Zimní diskuze

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
Myslím že si pleteš denní odměny a hlavní odměnu. Denní odměnu najdeš v dárečcích. Úspěšnost závisí na tom kolik budeš mít našetřeno hvězd a ano taky trochu o štěstí. Ale pokud našetříš třeba 500 hvězd tak klidně až 4-6?
A na hlavní budovu musíš získat 7 vylepšení (za sirky) to znamená rozsvítit 13 stromů. Na každý strom v průměru 10 sirek, tzn 1300 sirek=dárků. Za celý event získáš 1170 hvězd s jistotou (úkoly, denní přihlášení, milník) + nějaké navíc z emailu, příhod, dárečků... takže by to mělo vyjít na hlavní budovu na max (i bez kalendáře)

edit: a to jsem ještě zapomněla na tu blbou truhlu takže eventovka na max úplně v klidu, kalendář je úplně na nic :)
 
Naposledy upraveno:

NoVa

Moderátor

Člen týmu
No pokud jde o hlavní odměnu, tak jsou události dělané tak aby se daly získat na nejvyšší úrovni i bez útraty diamantů, za předpokladu že jsi dostatečně aktivní. Schválně si pojďme ukázat jak to u této vychází:
  • na nejvyšší úroveň Zimního průplavu je zapotřebí 10 vylepšení
  • za splnění úkolů události dostaneš jednak průplav lvl 1 a k tomu dvě vylepšení, to dělá 3/10
  • pokud máš truhlu z předchozí událost tak ta obsahuje jednu výběrovku, to dělá 4/10
  • celkem se dá během události získat 1.190 hvězd (200 za hlavní úkoly, 480 za denní úkoly, 330 za denní přihlášení, 140 za úkol 55, 20 za začátek události a 20 z mailu, plus jakékoli další z příhod), na otevření dárku je potřeba 10 hvězd, což dělá 119 dárků, neboli 119 sirek, každá sirka dá mezi 1-3 rozsvícených domů, průměr 2, což dělá 238 domů, na jednotlivou velkou cenu je potřeba 20 domů, což dělá 11,9 velkých cen, s tím že každá druhá velká cena je vylepšení Zimního průplavu můžeš získat 6 vylepšení, což dělá 10/10, tedy maximálně vylepšená hlavní odměna, a ještě nějaký malý přebytek
Pokud jde o denní odměny, ano máš pravdu je to o náhodě, to bylo ale také u divočiny, tam si mohl ovlivnit jak velká ta šance byla, ale stejně to bylo o náhodné šanci.
A jestli jsou problémem úkoly typu zaplatit mince/zásoby tak je k zamyšlení zapracovat na této elementární stránce hry, doporučuji tento zdroj.
 

dudasek

Znalec
mě teda nejvíc mrzí ten kalendář:nevěřím,že vytočím 31 klíčů:přitom helouvín i předtím tu archeologii jsem s minimálním štěstím dal...tady ty klíče lovíš z 18ti? možností a navíc prvních pár dnů těch hvězd je pomálu...
 

dudasek

Znalec
vagonek bych rád....
jo abych nespamoval:za odměny za sobíky musím stejně vypláznout ty diamanty,že?!
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Ano odměny ze sobů se jako každý rok musí vybrat za diamanty, a ten nový vagón by se měl objevit jako denní speciálka. :)
 

Freeler

Nováček
Zimní "událost"? Absolutní zklamání!!! ...

Asi jsi velký nováček. Protože neznáš systém tohoto eventu. A jako začínající hráč (nejspíš) prostě nemůžeš jet úplně všechno na max bez diamantů (eventovou budovu, denní ceny, kalendář i soby). Já třeba jedu jen eventovku a některé denní. Protože kalendář a soby jak už ostatní víme z minulých let, se bez dia nedají udělat.

