Vyhodnocení soutěže Zapomenutý příběh

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
1603889387740.png

Vážení hráči,
máme zde pro Vás vyhodnocení a správná řešení Zapomenutého příběhu. Soutěže se zúčastnilo dvanáct hráčů, děkujeme ještě jednou.Hráči seřazení od nejlepšího po nejhorší. Tučně jsou poté vyznačeni ti co se umístili a vyhráli odměnu.

Dan77 (27 / 30) tj 126 Bodů , Tipl 21
Mongerstern I (26 / 30) tj 118 Bodů , Tipl 2 450
HonzaHonzaHonza (24 / 30) tj 102 Bodů , Tipl 52
jirkagregarek (24 / 30) tj 102 Bodů , Tipl 100
Cerda zvany Plecity (24 / 30) tj 102 Bodů , Tipl 921
MacyMia (24 / 30) tj 102 Bodů , tipl 193 685
Jakubas (22 / 30 + 1 vynechal) tj 89 Bodů , Tip 10
Cliffs of Gallipoli (22 / 30) tj. 86 Bodů , Tip vynechán
Lucouš (19 / 30 + 2 vynechal) tj 68 Bodů , Tipl 200
kolopoloko (19 / 30) tj 62 Bodů , Tipl 69
ANDYNA007 (3 / 30 + 2 vynechala) tj -60Bodů , Tip vynechán
H1Z2 (2 / 30) tj -74 Bodů , Tip 94

Připomenutí odměny:

První místo 600 diamantů
Druhé místo 450 diamantů
Třetí místo 300 diamantů
Čtrvté místo 150 diamantů


Řešení:

Dobrodruhův deník

Bylo nebylo v jedné vzdálené Japonské osadě, daleko za velkou louží jak by to tehdejší lid nazval, se nacházelo malebné království. Ihned poté co moje loď přistála dole na břehu se z hor žene armáda v doprovodu Akechiho Mitsuhidy.

Vítej, dobrodruhu, říká. Pojď se mnou do naší osady, potřebujeme tvoji pomoc, tvoje znalosti k tomu, aby naše osada, mohla vzkvétat. Je samozřejmostí, že budeš muset respektovat jistá pravidla a nebude pro tebe lehké naši osadu vystavět k velikosti. Pokud avšak budeš rychlý a šikovný, a pomůžeš-li mému lidu dobře, budeš náležitě odměněn. Touto náležitou odměnou je unikátní budova, která láká odhodlané muže a bojovníky, tedy pokud dosáhne určitého pokroku výstavby. Touto budovou je unikátní a pro naši kulturu jedinečné Nekonečné dódžó, které lze vystavět a zdokonalit celkem pětkrát. Tyto plánky ti avšak nedáme zadarmo a budeš jich potřebovat opravdu hodně. Dobrodruhu věříme, že nám budeš schopen pomoct s naší výstavbou.

Našim lidem budeš muset umět stavět jak obytné domy, počínaje Chýší Gasshö-zukuri. Krom toho naši lidé musí někde pracovat, budeš jim muset postavit také místa, kde si mohou vydělat na živobytí. V naší vlasti mají čtyři možnosti, vojsko, pátou možnost, používáme jen pro obranu. Těmito možnosti je vyrábět soju, fundamentální plodinu naší kultury, Zkrášlovat naší terakotu pomocí maleb nebo rovnou tvořit obrazy které si zavěsí lidé do domů. Naše armáda ač je jen obranná, potřebuje mít nějaké to vybavení, zdatní muži proté mohou pracovat jako zbrojíři a vyrábět zbroje pro armádu. Poslední možností jak si náš lid vydělává na živobytí, toto dělají především zruční v motorice, je to velmi detailní práce, ale my si rádi hrajeme a k tomu potřebujeme hudební nástroje.

Aby toho nebylo málo, nabízíme ti služby obchodníka, který sem přijíždí z vedlejší vesnice nakupovat malby a proto nebude dostupný dříve, než postavíš galerii. Od tohoto momentu bude každý den připraven nabídnout za slušnou cenu celkem tři položky, které usnadní jak tobě, tak nešemu lidu práci. Tyto položky jsou totiž naše kulturní zboží.

Mým hlavním cílem je postavit obrovské impérium, poté co osada bude fungovat sama od sebe, ji já a pár lidí opustí a jen občas se vrátí ji zkontrolovat. Pokud nám pomůžeš celkem 13-krát, získáš i dostatek znalostí pro naši druhou budovu o kterou se s tebou chceme podělit. Touto budovou je Chrám šintó, který ti bude zdokonalovat tvoje obchodnické vztahy díky tomu, že ti tvůj lid dovede v této budově zefektivnit produkci tvého zboží a denně ti zvýší výnosy o 50 kusů. Krom toho ti poskytne i mnoho dalších výhod, na ně jistě příjdeš sám, poznání je ta nejlepší cesta.

Během toho, co nám pomůžeš se seznámýš i s mými rádci, které jsem ti ochodten věnovat za tvoje úsilí, těmito rádci jsou Oda Nobunaga, který ti pomůže na poli znalostí a vědomostí, jeho mourost sahá do nebeských výšin. Je zde i Takeda Shingen, který ti prozměnu pomůže co se obchodnických vztahů týče. V předposlední řadě ti poskytnu rádce, který mne stavuje obranou gardu, mojí oblíbenou Tomoe Gozen. Její udatnost vést obranu města je nemožné spozorovat široko daleko, to proto vždy ustojíme každý boj který k našim hradbám příjde. Poslední z nich je Oda Oichi, která ti věnuje stejné vlastnosti jako můj první rádce, avšak spolu se skvěle doplňují a mnoho vynálezů objevili společnými silami.

“O zhruba šest měsíců později”

Je nám líto že se musíme rozloučit, mockrát ti děkujeme za ochotu nám pomoci, za tu námahu kterou jsi zde vynaložil. Pokud se kdykoliv budeš chtít vrátit můžeš, budou zde pro tebe nové výzvy , pokud odvedeš naši osadu rozšířit o novou za sedm dní bez jedné vteřiny, poté budeš odměněn znalostmi naší říše. Děkujeme ti dobrodruhu, budeme se na tebe opět těšit.

Jakmile jsi nasedl do lodi, a vyrazil vstříc své zemi, ostrov za tebou se rozplynul v mlze. Byl to jen sen? To asi nikdy nezjistíš.
Konec

Odpověď na tipovací otázku byla 12


Vysvětlení odpovědí:
Japonské,
Zde bylo zapotřebí pochopit příběh jako celek, hráč mohl poznat že se jedná o Japonskou osadu až podle nápověd pozdějiv textu
Akechiho Mitsuhidy, Toto je hráčův průvodce Japonskou osadou ve hře.
osady, Mnoho lidí psalo vesnice, ale ve hře se to jmenuje Kulturní OSADY, proto odpověď vesnice nebyla připuštěna v žádné variantě
pomoc, zde jsem byl benevolentnější, a akceptoval jsem i odpovědi jako podporu a další vhodná synonyma od pomoc.
osada, Mnoho lidí psalo vesnice, ale ve hře se to jmenuje Kulturní OSADY, proto odpověď vesnice nebyla připuštěna v žádné variantě
osadu, Mnoho lidí psalo vesnici, ale ve hře se to jmenuje Kulturní OSADY, proto odpověď vesnice nebyla připuštěna v žádné variantě
rychlý, Osady jsou limitovány časem a na zisk budovy dále v textu hráč potřebuje být rychlý
odměněn, Cenou za rychlost je odměna v podobě speciální budovy
Nekonečné dódžó, Toto je budova, kterou hráč získá za rychlé splnění osady, na maximání úrovni produkuje jednotky, proto odkaz na bojovníky.
Chýší Gasshö-zukuri, Jedná se o první budovu co hráč v osadě staví.
soju, Produkce zboží v pořadí v jakém je odemčena
maleb, Produkce zboží v pořadí v jakém je odemčena
zbrojíři, Produkce zboží v pořadí v jakém je odemčena
zbroje, Toto hráč může produkovat ve zmíněné budově
nástroje, Produkce zboží v pořadí v jakém je odemčena
malby, Toto bylo více méně o dedukci, ale vzhledem ke zmínce že se odemyká galerií, bylo požadované slovo MALBY, nikoli obrazy a podobně ty se v Jap. osadě neprodukují.
galerii, Toto je budova, která po postavení odemyká obchodníka.
tři, Tolik nabídek má obchodník
kulturní zboží, Toto nabízí obchodník
osada, Netřeba komentovat, neustále se bavíme v příběhu o dění v osadě
13, Tolikrát je ptořeba dokončit osadu pro zisk každé odměny
Chrám šintó, Toto je hlavní budova
50, Tolik zboží nám produkuje Chrám šintó po třináctém dokončení.
Oda Nobunaga, Bylo potřeba dávat pozor na to v jakém pořadí píšete emisaře, aby jména odpovídala charakteristice
Takeda Shingen, Bylo potřeba dávat pozor na to v jakém pořadí píšete emisaře, aby jména odpovídala charakteristice
Tomoe Gozen, Bylo potřeba dávat pozor na to v jakém pořadí píšete emisaře, aby jména odpovídala charakteristice
Oda Oichi, Bylo potřeba dávat pozor na to v jakém pořadí píšete emisaře, aby jména odpovídala charakteristice
osadu, opakování osad je možné do nekonečna to víme... proto zmínka o novou...
sedm, tolik dní máme na dokončení opakující se osady na zlatou odměnu
znalostmi Krom toho, že vždy získáme výzkumné body, získáme i další nákresy na Nekonečné dódžó (znalosti této osady pocházející z japonské říše)

Vaši diskuzi k soutěži můžete pokračovat v patřičném vlákně Diskuze
Ještě jednou děkujeme
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru