Zamykání VB

Dědeq

Znalec
Tak nevím. Proč chodit tak daleko?
Wdnj.png
 

Svatej

Legenda
nj, ale 5K bodů nebo být v posledních 7 dnech aktivní není podmínkou toho mít 5 přátel ne? ;)
já vycházel z tohohle:
aAWB.png
I když ten počet aktivních jsem asi opravdu nadsadil.:cool:
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Z již smazaného Wolfova příspěvku a mé nesmazané odpovědi na ni:
5 x 5 x 5 x 5 .... = nekonečno
Omyl. Počet hráčů na jednotlivých světech je konečný. V případě například arvahallu je výsledek maximálně 54087.
Za předpokladu že spousta z nich jsou mrtvé duše bych to číslo ostříhal na 45.000 ;)
 

Dědeq

Znalec
No ano, a právě to mi není srozumitelné :D
Pouze nepřímo se z uvedeného početního příkladu lze domnívat, že wolf45 myslel, že na serveru je nekonečný počet hráčů, což se mi ovšem zdá neuvěřitelné, a už vůbec se nedá poznat, co za úžasnou myšlenku tím chtěl podpořit... takže jsem se spokojil s polemikou, kolik je nejpravděpodobnější počet aktivních hráčů na A.

Tím bych chtěl zároveň apelovat na ostatní přispěvatele fóra, aby se laskavě nejdřív zamysleli, než něco vypustí z pomyslného pera, jež je, jak známo, mocnější meče, a to i v rukou společenského sebevraha - nebudou to po sobě potom muset s ruměncem studu utírat a mazat, a my ostatní nebudeme muset tápat v nejistotě, případně prodírat se zjevnými hloupostmi.
 

DeletedUser2077

Host
Ještě na jeden argument jsem si vzpoměl. Občas mi někdo píše, že shání nákresy na nějakou budovu, nebo medajle. Já lidem často pomáhám a nechat 5. místo v nějaké budově s dvěma nákresy a několika stovkami medajlí za 1 bod mi nedělá problém. Zejména když je to hráč v době železné a pár stovek medajlí mu umožní na tu dobu slušně rozšířit město. Ale většinou se bohužel stane, že ho někdo předběhne.
 
pokud mu něco takového slíbíš, tak není problém to dodržet..dá ti tam bod a ty okamžitě dohodíš zbytek, tak aby ho nikdo už nepřeskočil. To že mu slíbíš 5. místo za bod, když je tam 50 do konce třeba a nic pro to neuděláš, neznamená, že pro to nic udělat nejde ;)
 

RomanS24

Člen
Narovinu řeknu proti
ale mohla by se udělat funkce že poslední bod by sis dosadil sam protože pak příjde soused a 5min před tvym vyěrem ti tam dohodí 2fb no to bych ho zabil. nebo vyplenil ? no každopadně
děkuji tomu sousedovi za již tydení zasobu Moderní doby :D
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser7728

Host
1) Před začátkem hry jsem si prošel návod a CZ-forum. Potom jsem se začal ptát spolucechovníků a zkušených hráčů, pravidelně projíždět int.FOE-servry. Podmínky jsou předem relativně dané (občas se mění, nerfujou);)
2) Otevírání dalších úrovní dopředu je strategická chyba. Pokud se domluvím s někým, otvírám když se sejdeme všichni. VB je uzavřena do otevření další úrovně. Dopředu mám otevřen jeden level jen u těch VB, kde mi to nevadí.;)
3) Stavění VB výměnou bodů není optimální (to už jsou lepší cechovní Kolečka)o_O
4) VB může být odpojena od Radnice (mimořádné opatření):confused:
5) Zavření úrovně/í VB je jednou z bojových operací proti nepřátelskému cechu (znemožnění 2-výběru army, surovin, FP)o_O
6) Spekulativní nájezdy na VB (plány, body, metále) v cechu se dají ošetřit domluvou a/nebo podmíněným vyhazovem (dočasně / navěky)o_O
7) Spekulativní nájezdy na VB (plány, body, metále) od Přátel se dají ošetřit domluvou a/nebo podmíněným vyhazovem (dočasně / navěky)o_O
8) Spekulativní nájezdy na VB (plány, body, metále) od Sousedů se dají korigovat - bojem nebo zavíráním jejich VB:D
9) "chamtivci" - slovo používané hlavně komunisti, socany a populisti:confused:
10) V jednoduchosti je krása! Čím více pravidel, tím více výkladů!;)
 
V první řadě je nutné komunikovat. Já hraju FoE přes rok, ale poprvé minulý týden jsem narazil na situaci, že jsme byl pokárán za příhoz do VB (byla poslední ve vláknu dokončení VB, ale mezitím proběhla jedna úroveň).
S majitelem jsme si to vysvětlili.
Jenže začátečník o takové věci nemá potuchy a málokdy se dostane do situace, že by dokázal brát lepší místo ve vysokých úrovních VB, jednoduše kvůli nedostatku FP. A když mu to nikdo nevysvětlí, může to jedině vytušit a odpozorovat.
A začátečník může být klidně i několikaletý sváteční hráč. A i hráči, kteří se zajímají nemusí znát všechny fígly.

Druhá věc je, že mnozí hráči zřejmě vůbec nečtou zprávy jim zaslané, nebo jsou možná natolik zahlceni spamem, že je přehlédnou.
 

DeletedUser16004

Host
Já se ani tak nezlobím na ty kteří, mé strategické chyby využívají ke svému obohacení ale na podraz hry samotné na mou osobu . Zpočátku mi hra podsouvá odemykání úrovní jako možnost si někdy v budoucnu konkrétní odemčený lvl postavit. A náhle v určitém momentu zjistím že se již nemohu jednoduše odvděčit stavbařům kteří staví mojí stavbu. (moje a naše věc proč to děláme) Pokud někdo tvrdí že je to strategická hra a odemykání úrovní je strategickou chybou tak v tomto případě považuji za férové od samotné hry aby mi dala včasnou příležitost chybě předejít, jinak by se ty úrovně odemykaly sami od sebe.

Jak si mám nechat poradit od zkušenějšího v momentu kdy vůbec nevím že radu potřebuji.

Pokud bych šel úplně do extrému tak jsem si tu strategickou chybu mohl koupit hned na začátku hraní za diamanty.
Zámek už nechci, to abych vydržel hrát dál musím akceptovat to že jsem se prostě nechal napálit.
 

Joxer

Psavec
Samozřejmě wolfe, že tvůj pohled na tu věc má logiku. Ovšem jako i v životě ti na každou situaci nikdo nedá navod, třeba jen poučení, ale to slouží obecně. Žádná webovka přece už z pozice komerce nemůže být provozována zadarmo, ikdyž je u ní psáno, že hraješ zadarmo. Podívej na začátek ve hře (uvedení do hry). Jestli si pamatuješ, tak to probíhalo tak, že jsi kupoval i za dia úplně zbytečnou budovu, co jsi hned v další době vyhodil. Po té na tebe blikaj okénka co nabízejí budovy za dia. Hráč se snadno splete v tom, že zrovna tuhle budovu musí koupit, aby se mu splnil příběhový úkol nebo tak, proto to asi v nabídce bliká že? :D Samotnej prvotní výklad ve hrách je i s "boudou" na akční měnu :D. Podlehl jsi komerci a tak jedeš dál, až zjistíš po odehrání několika webových her, že nebudeš sahat na něco, co zrovna není vyžadováno a než udělaš další krok, tak se sám seznámíš s hrou. Zrovna včera jsem měl nabídku na nějakou budovu a pod tím byl napsán název speciálky a pod tím v závorce (zbývá 1 kus). Hned by měl jeden zato, že už je tam poslední kus a já ho musim koupit, aby to druhý nevyfoukli. Musí to bejt supr, když už je jeden kus. Nikdo ti pod to nenapíše, že to znamená, že si můžeš tu věc koupit jen jednou. Hráč, který má za sebou už dostatek her, tak má poučení pro vstup do další případné hry, né návod. Je poučenej, že není vše tak, jak by si mohl myslet. A tak leze po diskusích a čte třebas i mimoděk diskuse herních veteránů té hry. Pokud má pocit, že něčemu nerozumí, tak se snaží na to přijít. Buď se zeptá o čem že to je a pokud je vyhledávač na fóru, tak zadává slovní spojení nebo výrazy, co zrovna použily herní veteráni. Ve většině se to doví. Je mi jasný, že přece tvůj život není jen o té hře, takže nějaké tetle mechtle s infem nepřichází v úvahu. Nanejvíš tetle, ale mechtle už ne :) a na tom stojí hry a vtažení do potřebných cest komerce. Nikde nečekej fér přístup - to je poučení ;) Pak máš potřebu tu věc dohnat zde za dia, cink cink ;)
 

DeletedUser14995

Host
Mě taky napadlo že by nebylo špatné si moci zvolit u každé VB kdo bude moci do VB přispívat (všichni,jen přátelé,jen členové cechu) Máme v cechu dost hráčů v začátcích a pro ně je každý bod dobrý,takže pokud si dají do mé VB třeba jen 5 bodů a pak někdo z přátel kdo už má příjem bodů větší přihodí najednou 100 jsou bez šance si tam něco urvat :( Takhle by si každý mohl individuálně nastavit kdo mu může přispívat do VB.Možná by alespoň tohle stálo za zvážení,ne?
 
Nahoru