Získávání nákresů pro budování velkolepých budov

Soewe

Nováček
Celkový plán budovy se skládá z 9 samostatných částí. Tyto části plánu se získávají náhodně a v mnoha případech jsou některé částí získané vícekrát a jiné chybí. K vylepšení má sloužit buton "Obchod 2:1". Ten umožňje směnu dvou dílů za jinou část plánku. Modelový příklad: Mám všchny díly až na jeden, např. prostřední úplně dole, mám dva dolní krajní díly 2x. Při směně nezískám nový plán, ale zase jeden z těch dolních, což je nelogické. Ani při běžném obchodu nikdo nevymění dvě věci za jednu, kterou směňuje.
Je to jen takový drobný nedůležitý námět motivovaný podivným "obchodem"... :)
---
Doplňuji nejde mi o změnu algoritmu (volba náhody), ale o změnu názvu tlačítka, aby to nemátlo. Není to "Obchod 2:1" ale "Směna 2:1", "Výměna 2:1" nebo "Záměna 2:1"...
 
Naposledy upraveno:

traktorista

Odborník
Proč? Získávání plánků je triviálně jednoduchá záležitost a pokud je někdo netrpělivý nebo nemá štěstí 200 dia za kus při současné diainflaci není žádná strašlivá částka.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Směna plánku 2:1 je náhodná, takže ano, může ti padnou i ten který směňuješ. To tak je, není to chyba.
Chybějící plánek se dá koupit za 200 diamantů, za zboží se plánky koupit nedají. Za to zboží pak stavíš tu velkolepku, když máš všechny plánky.
 

Soewe

Nováček
Směna plánku 2:1 je náhodná, takže ano, může ti padnou i ten který směňuješ. To tak je, není to chyba.
Chybějící plánek se dá koupit za 200 diamantů, za zboží se plánky koupit nedají. Za to zboží pak stavíš tu velkolepku, když máš všechny plánky.
Připadá Ti logické směňovat dva díly čehokoliv za jeden díl téhož? To pak není směna, ale jen náhodná ruleta. A pokud by to mělo navozovat dojem reality, pak v realném životě by se to nestalo...
 

Borat

Člen
Se směnou 2:1 mám docela dobré zkušenosti. Časem je některých plánků přehnaně moc. Dají se naházet do směny a chybějící plánek často vyjde. Pokud mám v 8 zbývajících polí počty plánků přibližně vyrovnané, je mi líto do směny jít. To je lepší počkat.

Jak se dají plánky získávat?
a) Nákup za diamanty. 200 není moc, pokud jde o jeden plánek. (Čekám měsíc u dvou budov na dva plánky. A nic. Plánky kolem zvesela naskakují, dvě pole zakletá. Směna opakovaně nepomáhá. Diamanty to nejspíš vyřeší.)
b) Denní výzvy, úkoly, cechovní expedice, události... (Hloupé je, že padají náhodné plánky a podle zákonu schválnosti. Zpravidla k budovám, co stavět nehodlám. Kde plánky potřebuji, uplatňuje se uherský rok. A padá to do polí podle bodu "a".)
c) Náhozy na VB a cíleně náhozy na zisk plánků i za cenu ztráty FP. Nejjistější cesta, jak pro konkrétní budovu zajisti přísun plánků. (Následně se také uplatňuje bod "a".) :)

Je ještě nějaká možnost?

PS: Bravo! Zrovna uvažuji, zda FoE nemá záměrné překážky v podobě 200 diamantů. Aby se bez diamantů nedalo s budovou pokračovat. A ejhle, právě mi dorazil jeden z plánků, na který měsíc čekám. :cool:

A jeden tip. Je lepší směňovat ze dvou polí než z jednoho. Omezuje se tak možnost, kam plánek získaný směnou dopadne. Ale je to i tak náhodné. Občas směňuji třeba 5x za sebou a výsledek nemám. Ono to není o směně "2:1". Vyházím také 5 plánků postupnými směnami, abych 1 získal. :D

Doplnění b). Hodně plánků padá za pomoc přátelům a sousedům. Tak pravidelně pomáhat. ;)
 
Naposledy upraveno:

Nord of Skyrim

Komentátor
Teda furt nechápu kde je ta chyba. Pokud se Ti systém získávání plánků nelíbí tak dej Návrh na nový systém, klidně jen částečný.
Navíc nesměňuješ stejné věci ale rozdílné plánky za jiný plánek ve stejné VB, jako například když se měnily hokejové kartičky v reálném životě.
 

