Vypnout otravné blikání ikonek - stačí, že svítí!

Dan 77

Veterán
blikání menu (zprávy+inventář+mapa) + blikání chatu (3 a více karet) + vlastní činnost
= blázinec a možný náběh na epilepsii :D

(Jako by nestačilo, že je ve hře čím dál víc herních součástí a obsahu - takže stav, že člověk neví, kam dřív skočit, je poslední dobou stav zcela standardní, kdysi byla hra v tomto směru jednodušší, i když bylo těžší získávat i základní zdroje, herní obsah byl aspoň víc omezen, což asi hráčům zabíralo podezřele málo času, ale to je na jiné téma...)

Málem mi připadá, jako by nám chtěli vývojáři způsobit epileptický záchvat, fakt... už mě to DOST rozčiluje, protože buď musím přes ikonku otevřít okno a zase zavřít, nebo si zakrýt výhled do rohu obrazovky, abych to zkusil ignorovat, pokud už to zrovna nejde ignorovat jednodušeji. Takže asi první epileptický záchvat dostanu časem u hry a kvůli hře (předem díky InnoGames, ale jestlipak bych neměl preventivně smazat účet?).

Když bliká jedna ikonka v menu, je to ještě dobrý, to umím snadno ignorovat. Když blikají dvě ikonky (tj. nové zprávy a novinky v inventáři), je to už horší, musím jednu otevřít a zase zavřít (obvykle inventář), aby to nebylo tak otravné. Ale když blikají tři ikonky (tj. včetně ikonky mapy území - znají hráči v éře Kolonizace Marsu, když těží dokola manuálně z nalezišť rudy), je to otravné ještě víc a musel bych těch až 10 střetů na mapě nejdřív vyřešit, aby to přestalo blikat (a vím, že by stačilo jenom k nalezištím nevysílat znovu expedice, aby nemusela být zakončena střetem na boj/vyjednávání, ale rudu těžit chci, abych mohl vyrábět suroviny i v kolonii, a věřím, že tuto herní možnost nám vývojáři snad rádi ponechají).

V menu ikonky blikají chvílemi synchronně, chvílemi střídavě - hrůza je to v obou případech. Přitom v mobilní aplikaci prostě jenom stojí červený vykřičník a toť vše, nebliká, nic - a stačí to...

A to bylo jenom menu. Pak si vezměte, když potřebujete mít z nějakého důvodu vpravo nahoře otevřený chat, který má 3 karty (globální a cechovní je používaná, sousedská takřka nikdy) + případné soukromé chatovací místnosti (tzv. šeptání). Současně zobrazenou můžete mít samozřejmě jenom jednu chatovací místnost, ale když se objeví něco nového v jiné z nich, začne na nějakou chvíli (na různě dlouhou chvíli asi podle toho, kdy jste tu jinou naposledy navštívili), krátce a rychle/intenzivně, otravně blikat, zatímco chatovací místnosti dlouho nezobrazené (s větším množstvím nepřečtených zpráv) a ty soukromé (tzv. šeptání) pouze svítí, což už je samo o sobě mnohdy dostačující.

Taky by mimochodem mohla být fajn možnost vypnout animaci u opakovacích úkolů. To vyjíždění úkolů i jejich drobné cukání je taky občas na palici.


Tolik Současný stav.

Nápad: Přitom by stačilo, aby to vytrvale svítilo a jen občas to velmi pomalu bliklo, to by člověk taky nepřehlédl. Nebo aby to neblikalo vůbec a jenom ta ikonka prostě "svítila".
Ale každému jedinci nebo podle různých situací může vyhovovat něco jiného. Nebo u chatu by preferoval současný stav před svícením a u menu zase svícení před současným stavem. Proto by bylo asi úplně nejlepší, kdyby byla možnost si nastavit svoje preference. V mobilní aplikaci taky je v nastavení, zda chci dostávat upozornění přímo do mobilu. Anebo by stačil ten stojící nehybný vykřičník, jako je v mobilní aplikaci.
Dále by se hodila možnost vypnout animaci, která se objevuje při plnění/přeskování úkolů... no vlastně i možnost vypnout animaci objevující se při návštěvě krčem, ale to je spíš otázka zbytečného natahování tím stráveného času, takže možná i na jiné téma a návrh.

Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
PRO

ačkoliv v Japonsku je blikání in a epilepsii tam neřeší, takže to projde asi těžko, dneska je na trhu potřeba ulovit hlavně děcka, které nic jiného než blikání neznají :)

mě v rámci barvosleposti a ztracené generace to tolik netíží, ale v rámci zachování budoucnosti a zraku potomků jsem taky nakonec pro
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
mě v rámci barvosleposti a ztracené generace to tolik netíží
Když už zmiňuješ barvoslepost, tak bych upozornil na celkem obvyklý jev (např. ve výzkumu japonské vesnice, ale i jinde), kdy se objevuje červené písmo na zeleném pozadí. To je zabiják, kterému se povinně vyhýbá každý trochu poučený webdesigner, protože tuto barevnou kombinaci barvoslepí vidí jako jednu barvu. Já barvoslepý nejsem, ale když jsem unavený, také mám co dělat, abych to vůbec přečetl.
 

DeletedUser17617

Host
pro
... možná by se - aktivní ( oranžové blikající nebo svítící tlačtko ) mohlo změnit na zelené ( jako je okolní tráva )
 
Nahoru