Využití map pod mlhou (v souvislosti s kulturními osadami)

Dan 77

Veterán
Současných stav: Mapy pod mlhou využití nemají a v kulturních osadách nelze bojovat (přitom při kolonizování Marsu můžeme)
Návrh na změnu:

Nejprve výčet nevyužitých oblastí na mapě světa:
- jih Francie na mapě bronz-koloniál > lze propojit s kulturní osadou Galů nebo starověkých římských kolonizátorů (aby mohla být udělena půda válečným veteránům)
- Skandinávie na mapě doby pokroku > lze propojit s osadou Vikingů
- Balkán&Turecko na mapě doby pokroku > lze propojit s osadou Řeků, Peršanů, Makedonců, Byzantské říše, Osmanské (turecké) říše
- Střední Asie na mapě moderní doby > lze propojit s osadou Mongolů
- pokračování Indočíny na mapě postmoderní doby spíš jako bonusové provincie (které jsou i na jiných mapách) než pro nějakou kulturní osadu
- Indie na mapě Současnosti > lze propojit s kulturní osadou Indů
- zbytek Jižní Ameriky na mapě Zítřka spíš jako alternativní cestu do cechovní expedice (CvC má zase alternativní cestu přes Austrálii, tak ať je v tomto hra nějak konzistentní a dotažená, ne?)
- Egypt na mapě Budoucnosti > lze propojit s kulturní osadou Egypta
- zbytek východní Afriky a Madagaskar připojit ke zbytku provincií, které lze dobýt v rámci této mapy, a pokud už nelze zasahovat do příběhových úkolů, klidně v rámci bonusové úkolové řady

(zbytek map je využit naplno a ze současně probíhajících nebo dopředu oznámených kulturních osad nemá na mapě místo jen feudální Japonsko, pro kterou může být na mapě moderní doby dotvořena jedna provincie)

Jak si představuju propojení?
Buď jen jako alternativní cestu, jako v případě CvC a Austrálie, ale to by bylo problematické, protože v jednu chvíli lze dělat jenom jednu kulturní osadu a tento alternativní přístup by byl vždy většinu času zamítnut.
Navíc buďme ambicióznější, navrhoval bych zavést tam nějaké provincie k dobytí v rámci kulturních osad, klidně by jich tam mohlo být 15, abychom s každou osadou museli dobýt jednu provincii. To nás v dokončování osad nezbrzdí, spíš urychlí, pokud bude odměnou kulturní zboží, anebo může být odměna ještě rafinovaněji nastavena, stejně jako by provincii bylo potřeba dobře a zajímavě zahrnout do úkolové řady. V kulturních osadách není možnost za daný národ bojovat, což mi přijde škoda, že osady nemůžeme přivést k prosperitě také cestou války k dosažení míru s jejími sousedy, které tyto kulturní osady nepochybně implicitně mají.

Výhody pro vývojáře:
Toto zavést by znamenalo zaplácnout dvě mouchy jednou ranou, protože už nezůstanou neodkryté provincie na mapách, pouze bude stačit vymýšlet k nim kulturní osady.

Hledal jsem nápad na fóru: Ano, nápad na podobné téma byl kdysi tady, ale je i na svou dobu dost konvenční:
https://forum.cz.forgeofempires.com/index.php?threads/mlžná-území-na-mapě.6486/#post-43422
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
No a? Zabojuješ si stejně, ale aspoň to nebude pořád tak fádní, aby to bylo vždycky součástí jen příběhových úkolů k dané éře, něco může zůstat i pro úkoly osady třeba.

Co se týká možného problému, že daný kontinent ještě nebude prozkoumán: podle mě to problém nebude, protože se kousíček kontinentu může na mapě zobrazit i tak (k tomu stačí ta loď napravo od krčmy, abychom se dopravili jak do osady, tak do jejího nejbližšího okolí, což by byly ty dosud nevyužité provincie), anebo by mohlo být možné přejít z osady rovnou na mapu výše zmíněných provincií (z marsovské kolonie to už jde taky).
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Obecně PRO
Nicméně nápady týkající se zamlhovaných provincií se oběvují pravidelně a některé z nich se i dostávají do německa. Vzhledem k tomu že některé z těch provincií jsou zamlhované od prvních dnů hry, tak se dá předpokládat že pro ně nějaký plán mají, jen na něj zatím nepřišla řada ve vývoji.
 

DeletedUser12887

Host
PRO
Akorát pochybuju o tom, že už to nemají vymyšlené, všechno se vymyslí o několik let dopředu, takže buď už to tam je včetně chyb nebo se to projeví za několik let

Každopádně nápad je dobrý bezesporu
 

DeletedUser12887

Host
Já bych v tom viděl jediné úskalí, že každý ty mapy zamlzene nemá, z důvodu, že to byla přílišná zátěž na grafický systém a tudíž znělo doporučení všechny animace vypnout, ale to už je několik let zpátky měnilo se několikrát nastavení hardwarové akcelerace a podobný neznámý slova.
Nicméně dneska už pokrok je o několik kroků dal, tak by to snad jít mohlo.

Ale pořád jsem PRO

Co se těch vývojářů tyče, jak je známo, stačí tuknout sem nebo tam a je všechno vyřešeno, takže určitě i tohle v zájmu hráčů a přehlednosti map :)

Ještě je pak asi věc další, že někdo asi hraje pořád ve Flash a někdo už v HTML5

Na tuhle rubriku by měl odpovědět přímo někdo z vývojářů proč by to jít nemohlo, takhle se hráč může pouze domnívat.

A líbí se mi návrh mrtvej magor aby se tam udělaly další osady a další mapy, je škoda že je tam území bez osad a bez map, když už tam jsou, místo mraků více map.
Škoda, že to není.

To by mohlo pomoct vývojářům, místo mraků udělat nové mapy a zabít dvě mouchy jednou ranou.
Zrušit zátěž kvuli animacím a mít tam mapu bez animací.
Dobyvatelé území budou mít radost, vývojář taky a hráči, kteří stejně tuhle oblast nehrají, těm to bude jedno, protože se jich taková změna vůbec nedotkne.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Na mapě území žádné vypnutelné animace nejsou a ta mlha je stejná nehybná (ta by se všem odkryla od začátku jako součást osad) a ta tam je i při vypnutých animacích. Ale jinak souhlas s tím, co píšeš.
 

DeletedUser12887

Host
Takhle já mám jenom jednu možnost buď mít animace vypnuté nebo zapnuté a to se týká pak všeho
Nemam rozlišení jestli si, můžu zapnout nebo vypnout jednotlivé mapy nebo území
 

Dan 77

Veterán
Jj, to je jasný. Ale na mapě území se nevypne snad nic... A to i když bylo dřív na výběr, kde si animace nechat a kde je vypnout: mapa území ve výběru nebyla, jenom animace ve městě, animace v cizích městech a mlha na CvC mapě. O CvC mapě není řeč.
 

DeletedUser12887

Host
Já už mám akorát mapu Marsu ty ostatní musí řešit někdo jiný a na těch původních už žádný oblaka nejsou

Tam už to mám dobyte a vypnute animace map nebo hardwarovou akceleraci neni stejně jako, když si ji zapnu a bude mě informovat nějaký procesor, že stejně na takové úkony mám výkon nižší

Nicméně já nepotřebuju ve městě Marsu cleopatru v nosítkach, ani santa klauze na sankach, takže mi to vypnutí nevadí

Co bych uvital těch map udělat víc, na Marsu jako nepovinnou pruzkumnou sondu přes hory a tak, pro bojechtive hráče ještě udělat extra mapu 350 úrovni průzkumu Marsu, nezávisle na mainstreamu
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Na Marsu nemá mlhu vůbec nikdo, tam nikdy žádná mlha nebyla, animace, ne-animace. Tento trend začal snad už v Ledovce nebo v Oceánce (když se mapa odkrývala po velikých kusech) a posílil ve Virtuálce (každá část se zobrazila rovnou celá), ale do té doby byla mlha téměř všude, kam jsi neposlal průzkumníka, všechno se odkrývalo postupně po částech, a proto máme na starších mapách pořád zamlžené části.
Každopádně mlha není animace, protože ta mlha se nijak nehýbe. V CvC se právě kdysi hýbala, nějakou dobu už to ale je, co ji odtamtud zcela odstranili. Je jasný, že když vypneš animaci a zapneš hardwarovou akceleraci, že hra půjde rychleji, taky záleží na procesoru a ještě víc na grafické kartě.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser13598

Host
PRO

Nápad to není špatný a je fajn vidět kvalitně napsaný nápad
 

Dan 77

Veterán
Akorát pochybuju o tom, že už to nemají vymyšlené, všechno se vymyslí o několik let dopředu, takže buď už to tam je včetně chyb nebo se to projeví za několik let
Ještě mě k tomu něco napadlo. Proti tomu, že by plánovali herní obsah na několik let dopředu, svědčí fakt, že návrat Ragua Silvertongue se dosud neuskutečnil (když byla koloniální doba, určitě ještě neměli představu o tom, že bude Ledovka, Oceánka, Virtuálka, Kolonizace Marsu - to vymýšleli až dodatečně, jakmile jim tou zelenou Budoucností vyschly samo-nabízející se nápady, k tomu začali s častějšími eventy, s expedicí atd. atd., jde o herně-obsahové náhražky za nekončící výzkum) a že kombinace nalezišť a přerafinovávaných surovin často u rafinovaného zboží nedávají smysl (dávají smysl jen v moderně, postmoderně a Zítřku - už v Současnost a Budoucnosti smysl nedávají, o Ledovce a Oceánce ani nemluvě).
 
Nahoru