Vrácení výzkumných bodů z VB od neaktivních hráčů.

DeletedUser14805

Host
Nějaký čas jsem uvažoval jestli to sem napsat,tak už to tu píšu.Nevím,třeba se to nebude líbit někomu,ale z mého hlediska dobrý nápad to je.
Chtěl bych navrhnout takovou maličkost pro hráče,kteří nahazují Velkolepky,kde jim body zůstanou viset měsíce nebo i nějaký rok.Je to proto,že ten hráč třeba už ukončil hru a už se nikdy nevrátí,aby ty Velkolepky zavřel a tím hráči o body příjdou.Co stěmi body bude?Nic,zůstanou tam stále a pak někteří sháníte hraáče aby pomohli třeba něco dohodit na zavření.Tohle je si myslím na hlavu.
Navrhuju tedy,aby se nahozene body drželi ve VB třeba v délce 6 měsíců.Potom když hráč do 6 měsíců nezavře VB,tak se body automaticky vrátí do inventáře hráčům,kteří měli body hozené ve Velkolepce a tudíš by se předešlo zbytečným ztrátám bodů.Urcite vetšina má nahozené body už přes rok někde a pořád nic a nic.
Tak toto je můj návrh.Pokud vás napadne něco lepšího,nebo jak vylepšit tento návrh tak to zkuste.;););)
 

Mrtvejmagor

Veterán
riziko povolání... proti
dá se to ohlídat, já mám teda stálé jen do 10FB co mě to tam pár let trčí takže ale to je jen pár FB... takže nic
 
Řekl bych, že je to dobrý nápad. PRO
A vzhledem k tomu riziku povolání, tak ať se při nejhorším odečtou nějaká procenta z nahozených bodů.
 

DeletedUser14805

Host
riziko povolání... proti
dá se to ohlídat, já mám teda stálé jen do 10FB co mě to tam pár let trčí takže ale to je jen pár FB... takže nic
Až budeš mít nahozené několik tisíc bodů,tak pak bys byl rád za to,že se ti to vráti po půl roce.Lepší než o to přijít.
 

Svatej

Legenda
Je to riziko se kterým musím počítat pokaždé když nahazuju nějakou budovu.
Spoustu bodů jsem získával (a občas to ještě dělám) nahazováním nehlídaných pozic u sousedů. Jednou z obran u takovýchto náhozů na zisk je pro majitele přestat tu budovu stavět a nechat tam nenažrancům ty body ležet dokud nedohodí na 1.9. Sám jsem tuhle taktiku několikrát taky použil. Pokud by se skrze body nedalo takto vydírat nenažrané nahazovače, tak by už moc dalších způsobů nezbylo. Vzhledem k tomu že jsem si v dobách před arcem otevřel některé budovy do vysokých lvl, tak tuhle strategii sám pro sebe vítám a pokud jí někdo někdy použije proti mě tak no a co? ;)
 

DeletedUser15076

Host
Taky bych to uvítala..mam nahozenych cca 50 budov a asi 10z nich už přes pul roku...jasne..riziko povolani ze už hrači VB nejedou ..s tim se počita že ty body tam mužou nějakou dobu viset, ale když někdo přestane hrát, tak ty body tam zustanou nejspíš napořád..
 

DeletedUser14805

Host
Je to riziko se kterým musím počítat pokaždé když nahazuju nějakou budovu.
Spoustu bodů jsem získával (a občas to ještě dělám) nahazováním nehlídaných pozic u sousedů. Jednou z obran u takovýchto náhozů na zisk je pro majitele přestat tu budovu stavět a nechat tam nenažrancům ty body ležet dokud nedohodí na 1.9. Sám jsem tuhle taktiku několikrát taky použil. Pokud by se skrze body nedalo takto vydírat nenažrané nahazovače, tak by už moc dalších způsobů nezbylo. Vzhledem k tomu že jsem si v dobách před arcem otevřel některé budovy do vysokých lvl, tak tuhle strategii sám pro sebe vítám a pokud jí někdo někdy použije proti mě tak no a co? ;)
Tak to je blbost,tim ze hraci ukonci hru,tak ty body by se mohli vratit.A jak rikas,na ty vyzirky si myslim ze pul roku ty body nemit,tak uz to muze byt trest za to,ze se nekdo vetrel do nahozu.Nahazoval jsem i hracum po domluve,a najednou zkoncili a tak jsem se po domluve s nekolika lidmi domluvili,ze tu VB zavreme.Ale taky otazkou je jestli je z jine doby,tak uz ho neziskas ani do sousedu a ani do pratel.Takze pak spekulujes jak ty body treba ziskat.
 

Svatej

Legenda
OK, dám ti další můj důvod proti.
Mám denní příjem 700FB+ (jen město) takže nějakých 12.000 bodů co mi déle jak půl roku leží v náhozech u neaktivních lidí .... to je směšná částka. ;) Ovšem pro jiné hráče to může být závažná částka a to mi za současných podmínek může poskytnout výhodu.
 

DeletedUser14805

Host
OK, dám ti další můj důvod proti.
Mám denní příjem 700FB+ (jen město) takže nějakých 12.000 bodů co mi déle jak půl roku leží v náhozech u neaktivních lidí .... to je směšná částka. ;)
ted hledis jen na sebe.Myslis ze vsichni maji takovy vydelek jako ty?Takovy hrac co je slabsi,a prijde o dost bodu,tak by se mu to hodilo tento napad.
 

DeletedUser13489

Host
A co tak zachovat možnost obrany (trestu) proti vyžírkovství i možnost vrácení bodů tím, že by se body vracely půl roku/rok po poslední aktivitě hráče ve hře? Jestli to tedy už není, přiznávám, že jsem nijak nestudoval jak funguje mazání účtu.
 
Proti..je to riziko podnikání :D Frunďa to vysvětlil naprosto přesně a podepisuju se pod tím.
Viděl jsem i případy kdy měli hráči v popisu města ať jim nikdo nedává body, že nebudou dál stavět a město používají jen jako farmu na dia pro jiné světy. Přesto se nějaký chamtivec vždycky najde a zabere si 1.místo v nadějí, že vydělá. Pokud by měl každý jistotu, že se mu ty body po půl roce vrátí, tak to tam všichni budou sázet bez rizika, že o něco přijdou..takže nic nevracet :D
 

d arvit

Odborník
proti
tak koukám že jsem proti ostatním ještě docela v pohodě když se mi nevratně zaseklo 173Fb a pár 1FB nástřelů..:p

pokud někdo dává body do VB bez předchozí dohody tak je to jeho blbost a pravděpodobnost že se aktivní hráč ze dne na den stane neaktivní je dost malá, max kdyby ho za něco zabanovali, ale ted si nejsem jistý jestli náhodou i do takového města (budovy) jde normálně dávat body a zavřít jí..

je to stejný jako kdyby někdo potřeboval zlato a rozhodl se prodat body z inv zpětně za zlato do pokladničky..
 

Dan 77

Veterán
Návrh má výhody a nevýhody.
O nevýhodách už bylo napsáno dost a do jisté míry s těmito výtkami souhlasím. Abych přispěl svou trochou do mlýnku, ono když člověk chce, sežene si lidi na nahození zbylých pozic, aby pak mohl sám zavřít s menším prodělkem, než kdyby přišel nadobro o všechny vložené body - v tom nevidím problém. Osobně mi přijde nemožnost body investovat po dobu 6 měsíců (blokace bodů) jako dostatečný "trest", je to dlouhá doba.
Výhodou by však bylo to, že když někdo hodí do drahé vysoké úrovně VB třeba 50 bodů jen tak ledabyle, tak se mu po čase vrátí do inventáře a majitel VB o ně ze své VB přijde, ztratil by možnost tento příspěvek využít ve svůj prospěch, nějak zhodnotit tím, že by úroveň dostavěl - úroveň by se pro nevyužitou investici jako by "vyčistila".


Ale ať už návrh projde nebo ne, chtělo by to spíš diskutovat nad jiným tématem, které je blízké a které tu už bylo několikrát naznačeno: totiž když se po roce neaktivity hráče nebo zablokování hráče smaže jeho účet, o vložené body přijdou všichni přispěvatelé - nevrátí se ani vložené body, ani odměny za umístění, úroveň se totiž automaticky nedokončí, pouze jako rozestavěná se všemi body v ní propadnou. Toto mi psali na supportu téměř před rokem:
Počátek automatické mazání dle oznámení začalo 11. července. Až od této doby se počítá oněch 12 měsíců, tedy nejdříve 11. července 2019 může být nějaký účet automaticky smazán. Pokud ale hráč smaže svůj účet sám, nebo mu je smazán pro porušení pravidel, výzkumné body vložené do velkolepých budov se nevrací.
Myslíte si, že je to tak správně? Já si myslím, že nikoli.

Ale taky otazkou je jestli je z jine doby,tak uz ho neziskas ani do sousedu a ani do pratel.Takze pak spekulujes jak ty body treba ziskat.
ale ted si nejsem jistý jestli náhodou i do takového města (budovy) jde normálně dávat body a zavřít jí..
Dokud máš v jeho VB body, můžeš tam body přihazovat. Do ostatních VB už nemůžeš, jakmile nejste sousedi/spolucechovníci/přátelé.
 
Lidi, jsou tu výhody i nevýhody návrhu...

Vezmu to takhle, zatím mám příjem 60 + max dalších 40 za den pokud by každá studánka dala 2FB. Neboli max 100FB za den.

I přes svůj malý zisk jsem PROTI, jak již bylo řečeno, je to jen riziko toho že to tam dáváš... Sám čekám na uzavření jedné FB a prvního místa a zpětný zisk velké várky FB již 9 měsíců. A nevadí mi to, ta vidina těch kvant nákresů je kompenzace a balzám na duši.

Dál, ok,občas přestanu hrát, pak se ke hře vrátím. Ano, vzhledem k tomu že jsem v současnosti o účet už nepříjdu pokud se něco nezměnilo.
Děláš si srandu vracet ty FB, co kdybych se po tom dejem tomu roce vrátil a VBčka byly vynulovaný? Takže zase PROTI

Každopádně co ti napsal support není spravedlivé, rozhodně automatické mazání po roce, to jsem teda proti ale co s tím udělám... zatím nic.
 

dudasek

Znalec
když jsem začínal plácaj jsem fp do budov,které jsem si přál postavit-samo kvůli plánkům...dnes mi to přijde jako vyhozené fp-holt za blbost se platí..když už chodí hlášky "dosáhl jsi 6 místa" mohli by chodit i hlášky "hráč Kudrnáč zrušil účet a tvůj nához 1999 propadá do ztracena" :)

a ty body po půl roce neaktivity by se mohli vrátit-ale ne do invu,ale na lištu-investuj je kámo lépe!
 

Dan 77

Veterán
Ano, vzhledem k tomu že jsem v současnosti o účet už nepříjdu pokud se něco nezměnilo.
Děláš si srandu vracet ty FB, co kdybych se po tom dejem tomu roce vrátil a VBčka byly vynulovaný? Takže zase PROTI
Změnilo přesně před rokem a přijdeš. Tak aby nebyli poškození poloaktivní hráči předčasným vynulováním VB, to vracení bodů zvýšit na rok? Protože za rok neaktivity stejně o město přijdeš...
 
Naposledy upraveno:
Nahoru