"Vesnice" na mapě území

Daniel V.

Psavec
Mám takový nápad na "vesnici" na mapě území, zde máte podrobnosti:

Jak by dala získat? Když dosáhnete doby železné mohli by jste ve všech vašich provinciích založit "vesnici", když procházíte érami tak za každou odemčenou éru respektive prvně udělaný výzkum získáte možnost založit další vesnici.
K čemu vlastně je? Vesnice je podobná městu, ale nemůžete zde postavit Velkolepé budovy, Vojenské budovy a Speciální budovy. Nebyla by zde krčma, starožitnictví ani přístav. Samozřejmě tu nebude Expediční loď a Socha cechovních bitev. Můžete zde vyrábět mince, zásoby a zboží a "vozit" do svého hlavního města. Těchto vesnic můžete mít celkem 5. Při dokončení mapy území a jejím následném opuštění už vesnice nebudou k dispozici.
Podrobnosti: Převážet mince, zásoby, zboží můžete jen v množství které je určeno na každou dobu. Nemůžou se zde verbovat jednotky. Tady je tabulka.

Počet mincíPočet zásobPočet zboží
Doba železná2502502
Raný středověk5005004
Vrcholný středověk100010008
Pozdní středověk2000200016
Koloniální doba4000400032
 
PROTI

- nárůst zboží je prudký,
- co hráči co jsou nad koloniálem,
- přijde mi to nedomyšlené, přeci jen hra nekončí koloniální dobou
- limit na 5 vesnic je poté moc striktní, přeci jen pokud to bereš co éru nová vesnice, tak potom by to nesedělo
- představa že na konci budky třeba produkuju tímto tempem skoro 4100 zboží nebo 8200 nerafinovaného je docela extrém (32 64 128 256 512 1024...)
- mincí a kladívek je spousta, už teď nevím co s nimi a to jsem jen v pokroku kde mám 370M mincí a 80M kladívek

- mapu území neopouštíš, pouze se přesouváš na jiný kontinent, do hlubin oceánu, do virtuálního světa a nově i do vesmíru, takže věta:

Při dokončení mapy území a jejím následném opuštění už vesnice nebudou k dispozici.
mne příjde jako ne vhodně formulovaná

Základy to má dobré, ale chce to více promyslet... Zboží, mincí i kladívek je hodně, a toto mne příjde spíš jako takovej "urychlovač hry", což je jeden z návrhů který je od základu nevhodný.
 
Koloniální dobou to končí

potom je to zbytečné úplně, k čemu produkovat jen koloniální zboží, dál v érách kde je na nic?

abych obhájil tuto větu...

nedává smysl produkovat zboží <= koloniální éře později ve hře
nedává smysl produkovat na starší mapě novější zboží
i přes oněch 32 zboží jde o urychlovač hry, takže stále proti
 
Naposledy upraveno:

Roginel

Komentátor
zajímavý nápad .. ale dle mne se držíš zpátky s čísly
v současné podobě asi PROTI, neboť mi to příjde nedomyšlené a tím pádem zbytečné

.. spíše bych byl nakloněn, aby každá vesnice produkovala tolik kladivek/mincí/zboží podle toho v jaké jsi době, ( u zboží logaritmický rozvoj) a maximální počet vesnic se zvyšoval třeba do maxima 5 za každou dobu nad tebou určenou.
Když dobudeš plně nějakou oblast, pak se můžeš rozhodnout mezi odměnou za dobytí oblasti, nebo dlouhodobou odměnou ve formě založení vesnice/kolonie,
A dle mne by to mohlo jít i založit zpět na každém dobytém území, ale musel by jsi zaplatit nějakou nehoráznou sumu, aby se to to začalo vyplácet třeba až za 2-6 měsíců ..
Typ vesnice by se určoval podle toho na jakém území ta vesnice je (dřevo .. produkovala by dřevo x ks za 1 den) .. sběr by byl spolu se sběrem radnice. ( přičítalo ke sběru radnice ..)

A mincí/zboží z některých kritických dob není nikdy dost ..

Můj změněný návrh je v podstatě přeneseně takový stargazer bez postavení VB na mapě území, s tím, že si můžeš přímo vybírat, které zboží/mince/kladívka chceš vyrábět.

nevýhoda: v podstatě by to ještě více ochromilo obchod mezi epochami
 
Nahoru