátu možná ohlídám... Je to ale hrozně nešikovné. :(
 

traktorista

Odborník
někteří hráči si raději před náhozem obnoví pomocí f5 hru aby měli jistotu že vidí správné údaje v žebříčku vb
 

Svatej

Legenda
F5 je zbytečně pomalej. Stačí vyskočit z okna budovy a zase se do něj vrátit.
Borat: Tohle ani pořádně opravit nejde. Problém je totiž ve zpoždění připojení na servery v hamburku tebe a druhého nahazujícího. Jo, jde zařídit že hra bude obnovovat okna VB častěji, ale furt to nevyřeší situaci, kdy hráč s 15-140ms pingem na server
(podle https://wondernetwork.com/pings/Hamburg min-max hodnota z prahy)
nahodí po někom jiném ale dřív než se mu vůbec můžou načíst správná data ze servru.
 

jaromires

Dopisovatel
Každému hráči se někdy stalo že při nahození skončil na šestém a nebo na jiném místě bez odměny. Takže ti doporučuji bud si to nahodit a pojistit tu pozici okamžitě celou aby tě nikdo nemohl přehodit, nebo si nahod u někoho jinného kde ti bude stačit nahodit méně bodů. Navíc vpravo nahoře je možnost přihodit kolik bodů do té velkolepky chceš najednou. Tak nechápu proč to přihazuješ jen po 10 bodech a zdržuješ se tím.
 

dudasek

Znalec
když se teď stavěla Galata schválně jsem házel půlku celého levlu: by ses divil kolikrát jsem nebyl ani druhý...servry jsou kolikrát přetížené netvrdím,že mě inno okradlo o body,ale proč když hodíš v mžiku půlku celé stavby-a to systém/servr povolil skončíš na 3 pozici a bodíky skončili kdesi v ...určitě se nevrátili do invu-ba neskočily ani do lišty:hláška že se úroveň nečekaně zvýšila by v tom případě byla ok.....ale proč se vyprázdnila lišta?kde skončil "přeplatek" náhozu???
screeny jsem nedělal-byl jsem v šoku,že jsem nestíhal nahodit...
 

Svatej

Legenda
Dudasku, kdybys dával pozor tak by sis všimnul, že body které se už nevešly do VB se ti vrací do inventáře. Nebo teda aspoň mě se vždy vrátil. Možná jsem jedinečnej a děje se to jen mě.
 

jaromires

Dopisovatel
Mě se ty přebytečné body taky vždy bud vrátili do inventáře nebo mi zůstali na liště, ale že bych nahodil první místo odečetlo mi to body a skončil bych třeba třetí jak píšeš se mi tedy nikdy nestalo.
 

dudasek

Znalec
Dudasku, kdybys dával pozor tak by sis všimnul, že body které se už nevešly do VB se ti vrací do inventáře. Nebo teda aspoň mě se vždy vrátil. Možná jsem jedinečnej a děje se to jen mě.
jseš jedinečnej-bez pochyb...já inventář moc nesleduji-Borat si stěžoval...

můžu se spolehnou,že při chybném náhozu se mi vrátí bodíky do invu?to se to potom zobrazí i jako + ,nebo se naskladní 2/5/10 a ani se to majiteli neukáže?????
podle mně by mělo vyjet okénko jako u dokončené VB: pomohl jsi hráči **** dokončit úroveň * VB ** a získal jsi *fp-přeplatek tvého náhozu se ti vrátil do inventáře...
 
Nahoru