Vojsko na obleh v CvC - z pokladny cechu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser13729

Host
Po přečtení nových pravidel pro CvC, mě napadlo, že by bylo vhodné, aby mohl cech dávat do pokladny i VOJÁKY (pro potřebu oblehů), takhle nese tíhu oblehu jeden hráč(který dává obleh), ale surkama na obleh můžou přispívat i ostatní členové cechu. Domnívám se, že by možnost dávat do cechovní pokladny vojáky(použitelné VÝHRADNĚ na oblehy) umožnila dávat obleh i hráčům, kteří třeba v té konkríétní době nejsou, to by je motivovalo k dalšímu zájmu o CvC.
Na podpoře mi doporučili dát ten nápad sem, takže prosím o vaše názory. Díky
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13730

Host
Dobrý nápad, jen bych to dovedl ještě trochu dál. Myslím, že by bylo dobré, aby se vývojáři zamysleli nad možností nové velkolepé budovy ( něco mezi Alcatrazem a Observatoří) , tedy stejně jako Alcatraz by vyráběl vojáky a stejně jako Observatoř by je dával rovnou do cechovní pokladny a v počtech třeba jako to dělá právě observatoř se surkama (tedy žádné veliké množství u jednotlivce, ale pokud je mají všichni v cechu už to něco dá) a navíc stejně jako Observatoř vojsko vždy podle doby radnice každého jednotlivého člena.
 

DeletedUser13729

Host
Kayro, neměl by si spíš cech vychovávatt vlastní hráče (od malých), než aby lanařil a sháněl hráče už hotové? Právě těm malým by tak dal možnost zapojit se do válek. Takový hráč může být skvělý bojovník, třeba je v nižší době a často než se dostane do vyšší, přestane ho hra bavit, protože si prostě nemá šanci s cechem zabojovat.
 

DeletedUser2298

Host
Myslím že nápad dávat vojáky na společnou hromádku do cechu není dobrý - velmi rychle by se to vrátilo do stavu jaký byl.. tj. oblehy by byly "zdarma". U jednotlivce se může stát, že po opakovaném vytvoření oblehu mu dojdou jednotky.. ať už z alcatrazu či výroben. A v danou dobu se většinou sejde jen omezený počet bojovníků.. vytvořením zásobní hromádky, na kterou přihazují všichni členové.. nedejbože ještě nějakou speciální VB.. se pak dostáváme zase do situace... "klik klik - útok..!" a to bez omezení opakování.. mám zdroje od X desítek hráčů..
Takže to celé považuju prostě za krok jak se vrátit nazpět, tam kde jsme už byli a kde se to neosvědčilo..
 

DeletedUser13729

Host
Proč tedy rovnou nezrušit Observatoř a Atomium a surky by vkládali hráči. Pokud můžu vkládat surky, pak nemá logiku, abych nemohl vkládat i vojáky. A taky by hře možná prospělo zřídit startovací pole po CELÉM pobřeží a ještě křížem přes pevninu - tím by se zabránilo, aby si velké cechy obrnily kraje získaných území a střed nechávali s minimální obranou, protože na ně nikdo prostě nemůže. To už není o bojování, ale o "hamounění" území. Zdá se že hovoříš z pozice velkých cechů, mě by docela zajímala reakce těch středních a menších - ty zřejmě raděj odcházejí hrát cechovní výpravy (zřejmě kvůli tomu byly zřízené) a na CvC kašlou,a to si myslím není nejlepší.
 

DeletedUser13729

Host
Pak tedy můj druhý - startovací pole PODÉL CELÉHO POBŘEŽÍ!!!! Při pohledu např. ve světě A, posmoderna, cech Kronos - stačí jim plně obsadit pár polí a celý sever je těžce za vodou. A taky zrušit přísun surek do cechovní pokladny z velkolepek - pak se uvidí soudržnost cechu, kdo bude dávat surky a kdo vojáky. Všechny reakce zatím byly od členů velkých cechů - chápu je - tato situace jim plně vyhovuje, aspoň je ti malí a čiperní nemůžou prudit.
 

DeletedUser3817

Host
...aspoň je ti malí a čiperní nemůžou prudit.

Mýlíš se.
Nejsem členem velkého cechu, přesto se mi tyto nápady nelíbí. Proč zas a znovu mají být trestány velké cechy za to, že jsou velké? Nezavání to ze strany navrhovatelů podobných "nápadů" přinejmenším závistí, "malostí" (není řeč o velikosti cechu), možná dokonce komplexem méněcennosti (pro neznalé - to není urážka, nýbrž diagnóza)?
Ti "malí a čiperní" mají více možností, jak velké prudit. Jen na ně přijít, že? Co třeba aliance několika malých cechů? Co třeba koordinovaný útok na ten velký? Co třeba "partyzánština"?
Nebo, jak již psáno, co přestup do velkého cechu?
To, že nějaký cech dokázal obsadit a udržet relativně bezpečnou "kapsu" hexů, svědčí o schopnostech, aktivitě a spolupráci. Udržet velký cech funkční není zrovna legrace. Jsem tedy proti jakémukoli trestání hráčů (a cechů) za prokázané schopnosti. Odstranění oněch "kapes", zvláště dodatečné, by bylo obyčejným podrazem na ty, kdo je z taktických důvodů obsadili.
HOWGH!
 

Svatej

Legenda
Cechovní kasa na jednotky... Inu proč ne. ALE pouze s pravidlem, že hráč musí mít radnici minimálně v té době, ve které chce na CvC mapě bojovat.;) Rozhodně ale nepřidávat žádnou novou VB (už mi dochází místo ve městě :D)

Nápad vyloďování podél celého pobřeží.... tady jsi se teda ukázal/a jako pořádný slaboch. Hra ti nevyhovuje, tak rovnou měnit pravidla a brečet na fóru, místo se pokusit něco dělat s tím co máš.... Tímhle jsi se u mě hooodně shodil.
Odpověď na nápad: Rozhodně ne.
 

DeletedUser3139

Host
Tak a je to tu zas! Koukejte předělat hru podle mého, nebo uvidíte! Voni mi ty ostatní ubližujou, jsou aktivnější, maj větší, nebo menší cech, ti ostatní mají VS a hrabou si surky, drze si zabírají plac na mapě a na mně pak nic nezbývá. A co je nejhorší, pomáhají mu ti stejně a více aktivní potvory z cechu. S takovými se musí jasně zatočit, nebo ještě lépe zničit! :mad::mad::mad:
Tak tohle fakt někteří chcete? Kdy už konečně těm notorickým ublíženým stězovatelům konečně dojde, že i ostatní by si občas chtěli zahrát jen tak pro zábavu. ;)
Proto bych chtěl požádat všechny, aby pár vteřin popřemýšleli, jestli návrh je výhodný pro většinu, nebo ne! :p
 

Zelda

Člen
"Malý cech" není vždy jedno a totéž a nemyslím si, že by je současné úpravy výrazně omezily. Úprava pouštění hexů jednoznačně omezuje spíše velké cechy (myšleno územně). Naopak jednomužné cechy s vysokými Alcatrazy neomezila vůbec, jen se jejich aktivita přesune spíš do nočních hodin, kdy nebudou očekávat odpor. U malých (počtem hráčů) a začínajících cechů se asi projeví potřeba vložení armády, ale tak to přeci bylo i tehdy, když CvC začínaly.
 

DeletedUser13729

Host
Cechovní kasa na jednotky... Inu proč ne. ALE pouze s pravidlem, že hráč musí mít radnici minimálně v té době, ve které chce na CvC mapě bojovat.;) Rozhodně ale nepřidávat žádnou novou VB (už mi dochází místo ve městě :D)

Nápad vyloďování podél celého pobřeží.... tady jsi se teda ukázal/a jako pořádný slaboch. Hra ti nevyhovuje, tak rovnou měnit pravidla a brečet na fóru, místo se pokusit něco dělat s tím co máš.... Tímhle jsi se u mě hooodně shodil.
Odpověď na nápad: Rozhodně ne.

Proč mě napadáš ohledně změny pravidel, ta pravidla byla změněna třeba při poslední aktualizaci. Nápad vyloďování podél celého pobřeží není vůbec nový, tak mě hned nemusíš nazývat slabochem, já v CvC bojuju a nemám s tím problém. Spíš mě zaráží že na jednu stranu do pokladny členové dávají surky, ale na druhou stranu vojáky nemůžou. Tvá slova ohledně shození mě od tebe dost přkevapila, vzhledem k tomu, že jsi v cechu, který se přímo jmenuje Bez CvC pohodička a v popisu má .....že neválčí v CvC.:)

Tak a je to tu zas! Koukejte předělat hru podle mého, nebo uvidíte! Voni mi ty ostatní ubližujou, jsou aktivnější, maj větší, nebo menší cech, ti ostatní mají VS a hrabou si surky, drze si zabírají plac na mapě a na mně pak nic nezbývá. A co je nejhorší, pomáhají mu ti stejně a více aktivní potvory z cechu. S takovými se musí jasně zatočit, nebo ještě lépe zničit! :mad::mad::mad:
Tak tohle fakt někteří chcete? Kdy už konečně těm notorickým ublíženým stězovatelům konečně dojde, že i ostatní by si občas chtěli zahrát jen tak pro zábavu. ;)
Proto bych chtěl požádat všechny, aby pár vteřin popřemýšleli, jestli návrh je výhodný pro většinu, nebo ne! :p
Startovní pole podél celého pobřeží by hře rozhodně přispěly, necítím se ublíženě, ani to z mého návrhu nijak neznělo. To spíš tvoje reakce (hlavně styl vyjadřování) mi silně připomněl cosi o potrefené huse.:p
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3139

Host
Proč mě napadáš ohledně změny pravidel, ta pravidla byla změněna třeba při poslední aktualizaci. Nápad vyloďování podél celého pobřeží není vůbec nový, tak mě hned nemusíš nazývat slabochem, já v CvC bojuju a nemám s tím problém. Spíš mě zaráží že na jednu stranu do pokladny členové dávají surky, ale na druhou stranu vojáky nemůžou. Tvá slova ohledně shození mě od tebe dost přkevapila, vzhledem k tomu, že jsi v cechu, který se přímo jmenuje Bez CvC pohodička a v popisu má .....že neválčí v CvC.:)


Startovní pole podél celého pobřeží by hře rozhodně přispěly, necítím se ublíženě, ani to z mého návrhu nijak neznělo. To spíš tvoje reakce (hlavně styl vyjadřování) mi silně připomněl cosi o potrefené huse.:p
Tak to ses moc netrefil. ;)
Na C hraju skoro od začátku a jsem zakladatelem cechu JZD. Tak se jukni, jestli jsem já a náš cech ta potrefená husa. :)
Opravdu za ta léta co hraji, tak mi prostě jen drobet vadí, když se tu rozepisují někteří hráči v tom stylu, aby to vyhovělo hlavně jim. :(
 

DeletedUser13729

Host
Spíš ses netrefil ty. Já hraju ve všech světech a od samého začátku jsem se divila, proč jsou ta startovací pole jen někde (občas dost nelogicky), a nechci změny, aby vyhovovaly mně, protože já se umím přizpůsobit, jen jsem napsala, co mi přišlo logické - dala jsem to jako návrh a překvapily mě odpovědi, které mě okamžitě nařkly z ublíženosti, snahy přizpůsobit hru mně atd. Pak jsem se podívala, kdo a jak reagoval (včetně poděkování) a usoudila jsem, že je zbytečné na forum něco psát. Po letech hry jsem to udělala poprvé a nejspíš taky naposledy. Nicméně trvám na tom, že je nelogické a vlastně i nespravedlivé, když cech pro války v CvC může získávat surky z VB a hráči vkládat surky a proč stejně nemůže získávat vojáky (je jedno jestli to někomu vyhovuje nebo ne, je to prostě logika věci). Buď můžu dávat surky i vojáky, nebo nic. Buď můžu získávat surky pro cech z Vb, pak proč bych nemohla získávat vojáky. Bez surek se nedá bojovat stejně jako bez vojáků. A to jestli to někdo zneužije je vedlejší - stejně se bude zneužívat i nové pravidlo o oblehu. Takže nefňukám, necítím se ublíženě, bojuju klidně dál - jen jsem vznesla docela logický návrh. Nic víc a nic míň.
PS - o tom, že jsou si vývojáři hry vědomi toho, že střední a menší cechy mají možnosti v CvC velmi omezené, svědčí i to že zařadili Cechovní výpravy.

Pokud jsem ti napsala, že neválčíš v CvC, tak se omlouvám to měla být odpověď pro LordFurnDora, možmá jsem se uklikla, takže sorry, samozřejmě vím, že jsi z JZD.:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5384

Host
V CVC nebojuju,protože to už je jiná hra než ta,kterou jsem začal hrát. Ale návrh na "kasárna v cechovní radnici" se mi moc líbí,a to z několika důvodů:
: Bojů se mohou pasivně účastnit i lidé,kteří se nemohou účastnit jinak,
:Nemusí se každému,kdo chce vložit obleh udělovat extra pověření v rámci cechu - tím pádem nedochází k tomu,že někdo,kdo má odemknuty pověření je nezneužívá k samostatným akcím.

Pokud se mezitím změnila situace s udělením práva DŮVĚRYHODNÝ v rámci tak mně prosím nebijte,ale fakt jsem už nějakou dobu nehrál
:)
 

Svatej

Legenda
Proč mě napadáš ohledně změny pravidel, ta pravidla byla změněna třeba při poslední aktualizaci. Nápad vyloďování podél celého pobřeží není vůbec nový, tak mě hned nemusíš nazývat slabochem, já v CvC bojuju a nemám s tím problém. Spíš mě zaráží že na jednu stranu do pokladny členové dávají surky, ale na druhou stranu vojáky nemůžou. Tvá slova ohledně shození mě od tebe dost přkevapila, vzhledem k tomu, že jsi v cechu, který se přímo jmenuje Bez CvC pohodička a v popisu má .....že neválčí v CvC.:)

Startovní pole podél celého pobřeží by hře rozhodně přispěly, necítím se ublíženě, ani to z mého návrhu nijak neznělo. To spíš tvoje reakce (hlavně styl vyjadřování) mi silně připomněl cosi o potrefené huse.:p

Jj, jenže do tohohle cechu jsem se odklidil ze speciálů. Hraješ na A, takže víš o jakém cechu mluvím :)
To že jsem se na celý systém CvC z vysoka vykálel neznamená, že s ním nemám zkušenosti (bohaté);)

Neměl bys hned usuzovat z prvního pohledu...
A ano, shodil jsi se u mě a shazuješ se pořád. Ano, tento nápad není novinka, a pokud si přečteš celý můj příspěvek, zjistíš že s cechovní kasou na vojáky jsem neměl problém, pokud bude pravidlo "doba radnice=maximální doba jednotek které z cech. kasy můžu použít"

Můj názor na tebe pramení z tvého druhého návrhu o vyloďovácích po celém pobřeží.
Mimochodem, nekomol mi jméno, já to také nedělám.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3817

Host
Já tedy mám nalevo pod příspěvkem klikací odkazy takto:
Crackenosch, datum, Upravit, Smazat, Nahlásit.

Pokud ti tam ono Upravit chybí, je to asi pro podporu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru