Zalamování řádků při editaci zpráv i popisku cechu

Dobrý den,

Při psaní zpráv jsem si dávno všimnul, že se písmenka po zalomení řádku ztrácí. Po odeslání jsou nebo nejsou v textu zprávy vidět.

Není to závažný problém. Navíc je o mě známo že neumím psát. Problém podle mě je pokud vypisuji popisek cechu. Ten je výkladní skříň a měl by být bez chyb.

Nakonec jsem otevře popisek ve Firefoxu, Chrome, Edge i na Androidu a pokaždé byl výsledek jiný. Můj závěr byl že v okénku popisku je pokaždé jiný počet znaků na řádek a podle toho kdy dojde k zalomení textu se případná chyba objeví. Obešel jsem tento problém tím, že jsem psal řádky tak krátké aby na žádné platformě nedošlo k zalamování.

Již dříve jsem si ale všimnul že podobné chyby se mi u některých cechů zobrazují. Někdo popisek upraví, opraví chyby tak aby se jemu zobrazoval text správně, jenže to ještě neznamená že ho tak vidí ostatní. U mě chybný text v popisku cechu vzbuzuje nedůvěru, že to ten kdo ho napsal myslí vážně.

Je toto chyba nebo jsem jen něco nepochopil a dělám to špatne?
 
Na světech ACD vyzkoušeny pouze zprávy, na H popisek cechu i zprávy

FF 97.0; Chrome 98.0.4758.82; Edge 98.0.1108.50 - vše 64bit; Android 6.0.1

Chyby při zalamování řádků při psaní zpráv

U mě ve FF
LAVNÍ x HHLAVNÍ.png
Jiný hráč - mobil
LAVNÍ MOBIL.jpg

Při zalomení řádku se nezobrazí znak

Zkoušel jsem hledat podobné téma
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Děkujeme za nahlášení, tato nepříjemnost je už v povědomí vývojářů. Nejsem sice žádný technik ale z popisu chyby se zdá že neplechu dělají speciální znaky, ať už smajlíci nebo speciální znaky u některých jazyků, kdy při jejich použití dojde v následujícím řádku o "spolknutí" některých písmen které se už nezobrazí v okně zprávy protože třeba takový smajlík je znakově delší než jedno písmeno. Opravy se snad dočkáme někdy po výroční události která je teď hlavní náplní.
 
Děkuji za odpověď. Jen připomínám, že se toto podle mne děje nejen u smajíků. Smajlíky jsem zapomněl zmínit. Myslím že pokud dojde k automatickému zalomení na úrovni smajlíku tak se editor dostane do situce zmatení. Problematikou smajlíků a jejich zobrazování jsem se okrajově zabýval. Je na mne dost složitá. :))
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Bylo reportováno minimálně 2x. Víc s tím udělat neumíme. Žádné informace o tom že by to mělo být v nejbližší době opraveno nemáme.
 
Je parádní, že je to rok a půl potvrzené. Člověku se hned ten text bez chybějících písmen lépe čte. Je to problém jen českého jazykového prostředí? Asi jo, takže to je pod úrovní německé rozlišovací schopnosti.
 

Dan 77

Veterán
Jo jo, to je už od vzniku celé hry FoE, že se chyby mnohdy neopravují, už jsme na to dávno zvyklí. :p:rolleyes: To tady není nic neobvyklého - opravy chyb za měsíce nebo roky od nahlášení.

Přitom kdysi to FoE ještě bylo přes Flash, dokud měla ta platforma podporu. A tehdy furt psali, že HTML kód bude mnohem lepší, plynulejší atd., protože dělá větší problémy hru programovat pro platformu Flash. No ze ze začátku to s tou plynulostí byl opak pravdou... I když je fakt, že tehdy asi měli problém s opravováním komplexnějších chyb, ale ty se jim kolikrát vrátily i v HTML, tak nevím no (např. zobrazování, pokud se budovy vzájemně překrývají, problémy s animacemi). Těch chyb nebo nedostatků je ale mnohem víc, které znepříjemňují nebo znepřehledňují hru.

Například tato chyba, která je tématem tohoto vlákna (téměř jistě to způsobují ty obrázkové smajlíky a obrázky v textu), tu jsem už kdysi hlásil prostřednictvím herní podpory. Nahlášeno to teda v Německu přinejmenším z CZ serveru mají - ten náš český dobrovolnický FoE tým dělá, co může.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru