Velkolepé budovy - chybný příhoz bodů

Svatej

Legenda
můžu se spolehnou,že při chybném náhozu se mi vrátí bodíky do invu?
Do invu se ti vrátí to, co už se do VB nevešlo, ne celý nához. Co se týče toho zda ti kvůli tomu bude blikat ikona nevím, protože jsem v těchhle případech který jsem sledoval vždy skončil na hodnocené pozici.

Co se týče vyskakovacího okna "dokončil jsi tu a tu VB a dosáhl jsi XY pozice, tak ta se nezobrazuje v tolika případech že je snad jednodušší vyjmenovat kdy se zobrazuje.
 

Henzis

Znalec
F5 je zbytečně pomalej. Stačí vyskočit z okna budovy a zase se do něj vrátit.
Borat: Tohle ani pořádně opravit nejde. Problém je totiž ve zpoždění připojení na servery v hamburku tebe a druhého nahazujícího. Jo, jde zařídit že hra bude obnovovat okna VB častěji, ale furt to nevyřeší situaci, kdy hráč s 15-140ms pingem na server
(podle https://wondernetwork.com/pings/Hamburg min-max hodnota z prahy)
nahodí po někom jiném ale dřív než se mu vůbec můžou načíst správná data ze servru.
Server přijímá žádosti a je lhostejné jaký máš ping. Server by měl rozhodnout zda přijme nebo nepřijme nahoz. A server už ví že někdo byl předním, i když hráč ještě nemusi. A těžko se dva trefí na setinu sekundy.
 

Svatej

Legenda
Server přijímá žádosti a je lhostejné jaký máš ping. Server by měl rozhodnout zda přijme nebo nepřijme nahoz. A server už ví že někdo byl předním, i když hráč ještě nemusi. A těžko se dva trefí na setinu sekundy.
Server ale přece neví, že jsi nechtěl nahodit druhé místo množstvím bodů odpovídajícím prvnímu, že ne?
 

Henzis

Znalec
Jde o situaci kdy chceš nahodit x bodů, ale po nahozu jineho lze jen y bodů. Pak by server měl odmítnout požadavek vložit x bodů a ne vložit y bodů. Za předpokladu že y je menší než x.
 

Borat

Člen
"Vrací", "nejde opravit" a k opravě... není vůbec jednoduchá. ;)

Podle mě se nic "nevrací", protože se body nad možnost maximálního příhozu úrovně vůbec nepoužijí. Hráč zadá příhoz 91 bodů v čase, kdy to ještě šlo a ve hře bylo 180 bodů. Někdo jiný těsně před tím přihodil 91 bodů a ve hře zbývá 89 bodů. (Mělo by teď smysl na tuto pozici dát 45 bodů, pokud by odměna odpovídala.) Hra další příhoz 91 bodů vezme, ale vezme si jen 89 bodů a ukončí úroveň. Hráč vyhodil nedobrovolně 44 bodů z okna. Není co vracet. Hráč dal jen 89 bodů.

Pozor! Stejná chyba nastane i při nepřekročení maxima úrovně. U 180 bodů stačí přihodit 90. Pokud pak někdo přihodí 90, stále je na horší pozici. Dva příhozy 90 v jeden okamžik, ale nejsou překročením maxima úrovně. Oba příhozy jsou "legální". Pouze jeden z hráčů nedobrovolně přijde min. o 45 bodů. Tady pak není jednoduchá možnost opravy a je třeba řešit i čas.

Možnost opravy popsal Henzis jako situaci, kdy se hráč nevědomky snaží dát víc bodů, než je ve hře pro dosažení úrovně. Hra by měla takový příhoz odmítnout. (A standardně takový příhoz nedovolí. Viz níže.) Ale jsme i u hlídání času. Hra by měla vyhodnotit, že jde o duplicitní příhoz a odmítnout i druhý příhoz 90 bodů, při příhozech 90 a 90 bodů. Patrně by měl být shodný příhoz odmítnut, pokud shodné příhozy dorazí ve "shodném čase". Ale v jakém? 5-10 sec?

Je pak důležité ukončení úrovně? Mohu přece dávat libovolný příhoz a dostat se do kolize s jiným hráčem. Druhý příhoz je fakticky vždy nevýhodný a bez možnosti, aby to hráč mohl ovlivnit. Duplicitní příhozy od různých hráčů v jednom čase by měly být odmítány. Doposud jsme uvažovali jen příhozy "na jistotu". Spočítané tak, aby je již nešlo přehodit. Ale příhozy mohou být libovolné. Přitom možnost kolize dvou příhozů a poškození hráče platí pro všechny příhozy.

(Napadlo mě, zda tady není finta jak přihazovat body nad ukončení úrovně a přelévat tak desítky bodů z lišty do inventáře? Tak to nelze. Nemohu zadat a přihodit víc bodů, než kolik je třeba pro ukončení úrovně. Pak je zde tlačítko příhozu 10 bodů. Ani tak nelze dát víc bodů. Hra si z těch 10 bodů vezme jen to, co je třeba pro ukončení úrovně.)
 
Ahoj, hraji 5 let na Elvenaru a tam jsem se s takovou situací setkala nejednou, jde o to, že hráč před tebou nahodí, ale když jsi v tu chvíli v otevřené velkolepce, tak tento fakt se nezaznamená a nemáš aktualizovaný, musíš prostě těsně před tím než nahodíš to okno kde vkládáš body nějak aktualizovat, pro kontrolu, jestli ti do ní někdo před tebou neskočil. Co vím, pokud předběhl, ale tys to nevěděl, protože jsi nezaktualizoval, tak ti to body co se nevešly, musí vrátit do inventáře, alespoň tak to funguje i na Elve.
 
Naposledy upraveno:

traktorista

Odborník
Pláčeš dobře, ale na špatným hrobě. Mě se situace kdy bych nahozením přišel o body nestala už několik let.
 

Svatej

Legenda
(Napadlo mě, zda tady není finta jak přihazovat body nad ukončení úrovně a přelévat tak desítky bodů z lišty do inventáře? Tak to nelze. Nemohu zadat a přihodit víc bodů, než kolik je třeba pro ukončení úrovně. Pak je zde tlačítko příhozu 10 bodů. Ani tak nelze dát víc bodů. Hra si z těch 10 bodů vezme jen to, co je třeba pro ukončení úrovně.)
Nemůžeš zadat a přihodit víc, než kolik je úroveň za běžné situace. To nejde. Ale v okamžiku kdy dojdeš k dvojitému příhozu na první místo (například) tak server vezme požadavek protože v době jeho zadání tam jako-by mělo bejt dost místa pro vklad a narve tam ty body. Pak mu vyskočí eror, že se to tam nevešlo (protože někdo nahodil před tebou)a tak ten zbytek vezme a - protože do lišty se ti takto body nepřičítají - je narve do inventáře. Nevim jak jednodušejc to už popsat
 

Borat

Člen
tak ten zbytek vezme a - protože do lišty se ti takto body nepřičítají - je narve do inventáře
Nevím, jak to lze ověřit? Událost mi nastane náhodně jednou za měsíc. Asi jen slovíčkaříme. Při velkém příhozu mám třeba 50 bodů na liště a zbytek bere hra z mého inventáře. Stále si myslím, že když usoudí hra, že si z mého příhozu má vzít jen část, tak vezme primárně co nejvíc z lišty a z mého inventáře vezme o to méně a nic se nikam nevrací. Duplicitu příhozu s body jen z lišty, které by se takto dostaly do inventáře jsem nezažil.

Navíc se bavíme o pár drobných, co nemají význam. Hlavní průšvih je, že hra pošle velké body na nevýhodnou pozici proti záměru hráče. Skutečně je řešení, před příhozem stav VB aktualizovat. Tím se šance na duplicitní příhoz zmenší na pár vteřin.
 

Acodeti

Komentátor
Při nahazování je dobrým zvykem si pozici rezervovat. Do zprávy dá majitel odkaz na svou velkolepk a napíše, kterou pozici (nebo které pozice) chce nahodit. A pak zájemce napíše číslo pozice, kam chce dát body a je to. Chvilinku počká nebo ještě lépe vyskočí z toho vlákna a zase se tam vrátí a kouká, jestli byl opravdu první, kdo si danou pozici rezervoval. A teprve pak vloží do velkolepky příslušný počet bodů. V ceších se tato pravidla poctivě dodržují a pokud někdo omylem nahodí pozici, kterou si rezervoval už někdo jiný, tak pak rekompenzuje ztráty poškozeným - ať už je to majitel budovy (kvůli předčasnému uzavření budovy dávající body), nebo je to ten, který si onu pozici rezervoval a dal více bodů, než se mu pak vrátilo. Pokud se jedná o vlákno mimo cech a viník nechce ztráty rekompenzovat, tak prostě rychle prchej odtamtud pryč.
 

Martinsad

Nováček
Takže to tu všichni obhajujete jako v pohodě? Pěkná blbost. Akorát jsem chtěl pomoci v nahození druhého místa arc, napsal jsem se a než jsem nahodil, vlezl tam cizák. Já to tím uzavřel a dostal třetí místo. Hra má upozornit, že se daný počet bodů nevejde a neodeslat body. Jinak co se týče rezervace pozic, v tom je další bug. když dva najednou odešlou zprávu, např:2. tak se to v konverzaci objeví jako 2x zpráva ode mě. Až když z konverzace odejdu a zase se do ní vrátím, změní je v jedné zprávě moje jméno na toho co jí odeslal
 

dudasek

Znalec
jak je hra online existuje možnost,že ti tam někdo skočí.hra si vybere...a že není možné hodit 2 náhozy a nezavřít?
může být 2900/3000:zbývá 100 a dva hráči se rozhodnou hodit 50...2900+50=2950+50=3000 ping...
je to riziko a ani rezervace není 100% jistota
 

Martinsad

Nováček
Ale my se tu bavíme o případu, kdy může být 2900/3000 a dva hráci se rozhodnou hodit 70. Když já budu ten s vyšším pingem, odečte se mi 30, zavřu budovu a nic nedostanu. Stane se něco co jsem nechtěl a to by mělo být ošetřeno
 

Martinsad

Nováček
jasně chtěl jsi tam poslat 70,ale nevešlo se..buď rád,že se těch "zbylých" 30 nepřipíše do dalšího levlu :))
Jasně, ale když chci vložit do budovy více než jde, tak mě to upozorní. jenže v tomto případě upozornění chybí a to je to, o čem se tu dohadujeme. Vždyť to je situace, která přeci není žádoucí pro nikoho, tak proč se nesnažit to vylepšit?
 

dudasek

Znalec
já třeba teď dovírám své budovy často:nechám si naházet 1-5 a pak to dosypu...na liště mám třeba 105:nabídka je 1-10-105
...kliknu na 105 a dokončí to třeba 53...

doufám,že to mají všichni stejně..
 
Nahoru