Zamykání VB

DeletedUser2077

Host
Ahoj lidi,
taky se svámi podělím o svůj názor k věci.

Zámek na VB mi přijde jako zajímavý nápad. Tady co čtu tak to vnímáte všichni negativně, ale zatím se tady vyjádřilo pár aktivních hráčů, kteří na současném systému očividně vydělávají. Docela se divím, že jste ještě nikdo neporadil, aby VB zboural a po opětovném postavení už úrovně předem neotvíral...
Strategická hra to možná je, nejspíš je to v takové rubrice zařazené. Ale jako když si já vzpomenu, že bych si zahrál nějakou strategii, tak si vybavím mraky různých titulů her, ale foe mi teda na mysl nepřijde. Kdo někdy hrál RTS / MOBA a spoustu dalších aktivně a zkoušel nějaký turnaj, tak ví, že foe je něco docela jiného než strategie. To je jako kdybyste o Counter-Skrike řekli, že je to strategická hra :-D

Jde tady především o stavbu svého městečka podle vlastního vkusu. Jsem král / vladař / panovník a prostě vládnu jak se mi zamane. Fakt, že nemám rozhodující slovo v tom, kolik a kdo mi bude dávat FP do budov mi přijde špatně. Když si domluvím nějaký obchod s FP, tak málokdy můžu slíbit konkrétní odměnu, protože mi hra neumožňuje to nijak zablokovat. Jako to sem houby král když mi hra neumožňuje dodržet slovo.
Nějaká funkce toho, aby hráč mohl řídit stavbu svých budov mi tady taky chybí. Ve hře nic takového není a já to vnímám jako prostor pro zlepšení.

O pár vlastních nápadů se tady s vámi podělím.

Jeden nápad vychází z toho, že hráči mají možnost soupeřit a vzájemě se napadat, v sousedství. Takže třeba pro sousedy bych navrhl to, že aby vám mohli dát FP do VB tak by museli porazit vaši obranou armádu. Hráč by měl standartní čas 24h aby přispíval FP. Pak už by se to mohlo řídit běžnou podmínkou toho, že když už je ve VB alespoň 1 FP, tak může přihazovat libovolně.

Další ... mohl by být ve hře nějaký systém udělení audience. Jako když král přijme diplomatickou návštěvu z jiného království :-D Každá budova by mohla mít další záložku ve které by byl seznam audiencí. Tam by seřadili hráči kteří by si klikli na nějaké tlačítko zažádat o přijetí u krále v té a té VB :) Pak by vlastník budovy, král, ručně odklikal komu bude audience udělena a ten hráč by poté mohl dát FP kolik by chtěl. Mohly by tam být třeba nějaké předvolby pro automatické přijetí, např. hráčů ze sousedství, z cechu nebo z přátel. Taky by tam mohl být vlastní seznam, kde by se dala přidat různorodá skupina hráčů.

A ještě mě napadá, že by se s bodama a s různýma pozicema ve VB mohlo dát obchodovat. Mohla by být další stránka na tržišti a tam by hráč mohl vytořit nabídku výměny bodů. Mohl by se tam dát třeba požadavek na výmenu FP mezi konkrétníma VB, což by se dalo využít pro snazší získávání nákresů. Bylo by to asi složitější okno, mělo by tam být kolik FP, jaká pozice ve VB za to vyjde a jaká VB s jakou pozicí může být v protinabídce. Muselo by se tedy dát klikat na jednotlivé pozice v jednotlivých VB. Pak by tam třeba mohlo být na výběr jestli výměna FP musí být ihned nebo třeba během kolika hodin nebo dní. V připadě, že ihned tak by se FP automaticky odečetly z lišty FP a z inventáře u obou stran v okamžiku přijetí obchodní nabídky. Mělo by to být i pojištěné pro případ toho, že některý z hráčů budovu dlouho a dlouho nezavírá, takže by tam mohlo být i tlačítko pro pozdější zrušení obchodu. V připadě zrušení obchodu by se FP mohly vrátit do horní lišty s FP.

Tohle jsou moje nápady pro vývojáře, určitě jsou nějaké scénáře, kdy tady z toho nemůže něco fungovat. Vývoj si může vzít inspiraci a upravit více věcí, aby to bylo vyvážené a funkční.

Každá hra se nějak vyvíjí a a já si fakt nemyslím, že systém stavění VB se nikdy měnit nebude. Ze začátku nebyly vůbec žádný, pak přišel Arc který stavění usnadňuje a bůhví co přijde dál.
Nejlepší hry vždycky byly a budou ty, které jsou dobře hratelné a vyvážené. Soupeření mezi hráči je samozřejmost. Když na mě někdo útočí, postavím budovu na obranu. Když mi někdo blokuje pozice ve VB a okrádá mě o FP tak mám postavit jako CO ? Asi by mohli i vymyslet nějakou budovu Anti-Arc pro nezvané hosty :-D
 
Nezkoumal jsem jaké máš ve hře velkolepky a na jaké úrovni, ale těměř se 100% jistotou si dovolím tipnout, že nemáš ani jednu postavenou aspoň na lvl 50..natož třeba na lvl 70 nebo 80, protože kdybys ji měl, tak takový návrh nikdy nenapíšeš ;) Protože bys věděl, že přes výměny cesta nevede a pokud přece jen by to někdo dokázal, tak ta cesta bude neskutečně dlouhá a drahá.
A k tvojí poznámce, že ti hra neumožňuje někomu slíbit nějakou pozici ve stavbě ti řeknu jen tolik.. Mám několik staveb mezi lvlem 60 - 90 a všechny jsem postavil s tím, že z 99% u mě odměnu na jednotlivých pozicích dostal ten, kdo jsem chtěl aby ji dostal, případně na těch pozicích, na kterých mi bylo jedno kdo ji dostane, jsem na tu odměnu dostal minimálně tolik bodů, kolik jsem chtěl dostat. Takže sdělení, že to nejde se nezakládá na pravdě. Jde to a hra to umožňuje. Stačí trochu přemýšlet a trochu počítat a hráč může řídit stavbu svých velkolepek tak, jak sám chce :)
 

Joxer

Psavec
Coxoci, tak to byl jeden z největších blábolů, co tu poslední dobou někdo napsal. Píšeš o tom, jak tato hra nejde spojovat se strategií a pár vět pod tím píšeš o nějaké pojistce pro hráče. To jako, že když je pro tebe nestrategická, tak ještě další nestrategii přidáš? Od kdy mají strategie nějaké pojistky? Ty vznikají přece jen v době, kdy se objeví u nějakýho hráče scénář, který nějakým způsobem silně narušuje běh hry jako celku. Jak to, že ti někdo přispěje do velkolepky, může ohrozit hlavní scénář hry. Dáváš akorát nějakej svůj nedomyšlenej postup, který by v konečném důsledku hlavní scénář hry narušil. Některé velkolepky by tak nebylo možné rozmnožovat tím tempem, jakým teď. Nižší doby by nedosáhly na velkolepky z vyšších dob atd. Tvůj seznam nazvu jako "Připouštěcí seznam", kdy v něm rozhoduješ i o samotném množení velkolepky, protože konečný dopad by to mělo na toho, kdo přispívá. Já už ty nej velkolepky mám a na další zajímavé mám už plánky, ale co ti hráči, co teprve začínaj. Je hezké myslet jen na sebe, ale tvůrci hry vytvářejí scénář globálně na všechny hráče a v něm nemůžeš hned hráče v počátku odkráglovat od vlastních myšlenkových možností a cpát mu ty vlastní a to navíc přes zahlcený seznam povinností hráče ve hře a cpát mu ohromný manuál na systém hry. Hry, které jsou dobře hratelné a vyvážené nedisponují tak ohromným seznamem nesmyslů u jedný položky ve hře. Ta hra musí zůstat v nějaký pozici hratelnosti pro každýho a né až potom, co dodělá nějakou tvou soukromou školu na vzdělání v této hře. Čteš to po sobě? To je jen hromada zákonitosti a postupů, jak k něčemu vůbec dojít. Kdo by to asi hrál? Ti vadí, že je zatím pochopitelná pro většinu hráčů už na začátku hry?
Jsem král / vladař / panovník a prostě vládnu jak se mi zamane.
Hned je mi jasný, o co ti jde v tvém nápadu. Chápeš, že tahle hra má více dob, né jenom tu, kde vládne král? Co vymyslíš pro vyšší doby? Parlament? Pokud ano, tak ti demokraticky ostatní ovládnou tvoje město. :D
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser16004

Host
hmm .. dal bych sem k posouzení takový menší příklad z praxe, zad-li se jedná o dobrou výměnu (strategicky dobrou?):
Třeba výměna mezi Arc 34 lvl a Arc 34 lvl 1 místo. oba máme bonus 55 % oba máme málo plánků a chceme stavět dál. základní odměna 505 FB a do levlu se vejde 1799 bodů. Abych mohl obsadit pozici musím tam dát 900 bodů pro mně to znamená že se mi nevrátí asi 118 bodů ale dostanu za to 12 plánku zpět a poměrně dost medaili . Nevím kde bych za krásných 118 bodů sehnal 12 plánků?. A mohl stavět dál a zase stavbu opakovaně dokončovat. Jak tedy pomůže dál v množení velkolepky člověk s bonusem 90 % obsazením pozice 900 body který už může otevřít několik stovek levlů ale přitom tu VB prakticky dál nestaví a zabírá si pozici jen pro zisk asi 60 bodů ???
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Joxer

Psavec
Jelikož jsem úplně blbej a dokonce bez mozku tak mne za to můžete zase ukamenovat.
Nejseš bez mozku, jen máš v mozku diktátorský smyšlení, co nedovoluje vůči tobě, zde spíše vůči tvým velkolepkám, projevit žádnou strategii. Jakmile jí někdo projeví, tak nejde o strategii, ale ublížování tvé osobní spravedlnosti a tvého vnímání nejenom herního světa.
Co se týká množení, tak když na seznam domluvíš jen své kamarádíčky, tak hráč mimo seznam má utrum.
Tenhle "Připouštěcí seznam" je jakýmsi "tlačítkem diktátora". "Moje" velkolepka... moje, moje moje...... Žádná strategie, jen má vůle! Moje, moje, moje....
 

Joxer

Psavec
Pojem "herní sekta" ti asi nic neříká. Tak jinak. Pokud všichni tyhle hráči budou mít velkolepky na vlastní dohodě s přispěvovatelem, tak hráč, co bude chtít třeba jen plánek, bude závislý na náladě majitele a nebylo by vůbec raritou, že nižší hráči by byli nuceni na plánky dávat body bez výměny. Chceš plánek? Tak zaplať a to je další možnost. Teď jen koukáš na vlastní prospěch, ale jukni se z pohledu toho, co přispívá. Pořád máš jen pohled vlastníka velkolepky. Vůbec nepřipouštíš brzdu na množení. Ti, co by jí měli, by stavěli stupně až do nebe a nováčkové nic, ani plánek. Ty chyby hráčů, kdy naklepou víc stupňů bez rozmyslu, hodně slouží ostatním v té rychlosti. Nehledě na to, že těch 10 prvních stupňů je rozebrána hlavně dole v nižších dobách, páč tam se ty velkolepky začínaj stavět. Ten zámek je nešťastný řešení hlavně pro ty začátečníky.
 

Svatej

Legenda
5 x 5 x 5 x 5 .... = nekonečno
Omyl. Počet hráčů na jednotlivých světech je konečný. V případě například arvahallu je výsledek maximálně 54087.
Za předpokladu že spousta z nich jsou mrtvé duše bych to číslo ostříhal na 45.000 ;)
. Nevím kde bych za krásných 118 bodů sehnal 12 plánků?. A mohl stavět dál a zase stavbu opakovaně dokončovat.
Tak třeba (scénář) jseš v nějakém lepším cechu, ve kterém je někdo jako Frunďa a spol. :D (skrytá reklama na Golden Lion) Chceš plánky na velkolepku XY a vidíš z vláken, že Frunďa a spol velkolepku XY zrovna staví na vysoký lvl. Napíšeš F&spol že bys chtěl plánky. Domluvíš se s nimi že budeš obsazovat páté místo za 1,9 násobek ceny -to co by dal "arcař" hodný toho jména. Podmínkou je jenom být zrovna ve hře když se ten lvl staví - neaktivní nemají moc šancí se chytnout.
1,9násobek? Není to nějak moc? Ne není. V případě pátého místa to třeba na 41 lvl znamená za 10FB 4 plánky + to co ti dá tvůj bonus z arcu. Čili 2,5FB za 1 plánek v základu.
Tvoje verze - 118FB za 12 plánků je 9,83FB za plánek. Tedy téměř 4násobná cena oproti F&spol. systému. ;)
A ne, neber to prosím jako pozvánku do lionu, už tady z toho co píšeš na fóru dostávám osypky. ;) Jen se ti snažím vysvětlit jak to funguje lépe a snadněji jinde.
 

DeletedUser5384

Host
Začíná to být jako televizní DALLAS :D Dlouhý,nudný a o ničem :) Je tu někdo krom pětačtyřicítky,komu se ten návrh líbí?
 
wolf45:
dokud neopustíš myšlenku, že výměny jsou ten nejlepší způsob stavění velkolepek, tak s jistotou neopustíš ani myšlenku, že hráči co mají Arc na 90% jsou všichni tvoji úhlavní nepřátelé;) Někteří jistě ano, ale je spousta takových, co ti pomůžou pokud je požádáš. Sám od sebe ti nikdo pomáhat nebude;)
Přitom právě s jejich pomocí bys dokázal stavět mnohem levněji a rychleji. Jen to chce přemýšlet..případně si nechat poradit. A ne pořád tvrdohlavě omílat dokola, jak je něco nespravedlivé a jak ti někdo škodí. A to co ti psal Lord o levnějším způsobu získávání plánků je naprostá pravda.
A to co píšeš ty o strategicky výhodné výměně v Arcu lvl 34 je naprostý nesmysl. 34lvl Arcu má celkem 1755 bodů. Pokud ho stavíš celý výměnama, tak musíš vyprodukovat 1755 bodů a ty následně s někým vyměnit. Pokud ho postavíš s pomocí hráčů co Arc mají na lvl 80 a dají ti celý bonus 90% na všechna místa, jak uváděl Lord, že to funguje u nich v cechu(mimochodem u nás taky), tak ten 34. lvl Arcu postavíš za 158 bodů tvojí investice..ani o bod víc. Takže srovnej s tvýma 1755 bodama strategicky výhodných výměn. Za jak dlouho vyrobíš 1755 bodů a za jak dlouho 158? Kdybych šel úplně do detailu, tak ušetříš tímhle způsobem stavění nějakých 1500 bodů v tom jediném lvlu..a za těch 1500 bodů seženeš ne 12 plánků, jako máš teď ale několik desítek plánků :D A to je přesně to v čem jsem psal, že jsou výměny absolutně nevýhodné.
I pokud bys využil těch hráčů, co ti obsazují místa svévolně za minimum co musejí dát, tak bys pořád ten lvl postavil neporovnatelně levněji a rychleji, než těma tvýma strategicky výhodnýma výměnama ;)
Ale klidně si dál bazíruj na těch tvých výměnách a na tom jak ti kdo škodí:D Dokud nepochopíš, že sám sobě škodíš mnohem víc a obíráš se o mnohem víc, než je těch 60 bodů, co u tebe dotyčný hráč s Arcem vydělal, tak ti není pomoci :D
 
Naposledy upraveno:

Joxer

Psavec
Wolfe já čet ještě ten post, co jsi smáznul a psal jsi tam, že byla chyba sem psát. Sry, že reaguju i na tohle, ale chyba to nebyla. Já například tak vysoké stupně jako tady kluci nemám a uvedli výpočty, které jsou fajna. Já ještě až tak nepřemýšlel a nepočítal jsem to do bodíku, páč v těch nižších stupních unikátky o tolik nepřijdeš. Tam i s blbou hlavou nepůsobíš sám sobě neúnosné škody.:D Díky tvému nápadu a reakcí na něj jsem se osobně něco dověděl. V téhle sekci s nápady v konečné podobě toho vlákna, může vzniknout bezva rádce jako tady. Je hloupost se chtít stáhnout jen kvůli tomu, že to mohlo být nedopracované, nebo stavěné na základě, kterému lze předejít, nebo jeho velkou část eliminovat. To všechno kolem je herní dloubání a rivalita ;):D. I tady. Ti hráči tady jsou z velké části srandisti a používaj naschvál výrazy a spojení k oživení. :D Nápad evidentně u ostatních neprošel, tak co. Přijdeš zase s jinym, minimálně proto, abys ostatní popíchnul k aktivitě tady ;)
 

DeletedUser16004

Host
Ok, přiznám se, že to o čem píšete nějak nechápu asi bych musel všechno vidět v praxi. Zatím chápu že je všechno špatně a jak to má být dobře to zatím nevím.
 

Dědeq

Znalec
Pokud ho postavíš s pomocí hráčů co Arc mají na lvl 80 a dají ti celý bonus 90% na všechna místa, jak uváděl Lord, že to funguje u nich v cechu(mimochodem u nás taky), tak ten 34. lvl Arcu postavíš za 158 bodů tvojí investice
Hrubě nesouhlasím, já stavím dva arcy a jeden mě stál na 34. levlu 166 a jeden 81. Tudíž není pravda, že stojí 158 a já trvám na tom, aby vznikl připouštěcí seznam. Jeho pomocí odstřelím všechny malé hráče, kteří by mi v noci naházeli své šestinásobky odměny na pátém odměňovaném místě a 2,5 násobky ceny čtvrtého místa, a vyberu si jen ty, kterým mohu vrátit totéž, co mi z přátelství hodili sami. Rovněž se odmítám zeptat někoho zkušenějšího, jak se to dělá a požaduji, aby pro případ, že by se někdo chtěl zeptat mě, existoval formulář, který musí dotyčný nejprve vyplnit s jasnou specifikací požadavku, na základě čehož se já nebo vhodný herní algoritmus rozhodneme, zda chci žádost vidět. A mimochodem arcaři jsou oškliví, zlí, hamižní a hloupí, a já chci taky arc, ale jen proto, že ho mají všichni, rozhodně s jeho pomocí nechci vydělávat body.
Heh, jen jsem neodolal příležitosti taky napsat román s nějakými supr nápady, jak tu nudnou hru ozvláštnit trochou úřadu.
A teď méně ironie a okouzlujícího vtipu:
Ok, přiznám se, že to o čem píšete nějak nechápu asi bych musel všechno vidět v praxi.
Asi nejrozumější, co jsi dosud v tomhle vláknu napsal. LfD a Bergkamp ti tu naservírovali návody, na které jiní musí přicházet často sami metodou pokus omyl, nebo si dost dlouho povídat se spoluhráči, kteří jim pomáhají levlit. A ano, výměna bodů v arcu pro získání plánů je jedna z opravdu neefektivních metod, zejména pokud tak stavíš celý level. Ostatně to platí pro získávání plánů pro cokoli. A to je to zajímavé, protože jako v celé hře, když už ji existence arcu posunula někam úplně jinam, než bylo asi zamýšleno původně, se tu otvírají bezbřehé možnosti interakce s ostatními hráči. Staráš se? Máš. Nestaráš se? No tak možná se zadaří a něco přiletí samo. Ale zřejmě to nebude to pro tebe nejvýhodnější, co ti zrovna mohlo přiletět do otevřených úst ;)
 

DeletedUser2077

Host
wolf45:
dokud neopustíš myšlenku, že výměny jsou ten nejlepší způsob stavění velkolepek, tak s jistotou neopustíš ani myšlenku, že hráči co mají Arc na 90% jsou všichni tvoji úhlavní nepřátelé;) Někteří jistě ano, ale je spousta takových, co ti pomůžou pokud je požádáš. Sám od sebe ti nikdo pomáhat nebude;)

A já sem jeden z těch, kterej ti rád pomůže ...
upload_2018-5-21_18-34-42.png
 

Dědeq

Znalec
Takže si hážete výměnu a ani nekoukáte, jestli to náhodou není v zisku pro někoho, kdo to přehodí? Sorry jako... Nebo ten obrázek nechápu. Jinak hodit 1,83 není vůbec žádnej hřích, vůbec nevím, oč jde.
 

DeletedUser2077

Host
Hřich je to někomu jinému uškodit kvůli vlastnímu zisku.
 
Coxoc:
Jen pro tvé info..nához 1,83 je nadstandartní pro hráče mimo cech. Většinou se dává 1,8. Takže tomu hráči jsem dal bez domluvy ještě o 10b víc, než by mu dal někdo jiný po domluvě :D Mimochodem..není to tvoje stavba, ani v ní nefiguruješ, takže nechápu, proč zrovna tuhle stavbu jsi vybral :D Mám i daleko větší výdělky než 20 bodů, když už jsi chtěl ukázat, jaký jsem zlý a jak škodím :D Nebo máš snad víc účtů a tenhle je taky tvůj?:D
Postav si Arc na lvl 80 taky a můžeš předvést jaký jsi dobrodinec a můžeš dávat všem cizím hráčům celý bonus 90%. S jistotou ti můžu říct, že ti velmi rychle dojdou body, protože pokud žádné nikde nevyděláš, nemůžeš pomoct pak dalším hráčům navíc s jejich stavbou. Pokud někomu "půjčíš" 600 bodů do jeho stavby, musíš je napřed někde vydělat :D Pokud půjčíš 600 bodů 10 hráčům, musíš vydělat někde 6000 bodů, aby sis to mohl dovolit A to jsou stavby kde půjčuješ i 3000 bodů do jedné jediné stavby a leží to tam třeba několik dní, než to ten stavitel zavře. :D
Takových moralistů, jako jsi ty už jsem viděl. Když sami neměli Arc na lvl 80, tak měli podobné řeči o tom, jak jim kdo škodí, když u nich vydělává. A dnes když už ho mají, tak u jiných vydělávají daleko víc, než někdo vydělal u nich :D
Takže bych to asi shrnul:
Pokud jsi doteď nepochopil, co jsme ti tu vysvětlovali, tak tě můžu ujistit, že budu dál páchat hříchy a škodit ostatním v jejich stavbách kvůli vlastnímu zisku :D
 

Svatej

Legenda
Hřich je to někomu jinému uškodit kvůli vlastnímu zisku.
No ty chudáčku. A to si fakt myslíš že byť jediný arcař 80lvl nahazuje všude bez zisku? Že tam ten arc vytáhnul ze zcela altruistických důvodů? Leda prd. Takový hráč by byl brzo na mizině a neměl z čeho nahazovat.
Arc se staví v první i poslední řadě kvůli zisku, tak nevím co se rozčiluješ? Nějaké podporování jiných hráčů samozřejmě ano, ale v rámci cechu (rentabilní skupina kde se mi to vrátí jinými či stejnými způsoby) nebo u několika vybraných přátel, u kterých platí ty samé důvody.

BTW: Podle mě je hřích používat křesťanské výrazy. Celé to naboženství je hříšné a celý koncept víry je hříšný. Věda dokáže vysvětlit vše a nevěřit vědě je hříšné! :D
tím chci říct že pojmy jako hřích bych sem vůbec nezaváděl, případně si o tom můžeme popovídat ve vláknu Posezení u Jonika ;)
S nábožensky založenými lidmi se vždycky rád pouštím do diskuzí. Akorát oni o druhý takový zážitek už nikdy nestojí... nedokážu si to vysvětlit.:(:D
 

Joxer

Psavec
Používat výraz jako "hřích" je jaksi v diskusích vždy nadřazené společně s autorem, takže vést jakoukoli diskusi s tímto jedincem je fakt fajna. Tam se stejně k ničemu rozumnýmu nedostaneš.
Taky by mně zajímalo, proč Coxoci ten Arc stavíš. Nějak mi to tvoje pojetí rozhodilo můj dosavadní pohled na tuto velkolepku :D:D:D. Teď už budu spravedlivý a nebudu skrze tuto velkolepku hřešit. Jak osvěžující žít v čistotě Coxocova systému Arcu. Jsem spasen. :D:D:D
 

Dědeq

Znalec
Hřich je to někomu jinému uškodit kvůli vlastnímu zisku.
Běž to říct svýmu pekaři, až si bude chtít nechat svůj dvacetník na rohlíku za korunu dvacet. Tahle diskuse nemá cenu, protože z ní čiší, že bys rád postavil arc co nejlevněji, a je to malinko problém, protože ve hře je víc hráčů, než by sis přál, a nesdílejí všichni tvůj cíl. Tvoje argumenty jsou mimo realitu, a to bez nadsázky.
 
Nahoru