A jak ti tady už někdo psal - ve které jsi době. A já bych k tomu přidal - kolik máš nahráno bodů v globál žebříčku? Protože cíl FoE není jet rychle ve výzkumu, ale body dávat do velkolepek. Ono by to hráče mělo asi trochu trknout, když např. vidí jak někteří jeho sousedé jsou stejně jako on v železné době a mají nahráno několik mil. bodů a dost velkolepek. Ale jsou tu i tací, co mají třeba 10 mil. bodů a jsou v Zítra nebo Budoucnosti. A ty města jsou vážně smutný.

Já si naopak myslím, že tentokrát jsou úkoly dost přívětivý i pro nás, co ty rychlý úkoly chceme udělat hned první den. Je tam málo 24h nebo 8h výrob, pár 4h tam sice je, ale byla tam i možnost udělat i něco rychlejšího. Já třeba přišel z práce, sedl k tomu a za 2 hodiny ty rychlý byly hotový. Ano, použil jsem urychlovače výrob, občas pomohl někdo z cechu atd., ale to už zas vychází z těch zkušeností a strategie hry (jak jsem psal v přechozích odstavcích). Zatím jediné diamanty, co jsem použil byly kvůli nálezu nové oblasti na mapě, protože bych čekal příliš dlouho a těch dia nebylo třeba tolik. A víc jich už doufám nebudu muset dát.

A Divočina bylo pro nás zkušenější, skutečně nová, to je úplně jinej systém eventu.
 
Naposledy upraveno:

BoraBora23

Nováček
Asi jsi velký nováček.
Jo jo, jsem celkem nováček, hraju asi od června, začal jsem někdy tak měsíc před Divočinou??? Jsem Koloniální době, mám 3,2 mil. zásob, 2,7 mil. mincí a 7 velkolepých budov (nejvýš na úrovni 7). Takže Zimní "událost" jsem ještě neměl tu čest hrát. A asi si ji teda i příště odpustím.
Nevím kde berete ty počty možných získaných hvězd?! Co já vím, tak jsou jen 3 možnosti, jak nějakou získat:
1) za denní přihlášení - 31 dní (?) to by bylo 330hvězd
2) za úkoly když se mi povedou 2 nebo max. 3 za den (včera se mi nepoved ani jeden, protože jsem měl naverbovat 4 vojenský jednotky ze současný doby - jen postavení budovy trvá 12,5 hodiny, vycvičení 1 jednotky 4 hodiny - kolik to dělá času? Absolutní nesmysl pro někoho, kdo právě postoupil do nové doby). No a dneska 2 úkoly +. dokonči 11 8-mi hodinových výrob a teď druhý - dokonči 11 24 hodinových výrob. Tak máš asi větší štěstí na úkoly, ne? Takže u mně jde dokončit v průměru max. 2 úkoly denně, což je 10 hvězd (jak směšné), to je za 31 dní nějakých dalších 330 hvězd.
3) z příhod - zatím jsem za 3 dny našel 2 s hvězdama (3 a 2) takže za 31 dní, když to takhle půjde dál 50 hvězd.
4) za 55 úkolů 140 hvězd - pokud se tam dostanu
tak mi to vychází tak na 850 hvězd, to je 85 dárků, 85 sirek = 8,5 stromů pokud budou za 1 sirku rozsvíceny 2 svíčky (poslední 3 sirky vždycky zapálená jen 1 svíčka, tak to moc nevidím)
Kde berete ty ostatní možnosti získání hvězd, to nevím. Asi ta má nezkušenost. Tak jako tak mne teda tato událost vůbec nebaví, nemůžu si pomoct, radši bych hrál pořád tetris jako v Divočině a musel u toho přemýšlet a nespoléhat jen na náhodu. Nevěřím totiž ani moc, že je to všechno jen náhoda.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Mě nikdy nic na mail nepřišlo
Přihlaš se tady k odběru newsletterů (pokud odkaz nepomůže tak přímo ve hře Nastavení - Správa využití osobních údajů) a zaškrtni si v Kontaktních možnostech první volbu, tak chvíli po startu událostí chodí na mail (většinou do hromadných zpráv/spamu) pod kterým máš účet zaregistrovaný nějaká měna události navíc.
6owvs4f.png
 

BoraBora23

Nováček
Myslím, že tvůj problém je moc rychlý postup,
Nemyslím si, že bych postupoval nějak extra rychle, ne? Nebo bych po půl roce měl být ještě v době bronzový? Nejedu při postupu nadoraz v mincích a zásobách, mám rád rezervu, to je snad, jak jsem psal výše, vidět ( nebo 3 mil. je málo?). A ty mám tak v průměru pořád, dokud teda nepřijde nějaký takový event. Pamatuju úkol z Halloweenu, kde jedna ze čtyř(!) částí úkolů pro zisk 85 lístků (to bylo jen tak na 2 baterky, co pamatuju) bylo "zaplať 275000 mincí! To všem přijde vážně normální nebo OK? Jedna čtvrtina úkolu!!!! To je přece nesmysl. A čekám, že to v tomto eventu přijde zase, nedělám si iluze.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
když se mi povedou 2 nebo max. 3 za den
Událost trvá ještě dalších 29 dní, a ne všechny úkoly jsou dlouhodobě náročné, takže není důvod se tím stresovat. Navíc některé úkoly mají alternativy, když se ti jedna nezamlouvá můžeš zvolit tu druhou. Na takové úkoly které chtějí získat jednotky nemusíš nutně přistupovat vlastním rekrutováním, způsobů jak je získat je ve hře vícero - k dispozici je expedice, před každým velkým střetem ti ta truhla garantuje alespoň 1 jednotku, dále můžeš využít cechovních bitev kde jsou jednotky jako jedna z náhodných odměn, to samé v PvP aréně, nebo jestli máš emisary z osad případně některé speciální budovy které po sběru jednotku udělí tak ty se také počítají. Na úkoly vyžadující dokončení výroby stačí postavit Kováře, malé a rychle postavené; přečti si tady výpis jak úkoly efektivně plnit, třeba tam najdeš něco užitečného.
 

RTV4

Psavec
nejvýš na úrovni 7
Měl by jsi je dotáhnout aspoň na úroveň 60, nejlépe 80. (výše, až nebudeš mít kam dávat FP.)
včera se mi nepoved ani jeden, protože jsem měl naverbovat 4 vojenský jednotky ze současný doby - jen postavení budovy trvá 12,5 hodiny, vycvičení 1 jednotky 4 hodiny - kolik to dělá času?
na to se využívá ideálně Alcatraz, případně CB, CE, Relikvie, Odměny z létajícího ostrovu (okey, ten asi mít nebudeš, pokud nejsi v nějakém hodně dobrém cechu)
Absolutní nesmysl pro někoho, kdo právě postoupil do nové doby
Před eventem se nemá postupovat do nové doby, to je takové nepsané pravidlo, stejně jak před CB a CE, ale až po začátku.
dokonči 11 8-mi hodinových výrob a teď druhý - dokonči 11 24 hodinových výrob.
Na to se používají zrychlovací předměty, ale když počkáš, stále by jsi měl event zvládat na pohodu, nebo si můžeš úkoly přečíst (doporučím být v dobrém cechu kde to píšou, nebo si to můžeš najít na googlu.
Tak máš asi větší štěstí na úkoly, ne?
Všichni je máme stejné, díky tomu jdou najít dopředu.
za 55 úkolů 140 hvězd - pokud se tam dostanu
Event je dělaný tak, aby jsi ho udělal celý, jinak nemůžeš získat hlavní cenu.
za 1 sirku rozsvíceny 2 svíčky (poslední 3 sirky vždycky zapálená jen 1 svíčka, tak to moc nevidím)
Počítá se to z průměru, protože máš na každej počet sirek stejnou šanci, tak můžeš spočítat průměr... 1+2+3/3=2
Nevěřím totiž ani moc, že je to všechno jen náhoda.
??? Tuhle větu nechápu. :D Co podle tebe není náhoda? Všechno má nějaké šance, kterou jdou u eventů celkem lehce domyslet.
Nemyslím si, že bych postupoval nějak extra rychle, ne? Nebo bych po půl roce měl být ještě v době bronzový? Nejedu při postupu nadoraz v mincích a zásobách, mám rád rezervu, to je snad, jak jsem psal výše, vidět ( nebo 3 mil. je málo?). A ty mám tak v průměru pořád, dokud teda nepřijde nějaký takový event. Pamatuju úkol z Halloweenu, kde jedna ze čtyř(!) částí úkolů pro zisk 85 lístků (to bylo jen tak na 2 baterky, co pamatuju) bylo "zaplať 275000 mincí! To všem přijde vážně normální nebo OK? Jedna čtvrtina úkolu!!!! To je přece nesmysl. A čekám, že to v tomto eventu přijde zase, nedělám si iluze.
Spíše v době železné, když to dobře naplánuješ, můžeš mít Jednotky z koloniálky myslím.
Tak jako tak mne teda tato událost vůbec nebaví
To je kvůli rychlému postupu zjednodušeně, jsi v době, na kterou nejsi připravený po stránce města...
Já začal aktivně také před půl rokem a event v pohodě zvládám, a jsem asi 10x před tebou (to můžeme spočítat podle bodů z zebříčku, já mám 3,6m na světě D) je pravda že mi pomohl ultra cech, ale tobě může také.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
protože jsem měl naverbovat 4 vojenský jednotky ze současný doby - jen postavení budovy trvá 12,5 hodiny, vycvičení 1 jednotky 4 hodiny - kolik to dělá času? Absolutní nesmysl
Na plnění tohoto úkolu je samozřejmě nejlepší Alcatraz, popřípadě expedice :)
Koukni tady na tento návod
Tak máš asi větší štěstí na úkoly, ne?
Všichni mají úkoly stejné, dokonce se můžeš podívat i jaké. Jsou dostupné na anglické fandom wiki.
Takže u mně jde dokončit v průměru max. 2 úkoly denně
Někdy splníš 2, jindy 5... aktivním hraním lze dokončit všechny úkoly včas do konce eventu :)
to je za 31 dní nějakých dalších 330 hvězd.
od 38. úkolu bude za úkol 15 hvězd místo 5ti
 
Nemyslím si, že bych postupoval nějak extra rychle, ne? Nebo bych po půl roce měl být ještě v době bronzový? Nejedu při postupu nadoraz v mincích a zásobách, mám rád rezervu, to je snad, jak jsem psal výše, vidět ( nebo 3 mil. je málo?). A ty mám tak v průměru pořád, dokud teda nepřijde nějaký takový event. Pamatuju úkol z Halloweenu, kde jedna ze čtyř(!) částí úkolů pro zisk 85 lístků (to bylo jen tak na 2 baterky, co pamatuju) bylo "zaplať 275000 mincí! To všem přijde vážně normální nebo OK? Jedna čtvrtina úkolu!!!! To je přece nesmysl. A čekám, že to v tomto eventu přijde zase, nedělám si iluze.
S každou érou se počet mincí/zásob na zaplacení a získání zvyšuje, stejně jako počet výrob a výher v bitvě a porážení jednotek. Já jsem teď v jedné éře cca rok
 

BoraBora23

Nováček
Dobré rady, díky. Ale Alcatraz ještě nemám a i kdyby, dává 4 jednotky z náhodné budovy ve městě, co vím, tak bych stejně musel čekat na postavení vojenské budovy, tedy 12,5 hodiny. O možnosti získání jednotek z Expedice samozřejmě taky vím, ale měl jsem v té době už jen 2 možnosti je získat takto. Tak to stejně vychází dýl, než na den. Co mně překvapilo, že se nepočítalo rekrutování Tuláka, který je prý pro všechny éry, tak to bylo zklamání. Takže to nijak urychlit nešlo. A druhé kolo expedice cechu se mi nepodařilo nijak otevřít, i když jsem daroval do cechu zboží 3x, pořád jsem nenašel nikde možnost, co dál. Tak jestli máte nějakou radu jak na to ...
Jinak u sirek mám průměr zapálených svíček zatím pod 2, a myslím, že to tak zůstane, ty trojky určitě nepřijdou tolikrát jako jedničky! Nebo tomu věříte?
Jo a 15 hvězd za úkol po 38. úkolu už je z pohledu kalendáře i sobů celkem k ničemu, to je ztracený už teď po 3 dnech! A to je nejsmutnější, že nedaj ani naději.
Stejně to dopadlo pro mně i v Halloweenu, tam mi chyběl jeden joker, takže kalendář o jeden úkol v tahu a to jsem hrál jak to jen šlo. Velký zklamání a teď hned další, ale teď to vím už na začátku, tak se tím dál nemusím moc trápit. Nevím, proč se dělají některé úkoly v eventu (kalendář, soby), když dopředu vědí, že je většina hráčů nemá sebemenší šanci splnit. To někomu připadá jako motivace? Jak to má motivovat? Nechápu. Vždyť to spíš odrazuje.
 
A to Tě baví? Posun nula? Přece musí být vidět nějaký progres ve hře, jinak nedává smysl.
Mým cílem je nashromáždit suroviny, aby při přestupu do další éry nedošlo k tomu, že mi na CB a expedici dojdou suroviny. Navíc zjistím jak daleko jsem schopná se dostat na mapě území. Bez použití posílení útoku jsem porazila armádu složenou z 14 jednotek ob dvě éry dopředu ode mně. Taky mám dost času přemýšlet, které VB se vyplatí levlit a dělat to. Výzkum je co se týče bodů výzkumu dost náročný a když pořád pokračuješ dál, nezbývají body pro VB.
 

sabinabetty

Forge Einstein
Člen týmu
dává 4 jednotky z náhodné budovy ve městě, co vím, tak bych stejně musel čekat na postavení vojenské budovy, tedy 12,5 hodiny.
Na prvním levlu ano, dál dává víc. Na postavení nemusíš čekat, stačí i nepostavená vojenská budova. A ty žádnou ve městě už postavenou nemáš?
A druhé kolo expedice cechu se mi nepodařilo nijak otevřít, i když jsem daroval do cechu zboží 3x, pořád jsem nenašel nikde možnost, co dál. Tak jestli máte nějakou radu jak na to ...
Úrovně v expedici můžou otvírat pouze vůdci cechu.
Jinak u sirek mám průměr zapálených svíček zatím pod 2, a myslím, že to tak zůstane, ty trojky určitě nepřijdou tolikrát jako jedničky! Nebo tomu věříte?
Ano věřím. Statistika je statistika. Nemůžeš hodnotit po třech dnech hraní eventu.
Jo a 15 hvězd za úkol po 38. úkolu už je z pohledu kalendáře i sobů celkem k ničemu
Sobi jsou a budou za dia ikdyž je nasbíráš. Ty jsou prostě jen pro ty, co jsou ochotni dát dia. Co se týká kalendáře, tak to už jsme tady říkali... v zimě se prostě kalendář sbírá těžko, tam je to hold blbě vymyšlený. Ale je to stejně jedno, není v něm nic důležitýho. Hlavní budova půjde dát na max i bez něj.

Motivací hrát eventu nejsou žádní sobi ani kalendář (to jsou jen doplňky) ale hlavní eventová budova a nějaké denní speciálky.
 
Nahoru