Zadání Výroční soutěže

NoVa

Moderátor

Člen týmu
nVicsF1.png


Milí hráči,
letos slavíme s Forge of Empires kulaté 10. výročí, a k této speciální příležitosti jsme si pro Vás přichystali vzpomínkovou soutěž napříč její historií.

Požadováno:
  • Odešli odpovědi na otázky Osobní schránky i Kvízu do (jednoho) komentáře pod tento příspěvek.
  • Do své odpovědi uveďte také svět na který byste chtěli případnou výhru připsat.
  • Je zakázáno jakkoliv upravovat své odpovědi po odeslání (budou počítány originální odpovědi).
  • Každý soutěžící může odpovědět pouze jedním příspěvkem (počítán bude pouze první příspěvek - i smazaný).
  • Pozor, téma je moderované, proto odpovědi ostatních neuvidíte.
  • FoE tým si vyhrazuje právo soutěž kdykoliv změnit či zrušit bez možnosti náhrady cen.
  • Soutěž potrvá do pátku 8.4. 23:59

Osobní schránka:

Zatímco následující otázky nebudou mít vliv na konečné hodnocení rádi bychom abyste se podělili o své zážitky s ostatními hráči. Není na ně žádná špatná odpověď, můžete být struční nebo se rozepsat, volba je na vás. :)
  1. Jak jste se o hře dozvěděli a jak dlouho hrajete?
  2. Co se vám na hře nejvíce líbí?
  3. Jaký je váš největší herní úspěch, a čeho byste rádi ve hře dosáhli?
  4. Co vás drží se nadále ke hře vracet?
  5. Je něco co byste rádi na hře změnili, a proč?

Zadání kvízu:

Připravili jsme si pro Vás pár otázek z minulosti hry. Jste skutečnými pamětníky FoE a zvládnete na otázky odpovědět z paměti nebo si budete muset některé odpovědi vyhledat? :)
  1. Která kulturní osada byla do hry zavedena jako první?
  2. Jak se původně jmenovala velkolepá budova Věž smíru?
  3. Kdy (měsíc a rok) byly v Cechovních válkách zrušeny agresivní NPC?
  4. Kolik truhel bylo k dispozici v minihře Honba za pokladem?
  5. Jmenujte alespoň 10 osobností historie podle kterých se ve hře uskutečnila historická okénka.
  6. Co je to Memento a jak se dalo získat?
  7. Jak se jmenovala dekorace, kterou bylo možné získat za první přihlášení se do hry přes mobilní zařízení (při vydání hry na iOS)?
  8. Poznáte jaké budovy jsou na obrázcích ve spoileru?
    9nRfT5j.png

    sG2Qo9F.png

    dNIKyas.png

    KMhv8uE.png

    5lpTslq.png
  9. Na památku kterého herního tvůrce byl do hry uveden Řečníkův koutek a jak se daná událost jmenovala?
  10. Při změně hodnocení globálního žebříčku dostali hráči na důkaz jejich dosavadního úspěchu dekorace. Kolik druhů těchto dekorací bylo, jak se jmenovaly a jací hráči je dostali?
  11. Jak se jmenoval zadavatel úkolové řady události Karneval?
  12. Kdy (přesné datum) byla do hry přidána Moderní doba?
  13. Jakou podobu měla ikona "zkažené" (dlouho nevybrané) výroby?
  14. Jaká byla maximální úroveň Velkolepých budov do července 2014?
  15. Jaké novinky byly do hry zavedeny ve dnech: 11.5.2016, 21.7.2016, 6.9.2016 a 14.2.2017?
  16. Od jakého počtu přátel se v minulosti již nedaly posílat pozvánky o přátelství?

Odměny:

Podle počtu správných odpovědí máme pro 5 výherců přichystané hodnotné odměny:

WDgWYmO.png
WDgWYmO.png
WDgWYmO.png


1. místo: 400 papírových peněz, 1.000 diamantů a také titul "Pamětník FoE" zde na fóru
2. místo: 400 papírových peněz, 750 diamantů
3. místo: 400 papírových peněz, 500 diamantů
4. a 5. místo: 400 papírových peněz, 300
diamantů

ZMQ59kf.png
ZMQ59kf.png
ZMQ59kf.png


Přejeme vám příjemné vzpomínání či pátrání herní historií. :) Pobavit se o soutěži můžete tady.

S přáním mnoha dalších hezkých herních chvil
tým Forge of Empires
 

Mrtvejmagor

Veterán
Osobní schránka:
1. přes otce který to viděl u kolegy v práci a svoje město hraju už 2147dní
2. grafika budov
3. Největší úspěch - došel jsem nakonec výzkumu ještě před tím než začala nová éra, a čeho bych chtěl dosáhnout? nevím, třeba toho abych to hrál dál ;)
4. běžná rutina, už to mám jako třeba chození do práce :D - po těch 6ti letech co to hraju jsem si na ni zvykl že ji vidím každý den
5. možná to aby se dala zase v pohodě získat celá hlavní odměna z eventů, poslední dobou je to těší a přijde mi že i když dělám pořád stejně pomalu ty eventy tak teď tu hlavní odměnu na max levl prostě nedám

Zadání kvízu:
1. Kulturní osada Vikingové - od 3. ledna 2019
2. Dynamická věž ( Aktualizace 1.49, Youtube > Dynamická věž)
3. 9. čer 2015 (Odstranění agresivních NPC z CvC mapy)
4. 6 truhel (výběr byl možný za 5min, 15min, 1h 4h, 4h, 8h), ze hry byla odstraněna 16. dubna 2018
5. Christopher Columbus (>2015), Martin Luther King Jr., papež Gregory XIII., Isadora Duncan, Mary Stuart, královna Sisi (Elisabeth of Austria), Yuri Gagarin, bratři Montgolfierové (>2016), Tour de France (Maurice-François Garin), Albert Einstein, Arthur Conan Doyle, Shah Jahan, Marilyn Monroe, Galileo Galilei, Mahatma Gandhi, Rosa Parks (>2017), Napoleon Bonaparte, Cleopatra, Vincent van Gogh, Sacagawea, Genghis Khan, (Marie Curie, William Shakespeare, Wu Zetian > zrušené, jen v beta verzi hry) (>2018)
6. Memento - speciální budova (dekorace) která se dala získat když jste hráče pozvali třeba přes email do hry a on ve hře dosáhl doby železné, teď se dá získat jen jako jedna z odměn eventu 10. výročí Forge of Empires
7. Mobilit
8. 1-Babylónská věž, 2-Kamenník, 3-Kasárna legionářů, 4-Dům na kůlech, 5-Strážný oheň > Ako vyzerajú budovy
9. Na památku jednoho tvůrce Forge of Empires - Anwara. - Příběh hrdiny
10. Nový žebříček - dne 18. úno 2016 byl přepočítán žebříček hodnocení - 4 druhy dekorací (Zlatá socha meče, Stříbrná socha meče, Bronzová, socha meče a Kamenná socha meče),
Nejlepší 1 % z množství hráčů, kteří budou mít alespoň 1 000 bodů, získá Zlatou sochu meče.
Nejlepších 10 % z množství hráčů, kteří budou mít alespoň 1 000 bodů (kromě top 1 %), získá Stříbrnou sochu meče.
Nejlepších 50 % z množství hráčů, kteří budou mít alespoň 1 000 bodů (kromě top 1 % a top 10 %), získá Bronzovou sochu meče.
Zbytek hráčů s alespoň 1 000 body získá Kamennou sochu meče.
Dekorace bude možné získat jen při této příležitosti, nikdy jindy v budoucnu ne.
11. Karneval 2017 - Casanova
Karneval 2018 - Casanova + Doge of Venice​
Karneval 2019 - Casanova
12. Moderní doba - byla do hry přidán s aktualizací 1.17 dne 14.1.2014.
13. shnilá ryba
14. Aktualizace 1.29 Velkolepé budovy měli jen 10 úrovní
15.11.5.2016 - byla přidána Cechovní expedice
21.7.2016 - byla přidána nová velkolepá budova Chrám relikvií, historické okénko Marie Stuartovna
6.9.2016 - bylo přidáno Mistrovství cechů
16. od 70ti - 70 přátel bylo maximum x
 
1. Přešel jsem na hru z Divokých kmenů, při 50 vesnicích+ se to již bez PÚ nedalo zvládat (Začal jsem na Dinegu 28.2.2013, tam bych prosil připsat případnou výhru)
2. Líbil se mi ten progress, budovat město od doby kamenné stále dále
3. Jsem od začátku pouze v jednom cechu, na konci výzkumu a průzkumu
4. Komunita hráčů v cechu
5. Častější přidávání nových dob a lepší systém questů (Hráči na konci výzkumu a mapy můžou už jen pouze bojovat v CVC/CB/CE/PVP a stavět VB do vysokých levelů, ale kromě bojů nic zajímavého, dokud nepřijde nová éra. Questy a události by mohly být více propracované, stále lze první část questů splnit za 1-2 dny a pak čekat každý den na nový quest...)


1. Vikingové
2. Dynamická věž
3. červen 2015
4. 6 truhel
5. Marilyn Monroe, Marco Polo, Albert Einstein, Čingischán, Galileo Galilei, Vincent van Gogh, Kleopatra, Napoleon Bonaparte, Mahátma Gándhí, bratři Montgolfierové x
6. Dekorace, kterou hráč získal, pokud jím pozvaný hráč dosáhl doby železné
7. Mobilit
8. Babylonská věž, Kameník, Kasárna legionářů, Dům na kůlech, Strážní oheň
9. Příběh hrdiny - Anwar
10. Zlatá, Stříbrná, Bronzová a Kamenná odměna (Socha měče), pro hráče nad 1000 bodů, kteří jsou v TOP 1%, 10%, 50% hráčů (Kamennou dostal zbytek, kdo měl 1000 bodů)
11. Casanova
12. 14.1.2014
13. mrtvá ryba
14. 10.úroveň
15. Cechovní expedice, Chrám relikvií a relikvie v expedici, Mistrovství v CE, 4. úroveň CE
16. 80
 
Osobní schránka: 1. O hře jsem se dozvěděla z reklamy na telefonu, za 110 dní to budou čtyři roky.
2 .Nejlepší je, že si můžu městečko přestavět, hodně mě to baví.
3. Můj největší úspěch bylo dosáhnutí 80 lvl. Arcu a chtěla bych toho dosáhnout i na ostatních velkolepkách.
4. Vracím se protože v téhle hře je stále prostor kam se dá posunout vpřed a protože jsem v cechu s fajn lidmi.
5. Byla bych ráda, kdyby při přestavování městečka v mobilní aplikaci byla možnost vyhledat si konkrétní budovu. Zatím to funguje tak, že se musí hledat mezi všemi budovami, což je velice nepřehledné.

KVÍZ:
1.- Vikingové
2.- věž příměří x
3.- červen 2015
4.- 6
5.- Kryštof Kolumbus, Martin Luther King, Marie Stuartovna, Jurij Gagarin, Albert Einstein, císařovna Sisi, Galileo Galilei, Marilyn Monroe, Kleopatra, Napoleon Bonaparte
6.- dekorace, kterou jste získali když vámi pozvaný přítel do hry dosáhl doby železné.
7.- mobilit
8.- 1. Babylonská věž, 2. kameník, 3. kasárna legionářů, 4. dům na kůlech, 5. strážní oheň
9.- Anwar Dalati, Příběh hrdiny
10.- Byli čtyři: kamenná socha meče, bronzová socha meče, stříbrná socha meče a zlatá socha meče, Zlatou sochu meče získalo 1% nejlepších hráčů s aspoň 1000 body, Nejlepších 10 % z hráčů, kteří budou měli alespoň 1 000 bodů (kromě top 1 %), získalo stříbrnou sochu meče, Nejlepších 50 % z hráčů, kteří měli alespoň 1 000 bodů (kromě top 1 % a top 10 %), získalo bronzovou sochu meče, zbytek hráčů s alespoň 1 000 body získal kamennou sochu meče.
11.- Casanova
12.- 14.1.2014
13.- mrtvá ryba
14.- 10. úroveň
15.- 11.5.2016 - zavedeny cechovní expedice, 21.7.2016 - zavedeno historické okénko Marie Stuartovna, 14.2.2017 - zavedena 4. úroveň expedice x
16.- 80
 

DeletedUser

Host
Schránka:
1. Nevím, asi 4 roky.
2. Hráči jako Borat :cool:
3. První Arc na lvl. 80. Chtěl bych alespoň jednou vybílit pokladnu nějakého top cechu.
4. Neschopnost oslovit lidskou samičku.
5. Hráči jako Borat :cool: Proč ne?

Soutěž:
1. Vikingové
2. Dynamická věž
3. červen 2015
4. šest
5. Albert Einstein, Arthur Conan Doyle, Kryštof Columbus, Kleopatra, Galileo Galilei, Čingis-chán, van Gogh, Yuri Gagarin, Sacajawea, Martin Luther King, Napoleon Bonaparte
6. Speciální budova, když mnou pozvaný hráč dosáhl Doby železné
7. Mobilith
8. Babylonská věž, Kameník, Kasárna legionářů, Dům na kůlech, Strážní oheň
9. Anwar Dalati, Příběh hrdiny
10. čtyři, Kamenná odměna (alespoň 1000 prestiže), Bronzová odměna (alespoň 1000 prestiže a top 50 %), Stříbrná odměna (alespoň 1000 prestiže a top 10 %), Zlatá odměna (alespoň 1000 prestiže a top 1 %)
11. Kasanova
12. 14. ledna 2014
13. mrtvá ryba
14. deset
15. Cechovní expedice, Chrám relikvií, Mistrovství cechů, 4. úroveň expedice a další změny
16. 80

Odměnu na F, dýky, :)
 
Dinegu



Osobní schránka

Začala jsem hrát přes pozvánku od bráchy, ale nakolik jsem byla podezřívavá, tak jsem se neproklikla přes odkaz a hru si našla:D Takže bráško promin, že za mě nemáš odměny...Hraji již 1805 dní, ale patřím spíš mezi šnečí hráče :D

Nedokážu přesně říct, co se mi na hře nejvíc líbí. Je to supr jako celek, ale pokud bych měla říct jednu věc, tak asi eventy. Dělají hru zajímavější a hlavně vždy sebou nesou nějakou novou budovu. Kdysi to byla historická okénka.

Můj herní úspěch je asi ten, že jsem konečně zvýšila úrověň některých VB tak, aby jsem si mohla užít i CB:D A jakmile toto dotáhnu do nějaké přijatelné míry, tak hurá na postup věky(jsem v moderně), což je odpověď i na další otázku. co se týká malých cílů, tak eventy a budovy z nich se snažim mít na max...nejsem spokojená, když to nedotáhnu do konce :D v tom se mi líbilo třeba molo, i když spoustě hráčům přišlo zbytečné. Pro mě to byla taková výstava na první pohled...

Co mě drží ve hře...mám to jako oddychovku díky které nespím v noci :D. Po dobu hraní jsem si stihla pořídit dvě děti, takže upřímně u ní relaxuji. Ale taky záleží v jakém je člověk cechu. Já mám to štěstí, že jsem v pohodovém cechu, který je na vyšší úrovni, ale zbytečně neprudí. Nic vám nedokáže otrávit hru jako otravní, egoističtí a namyšlení spoluhráči.

A co bych změnila? Vesměs nic...měníte to sami :D Ale co mě opravdu už nebaví je odklikávání pomoci a krčmy u přátel. Přála bych si nějaké hromadné tlačítko, ale je mi jasné, že to není úplně reálné. A potom je tu CVC. Vše se v podstatě odehrává v 20h při přepočtu. Pro mě s dětma naprosto nereálný čas být u PC:D



Kvíz

1. Vikingové

2. Dynamická věž

3. 11. Jún 2015

4. 6

5.Mahátma Gándhí, Marilin Moroe, Van Gogh, Kleopatra, Napoleon, Galileo, Einstein, Rosa Parks, Čingischán, Sacajawea, Doyle, Gagarin

6. Memento je dekorace (speciální budova). Získat se dala pouze v případě, že hráč, kterého jsem pozvala, dosáhne doby železné.

7. Mobilit

8. - babylonská věž

- kameník

- kasárna legionářů

- dům na kůlech

- strážní oheň

9. Příběh hrdiny - Na památku jednoho tvůrce Foe Anwara

10. Sochy mečů. Kamenná, Bronzová, Stříbrná, Zlatá odměna. Předpokládám, že je dostali první 4 hráči v žebříčku. Těžko soudit, tak vysoko jsem nikdy nebyla a zřejmě ani nebudu...To by museli přestat hrát :D x

11. Casanova

12. 14.1 2014

13. Ryba

14. 10

15. 11.5.2016 - Cechovní expedice

21.7.2016 - Chrám relikvií

6.9.2016 - Mistrovství cechů (v expedici)

14.2.2017 - 4. úroveň expedice

16. 80
 

Janator

Dopisovatel
Osobní schránka:
1) Hraju už skoro 8 roků (od 1.6.2014), tenkrát byla v jiné hře možnost získat prémiovou měnu tím, že hráč začne hrát jiné hry a dosáhne určitý počet bodů. Jednou z nich byla i FoE, která mě zaujala a hraju ji dodnes.

2) Že je opravdu free to play, možností získat diamanty za hraní je tak akorát, takže se opravdu dá hrát i bez utrácení reálných peněz.

3) Největší úspěch: pozice 46 v žebříčku. Chtěl bych se dostat do top 20, ale bohužel po zavadení cechovních bitev, které jsou dost náročné na pravidelné hraní, to je kvůli nedostatku času zřejmě nesplnitelné.

4) Skvělý cech, ve kterém jsem.

5) Pár drobností by se našlo:
- možnost motivace a návštěvy krčem všech cechovníků a přátel jedním tlačítkem,​
- možnost tvrale přeskočit některé opakující se úkoly - zajímavé jsou pro mě v podstatě 3, po jejich splnění musím 12x odkliknout ty, které mě nezajímají,​
- CvC na mobilu​

kvíz:
1) Vikingové
2) Dynamická věž
3) červen 2015
4) 6
5) Albert Einstein, Kryštof Kolumbus, Kleopatra, Čingischán, Martin Luther King, Sisi, Marilyn Monroe, Galileo Galilei, Napoleon Bonaparte, Van Gogh, Mahátma Gándhí, Yuri Gagarin
6) dekorace, cena za dosažení doby železné pozvaného přítele
7) Mobilit
8) 1) Babylónská věž 2) Kameník 3) Kasárna legionářů 4) Dům na kůlech 5) Strážní oheň
9) Anwar Dalati, Vzpomínková událost 2015
10) 3: bronzová, stříbrná a zlatá odměna. Získali je hráči, kteří byli v top 50%, 10% a 1% hráčů v žebříčku x
11) Casanova
12) 8.1.2014 x
13) rybí kost
14) 10
15) 11.5.2016: cechovní expedice
21.7.2016: Chrám relikvií
6.9.2016: mistrovství cechů
14.2.2017: 4. úrověň v cechovní expedici
16) 80
 

Venom

Pamětník FoE
Osobní schránka:
1)Jak už si přesně nevzpomenu ale hádám že jsem hrál jinou hru od Inno a viděl reklamu. Začal jsem v roce 2012
2)Možnosti - když nechci být bojovník tak jim být nemusim, mužu si město postavit jak chci a hlavně se nemusim bat že o sve město příjdu (jako např. v DK a TW2)
3)Nějak mne nic nenapada, jedině to ze jsem tu 10 let
4)Časová nenáročnost - výroba může ležet i měsíc, o město nepřijdu.
5)Když by byl náhodou další svět, tak by mohl byt jiny, třeba bez VB (nebo s omezenim, třeba ze by si je stavil až ve sve dobe) nebo v CVC by byla NPC by byla zase agresivni (a třeba 5x otravnější) nebo vyzkum by byl dražší, zkratka cokoliv co by ten svet oddělilo a dalo nove moznosti a strategie jak hrat.

Kvíz:
1)Vikingové
2)Dynamická věž
3)červen 2015
4)6
5)Vincent van Gogh, Galileo Galilei, Martin Luther King, Kryštof Kolumbus, Arthur Conan Doyle, Albert Einstein, Mahátma Gándhí , Marilyn Monroe, Marie Stuartovna, Napoleon Bonaparte.
6)Byla to dekorace a dala se ziskat za pozvaní nového hrače, ten se musel dostat do doby železné
7)Mobilit
8)Babylonska věž, kameník, kasarna legionařu, dům na kůlech, strázny oheň,
9) Anwar - Vzpomínková událost 2015 (příběh hrdiny)

10) 4 druhy - Kamenná, bronzova, stříbrna a zlata odměna. Hrac musel mit orcity pocet bodu aby ji ziskal -
Nejlepší 1 % z množství hráčů, kteří budou mít alespoň 1 000 bodů, získá Zlatou sochu meče
Nejlepších 10 % z množství hráčů, kteří budou mít alespoň 1 000 bodů (kromě top 1 %), získá Stříbrnou sochu meče.
Nejlepších 50 % z množství hráčů, kteří budou mít alespoň 1 000 bodů (kromě top 1 % a top 10 %), získá Bronzovou sochu meče.
Zbytek hráčů s alespoň 1 000 body získá Kamennou sochu meče.
11)Casanova
12) 14.1.2014
13)ryba
14)10
15)11.5. - cechovní expedice, 21.7. - Chrám relikvií. 6.9. - Mistrovství cechů. 14.2. - 4. obtížnost Cechovní expedice
16)80


Odměnu kdyžtak na G
 
Zdravím,

snad jsem to dal dohromady vše správně.
Osobní schránka:
  1. Zaujala mě reklama na telefonu
  2. Pěkné je budování města a postupný růst, ale nejvíc mě baví ta kooperační stránka hry, kdy se v rámci cechu družíme a domlouváme.
  3. Za největší úspěch ve hře považuji založení cechu a posunutí ho do top 20 za 3 měsíce :eek:) Konkrétní cíl nemám, ale chtěl bych aby nám dlouho vydržela parta, kterou jsem dali dohromady. Momentálně mám už spíše odpočinkový mód :eek:)
  4. Kamarádi, které jsem postupně v cechu poznal a s kterými podnikáme akce i mimo FoE :eek:)
  5. Osobně bych přidal tlačítko na výměnu poškozené armády za nové jednotky po bitvě. Měnit po bitvě poškozené jednotky za nové velmi zdržuje a i když jich máte v invu tunu, zabere spoustu času odebrání poškozených a naklikání nových. Představa je taková, že v okně výběru jednotek bude zaškrtávající políčko „posily“, které když člověk zaškrtne, tak se mu po bitvě automaticky obnoví poškozené a zničené jednotky. Tedy do další bitvy nastoupí se stejnou sestavou. Druhá možnost je, že to políčko bude „klikací“, po bitvě se na něj klikne a automaticky se doplní čerstvé jednotky ve složení před bitvou. Stávající funkce léčení za dia může občas pomoci, ale neznám nikoho, kdo by jí používal při automatických bojích. Chápu, že to má přimět lidi utrácet dia, ale …. Ještě bych viděl jako možnost, že si to „léčení/doplňování“ hráč za dia jednorázově koupí na nějakou dobu.
Kvíz
  1. Vikingové
  2. Dynamická věž
  3. 9. 6. 2015
  4. 6 truhel
  5. Kleopatra, Sacajawea, Sisi, Čingischán, Napoleon, Einstein, Gagarin, Kolumbus, Van Gogh, Gándhí, Galileo.
  6. Memento je speciální dekorace, která se dala získat tak, že hráč mnou pozvaný do hry dosáhl doby železné.
  7. Mobilit
  8. 1. Babylonská věž před aktualizací, 2. kameník, 3. kasárna legionářů, 4. dům na kůlech, 5. strážní oheň
  9. Anwar Dalati (An-War), Příběh hrdiny (speciální událost)
  10. Dekorace byly 4, zlatá, stříbrná, bronzová a kamenná socha meče. Podmínka získání: minimálně 1000 bodů = kamenná. Nejlepší 1, 10 a 50 % hráčů získalo zlatou, stříbrnou nebo bronzovou sochu meče (minimálně 1000 bodů).
  11. Casanova
  12. 14. 1. 2014
  13. Rybí kosti
  14. 10
  15. 11. 2. 2016 oznámení přechodu na nový žebříček, 21. 7. 2016 přidán Chrám relikvií, 6. 9. 2016, spuštěno Mistrovství cechů v CE, 14. 2. 2017 přidána 4. úroveň CE x
  16. 80
V případě úspěchu prosím přidat na D,

děkuji za pěknou hru.
 
Nahoru