Získávání nákresů pro budování velkolepých budov

To je teoreticky možné. Ale v realu se to nikdy nestalo. Ze statistik kasin byl rekord kolem 40 stejnych barev za sebou. Jen jsem chtel ukázat, že v této hře platí jiná pravidla, než v realu. Já jsem ze začátku věřil, že když mi něco nepadlo např 5x za sebou, s každým dalším pokusem to má větší šanci na úspěch. Po konzultacích s podporou jsem se dozvěděl, že každý další pokus začíná od 0. To znamená, že se vubec nepočítá, kolik bylo předchozích pokusů. Co se týče výkresů. Zkuste si spočítat pravděpodobnost, kdy dostanete 6x za sebou 9-12 výkresů jedné budovy z 9 možných a ani jednou nepadne ten poslední, co chybí. V reálu se to hodně blíží 0 ale zde je to normální. Vše podle pravidel tvůrců této hry.
 
Naposledy upraveno:

Henzisek

Znalec
Udělal jsem 200 výměn s tímto výsledkem.

24-18-22
27-20-17
25-24-23

To trošku pokulhává proti tvému tvrzení.

S každým pokusem neroste pravděpodobnost že ti něco padne. Ta je pořád stejná. Ona totiž ta pozice nevypadne je tam stále.
 
Nevím, o jakých výměnách píšeš. Já psal o získávání výkresu při odměnách za pomoc. Tam jsem zjistil, že některé výkresy padají jen v minimálním procentu a to nasvědčuje, že poměr úspěchu je upraven tak, aby nepadl poslední chybějící výkres. To mohu doložit mnoha screenshoty, kde jsou při 12 získaných výkresech všechny okolo chybějícího a některé 2x až 3x. Výměna 2:1 nemá absolutně žádný smysl. Jen příjdeš o výkresy a získáš další nepotřebný. To jsem si vyzkoušel, když jsem 1/2 roku čekal na 1 poslední výkres a při výměnách padaly všechny okolo. Ale to není chyba, tak je nastaven systém této hry. Jen jsem chtěl varovat ostatní, aby nenaletěli, jako já, že zde funguje princip pravděpodobnosti. Ve Foe ne. Sám jsi to potvrdil v předcházejícím příspěvku.
 
Naposledy upraveno:
Můžeš to zkusit. Jaká pravděpodobnost? Ta ve FOE neexistuje, sám jsi to potvrdil, Kdyby jsi videl screenshoty, tak by ti to došlo. Tuto věc jsem konzultoval s podporou a ta údajně předala problém tvůrcům. Ale jako obvykle se tito na to vykašlali a veškerá odezva tím skončila na WC. Jako i v mnoha předešlých podporou uznaných chybách. Pokud jsi členem podpory, tak se koukni do mých příspěvku a uvidíš takových příkladů několik. Nevím, co je to jev. Když ti po několikrát padají výkresy okolo a ten, co potřebuješ, ne. Není to náhoda. Je to úmysl. Pro tebe 12x není náhoda? Pro podporu problém končí předáním tvůrcům a je jim úplně jedno, kde byla pravda. Oni svoji povinost splnili. Máš pravdu v tom že 12 JEVU za 3 měsíce je proti vesmíru a jeho 13,7 miliardy let úplně nic. Ale pro mne bylo toho 1/2 roku, kdy jsem se snažil získat výkres observatoře, dost frustrující. A proto jsem nehodlal podlehnout tlaku, abych si další výkresy kupoval za DIA.
 
Naposledy upraveno:

Nord of Skyrim

Komentátor
Sasa sup spíš motáš 2 "matematické problémy" do sebe. Tohle výměna plánků není Sportka, takže když ve Sportce padne 15 tam víš že už další nebude. Tady to nevíš ten nepotřebný plánek může padat teoreticky donekonečna dokud ti nedojdou plánky na výměnu.
Dost pochybuji, že mají nějaký malus na získání poslední plánku v rámci výměny v algoritmu hry.
 
To není výměna plánků, ale zisk z odměny za pomoc. Kdyby jsi viděl screeshoty, kdy několikrát za sebou padla podobná kofigurace plánků a všechny okolo jednoho chybějícího, tak by jsi přemýšlel jinak. Některé byly i 2-3 stejné, protože když ti padne 12 plánků z 9, tak musí být některé vícekrat, když jeden je zablokovaný. Výměna plánků je holý nesmysl bez šance na úspěch.
 
Začínám si připadat jako Don Chichot v boji s větrnými mlýny. Vím, že mám pravdu a podpora to potvrdila. Tvůrci některé problémy vůbec neřeší, protože je to pro ně moc práce a tak to zametou pod koberec. Viz popis budov (Alex. maják, Babylonská věž,Galatská věž atd.), které vyrábějí neraf. zboží, které od Marsu nejsou potřeba. Už jsem to reklamoval před mnoha aktualizacemi a pořád nic. To je jen známka, že na to kašlou a podpora už svoji úlohu vykonala a tím to pro ní končí.
 
Naposledy upraveno:

Chimichurri

Psavec
supe....tady to někdo přirovnával ke sportce a to je asi nejblíž......můžeš zadávat ve sportce stále dokola jednu kombinaci ale to jedno číslo ne a ne padnout. To samé je s plánky....můžeš třeba 30x po sobě nahodit a získat z toho po 12 pláncích a to místo vlevo nahoře bude furt prázdné.....tak to prostě je :)
 
Chillicon Srovnávat sportku (to bylo míněno na výměnu výkresů) s získáním výkresů za odměnu za pomoc s VB není adekvátní. Ve sportce je 49 čísel a je taženo 6. Já dostal 12 výkresů z 9 možných. To je jako by ve sportce z 49 možných čísel bylo taženo cca 66 čísel. Ale i to není přesné, poměr šance12/9 je jiný, než 66/49. Když 12x vsadíš ve sportce stejná čísla a 10x padnou i stejná čísla, tak je to divné. V realu se to ještě nikdy nestalo, ale zde je to možné. Jestliže několikrát zasebou nepadl požadovaný výkres při 12 získaných a padaly všechny okolo a některé i vícekrát, tak je něco špatně. Proto tvrdím, že ve Foe nexistuje pravděpodobnost, což bylo potvrzeno výše. Vše je záměr tvořitelů a jejich skryté vychytávky ve scriptu hry, jak z hráčů vyždímat co nejvíc. Jak píšeš: Můžu 30x nahodit a získat 12 plánků a to místo vlevo nahoře bude furt prázdné. Tak to prostě je... Není to chyba, protože je to záměr tvůrců této hry. To jenom pro informaci hráčům, kteří nevědí, proč nemůžou pořád dostat ten poslední výkres, který jim už delší dobu chybí.
 
Naposledy upraveno:

Chimichurri

Psavec
sasa....motáš tu páté přes deváté.....zkus se zaměřit pouze na to že pokud budeš čekat až ti ve sportce padne to jedno číslo, tak je to stejné jako když čekáš že ti padne ten plánek vlevo nahoře. Šance je každý pokus stejná, nezvyšuje se , takže můžeš těch pokusů mít opravdu hromady.

Je jasné, že FoE má tu šanci nastavenou nějakým procentem, ale to není žádná nově objevená záhada
 

Tommy Angello

Dopisovatel
Už tu snad bylo dostatečně vysvětlen, že se tu zde nejedná o žádnou chybu. Bylo i vysvětleno, jak to doopravdy je, tak prosím už uzamkněte toto vlákno :D:D
 

traktorista

Odborník
Od teorie k praxi. Jeden obrázek za tisíc slov jak se říká. A takhle vypadá naprostá většina VB, pokud si člověk rozklikne počty plánků - jedno až dvě pole padaj vždycky míň.
semenna.jpg
 
Nahoru