volitelná obtížnost oblastí C v C

jste pro tuto změnu C v C

  • ANO

    Hlasy: 0 0,0%
  • Ano po testování a úpravách

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    8
  • Anketa uzavřena .

JOSEF 70

Psavec
Současný stav --- C v C nemají volitelnou obtížnost nad tu současnou -------- Hra není tak pestrá a zábavná jak by mohla být------------------------------------------O co jde . ---- C v C BY ŠLO HRÁT I NA MOBILU- ----------------- Každá oblast by měla VOLITELNOU obtížnost 1-10 -------------------------------------------------- ZÁKLADNÍ obtížnost by byla ta současná .--Každá další by zvýšila obtížnost o 4% procenta oproti předchozí----------------------------------------------- ----------- Každá volitelná vyšší obtížnost zvýší CECHOVNÍ odměny o 1% procento víc než ta předchozí -------- HODNOTA PROCENT JE OTÁZKOU TESTOVÁNÍ----------------- Volitelnou obtížnost by určil zakladatel , vůdce nebo člen s příslušnými právy nejlépe generál C v C . ------------------------------------------------------------------ Mohl by volit každou oblast přímo NEBO na dobu 1 až 12 hodin určit obtížnost pro VŠECHNY oblasti co se v té době napadnou --------------------------------- Když by obtížnost ANI jedním způsobem před ZAHÁJENÍM oblehání nezvolil platila by ta základní----- ------------------------------------------------------------------ Po každém 7 přepočtu by každý hráč obdržel balík CECHOVNÍCH výher podle pořadí cechu na mapě. ------------------------------------------------------------------- Každé použití vyšší obtížnosti zajistí o1% VYŠŠÍ VKLAD DO BALÍKU než obtížnost předchozí -------------------------------------------------------------------------- STAV MAPY i pořadí cechů rozdáním balíku zůstane BEZE ZMĚNY a začne střádání NOVÉHO balíku --------------------------------------------------------------------------- Smysl ... C v C zůstanou ODLIŠNÝM prvkem hry než CB. ------------- UŽ proto že na rozdíl od CB tyto C v C stejně jako nyní nebudou končit po 11 dnech ------Při volbě postupu proto bude více třeba hledět na trvalou sílu cechu, než u CB kde jsou přestávky a mnoho DALŠÍCH rozdílů které ZŮSTANOU:))---------------Rozdíl je i to že se na mapě C v C kdykoliv mohou ukázat nové cechy :)) -------- C v C ale budou ale stejně napínavé jako CB----------------------------------------- I tady nebude rozhodovat pouhý počet vlastněných oblastí---- ------------------------------- HRA JAKO CELEK BUDE VYPADAT CELISTVĚJI---------------------------- - Hledal jsem na foru --Ano
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
JOSEFe hrál jsi vůbec někdy CvC? Nezdá se mi vůbec, že by na některé z map byl tvůj cech.
 

JOSEF 70

Psavec
Města nám rostou jsme mladý cech-hrajeme CB -ale o C v C se zajímáme-- až bude dost zdrojů tak je nenecháme stranou
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
Takhle ale CvC nefunguje. Nejsou tam žádné ligy a obranné bonusy jsou dány Observatořemi/Dealskými hrady/Vasily.
Proč zvyšovat obtížnost v CvC, k čemu by to jako bylo? Vůbec jsi tu nepromyslel vyváženost hry a bojů v CvC.
 

JOSEF 70

Psavec
O C v C jsem se doslechl že tam UŽ PLATÍ to že v nich cech po dosažení určitého úspěchu postoupí do vyšší úrovně-- tak jí JEN navrhuji nazvat LIGOU :)) smysl v C V C je stejný jako v CB--- silné cechy zaberou méně oblastí a bude více místa pro slabší a nové cechy--- navíc se přehazování si oblastí mezi dvěma cechy stane oproti použití volitelné obtížnosti nevýhodné--- stačí v testování najít správnou hodnotu procent které to zajistí..
 

Dan 77

Veterán
Víš, co je to cechovní úroveň? Otevři svůj cech (nebo oficiální FoE Wiki) a tam to najdeš, jsou za to bonusy, třeba do radnice, maximální úroveň je zatím 100. Ale to počitadlo se plní silou (korunkami) i z expedic, CB, Soch cti, Síní slávy, Magnum opus apod. A nic se na tom nikdy neměnilo, jen se zvedala maximální úroveň cechu z 50 na 75 a ze 75 na 100.
Liga je něco jiného, to je nějaká skupina, kde se potkávají v rámci možnosti srovnatelní soupeři, ale v CvC se potkávají všichni.......
Pokud chceš, aby cechy zabíraly méně oblastí v CvC, zdraž jim náklady na nasazení obležení nebo odemčení obranného slotu. A pořád jsi nepromyslel vyváženost, když obranné bonusy v CvC jsou už dané jistými faktory a každý hex nebo cech má už teď jiná %.
A CvC je něco dost jiného než CB, nejsou tam individuální odměny a je tam daleko bohatší strategický prvek než v CB. Pokud chceš, aby CvC a CB byly de facto skoro stejné herní funkce, no tak teda do CvC navrhuj individuální odměny nebo možnost vyměňovat sektor častěji než 1× za 24 hodin (ochrana hexu mizí jednou denně ve 20:00), ale já pak budu proti návrhu, protože se vytratí originalita a vašechno bude na jedno brdo.
 

DeletedUser

Host
JOSEFE vůbec nevíš o čem mluvíš. Z doslechu toho taky moc nepobereš. Být to na mně, tak vlákno zamknu a hodím do archívu, protože tvůj návrh postrádá smysl. Ještě jednou: pober v CvC praxi, pochop, jak funguje, a pak se o tom můžeme bavit.
 

JOSEF 70

Psavec
Za prvé NENAPSAL JSEM ŽE každá liga bude mít svou mapu ale že bude nazvána ligou jedné mapy---- to znamená že nebude mapa ligy pokročilých doby té a té ale POUZE liga pokročilých doby té a té na mapě doby --- ČLENOVÉ VŠECH LIG BUDOU JAKO NYNÍ HRÁT NA JEDNÉ MAPĚ DOBY. ----ALE Aby se neřeklo tak to zdůrazním ------- Zvýšení obtížnosti obsazování hexů v návrhu JE --JEN JE VOLITELNÉ jak ASI zvýšená obtížnost po její volbě bude hrou dosažena?, NO ZVÝŠENÍM síly obranné armády NEBO vyšších počtem oblehů -případně obojím :)) V současnosti PLATÍ JISTÉ faktory v CVC propočtou se a JE z nich ůroveň č 1 volitelné obtížnosti--- zvolím vyšší obtížnost a faktory se POUZE ZNÁSOBÍ---- VŠECHNY -- bez PORUŠENÍ vzájemného nastavení---příklad 2a+ b =15------NEBO (1,15x 2a)+( 1,15xb )´= 1,15x 15---- změnila se rovnice a je těžší na řešení??-- ANO---- změnily se v ní vzájemné poměry mezi jejími částmi ??--NE:)) originalita se neztratí--- Za prvé MAPA C v C se se po rozdělení balíku NEVYNULUJE zůstane jak je---- je o tom řádka v návrhu--- 2. Do C v C přichází nové cechy i během střádání balíku ---- 3. C v C nemá přestávky- 4) hodnota osobních výher může být nastavena tak aby jako nyní C v C byly víc o odměnách pro cech než pro hráče a CB půl na půl ....--- 5) C v C NEMAJÍ ŽÁDNÉ postihy za vyhraný střet A NENAVRHUJI JE .. CB ano -- ---i po změně BUDOU C v C ZCELA JINÉ než CB
 
Naposledy upraveno:

peepee77

Veterán
Meleš všechno dohromady, všechno bys měnil a z formátování tvých příspěvků se mi dělá zle. Mám pro tebe návrh, vytvoř si podobnou hru s vlastními parametry a pak sem hoď odkaz, uvidíš kolik hráčů ji začne hrát. A přesně tolik hráčů ty návrhy podporuje a zbytek včetně mě se bude dál plácat a trápit tady kde je všechno špatně.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
O C v C jsem se doslechl že tam UŽ PLATÍ to že v nich cech po dosažení určitého úspěchu postoupí do vyšší úrovně
Nic takového v CvC neplatí.

Návrh je to naprosto nesmyslný, nemá hlavu ani patu, špatně se čte. Z hlediska obsahového, co jsem tak lehce pochopila, mi připadá že chceš aby CvC vypadaly skoro stejně jako CB. Podle mne by tam měl zůstat ten rozdíl jaký tam je, a to že v CB jsou odměny i pro samotné hráče a v CvC pouze pro cech jako takový.
Jsem tedy PROTI.
A pro příště tě poprosím Josefe abys nepoužíval tolik pomlček. K čemu tam jsou? K přejití na nový řádek můžeš jako každý jiný použít normálně enter.
 

peepee77

Veterán
@sabinabetty josef se pravděpodobně doslechl, že čím víc území v CvC cech vlastní tím dražší je nasazení obléhací armády a vidí v tom systém lig a úrovní, ale jinak o této části hry neví v podstatě nic.
 

JOSEF 70

Psavec
To by ten enter musel běžet--. Jenže když ho použiji- kontrola textu mi s velkou radostí vrzne další větu do předchozího řádku :)) At nechá mezery kde jsou a nebude tolik pomlček :)) A jak JSEM PSAL-- jde o správné % u jednotlivých odměn --zjištěné v TESTOVÁNÍ. Když se tam zjistí že pro OSOBNÍ odměny je vhodné procento NULA- tedy že se tam nehodí nebudou --- i tak bude mít volitelná obtížnost stále smysl .. Zvýší CECHOVNÍ ODMĚNY SYSTÉMEM LIG jako CB. Rozdíly které jsem uvedl že zajistí I PO změně výrazný rozdíl mezi CB a C v C jsou v návrhu popsané -, Rozdíl by byl dostatečný i při MALÝCH osobních odměnách,,, ALE opět-- .TO je už o TESTOVÁNÍ :))

Wiki --C v C " odstavec "vzhůru do války" ..." na konci dne se udělá přepočet který zvýší úroveň cechu" Když se tam píše o C v C tak to vzbuzuje dojem že jde o zvýšení úrovně cechu právě v C v C Jde li jen o úroveň cechu v žebříčku pak je dobré chtít aby o tom byla větička přímo tam. . ALE i tak i když nebudou v C v C osobní odměny ani systém lig přesto návrh MÁ STÁLE smysl dokud JE tam volitelná obtížnost- zajistí SAMA smysl návrhu uvedený na jeho konci , Stačí VHODNÉ procento zvýšení obtížnosti a zvýšení POUZE cechovních výher:))
 

Svatej

Legenda
Wiki --C v C " odstavec "vzhůru do války" ..." na konci dne se udělá přepočet který zvýší úroveň cechu"
Ne, tohle se tam nepíše. Tam se píše:
"Na konci každého dne (když skončí odpočítávání) se spočítají zkušenosti cechu, podle toho, jaké území vlastní a tyto zkušenosti se připočítají k jeho úrovni. S vyšší úrovní cechu přijdou vyšší odměny! "

... jde o zvýšení úrovně cechu právě v C v C Jde li jen o úroveň cechu v žebříčku pak ...
Vysvětlil by někdo mě, nebásnické osobě, jakej je rozdíl mezi úrovní cechu v CvC a úrovní cechu v žebříčku cechů? Vždyť je jedno odkud si ten ukazatel rozkliknu, furt jde o ten samej ukazatel? Nebo tím básník myslel něco úplně jiného?
 

JOSEF 70

Psavec
Rozdíl je ten že když tam není přípis úroveň ve FOE žebříčku cechů vzbuzuje to dojem vyšších úrovní cechů pouze v C v C :)) Hlavně proto že je to popis C v C :))
 
Naposledy upraveno:

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Úroveň cechu je prostě úroveň cechu. Je jen jedna. Prostě si to špatně pochopil Josefe.

A libovolné vybírání si obtížnosti v CvC je blbost. Obtížnost tam je dána velikostí obranného bonusu, který je dán Obserkama, Dealem a Vasilem členů daného cechu a odměny se zvedají v závislosti na době mapy (čím vyšší doba tím lepší odměny). To je podle mne dostačující.
Jaký je vlastně smysl tvého návrhu? Protože kdyby se zavedla libovolná obtížnost tak silné cechy by si daly obtížnější a měly by ještě více korunek než mají teď tzn. lepší umístění v žebříčku atd. Slabé cechy by neměli už vůbec žádnou šanci. Nůžky mezi silnými a slabými cechy by se rozevřely ještě více.
 

JOSEF 70

Psavec
Vtip je v tom že aby dosáhli více korunek znamenalo by to že obtížnost obsazení dané oblasti by byla vyšší obsadily by méně oblastí a úhrnem by vyhráli jen o něco více korunek. Na mapě by zbylo o něco více místa pro o něco slabší cechy. Ty by získali o něco více oblastí a tedy o něco vice korunek---ALE bylo by více místa na to aby se nové cechy co vstupují na mapu mohli na mapě zabydlet a aby bylo přehazování si oblastí mezi cechy nevýhodné oproti určité hodnotě obtížnosti.. Stav který NYNÍ určují observatoře atd je v návrhu uváděn jako obtížnost č 1

Že jsem zvyšování urovní špatně pochopil je jasné po zaslané odpovědi. -Když C v C nemají úrovně- je zavedení ligy v nich příliš náročné- tím spíš že hlavní základ návrhu je volba obtížností a balíky odměn. Liga je dost na krásu a zábavnost hry a na její snadnější nastavení . Proto z návrhu tak snadno zmizela. A proto tak snadno byly osobní odměny nahrazeny vyššími cechovními odměnami. Je li zájem aby C v C byly ještě více zaměřeny na cechovní odměny jde to snadno tímto zařídit. Volba obtížnosti a balík odměn jsou dostatečně tvárný návrh aby si s tím hravě poradil a jeho přitom smysl zůstal zachován :)) Navíc by i silné cechy museli počítat s tím že slabší si dají malou obtížnost a tím se stanou pro silnější cechy výraznějším nebezpečím--- museli by správně volit mezi vyšší výhrou a tím zda i tak dokáží slabší cechy přehrát. Prostě dostat do C v C a víc plánování napětí i zábavy z nich získané--i když hodně zábavy měli zajistit i úrovně ligy :)) Navíc obtížnost není libovolná jen je volitelná od 1do 10. Správné nastavení hodnot každé dané obtížnosti zabrání tomu aby se nůžky mezi cechy rozevřeli a výhodnost oproti přehazování si oblastí cechy zůstala :))
 

JOSEF 70

Psavec
Když mi jasně napsali že ligy C v C se nehodí a proč- nejsou tam kdybych argumenty proti návrhu ignoroval- byl by stále beze změn.. A znovu napsat o něčím návrhu že nemá hlavu ani patu nemá žádnou váhu--- ˇŽádné jednoznačné údaje v žádosti proč -žádná váha žádosti, Není tam nic na její podporu k tomu to udělat . Jak jsem psal jinému. Když bych to samé napsal tobě o tvé žádosti co si z toho vezmeš co tě přiměje to udělat.....
 
Nahoru