Vyhodnocení detektivní soutěže

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
1625670700285.png
Vážení hráči,

máme zde vyhodnocení Detektivní soutěže. Děkuji všem detektivům za účast, avšak dobří detektivové by z Vás asi moc nebyli :p Pouze dvěma z Vás se podařilo odhalit zloděje!

Výherci:

1. místo: @DrogsKingDeny - 600 diamantů a 200 FB
2. místo: @Medrin - 400 diamantů a 100 FB

Vítězům gratulujeme! Prosím napište, na který svět chcete připsat body.


Bonus (100 diamantů):
Jelikož máme jen dva výherce rozhodla jsem se tento bonus udělit dvěma detektivům.
Ikdyž neodhalili správného zloděje a najdou se tam i nějaké další nesrovnalosti, jsou jejich odpovědi velmi pěkné :)

Bonus za nejkreativnější odpovědi tedy získávají @Černá Vrána a @MadnessFalax .

Yoshiro ukradl diamanty, protože mu chyběl poslední plánek na stavbu Alexandrijského majáku. Poté co by maják získal, chtěl z něho získávat každý den dostatečné množství zboží, aby ho mohl dále prodávat a uživit tím svou rodinu. Za zbylých 1000 diamantů koupil Studánku přání, která každému, kdo půjde kolem splní jeho přání (Dobře, uznávám, pouze s pravděpodobností 1%).
Alexandera už přímo trýznil ten pohled z vlastního okna na Úhelný expres, který město postavilo o předloňských Vánocích 2019. Tehdy bylo město ještě v době Kolonizace Marsu, a proto si zdejší nádraží doteď nese za svým názvem tuto nelibou nálepku "(Kolonizace Marsu)". Když se Alexandr přistěhoval v dubnu léta páně 2020, už tehdy měl pocit, že mu vytečou oči z toho množství speciálních budov z tehdy již neaktuální doby. Do konce roku sledoval, jak se některé budovy postupně renovují, ale s tempem přestavby nebyl spokojen. S příchodem Vánočních svátků město nebylo ani z daleka přestavěno a renovační proces jakoby se zastavil. Započal kalendářní rok 2021 a Alexander na pokraji šílenství a zoufalství dostal nápad. Stalo se tak tehdy, když zaslechl fámu, že následujícího dne má být denním speciálem Malá renovační sada. Rozhodl se vzít věci do vlastních rukou. Naplánoval loupež diamantů, kterými měl v Okénku události získat tuto Malou renovační sadu. Tu chtěl následně využít na renovaci poněkud sešle vypadajícího nádraží.

Ještě toho večera se nenápadně vplížil do pokladnice sousedního města a rafinovaně spáchal trestný čin odcizení celých 1200 diamantů. Alexander se v noci celý vyčerpaný vrátil do svého města. Bohužel, do půlnoci ještě zbývala jedna hodina, proto se v Okénku události ještě stále nenacházela Malá renovační sada, ale Taktikova Věž úr. 1. Řekl si, že ještě hodinu vydrží bděly a hned poté, co získá onu sadu, se po napínavém a únavném dni konečně pořádně vyspí. To však byla chyba. Alexander přecenil své síly. Už deset minut před půlnocí naprosto vyčerpaný Alexander prožil svůj první minutový mikrospánek. Pár minut na to druhý. Dvě minuty před půlnoci Alexander upadá do běžného spánku. Vzhledem k tomu, že je zrovna období tuhé zimy, Alexander se nemůže hned jen tak zotavit po pilně nabitém večeru. Až nakonec...

S prvními paprsky vycházejícího slunce se Alexander probouzí, krásně odpočatý. Přes cestu koukne na nádražní hodiny a vidí čas osm, čtyřicet šest. Alexander nemešká a ihned vyráží navštívit Okénko události. Sotva k němu přichází, nestačí se divit. Denním speciálem je Vylepšení věže vítězství. Ale jak je to možné? Když v tom to Alexanderovi docvaklo. Ta loupež ho musela natolik zřídit, že zaspal celý jeden den a mezitím se musel během půlnoci změnit další denní speciál. Alexander se zklamaný tím, že mu jeho plán úplně nevyšel, dobelhává zpátky domů. Diamanty ukrývá ve své ložnici za obraz, kterým zakrýval díru ve zdi. Řekne si: "Třeba mi to vyjde zase za rok." a jakoby se nic nestalo smělé vykráčí vstříc novému dni.

Zde je správné řešení soutěže:
1. úkol:
12 podezřelých
ukol1reseni.JPG

2. úkol:
1. Alexander - Kolonizace pásu planetek
2. Jackie - Velikonoce 2016
3. Haru - Jaro 2019
4. Julie - Valentýn 2013
5. Chris - Podzim 2020
6. Luca - Podzim 2019
7. Angelo - Karneval 2017
8. Margot - Archeologická událost 2021
9. Yoshiro - Jaro 2020
10. Oscar - Archeologická událost 2021
11. Jack - Valentýn 2014
12. Rose - Valentýn 2014

3. úkol:
Chris

Zdůvodnění:
Postupujeme vylučovací metodou.
Již při druhém úkolu můžeme z podezření vyloučit Margot a Oscara jelikož tou dobou ještě nebyli obyvateli města (v zadání se píše že loupež spáchal tehdejší obyvatel města, loupež byla v lednu a Archeologická událost byla až v dubnu).
Při kontrole nalezených stop můžeme vyloučit všechny ostatní ženy tzn. Rose, Julii a Jackie (jelikož byly nalezeny mužské otisky.
Dále vyloučíme světlovlasé muže a ty co nemají tmavý oděv (Jack, Alexander a Yoshiro).
Zbývají nám 4 podezřelí (Luca, Haru, Chris a Angelo.
Při zkoumání výpovědí se od kadeřníka dozvídáme že Angelo má světlé vlasy. Můžeme ho tedy vyloučit.
Luca pomáhal sedlákovi s plotem. Můžeme ho tedy také vyloučit.
Haru byl na Forge bowlu což je pořádku. Můžeme ho tedy vyloučit.
Zbývá nám Chris. Jeho alibi je, že se zúčastnil Archeologické události což ale nemůže být pravda jelikož Archeologická událost v tu dobu neprobíhala (loupež - leden, archeologická událost - duben).
Tudíž naším zlodějem je Chris.

Správná odpověď na tipovací otázku byla 17 hráčů.

Ještě jednou gratulujeme vítězům a ostatním děkujeme za účast. Snad Vám to vyjde příště :)
 
Nahoru