Velmi agresivní sekání hry

  • Zakladatel vlákna DeletedUser11359
  • Vytvořeno

DeletedUser11359

Host
* Svět: Všechny

* Prohlížeč a verze: Zkoušel jsem snad všechny

* Popis chyby: Zasekává se celá hra

* Jak často se chyba vyskytuje: Pořád

* Detail chyby: Již před nějakou dobou jsem vytvářel podobné téma, ale teď už je to k nevydržení. Nejhorší to je na světě Cirgard, kde mám největší město. Při vybírání výroby je sekání tak neskutečné, že někdy vybírám výrobu i 2 minuty, při zapínání výroby to tak hrozné není, ale i tak zapínám výrobu přes minutu a na přesouvání budov můžu zapomenout, jelikož se mi zasekne celá hra a rozjede se teprve až přesouvání zruším. Před pár měsíci jsem přestal hrál, ale v té době se to už nesekalo, ale teď jsem se vrátil a nejspíš skončím úplně. Tahle hra je absolutně nehratelná! Můj PC není žádné ořezávátko, ale celkem slušný "trhač asfaltu" (Phenom II X6 3,8GHz, R7970 Lightning, 12GB RAM), ale FoE se seká neskutečně. Pravidelně čistím cache a cookies a dokonce jsem Flash Playeru přidělil v nastavení neomezené místo na ukládání dat a zkoušel jsem i vypnout hardwarovou akceleraci, ale nic nepomáhá. Ať zkouším jaký prohlížeč chci, všude je to katastrofální! Potýká se někdo se stejným problémem? Pokud ano, tak jak je možné, že po takové době se odstraňují nějaké minoritní chyby, zatímco tenhle katastrofální nedostatek je stále tady a dokonce ještě horší, než kdy dříve??!!

* Zkoušel jsem report chyby hledat zde na fóru:Ano, kromě mnou vytvořeného témata tam nic takového není
 

DeletedUser3817

Host
Potvrzuji. Po kratší době téměř bez sekání je tu tento problém znovu, a to nezávisle na rychlosti připojení. Rovněž se vrátilo pomalé načítání před bojem. :(
Zřejmě další INNOvace...
 

DeletedUser3814

Host
sekání a nekonečné načítání se opakuje pořád a furt. nejčastější forma výskytu:
- cvc boje - člověk odehraje 5-15 bojů a konec....nekonečné načítání
- cvc boje - čekání na výměnu obléhačky. jak člověk nechá obrazovku "ležet" a trpělivě čeká na ukázání šipky, obrazovka zamrzne. zásek trvá několik vteřin pak hra (někdy) sice naskočí, ale zasekává se po několik vteřin dál nepřeba říct, že armádu se vložit všas nepodařilo
- návrat z map - záseky

a mohl by už někdo vypnout to otravné hlášení, které se aktivuje pokaždé, když někdo zmotivuje %%% ve městě? otravuje to a zdržuje hru! než se to načte, opět se to seká

ještě by mě zjímalo, proč jsou tak časté interní chyby. špatné odečtěn forgebodů, špatná aktivace odměn (zpomalené splnění) atd. výsledek refresh hry z nějakého důvodu každých deset min lol
 
Naposledy upraveno moderátorem:

traktorista

Odborník
Sekání nemám nějak strašlivé, ale spíš se mi stává, že hra normálně běží, ale ve skutečnosti zamrzla. Takže udělám třeba výběr nebo přidání FB a ono se nic nestane, jen se objeví štít a nic se neděje. Pomůže jen znovu načíst. Dřív mi hra klidně běžela bez problému v okně přes den, dnes tak 2 hodiny maximálně.
 

DeletedUser9906

Host
V poslední době je to horší a horší. Skoušel jsem různé prohlížeče, nakonec jsem reinstaloval wokna, ve finále jsem skusil i win 10. Výsledek? Pokud spustím hru ve více záložkách současně, (více světů) dojde po chvíli k uplnému zahlcení RAM a jednou dokonce všechno spadlo s výstražnou hláškou nedostatek systémových prostředků. Podotýkám, že to jsem viděl poprvé v životě.
Jinak nakonec se ukázal z prohlížečů jediný použitelný ten Gatesův Edge. V mozile téměř nejde posunout město, vybrání surovin z budov má laag pár vteřin, opera to je hrůza uplná. Doba načtení mapy pro souboj klidně i minutu, někdy se nějaké jednotky nezobrazí vůbec a musím hru restartovat. Tak bych mohl pokračovat ještě dlouho. Nevím, jestli si v INNO myslí, že si mám koupit nový noťas, nebo kde je chyba.
Pro ty co tomu rozumí a mohli by poradit (prosím ne to o vymazání cookies, vymazání historie a podobně): procesor core i7, GF GT540m, 4g ram
 

DeletedUser11474

Host
Pokud se spustí hra na více záložkách, načte se do paměti každá zvlášť a v závislosti na prohlížeči i do Flashe - buď interně (Chrome, Opera) nebo externě (Firefox). A jelikož normální prohlížeč je pouze 32-bitový, tak má omezené možnosti práce s operační pamětí. Když se dostane přes 1 GB, začne se zpomalovat a když dosáhne 3,2 GB, tak je konec. Pak buď zamrzne a nedělá nic, nebo alespoň shodí Flash plugin, zobrazí lištu a donutí tak uživatele plugin znovu spustit. Ale to je na nic.

Od doby, co jsem přešel na 64-bit prohlížeč, který se nezpomalí při načtení 1 GB do paměti a ani nezakousne při spotřebě 3,2 GB paměti, ale jede klidně dál, tak se mi hraje o poznání lépe. Takže určitě doporučuji. V 64-bit verzi je jak Chrome (používám), tak Firefox. A co ve Windows 10 vykoukl Edge, tak mohu jen potvrdit - šlape krásně. Ale to je tím, že Edge běží jako Win64 proces a ne WoW64 (32-bit na 64-bitovém systému).

Mám otevřené 4 záložky s FoE a když mi na jednom světě za druhým dojede výroba, tak v klidu posbírám, předtím oklikám přátele, cech i sousedy a jsem ze srdce rád, že jsem se zbavil 32-bitového prohlížeče.

Kdo není odkázán na staré doplňky v prohlížeči, tak určitě popřemýšlejte o tom, že zkusíte 64-bit verzi Chrome nebo Firefox+ kdo má Windows 10, tak Edge.
 

Svatej

Legenda
Kornflakes: Také jedu na 64bit chrom. 6 otevřených záložek s FoE a minimálně 1x deně mi to celé padá. Takže zas tak skvěle bych to neviděl.
 

DeletedUser7592

Host
Jedu take na 64 bit browserech.
Zkousim na stridacku firefox, chrome, edge.
Nechapu, proc bych mel hru poustet ve vice zalozkach. Otevrenou mam vzdy jen jednu.
8 giga ram, z toho polovina volna.
Behem dne slape vcelku normalne.
Po 20 hodine se ale nelze ani nalogovat do hry, pokud se to nahodou povede, hra zamrza, hazi interni chyby, nenacitaji se budovy.
Rozhodne je to spojeno s masivnim CvC co probiha po 20 hodine.
Delalo to vcera, delalo to jeste vice i dnes a urcite to bude delat i zitra (pokud INNO neco neudelalo s posilenim serveru).
Muzete carovat s browsery jak chcete, tim problem nevyresite.
 

DeletedUser11474

Host
LordFrunDor: Hmm... Zkus si v Chrome na záložku přidat adresu chrome://memory-redirect/ a podívej se, kolik spotřebuje Pepper. A pak to porovnej se stránkou chrome://memory-internals/. Mě se to sice vždycky liší, ale plusmínus se to shoduje.

traguar: Ve 20:00 jsou CvC přepočty. A taky asi bude ve hře většina Evropy a kdoví koho dalšího. Skoro mi to připomíná staré časy agregace připojení, kdy přes den OK a večer a o víkendu "šnečí tempo".
 

DeletedUser7592

Host
Kornflakes: Jeste pred 14 dny to bylo v pohode. A navic, proc by to melo hrace zajimat? To jako nemame v tu dobu hrat? Mezi 20:00 a 22:30 je hra temer nehratelna. Login zustava viset na 51 - 54 procentech.
 

DeletedUser11474

Host
Já ale přece netvrdím, že v tu dobu nemá nikdo hrát. Hrát může každý kdy chce a kolik chce. Jen je potřeba si uvědomit, že i servery mají svoji operační kapacitu a z ničeho nic jim nenaroste další procesor a x GB paměti. Já osobně problém s načítáním hry nemám. Ani s její plynulostí. Cache a cookies čistím maximálně při aktualizaci hry (většinou na to ale stejně zapomenu), flash pluginu nebo prohlížeče. Na druhou stranu si ale umím představit, jak se cítí hráč, kterému to nejde a kouše se to, seká se to, leze to jak želva a pak to spadne s interní chybou. Také bych byl naštvaný. Ale je rozdíl, jestli jen budu sedět a stěžovat si a nebo pro to taky něco udělám.

Pokud zůstává načítání hry viset na 51 - 54 procentech, a už se nehne dál, pak je chyba buď u hráče (v prohlížeči, v síťové kartě, v ovladači, v kabelu nebo signálu, na routeru) nebo u poskytovatele připojení (na celé infrastruktuře internetového připojení, nastavení firewallů, nastavení cache, FUP, agregace linky,...) nebo na vytíženém nebo přetíženém serveru (v infrastruktuře, kabelu, síťovém portu, v mezipaměti diskového pole,...) a určitě by se našla další místa, kde může být zakopaný pes.

Některé věci jsou chyba hry a některé nejsou. Ale ono nestačí říct "nejde to". Z toho nikdo nic nepozná, ani případnou chybu nedokáže odhalit. Ale když se od hráče podaří nasbírat hodně dat, tak se pak v podstatě dá situaci skoro 100% nasimulovat, nebo lze alespoň přesně řícto se pak opravuje mnohem lépe.
 

DeletedUser11359

Host
Používám 64-bitový chrome a vždy mám otevřenou pouze jednu záložku. Chrom si při klikání FoE vezme maximálně 1,8Gb pamětí, procesor vytíží na 3% a hra se seká neskutečně. S načítáním problém nemám, ještě se mi nestalo, že bych zůstal viset, ale při vybírání výroby je hra tak neskutečně zasekaná, že mám opravdu chuť napsat na INNO dost nelichotivé věci.... Rozhodně nikomu nedoporučuji vypínat hardwarovou akceleraci, to jsem zkusil a hra se sekala ještě hůř a to nejen při vybírání výroby, ale pořád, hodněkrát dokonce zamrzla úplně. Nedávno jsem přeinstaloval Windows a i po čisté instalaci se hra příšerně sekala. Zajímavé je, že jeden den hra jede perfektně plynule a pak další 3 dny se neskutečně seká. Nikde jinde, v žádné jiné hře, jsem podobný problém nezaregistroval.
 

DeletedUser3814

Host
nová chyba.....velmi často mi ted zamrzne načítání hry na 61 % plus minus a musím jednoou až dvakrát restartovat. komp nerozhoduje...
 

DeletedUser11297

Host
Tak s těmi procenty jsem problém nikdy neměl. Boje v CvC jsou pro mě zase prakticky neuskutečnitelné, protože tam hra těžce zaostává. Se sekáním hry při pohybu ve městě mám paradoxně problémy na E, kde jsem prakticky na začátku hry. Na C se mi to snad ještě nestalo.
 

DeletedUser11359

Host
Jelikož nejsem bojovník, ale pouze farmář, tak nevím, jestli by se mi to sekalo v CvC, ale včera jsem koupil novou grafickou kartu, jako náhradu na tu, co mi chípla. Musel jsem i přeinstalovat systém, ovládače se tak prali, že se to házelo modrou smrt a od té doby mi FoE jede dokonale plynule, ani jeden zásek. Snad nikdy, od té doby, co FoE hraji jsem neměl tak plynulý běh hry a to teď mám jenom GTX 660 Ti.
 

DeletedUser12887

Host
K tomu ještě z minulého roku chyba v počítání žebříčku a proste uz po těch pár letech hraní tusim ze se to jen tak nevyřeší í pres veškerou snahu
 
Nahoru