Zimní diskuze

BoraBora23

Nováček
Mým cílem je nashromáždit suroviny
A kolik máš tedy nashromážděných surovin a kolik myslíš, že je potřeba?
Bez použití posílení útoku jsem porazila armádu složenou z 14 jednotek ob dvě éry dopředu ode mně
Jinak ze své zkušenosti moc nevěřím, že se dá s 8 jednotkami z jakékoliv éry, porazit 14 jednotek z éry o 2 úrovně výš, navíc bez posílení útoku. Ten fígl by mne zajímal.
 

BoraBora23

Nováček
Na postavení nemusíš čekat, stačí i nepostavená vojenská budova. A ty žádnou ve městě už postavenou nemáš?
Teď už samozřejmě mám, ale musel jsem čekat.
Úrovně v expedici můžou otvírat pouze vůdci cechu.
To jsem pochopil, ale to mu mám kvůli tomu psát zprávu? A jak on si ověří, že jsem daroval potřebné množství zboží cechu? Proč tam je odkaz na darování zboží, ale žádný na kontaktování vůdce cechu, když je obojí požadováno? Navíc teda vůbec nechápu, proč to má někdo povolovat? Vždyť je to snad v zájmu celého cechu, tak proč by to někdo zakazoval? Dokáže mi tohle někdo zdůvodnit?
 

RTV4

Psavec
Alcatraz ještě nemám a i kdyby, dává 4 jednotky
Záleží na úrovni, na 80. levlu dává 80 jednotek a je to +- 1lvl = 1 jednotka denně navíc, navíc bez Alcatrazu by jsi vůbec neměl jít z středověku, je to Klíčová budova na boje s tuláky (máš ve městě jen skrýš a Alcatraz ty denně dává spousty tuláků).
Teď už samozřejmě mám, ale musel jsem čekat.

To jsem pochopil, ale to mu mám kvůli tomu psát zprávu? A jak on si ověří, že jsem daroval potřebné množství zboží cechu? Proč tam je odkaz na darování zboží, ale žádný na kontaktování vůdce cechu, když je obojí požadováno? Navíc teda vůbec nechápu, proč to má někdo povolovat? Vždyť je to snad v zájmu celého cechu, tak proč by to někdo zakazoval? Dokáže mi tohle někdo zdůvodnit?
Vedení cechu vidí kdo co daroval a musí to povolit kvůli tomu, aby někdo neplýtval suroviny co tam nedal.
Jinak doporučím ti z toho cechu odejít, je viditelně málo aktivní a jít do nějakého co komunikuje, požádat o pomoc s začátkem a hlavně nějaký co nejvíce nahoře, ale tak aby jsi zvládl splňovat podmínky.
 

RTV4

Psavec
A kolik máš tedy nashromážděných surovin a kolik myslíš, že je potřeba?
Já dělám zásoby několik tisíc surek abych měl.
Jinak ze své zkušenosti moc nevěřím, že se dá s 8 jednotkami z jakékoliv éry, porazit 14 jednotek z éry o 2 úrovně výš, navíc bez posílení útoku. Ten fígl by mne zajímal.
Kvůli tomu se hraje event - získáš budovy co prodávají bonusy na útok a potom ještě se používají tuláci s jednou těžkou jednotkou. (v některých érách jsi schopen jít s jednotkami o až 4 éry výše, než jsi)
A to Tě baví? Posun nula? Přece musí být vidět nějaký progres ve hře, jinak nedává smysl.
je vidět posun v VB například.
 

d arvit

Odborník
Nemyslím si, že bych postupoval nějak extra rychle, ne? Nebo bych po půl roce měl být ještě v době bronzový? Nejedu při postupu nadoraz v mincích a zásobách, mám rád rezervu, to je snad, jak jsem psal výše, vidět ( nebo 3 mil. je málo?). A ty mám tak v průměru pořád, dokud teda nepřijde nějaký takový event. Pamatuju úkol z Halloweenu, kde jedna ze čtyř(!) částí úkolů pro zisk 85 lístků (to bylo jen tak na 2 baterky, co pamatuju) bylo "zaplať 275000 mincí! To všem přijde vážně normální nebo OK? Jedna čtvrtina úkolu!!!! To je přece nesmysl. A čekám, že to v tomto eventu přijde zase, nedělám si iluze.


neexistuje univerzální doba kterou máš strávit v jedný době, ber to obecně.
pokud postupuješ tak, že nemáš zdroje pro pohodlné fungování města, plnění postupových a eventových úkolů tak jednoduše postupuješ moc rychle a měl by jsi zpomalit a soustředit se na zkvalitnění města a navýšení bonusů příjmů a přesně od toho jsou eventy a různé minihry okolo (vesnice, bitevky, expedice, vetešník...) základ je prostě si najít aktivní cech, být aktivní, ptát se, koukat a přemýšlet. V okamžiku kdy pochopíš pár jednoduchých principů a triků, trochu se obrníš trpělivostí nebudeš mít velké problémy. Je třeba si uvědomit že tohle je hra na roky (jsou tu hráči co jí hrají 10 let) a po pár měsících neznalého plácání na místě nejde hodnotit hru (ano, plácání na místě, z tvého pohledu jsi jel aktivně, rychle a stále kupředu, ve skutečnosti jsi se nijak neposunul..
A kolik máš tedy nashromážděných surovin a kolik myslíš, že je potřeba?

Jinak ze své zkušenosti moc nevěřím, že se dá s 8 jednotkami z jakékoliv éry, porazit 14 jednotek z éry o 2 úrovně výš, navíc bez posílení útoku. Ten fígl by mne zajímal.

fígl je kombinace 2 fíglů - 1, nahnat útočné % (útok a obrana v útoku) a využít slabosti nepřátelských jednotek a terénu (u každé jednotky máš napsáno pár poznámek - proti jakému druhu je slabá/silná, na jakym druhu terénu má bonus nebo postih a tyto znalosti využít v kombinaci s tuláky k lehkému poražení dle tebe nemožných protivníků - ale klíčem je prostě najít aktivní cech..
 

traktorista

Odborník
BoraBora23 napsal/a:

Jinak ze své zkušenosti moc nevěřím, že se dá s 8 jednotkami z jakékoliv éry, porazit 14 jednotek z éry o 2 úrovně výš, navíc bez posílení útoku. Ten fígl by mne zajímal.


Bývaly doby, kdy žádné bonusy do útoku nebyly, ba dokonce ani žebráci - a přesto se s lučištníkama bojovalo vesele minimálně o dobu výše. Malé kasárny, takže jich mohlo být ve městě víc (nebyl Alcatraz!), větší dostřel než kušiníci - takže možnosti bojovat proti jednotkám výše tu byly odjakživa :). Dneska se všemožnými bonusy je to ještě snazší. Neviditelné tanky jsou ultimátní na několik dob dokonce.
 

RTV4

Psavec
Já vím, ale obrana je stejně důležitá jako útok. Když nemáš obranu, tak tě nepřítel hned zmasakruje a je úplně jedno jaký máš útok.
Není, důležitý je hlavně útok, protože pak můžeš jinou jednotku zabít i na jednu ránu, ale obrana jde 1. pomalu a 2. nikdy nebudeš mít takovou obranu, aby ti nic neubrali.
Obrana je důležitá jen v případě, že hraješ aktivně PvP arénu a chceš se dostat do top 100.
 

majk1a

Komentátor
chci se zeptat, když se otevřou všechny balíčky tím pro mne událost končí?J Všechny otevřené a hvězdy na otevírání zůstávají .
 

Klogg

Komentátor
Brečení nad eventy to je asi klasika, ale vánoční event a toto? Každý den pár hvězdiček? A náhodný mix všeho? Šance získat každý den klíč? Ani nemá smysl sbírat kousky klíče protože by jich bylo potřeba snad 10 a víc (takže 50 kousků)... těžké zklamání. Zrovna Vánoční event a takhle deprimující? To snad néééé. To se vážně nepovedlo. Zrovna tento měl být formalita, kde si všichni vyberu svůj vánoční dárek od hry poměrně snadno.
 

dudasek

Znalec
sehnat 32 klíčů to abych byl diakrál,nebo si půjčil očka od supermana,abych dárky proskenoval...škoda ,kalendáře mě bavily....udělat takovou čorku na vánoce to prostě přestřelili...složím pár klíčů,vyberu si ty schránky s 15fp,abych to nesbíral zbytečně...
 

RTV4

Psavec
Trosku jsem si počítal jestli je možné hrát tuhle událost na to, že budete sbírat denní speciály...
Takže, celkem je tam 18 dárků, ale pravděpodobně narazíte brzo na odkrytí dvou, tj. zbývá 16 dárků, takže 6,25% šance na nalezení denního speciálu... to je ještě celkem ok, mělo by to být +- v každém 8.
Jenže tu šanci ještě může snížit 2x jedna věc... a to je obnovení dárků...
K tomu abyste našli další denní speciál, tak musíte najít obnovení dárků, takže těch dárků musíte otevřít více...
Aby ta šance nebyla moc vysoká, tak je tu další snížení šance!
Pokud najdete obnovení dárků předtím než najdete denní speciál, tak... můžete jednoduše začít hledat od znova...

Na klíč je také šance 6,25 - 5,5 (6,25 pokud najdete odkrytí dvou)
 

Klogg

Komentátor
jj, dnes se mi povedl denní speciál sebrat jako x2. Prostě super, chtěl jsem pokračovat, že bych zkusil ještě jeden... tvl, ale to mám první najít promíchávačku? To teda určitě! A když se mi povedlo najít x2 a pak hned promíchání tak to bych, Milane, bl...
 
Nahoru