Využití surovin z nejvyšších dob (LB,OB,VB) v pokladně cechu

  • Zakladatel vlákna DeletedUser17031
  • Vytvořeno

DeletedUser17031

Host
Ahoj vespolek. Nejsem asi jediný, kdo vnímá, že se v cechovních pokladnách hromadí zboží z vysokých dob prakticky naprosto bez využití. Napadlo mě - a oslovil jsem tou myšlenkou adminy - vytvořit cechovní budovu. Tato budova by stála na ploše mimo zastavěnou oblast města (něco jako krčma). Měla by volitelné procentuální bonusy (například obranný bonus,útočný bonus, zrychlení výstavby, zrychlení výroby, . . .). Aktivace bonusu by začala spotřebovávat určité množství surovin těchto dob denně úměrně nastaveným procentům. Bonus by bylo možné vypnout a zapnout jiný pomocí tlačítek. Zvolený bonus by byl platný jak pro cech (např. v CvC), tak pro každého člena daného cechu (napřiklad zvýšená obrana při napadení sousedem). Výstavbu budovy by mohl aktivovat jen šéf cechu, ovládat přepínání by pak krom něj mohl jeho zástupce s daným cechovním oprávněním.

Bylo mi řečeno, že mám vytvořit na fóru téma, a pokud bude mít širší podporu, budou se jím vývojáři zabývat. Takže jsem ho vytvořil.

Jiná - horší - alternativa . . . směnný obchod těchto surovin s automatem (klidně v poměru 100:1). V současné době je tohle zboží totiž absolutně k ničemu . . .

Díky za pozornost :))
 

dudasek

Znalec
pokud vím zboží z cechovních pokladnic lze využít jen v CE+CvC,,,to se si nezmění.

NE-proč podporovat vyspělé hráče a prosperující cechy ještě více?!
 

DeletedUser12887

Host
já bych hlavně zakázal podporovat hráče co nevědí, že bez práce nejsou koláče

nicméně hra a celý systém je nastavený tak, že je možné mít cokoliv a tím pádem není co řešit
 

DeletedUser17031

Host
pokud vím zboží z cechovních pokladnic lze využít jen v CE+CvC,,,to se si nezmění.

NE-proč podporovat vyspělé hráče a prosperující cechy ještě více?!
Ahoj: Možná jsem to nevysvětlil dostatečně. Jak jsem napsal, bonus by byl aktivní pro všechny členy cechu, tedy logicky i pro ty nejslabší z dřívějších dob. To bys využil i při napadání hráčů sousedy, protože v tuto chvíli pokud máš souseda, který je výrazně lepší, než ty, nedokážeš se mu absolutně bránit. Z cechovní budovy bys měl bonus, který by on mít nemusel = šance navíc . . . Za druhé - ony i nejsilnější cechy mezi sebou bojují. Většinou je jejich pořadí dáno a ani tahle úprava by pořadím příliš nezamíchala. Akorát by situace nebyla tak jasná předem, protože při napadení by nikdo nevěděl, zda má sousední cech aktivován útok, obranu nebo jiný bonus, takže napadení by se tím mohlo útočníkům poněkud zkomplikovat. A nezapomeň, jednou i ty slabé zesílí natolik, že se jim začnou v pokladně hromadit nepřeberná množství surovin, které jsou na nic (expedicí je nikdy nespotřebuješ, na CvC nejsou potřeba už vůbec). Jinak jsou ve hře tisíce cechů - mnohé o jednom - třech hráčích, které těžko kdy zasáhnou do jakéhokoliv pořadí, takže by se možná novým hráčům takhle víc vyplatilo přidat se k nějakému silnějšímu, než zbytečně zakládat další . . . ale v pohodě, jen bych rád řešil to, že suroviny od určitých dob jsou v podstatě zbytečné a téměř neobchodovatelné, protože tím, že je není na nic ptřeba, se hromadí bez užitku. :))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
Nejsem ve svých městech tak vysoko, abych se vyjadřoval k tomu, jak lze či nelze využít surky z ledu, oceánu či virtuálu, ale docela by se mi líbilo, kdyby se před Všechny éry přidala v CvC mapa aspoň ledové budoucnosti, možná i oceánu - když nic jiného, snížil by se přetlak v nižších dobách, kde si menší cechy opravdu musejí dát hodně záležet, aby se tam udržely.
Nicméně:
jsou ve hře tisíce cechů - mnohé o jednom - třech hráčích, které těžko kdy zasáhnou do jakéhokoliv pořadí
To by ses možná divil, jak cech o třech lidech, s datem založení před týdnem, může být třeba 30. v globálním žebříčku. A právě že na to nepotřebuje mít nasysleno dva miliony surek, jenom dost kuráže a něco pěkného ve městě. Což je dobré a nevidím moc důvodů, proč to měnit.
 

DeletedUser17031

Host
No, tak to mi prosím prozraď jak? :))) Jedině přes CvC, a tam ty surky potřebuješ, protože čím víc hexů, tím je to dražší. Pokud nemyslíš jednorázové umístění, než tě zase silnější cechy smažou. Ale já se nebavím o dobách do budoucnosti, tam se ty surky používají. Mi jde o surky od ledu výš. Jsou jich v pokladnách mraky a jsou k ničemu.
 

DeletedUser12887

Host
Ja jsem za otevření aspoň jedné mapy dlouhodobě i kdyby měla využívat tedy suroviny z těch několika zmíněných dob.
A dejme tomu i vzácné suroviny v rozumném poměru, neboť mapa všechny éry, která se nazývá a nazývala mapa pro pokročilé už dávno mapou pro pokročilé není. Kromě toho tam může útočit kdokoliv čímkoliv, takže mne například se ta pointa slova pokrocila poněkud ztrácí.
 

Dědeq

Znalec
Jedině přes CvC, a tam ty surky potřebuješ, protože čím víc hexů, tím je to dražší.
Samozřejmě přes CvC, jak jinak rychle sehnat prestiž, potažmo cechovní úroveň, než přes CvC, nepočítám-li postavení ulice Síní slávy ve virtuálu? :). Jestli tě silnější cech smaže, systém zdražování každého dalšího hexu právě efektivně brání tomu, aby byl ten silnější cech všemocný - na hex, který on ti vezme za např. 3000 surek od každého, si ty počíháš a vezmeš si ho zpět za 5 surek. Kolik je silných cechů, které tohle vydrží donekonečna?

Ale zpět k nápadu: ano, přesně o těch dobách, tj. led a výš, mluvím. Použít zboží na CvC je řešení; takhle se s ním leda do nekonečna kšeftuje, zatímco v cechovních pokladnách hnije. Až se bude v CvC platit nedostatkovým zbožím, pak půjde o záležitost pro pokročilé, jak píše petrpivoj. Navíc CvC jako žrout cechovních surek je organická součást hry již dlouho, šlo by tedy o logický vývoj, který se před časem zastavil, což jen vyvolalo nerovnováhu.
To bys využil i při napadání hráčů sousedy, protože v tuto chvíli pokud máš souseda, který je výrazně lepší, než ty, nedokážeš se mu absolutně bránit. Z cechovní budovy bys měl bonus, který by on mít nemusel = šance navíc
Tím navrhuješ, aby se silní hráči stali prakticky neporazitelnými (nejsilnější hráči jsou zpravidla i členy silných cechů), zatímco malí hráči v mladých ceších by byli prakticky bez šance.
ony i nejsilnější cechy mezi sebou bojují. Většinou je jejich pořadí dáno a ani tahle úprava by pořadím příliš nezamíchala. Akorát by situace nebyla tak jasná předem, protože při napadení by nikdo nevěděl, zda má sousední cech aktivován útok, obranu nebo jiný bonus
A jak spolu bojují? Myslíš CvC? :) Předpokládám, že nemyslíš boje v sousedství, které jsou z principu nahodilé.
takže by se možná novým hráčům takhle víc vyplatilo přidat se k nějakému silnějšímu, než zbytečně zakládat další
Já si myslím, že novým hráčům by se to nemělo ztěžovat, už takhle jich je málo, kteří vydrží. Úplného nováčka žádný silný cech nevezme, už proto, že má limit počtu členů, když nic jiného. A spousta nováčků chce začít úplně odzdola, založit si cech, piplat si ho, někam ho dovést. Ne se přidat jako vyžírka k velkému cechu hned první den a tam vegetovat bez velké naděje na to mít vliv na okolní dění.

Neber si to osobně, že tak zarytě nesouhlasím, prostě v tom nápadu vidím příliš mnoho negativ, a některá nejsou jen potenciální. Každý silný cech by pak chtěl být co největší, ale být také složený jen z nejsilnějších hráčů. Kdyby se takhle dalo dohromady řekněme 2 × 80 největších hráčů daného světa, tak by se ostatní cechy mohly jít klouzat, jak v CvC, tak při obraně jednotlivců v sousedství. Což je příklad potenciálního problému.
Problém s takřka okamžitým negativním dopadem by ale bylo podseknutí možností a nadějí malých začínajících cechů a jejich členů.
 

DeletedUser17031

Host
Nene, díky za jakoukoliv reakci. Neberu si osobně nic :)) Ale ruku na srdce - pořadí cechů na špici je tak jako tak neměnné a cechy stejně usilují o to být sestaveny z nejsilnějších hráčů. Jinak pokud by v budově byly i bonusy typu "zrychlení výroby", myslím, že by profitovali i ti úplně nejslabší hráči cechu, zatímco silným cechům by třeba mizely surky jen za vyšší bonus útoku, protože by jim rychlejší výroba byla ukradená - nepotřebují už vyrábět. Pokud ti jde opravdu o to, aby se podpořili i ti slabí hráči, pak tohle by mohla být například jedna z cest, jak by šli nahoru rychleji - bonusem zrychlené výroby. Myslím, že je dost cechů (včetně našeho), které dávají slabým hráčům prostor a pomoc, mohli by si vybírat. Stoupla by prestiž cechu zejména u jeho členů, podle toho, jak by vedení cechu reagovalo na potřeby většiny. Ale jinak mají tito hráči přece vždy volbu založit si vlastní cech a trápit se lovením spolucechovníků, tu možnost jim přece nikdo nebere. Ale v pohodě. Mi se vážně jedná hlavně o to, abychom neměli v pokladně hromady bezcenného šrotu z nejvyšších dob. Jinak by mě to asi ani nenapadlo. :)))
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru