velkolepé budovy

miri19

Nováček
Kdo uzavřel velkolepou budovu.
  • Současný stav: Pokud někdo uzavře velkolepou budovu, nelze dohledat kdo to byl. To, že to lze udělat je zcela v pořádku, je to na jednu stranu i přínosem, pokud máme body u někoho ve VB a on přestane hrát, tak se na uzavření VB dá domluvit s někým, nebo budovu zavřeme sami, abychom dostali body zpátky.
    Pokud tohle ale (u)dělá někdo z cechu nebo přátel, nelze to poté s dotyčným nijak řešit pokud se sám nepřizná a budovu si nesledujeme nonstop. ( což je někdy velmi těžké pokud hrajeme na více světech a objeví se takový záškodník v cechu nebo v soukromém vláknu na nahazování VB ) Já osobně bych takového hráče z cechu nebo přátel po opakovaném zavírání VB okamžitě vyhodila.
    Nápad: Stačilo by jednoduchou grafickou úpravou nějak daného člověka označit. Např. vlajka u jména nebo jen zvýraznit rámeček hráče nebo něco podobného.
    Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO
    Podobný problém se zde řešil v roce 2016 a 2017.
 

Borat

Člen
Proti. Na co to kdo potřebuje vědět? Pro následný postih hráče?
Nedávno jsem si uzavřel VB omylem a přišel tak o dva výběry za sebou. Prskal jsem. Pak jde o čas. Vybírám v nějakém čase. Nepotřebuji, aby mi někdo uzavřel budovu mimo můj 24-hodinový cyklus. Ale je to můj problém. VB se nedá vyrabovat, o moc nejde. Jen o rozházený výběr.
Zpravidla je VB neuzavřena s 1-9 posledními body a čeká na uzavření majitelem. Takový místní zvyk. Jen bych o něm informoval, že je to slušnost. Nic víc.
Pokud najdu budovu, kde lze přihodit se ziskem jen 1 bod a bohužel uzavřít. Ohledy jdou stranou. Budovu uzavírám. Majitel má smůlu. Jinak aspoň 1 bod nechávám. Nepotřebuji při tom uzavření ale dostat značku zločince. ;)
Nebo, dost často mi někdo s Arcem 80 příhozy uzavře. Prostě potřebuje odměnu z mé budovy teď, nehodlá čekat a body může rozhazovat. Tak to bouchne. No a co je na tom?
(Když jsem přišel do FoE, měl jsem pocit, že kdo úroveň příhozů uzavře, má za to mít odměnu. Divil jsem se, proč je tady tolik budov neuzavřených a příhozy přitom již nemají smysl. Zkoušel jsem uzavírat příhozy, zda za to něco budu mít... Chybělo mi poučení jak hrát FoE.) :)
Teď mě spíš vytáčí VB mrtvých hráčů. Mám tam pár bodů a VB již nežije. Dotažení se nevyplatí. Ve výpisech budova překáží. Bral bych funkci zrušení mého příhozu. Teď se tady rozmáhá červený puntík u hráčů, co 7 dní nehrají. Co po 7 dnech nečinnosti majitele otevřít u jeho VB možnost, příhozy na VB zrušit?
 

miri19

Nováček
Borat asi jsi to co jsem psala pořádně nečetl. Psala jsem, že u sousedů to neřeším, pokud je to ale mezi přáteli nebo v cechu je to dost blbé, že se taková věc nedá dohledat. Vyrabovat cechovního hráče nebo přítele také nelze. A když přidali funkci kdo uzavřel území na mapě v CB, tak proč by taková funkce nemohla být aplikována i na tohle? Je to stejné jako když rabuješ u souseda, také následně u dotyčného v radnici dostaneš značku zločince, tohle by mohlo být podobné jen by se to týkalo VB. Máš strach, že by jsi si pak mohl rychle nasbírat ocenění vykradače VB ? ;) :D
PS: jinak píšeš tady okolo věci ještě nějaké své poznatky, např. že by jsi bral funkci zrušení příhozu... Nic Ti nebrání v tom založit své vlákna v sekci nápady jak něco ve hře vylepšit nebo naopak a prezentovat je stejně jako já. :)
 
Naposledy upraveno:

Borat

Člen
Já osobně bych takového hráče z cechu nebo přátel po opakovaném zavírání VB okamžitě vyhodila.
Podle mě, četl jsem to dobře... Jaký je rozdíl, zda VB uzavře přítel, spoluhráč v cechu nebo soused? Proč to řešit? Nevidím k tomu dostatečné důvody. Podle mě, se to neděje často. Neřešil bych to. (Osobně to umím odhadnout pohledem do historie příhozů VB.)

Rabuji sousedy. Co s tím mohou dělat? Nic. Já mám za to někde nějakou značku? K čemu by jim byla? (V profilu si mohu nastavit Babinského a chlubit se jím.)

Vykrádání VB? O to tu přece nejde... Jde o znehodnocení dvojitého výběru při překlopení budovy a rozházení času výběru.

pokud máme body u někoho ve VB a on přestane hrát
Navrhuji jen jinou variantu. Právě tento postup, poslat zbůhdarma stovky bodů mrtvému hráči, mi přijde velmi špatný. Třeba to do nápadů dám, pokud to tam už není. Zatím jsme uzavírání VB mrtvých hráčů tady dříve zazdili, jako neřešitelné. ;)
 

Chimichurri

Psavec
proti, asi taky nechápu k čemu konkrétně by to bylo dobré. Navíc kolikrát se budova zavře vinou samotného majitele, který si to prostě jen špatně spočítal, anebo mu dost dlouho trvá než se vůbec uráčí zavřít. Nemyslím, že se to děje tak často, aby se tím vůbec někdo musel zabývat.
 

dudasek

Znalec
PROTI: jak kdo nahazuje je na něm...často přihodíme pár (9) bodů na dokončení úrovně/zavřeme a pak bereme se ziskem první místo za polovic :1,7-tudíž většinou se ziskem..mnozí zavírají alkatrazy s vidinou ztráty jednotek a poté vidí výhody v CvC/CB..
 

dudasek

Znalec
jen vůl si přivře VB na -10,když je zavření za 19"když okrádá sousedy s 100+lvl Arcu a nechce po zprávě doplatit blbých 1,9(dnes už standart) koleduje si o zavření...klidně mu tam 9 hodím,když na 70+ levlu ztratí/vydělá(dle výběru)
mám v profilu že držglešle se budu snažit potrestat:ještě když rabují mé skromné city ......můžou počítat s tím,že jím ty VB 70lvl+ za pár bodů zavřu:možná vydělají:možná ne:ale mám 300k koleček a plnou lištou a jim tu almužnu klidně dám..snad se jim to vyplatí!amen
 

RTV4

Psavec
jen vůl si přivře VB na -10,když je zavření za 19"když okrádá sousedy s 100+lvl Arcu a nechce po zprávě doplatit blbých 1,9(dnes už standart) koleduje si o zavření...klidně mu tam 9 hodím,když na 70+ levlu ztratí/vydělá(dle výběru)
mám v profilu že držglešle se budu snažit potrestat:ještě když rabují mé skromné city ......můžou počítat s tím,že jím ty VB 70lvl+ za pár bodů zavřu:možná vydělají:možná ne:ale mám 300k koleček a plnou lištou a jim tu almužnu klidně dám..snad se jim to vyplatí!amen
Takové jako ty mám nejraději...
Na někoho zaútočím kvůli eventu, vyhraju tak si vezmu 12FP a on mi hodí 25FP (na 6. Pozici) na mys lvlu 70, abych přišel o 70FP, jenže on tím přijde taky o FP a těch 70 nezíská...
To je prostě vyhození FP z okna...
Tohle je pomsta typu"srázím tě autem", poškodíš mě i sebe.
 

DeletedUser

Host
Na někoho zaútočím kvůli eventu, vyhraju tak si vezmu 12FP a on mi hodí 25FP (na 6. Pozici) na mys lvlu 70, abych přišel o 70FP, jenže on tím přijde taky o FP a těch 70 nezíská...

To dělávám taky. Denně sklidím tolik bodů, že mě to nebolí a mě to náramně potěší. Takže proč ne... Upozorňuju na tom i ve svém profilu, že to nikdo nečte, je druhá věc.

Rabuješ? Rabuj, ale počítej s odezvou. Né každý si nechá škodění líbit.
 

dudasek

Znalec
přesně:mám to v profilu,tak kdo mi klikne na město může počítat s odplatou:útoč si dle libosti-ale jestli budeš rabovat,tak ti pár bodů klidně do města do VB přidám,ať si příště ušetříš námahu...dá se na tom postavit taktika,že naházíte náhozy po výběru a když vám někdo zavře vás to nebolí...
 

RTV4

Psavec
To dělávám taky. Denně sklidím tolik bodů, že mě to nebolí a mě to náramně potěší. Takže proč ne... Upozorňuju na tom i ve svém profilu, že to nikdo nečte, je druhá věc.

Rabuješ? Rabuj, ale počítej s odezvou. Né každý si nechá škodění líbit.
On to tam ale nemá ani napsané... :D
a jinak rabuji jen top hráče z sousedství (ostatní nemají Terasovku. :D)
přesně:mám to v profilu,tak kdo mi klikne na město může počítat s odplatou:útoč si dle libosti-ale jestli budeš rabovat,tak ti pár bodů klidně do města do VB přidám,ať si příště ušetříš námahu...dá se na tom postavit taktika,že naházíte náhozy po výběru a když vám někdo zavře vás to nebolí...
Nadtím jsem také přemýšlel, ale to bych také na to mohl čekat celý den a nedočkat se.
 

dudasek

Znalec
když někoho napadneš a zvlášť TOP žebříček sousedů:co čekáš?mě útok souseda nevadí,ale když mám plnou lištu a nemám čas/náladu holt nevyberu...a tak co není motivované lze ukrást..když to někdo udělá a ještě se mu nepovede vybrat a pak si dohodit level snažím se mu to "osladit" a jedním,pár body zavřu......možná to vybrání stihl,možná ne...
 

dudasek

Znalec
já útočím už jen na chytráky,co lezou ke mně a nebo když mám úkol tak si někde bouchnu(když neběží CE a CB,nebo mám CE komplet...).nerabuji,pokud nerabují mne..rozhodně nezbohatnu z pár fp a zboží(to beru jako ztrátu času)....
 
Nahoru