velkolepé budovy

miri19

Nováček
Podle mě, četl jsem to dobře... Jaký je rozdíl, zda VB uzavře přítel, spoluhráč v cechu nebo soused? Proč to řešit? Nevidím k tomu dostatečné důvody. Podle mě, se to neděje často. Neřešil bych to. (Osobně to umím odhadnout pohledem do historie příhozů VB.)

Pro mě je teda velký rozdíl zda to udělá soused :rolleyes:, nebo někdo z cechu a přátel :mad:. Pro mě je to záškodnictví ( stejně jako rabování ) a několikrát se mi to stalo a myslím si, že je to zrovna hráč z cechu který mi tak rozhodil čas výběru a připravil mě o dvojitý výběr jen pro to, že potřebuje nazpátek svých 100 bodů a nedokáže počkat několik hodin ( nebo 1-2 dny ) než budu mít výběr. Pokud by se to stalo jednou, neřeším, ale když se to stane vícekrát, tak pak už to člověk řeší. To byl hlavní důvod proč jsem dala tento návrh. Když Ti v cechu hráči nahazují s bonusem svého Arcu, tak pak přesně nevidíš kdo budovu zavřel, když máš u 3 hráčů body navíc + sem tam tam hodí něco i soused ( pak nevíš ). A nemyslím si, že by jsi si v cechu nebo v přátelích nechával člověka, který by Ti např. 3x do měsíce rozhodil výběr.... ( Já si to tento problém vyřeším tím, že změním cech i když by bylo lepší vyhodit jen toho záškodníka, že jo, ale jak to vyřešit s vedením, když nemám 100 procentní jistotu nebo důkaz na to, kdo to byl ... Také si může vedení říct, že jsem si to jen vymyslela, aby byl dotyčný vyhozen... - no to je jedno ale )
Jasné, že všichni co tohle dělají budou proti, aby náhodou nebyli vidět.... a už potřetí tu píšu, že u sousedů to neřeším... ( kupodivu se mi to ani moc nestává, že by mi někdo zavřel budovu i když mi tam chybí jen 1 bod )

Začínám také pochybovat o tom, že fórum k něčemu je... člověk tady asi akorát ztrácí čas... Něco tady vytvoří ( předtím půl dne hledá a čte zda se to už řešilo )
a pak doufá, že se to třeba řešit bude nebo se to dostane k vývojářům a oni sami by si mohli rozhodnout co a jak, ale debata se věčně strhne někam jinam a nebo ji hráči pochopí trošku jinak než jak to dotyčný myslel... pak se objeví hráči co jsou proti a zase se nic neřeší, stejně jako ty starší příspěvky z roku 2016,2017.

Tak jako tak všem děkuji za Vaše názory a přeji Vám hezké a pohodové svátky :);)
 

Chimichurri

Psavec
Jen proto, že s tebou někdo nesouhlasí, neznamená že je fórum k ničemu. Tak si najdi jiný cech kde ti nikdo škodit nebude. V cechu se to opravdu stává minimálně a pokud se to děje v cechu ve kterém jsi tak jdi prostě jinam. Náhozy by měly být jednotné, takže lehko spočitatelné dopředu. Tak i vidíš kdo dal více či méně. Pokud to někdo z cechu nerespektuje a vedení to neřeší utíkej odtamtud pryč :)
 

Lord Org

Psavec
Klidně PRO, sice šance že to Inno implementuje je mizivá, ale není to nic proti ničemu. Nikomu to neublíží, nic to nezmění, tak nějak nerozumím těm názorům proti. Kdyby to hru nějak ovlivnilo nebo změnilo, to bych nesouhlasy chápal, ale tohle je jen suchá informace, stejně jako to, kdo zavřel provincii v CB ...
 

Chimichurri

Psavec
Nikomu to neublíží, nic to nezmění, tak nějak nerozumím těm názorům proti.
no a přesně proto dávám proti. Je to naprostá zbytečnost tak proč tím zatěžovat hru. Není ani jasné jak přesně si to dotyčný/á představuje. Označit někoho ....ale k čemu ta informace bude? Kdo koho bude smět označit..sousedi, jen v cechu, přátelé, nebo všichni všechny? A co s tou informací jako udělám, jak se proti zavíračům budu bránit? Přece to že někdo zavírá neznamená že když bude označen tak přestane. A kdo všechno to onzačení bude vidět? Je tu snad představa že když bude takto někdo označený, že ho nebudou chtít nikam do cechu? A jak se zajistí aby nebyl někdo označen neprávem na základě jen nějaké domněnky nebo jen tak ze škodolibosti? Zrovna dnes jsem zavřel spolucechovníkovi budovu...nechtěl jsem ale měl to přestřelené a já si toho nevšiml, není ale moje vina že si to sám přehodil. A co teď, naštve se a označí mě?
Nicméně když už jsi tu načal srovnání s CB tak to už by trošku smysl dávalo. Pokud by ti třeba do historie přišla zpráva že ten a ten ti zavřel budovu pak už by to byla jasná a hlavně podložená informace se kterou by hráči mohli pracovat.
 

Lord Org

Psavec
no a přesně proto dávám proti. Je to naprostá zbytečnost tak proč tím zatěžovat hru. Není ani jasné jak přesně si to dotyčný/á představuje. Označit někoho ....ale k čemu ta informace bude? Kdo koho bude smět označit..sousedi, jen v cechu, přátelé, nebo všichni všechny? A co s tou informací jako udělám, jak se proti zavíračům budu bránit? Přece to že někdo zavírá neznamená že když bude označen tak přestane. A kdo všechno to onzačení bude vidět? Je tu snad představa že když bude takto někdo označený, že ho nebudou chtít nikam do cechu? A jak se zajistí aby nebyl někdo označen neprávem na základě jen nějaké domněnky nebo jen tak ze škodolibosti? Zrovna dnes jsem zavřel spolucechovníkovi budovu...nechtěl jsem ale měl to přestřelené a já si toho nevšiml, není ale moje vina že si to sám přehodil. A co teď, naštve se a označí mě?
Mám velmi silný pocit, že jsi vůbec nepochopil základní myšlenku, ačkoli je to naprosto jasné - ne že by někdo nějak někoho označoval, ale hra by (některým z popsaných způsobů) označila hráče, který budovu zavřel. Prostě by v přehledu úrovně bylo vidět, kdo dal poslední bod. Děláš z toho nějaké stigma nebo co, zatímco je to naprosto jednoduchá věc ...
 

RTV4

Psavec
Je to naprostá zbytečnost tak proč tím zatěžovat hru.
Hra se tímhle fakt nezatíží, stačilo by to uložit do historie událostí stejně jako se to ukládá teď, jen by se k tomu přidal název toho kdo poslední nahodil FP, a získání této informace je velmi snadné pro server.
Není ani jasné jak přesně si to dotyčný/á představuje. Označit někoho
Stačilo by získat jméno toho, kdo jako poslední nahodil FP a kdo vyvolal event zavření VB.
k čemu ta informace bude?
Ze stejného důvodu, jako se to zobrazuje v CB
Kdo koho bude smět označit..sousedi, jen v cechu, přátelé, nebo všichni všechny?
V historii událostí už na to filtr je a podle nicku poznáš jestli je to soused, člen cechu a nebo někdo z přátel. :D
A co s tou informací jako udělám, jak se proti zavíračům budu bránit?
Se sousedem asi nic, ale člen cechu a nebo někdo z přátel může být vyhozen.
Přece to že někdo zavírá neznamená že když bude označen tak přestane.
Ale znamená, viz. CB...
A kdo všechno to onzačení bude vidět?
Ten koho je ta VB.
Je tu snad představa že když bude takto někdo označený, že ho nebudou chtít nikam do cechu?
Ne, ale bylo by to stejně jako když někdo např. krade v kolečkách, může být vyhozen z aktuálního cechu
Zrovna dnes jsem zavřel spolucechovníkovi budovu...nechtěl jsem ale měl to přestřelené a já si toho nevšiml, není ale moje vina že si to sám přehodil. A co teď, naštve se a označí mě?
Když se přiznáš a omluvíš se mu do toho vlákna, tak je to ok, pokud to neděláš moc často a je to omylem...
Nicméně když už jsi tu načal srovnání s CB tak to už by trošku smysl dávalo. Pokud by ti třeba do historie přišla zpráva že ten a ten ti zavřel budovu pak už by to byla jasná a hlavně podložená informace se kterou by hráči mohli pracovat.
Ano, tak nějak by to mělo fungovat
A co máš furt s tím označováním? Myslíš jako označení že někdo napíše do vlákna že někdo mu zavírá furt VB, nebo si představuješ nějaké tlačítko které přibude?

PRO
 

Chimichurri

Psavec
Mám velmi silný pocit, že jsi vůbec nepochopil základní myšlenku, ačkoli je to naprosto jasné - ne že by někdo nějak někoho označoval, ale hra by (některým z popsaných způsobů) označila hráče, který budovu zavřel. Prostě by v přehledu úrovně bylo vidět, kdo dal poslední bod. Děláš z toho nějaké stigma nebo co, zatímco je to naprosto jednoduchá věc ...
Já to pokládám za zbytečnost, takže je pro mě nepodstatné jestli mě označí hráč, hra, nebo nějaká vyšší moc. Zavádět do hry prvek který se využije tak možná jednou za rok(nebo leckdy vůbec), mi prostě přijde hodně zbytečné. Nedělám z toho žádné drama jak se snažíš naznačit, jen jsem prostě proti návrhu. A je mi srdečně jedno co si kdo o tom myslí.
 

Chimichurri

Psavec
A co máš furt s tím označováním? Myslíš jako označení že někdo napíše do vlákna že někdo mu zavírá furt VB, nebo si představuješ nějaké tlačítko které přibude?
Co já mám s označováním?? To ty tu hlasuješ PRO označování zavíračů:D. Možná by bylo dobré přečíst si pořádně návrh kde si dotyčná přeje nějakým způsobem "označit" hráče který zavřel velkolepku.
 

RTV4

Psavec
Co já mám s označováním?? To ty tu hlasuješ PRO označování zavíračů:D. Možná by bylo dobré přečíst si pořádně návrh kde si dotyčná přeje nějakým způsobem "označit" hráče který zavřel velkolepku.
Ale tady je to myšleno ve smyslu, že se to zobrazí v historii událostí.
Ty si přečti 1. příspěvek...
 

Chimichurri

Psavec
Ale tady je to myšleno ve smyslu, že se to zobrazí v historii událostí.
Ty si přečti 1. příspěvek...
četl jsem...
Nápad: Stačilo by jednoduchou grafickou úpravou nějak daného člověka označit. Např. vlajka u jména nebo jen zvýraznit rámeček hráče nebo něco podobného.

mohl bys mi prosím zvýraznit tu zmínku o historii událostí? A jestli mi zvýrazníš tu část "nebo něco podobného" a budeš tvrdit že je přece jasné že je tím myšlena historie událostí tak to fakt vzdávám :D :D
 

miri19

Nováček
chytáte se tady úplně maličkostí a jsou to zbytečné dohady....
Jak by se to zobrazovalo nebo ne je už věc vývojářů snad.... Mě šlo hlavně o to, že by se tato informace dala nějak dohledat to je vše... Nejsem tvůrce her a jak se hra tvoří nebo se do hry vkládají určité funkce nemám absolutně žádné ponětí. Jsem jen hráčka co tady vložila návrh, protože s tím mám problém a nejsem jediná kdo tuhle informaci sháněl a tak jsem napsala sem. Podpora FOE mě odkazuje vždy na fórum. Problém je, že na fóru není více jak polovina lidí co hraje tuto hru a další polovina ani neví, že nějaké fórum existuje.
Proto je to také složité zde něco vymýšlet,vkládat a snažit se najít řešení na situaci,která nejen mě, ale i některé ostatní hráče ve hře trápí.... debata se tady většinou strhne jinam a podstata věci pak uniká... :(
 

miri19

Nováček
Jinak RTV4 to výše v příspěvku #27 napsal a vysvětlil přesně tak jak jsem to myslela i já. Lépe bych to určitě nenapsala. Děkuji
 

Nord of Skyrim

Komentátor
PRO
Ukončení každého levelu ve výpisu událostí je, proč tam nepřidat i jméno (i když původní návrh je to grafické zvýraznění)
 

Tommy Angello

Dopisovatel
za mě nevím, jsem na rozmezí PRO a PROTI. Kdo mi zavřel budovu se dá zjistit podle toho, kdo mi na ni přispěl, pokud to je budova vylepšovaná cechem, může se tak stát např. během koleček....

Ale co se týká budov uzavíraných mimo cech, tak to budou většinou hráči ze sousedů.......
 
Nahoru