Mrtvejmagor

Veterán
Časem je některých plánků přehnaně moc.
jo asi máš pravdu :D
1642953556849.png

no to by jsi mohl nařknout i FoE obchodníka že mám nesmyslný kurz :D
1642953771204.png

Plán lze zakoupit i za zboží. Tam pak už vůbec nezáleží, kolik částí plánu mám. Požadované zboží je pořád stejná mám-li jen jeden nebo osm dílů. Každé zboží by mělo odpovídat jedné části plánu a měl by zůstávat jen aktuální požadavek. Modelový příklad - chybí mi jeden díl á200 diamantů, nakup požadovaného zboží (250+300+150+115+360=1175)
btw za to zboží v pravo tu budovu postavíš takže potřebuješ kompletní plánky a to zboží
1642953993409.png
 

Kayro

Znalec
Připadá Ti logické směňovat dva díly čehokoliv za jeden díl téhož? To pak není směna, ale jen náhodná ruleta. A pokud by to mělo navozovat dojem reality, pak v realném životě by se to nestalo...
No tak je to ruleta, kterou te ovsem nikdo nenuti hrat,tak jako v realnem zivote kdyz uz se na nej odkazujes.
 

Tommy Angello

Dopisovatel
Připadá Ti logické směňovat dva díly čehokoliv za jeden díl téhož? To pak není směna, ale jen náhodná ruleta. A pokud by to mělo navozovat dojem reality, pak v realném životě by se to nestalo...
nemá to navozovat dojem reality, jak píše Kayro výše, je to jako ruská ruleta, navrhuji toto vlákno uzamknout.
 

Chimichurri

Psavec
Připadá Ti logické směňovat dva díly čehokoliv za jeden díl téhož? To pak není směna, ale jen náhodná ruleta. A pokud by to mělo navozovat dojem reality, pak v realném životě by se to nestalo...
ano je to logické.....vzhledem k tomu že plánky ti padají za odměnu ať už motivací ostatních hráčů, nebo přispíváním bodů do budovy anebo jako odměna za splnění nějakých úkolů nebo v Expe. Směna 2:1 je pouhá možnost ulehčení získání plánku a protože tě to nic nestojí tak je to volba s nejistým výsledkem a poměr je takový jaký je ( ostatně buďme rádi za tenhle poměr v porovnání s obchodníkem :D). Chceš-li zkratku tak si připlať :)
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Věřím že se toto téma již dostatečně objasnilo, tímto děkuji všem zúčastněným za přiložené poznatky. Vlákno přesunu mezi ostatní do Není chyba jelikož se nejedná o chybu, při výměně dvou plánků není zaručené že směněný plánek bude ten chybějící ale zcela náhodný, takže může být i jeden z těch dvou co se daly k výměně.

Pokud by přece jen autor @Soewah chtěl dosáhnout nějaké změny doporučím toto předložit jako návrh do sekce Nápadů, ale jelikož to takto funguje odjakživa tak pochybuju že i přes případné pozitivní ohlasy a následné předání vývojářům se této změny někdy dočkáme.

A pokud jde o přepis textu tlačítka tak můžu předat ke změně aby to bylo jednotné, v mobilní verzi je místo slova 'Obchod' Výměna.
IMG_20220124_151505.jpg
 

Soewe

Nováček
Věřím že se toto téma již dostatečně objasnilo, tímto děkuji všem zúčastněným za přiložené poznatky. Vlákno přesunu mezi ostatní do Není chyba jelikož se nejedná o chybu, při výměně dvou plánků není zaručené že směněný plánek bude ten chybějící ale zcela náhodný, takže může být i jeden z těch dvou co se daly k výměně.

Pokud by přece jen autor @Soewah chtěl dosáhnout nějaké změny doporučím toto předložit jako návrh do sekce Nápadů, ale jelikož to takto funguje odjakživa tak pochybuju že i přes případné pozitivní ohlasy a následné předání vývojářům se této změny někdy dočkáme.

A pokud jde o přepis textu tlačítka tak můžu předat ke změně aby to bylo jednotné, v mobilní verzi je místo slova 'Obchod' Výměna.
Moc děkuji, slovo "výměna" mi připadá výborné, není matoucí a dobře vystihuje účel...
 
Výměna 2:1 je jen náhoda, zda padne ten správný. Ruleta má svoji pravděpodobnost, která ve FOE neplatí. Zde platí pravidla tvůrcu. Např. některé plánky můžou být zablokované tak, že padnou jen 1x za mnoho pokusů. Sám jsem to vyzkoušel a i když jsem dostal mnohokrát i 12 plánků za pomoc, ten, který jsem potřeboval, nepadl. Např. získal jsem 100 plánků a ten správný ne. Mohu doložit spoustou screenshotu. To dokládá, že nejde o chybu, ale o zaměr, aby si hráči tyto plánky koupili za Dia. Pravděpodobnost ve Foe neexistuje, každý dalši pokus začíná znovu od nuly. V ruletě musí po x červených jednou padnout černá. Zde ne. Klidně i 100x za sebou.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru