Vylepšené hledání přátel

DeletedUser

Host
Současný stav: V okně hledání nových přátel jsou mimo jiné nabízení hráči, kteří mají seznam přátel zaplněný. Těžko říci, zda jej zaplnili předtím, než se v nabídce objevili, nebo až potom.
interestink_ficura.png
Hláška se objevila po zakliknutí tlačítka "Přidat" u hráče třetího v pořadí.
Nápad: Hráče s plným seznamem přátel automaticky nahradit hráči, s volným slotem.
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: NE

Bohužel, u FoE je často problémem poznat, zda se jedna o fíčuru, nebo o chybu.
 

Borat

Člen
a) Dělám nahazovací vlákna. Potřebuji volné sloty pro přátele z nahazovací skupiny. Náhodné žádosti pak obtěžují.

b) Mnohokrát se mi stalo, že moji žádost někdo odmítne. Někdo je zahazuje, někdo nadává, někdo se omluví. Hlavně ty nadávky šokují.

c) Začínající hráč si potřebuje rychle posbírat tak cca 120 přátel, jinak se mu nezhodnocuje město "motivacemi", neotáčí krčma a nemůže plnit úkoly.

d) Aktivita přátel mi naposled v začínajícím městě rychle umřela. FoE mi nabízí přátele na mé úrovni a z mé epochy. Tak 40% takových hráčů rychle "umře" a přestane hrát. Musel jsem popadnout Helper a projet aktivitu přátel. Pak jsem dobrou 1/3 mrtvolek mohl z přátel s klidem vyházet a přátelé mi pak chyběli. Kdo tohle ze začínajících hráčů umí? Máte zablokovanou hru haldou nehrajících hráčů, co si FoE jen jednou či dvakrát zkusili. Přátele je třeba pravidelně čistit.

e) Pro mě překvapení. FoE mi zpravidla nabízí přátele na mé úrovni a z mé epochy. Trh jede mezi přáteli. Pokud slabí hráči neobchodují či nemají suroviny z vyšších epoch, je celý můj trh na levačku. Snažím se poskládat přátele z pokročilých hráčů. Podobně jako cechy, i přátele táhnou zkušenější hráči. A ti o rotu slabých přátel dvakrát nestojí.

f) O přátelství mohu požádat libovolného hráče, co potkám. Pokud potkám souseda, co mi nahazuje VB, je dobré si ho vzít za přítele. Pak tady byla taktika na získávání plánků. Najít si hráče s VB, co potřebuji, pozvat si je do přátel a konkrétní VB jim nahazovat. Atd. Třeba soused, co má podobnou sestavu VB jako mám já, je ideální přítel a měl bych ho pozvat. Přátele jde doplňovat přes sousedy či ze žebříčku všech hráčů.

Asi by tady měla být volba, zda chce být hráč nabízen a přijímá žádosti o přátelství. Už vidím, že většina zkušenějších hráčů hrajících navíc v cechu takovou volbu okamžitě vypne. Začátečníci se přitom musí někomu "sprostě vnutit" jinak město nerozjedou a FoE jako hra nebude fungovat. Paradox. Zlomyslnost jako podstata FoE. Co a jak tady pak zlepšovat? Patrně si má hráč najít jiný způsob doplňování vhodnějších přátel a funkce vyhledání přátel je jen okrajová a neměla by se vůbec používat. Vyšlo mi řešení v lepším chování samotného hráče. :cool:

(Chápu to dobře, že hráč, který s tím výběrem přátel bojoval, se na to vykašlal a hraní FoE zabalil? Moc se nedivím... Podmínka úspěšného hraní FoE, vnutit se ostatním otravováním. :p )
 
Naposledy upraveno:

Renoduch

Nováček
Borate,
to je hra. A hru musíš hrát, musíš se starat. Néé čekat, že Ti všichni naskáčou do "pusy" sami. A ne, hra to neudělá za Tebe.
Když chci někoho do přátel, tak se mrknu k jiným hráčům do krčmy nebo omrknu v radnici sousedy, kteří moje město motivují.
A zkusím je. Buď přijme nebo nepřijme, nebo nemůže.
Tvůj názor na to, že ten kdo je někde v cechu, takovou volbu okamžitě vypne je dost zcestná.
Zkušení hráči nemají mezi přáteli cechovníky. Nebo jen minimum (rodina, kamarádi z reálného světa). Když chceš motivovat, tak cechovníka 2x nenamotivuješ ;) . Buď jen v cechu nebo jen v přátelích. Já mám v přátelích jak miliardáře, tak začátečníky. Jediná podmínka je, že nesmí skončit s červeným puntíkem (neaktivní) .
Pokud Tě hra baví, tak se v ní začneš postupně orientovat. Pokud ne, za chvíli to zabalíš. Jsi v cechu? Zeptej se zkušených hráčů.
Tvůj cech nekomunikuje? Změň ho. V žádném cechu nemusíš být na do smrti.
Většina přátel Ti třeba ani moc nahazovat VB nebude, protože v ceších jedou 1,9 náhozy a pomáhají si v rámci něj a to jim stačí.
Najdi si zajímavý cech a půjde to skoro samo - akorát budeš muset občas kliknout, je to klikací hra nikoli desková nebo RPG z Playstationu.
 
Nahoru