Zklamaní nad losem v CB

Venda Střelec

Komentátor
Dne 30.5. jsem si založil svůj cech, dosáhl jsem 192. pořadí na A světě, 21. úroveň, 788 LB, mé celkové body jsou okolo 7 500 000, , v 1. sezóně v CB jsem získal 1. místo, skok do stříbrné ligy, v 2. sezóně jsem získal 1. místo, skok do zlaté ligy, v 3. sezóně jsem získal 1. místo, zlatá liga, ve 4. sezóně jsem získal 1. místo, skok do platinové ligy, , již v 3. sezóně jsem dumal nad tím proč mám všechny soupeře silnější nežli jsem sám, ale nijak jsem tomu nedával váhu, , ale při zahájení 4. sezóny jsem koukal, šlo už o platinovou ligu, jak jsem již psal nahoře, můj cech má 192. pořadí, , v losu jsem dostal cechy na 148, 164, 168, 169, 171, 174, 175 pořadí, je ještě 61 cechů co hrají platinovou ligu a je slabších, pořadí 193. a méně, pak jsou tady ještě cechy do pořadí 176 a pak teprve se objevují cechy vylosované, , , když bych to bral logicky, vzal bych plus minus 15 cechů v pořadí, což je 177 až 207, , ale ani jeden takový cech tam není, , to mně přijde hodně velká podpásovka, ,
Mužů vědět proč je los nastaven jak je nastaven? Zná někdo systém podle čeho se losují cechy do CB?
Mají být cechy vyrovnané nebo je předem dané kdo by měl postupovat hrou dopředu?
Zná někdo odpovědi, nebo ještě lépe řešení, aby se tyto situace neopakovali,. ,
 

dudasek

Znalec
oni to nelosují podle pořadí,ale podle LB-jak jsi sám zmínil...my(59),když jsme v diamantu máme 69,37,66,65,62,53
LB máme podobné:950/975/963/971/963/962/961
už jsme narazili i na TOP...4/6/7....holt jsme měli podobný stav LB
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Algoritmus pro rozdělování cechů na bojiště bere v potaz ligové body cechu nikoli pořadí v žebříčku, ty se dají zjistit z profilu cechu, a seskládá v rámci ligy další cechy buď se stejnou nebo podobnou hodnotou ligových bodů, tak se má prý zajistit "vyrovnanost" síly jednotlivých cechů, ovšem v praxi to někdy bývá hodně daleko od reality.
 

Venda Střelec

Komentátor
Nu chápu, kór u mne, jako mam 7500000, jsem sám, ostatní cechy maji treba 10 az 40 hráčů kde 5 od konce má podobné hodnotky jako mám já, v podstatě nejsem konkurence schopný

Hodnota hráče a hodnota cechu se nebere v potaz, švejkovina, , hlavně že jsou páni vývojáři spokojený, ,

A otázka tedy zní, jak docílit normálního losu, pač přeci nemůže být možné že když se nesnažíš máš lepší los nebo ano
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Definuj "normální los", jestli máš na mysli cechy o stejném počtu hráčů, hráče s podobnými body nebo něco jiného, protože los jako takový se ovlivnit nedá, ten nic takového nebere v úvahu, dá se do jisté míry ovlivnit počet ligových bodů od kterého se celý los odvíjí, tím že se bude hrát na určité konečné umístění tak aby si získal/ztratil požadované množství a popřípadě se posunul o ligu výš nebo níže.

Mimo mísu - cechovní bitvy jako takové jsou dost o týmové spolupráci, i když zkušený a dostatečně silný jedinec sólista je schopný to dotáhnout dost vysoko, na vlastní oči jsem postřehl i jeden případ v diamantové lize (spíše díky tomu že jsou nižší ligy zahlceny sotva aktivními cechy, což dost usnadňuje postup nahoru), tak oproti sehrané konkurenci nemůže pokaždé očekávat vyrovnaný a férový match, to pak stojí za zvážení buď se k takovému cechu přidat případně snížit z nároků na umístění.
 

Venda Střelec

Komentátor
Na to bych reagoval a určitě je tu v logické podstaty věci vyvodit optimální soupeře pro aktuální vylosovanou sezónu, ale úplně by postačilo, aby se los pohyboval maximálně 20 pořadí nahoru a 20 pořadí dolů,

Mám 192 pozici, , rozpětí tedy od 172 do 212, , myslim si ze by se k tomuto mělo přihlížet a ne aby hráč za snahu byl odměněn tím že se neumístí a ještě jej to stojí nemalé prostředky mnohokrát navýšené oproti běžnému režimu, ,
 

dudasek

Znalec
i 10 aktivních dokáže zašlapat cech se 60-ti méně aktivními---mě teda občas nakrkne,když bojujeme proti přesile členů a populace,ale holt když jsme byli v předchozích týdnech úspěšní nám přiřadí stejně "úspěšné" soupeře...
na počet členů,žebříčky,atd...se v CB nehraje
spíše cechy v diamantové lize si stěžují,že mají jedny a tytéž soupeře:zvlášť když se jich pár domluví moc se nečapeš...
 

OffTheWall

Psavec
Jestli tě to uklidní, tak my jsme zklamaní z většiny losů a to jsem v top cechu
Jinak tyhle jednočlenné cechy moc nechápu, CB jsou především o týmové spolupráci.
 

Venda Střelec

Komentátor
Nu jo asi chci moc, , založil jsem si cech 30.5. , , toť řečeno ohledně proč jednočlenný cech, , není můj plán mít jednočlenný cech,

Co se týká bojů, myslím si když jako jednočlenný cech opakovaně zavřu na ráz pole v platinové lize které činí 130 střetů, má bojeschopnost je na vysoké úrovni, to ze se zatím nikdo nepřidal a netápe proč a jak to dělám , s tim nic neudělám

Co se týká s kým bojovat, pokud budu bojovat se ctí a dobře, nemyslím si že po nějakém čase nebudu bojovat se stejnými cechy, jen s těmi co jsou stejně dobří, ,

Co se týká cechu na špici, řekl bych prvních 60 cechu, měli by mít speciální pravidla na CB, však si vemte, že v tomto bodě se cechy dostávají do stádia že to není hra a je to práce, nechci být rejpal , ale bohatě by postačilo, z prvních 60 cechu udělat jinou ligu, říkejme jí třeba Titanová, 60 cechu, to je 10 x 6 cechu v jedněch CB,

Čili by dohromady odehráli jakoby 10 sezón, ale s jinou obtížností, větší obtížnost, aby byli větší odměny, tim pádem méně bitev , ale sofistikovanější,

Ono co si budeme povídat po 4 hodinách do mrtva, koho z vás to baví, ,

Raději bych si zabojoval strategicky, zhodnotil to co jsem se doposavaď naučil ve hře, ,

A když se člověk s cechem dostane na špici, asi s jakými cechy by měl bojovat, nežli s těmi nejlepšími, podle čeho jiného by se měli posuzovat výsledky, , což ale není můj příklad, takže toto srovnávat také nelze, jsem v jiné situaci, na úkor toho, že se snažím a jsem dobrý, tak tím trpí můj další postup, ve fotbale také nehraje 2 liga s 1 ligou, , ⚖️

Kupříkladu, v jedné hře, golf, hraji a postupně se zdokonaluji,
napřed jsem se musel naučit střílet přesně
Potom jsem se musel naučit zvládat korekci větru,

A když už jsem si myslel ze zvládám vše ok, naučil jsem se střílet míčky falší, doletí dále s větší razancí, co je vtipné, je to míč, který nemíříte na střed, ale přesto zasáhnete jamku, jak jsem zjistil, tyto míčky hraje maximálně každý 200 hráč, , prostě něco navíc
 

dudasek

Znalec
je to na hlavu,ale logické:jsi dost dobrej,tak hraješ s nejlepšími....v dialize se točí vesměs stejné cechy,ale občas někdo klesne pod 900LB a putuje do platiny-zároveň někdo v platině stoupne nad 900 a jde do diamantu..
mnozí z dia si stěžují,že dostávají stejnou sestavu a když se pak 2 dobří domluví a štítují střed je prakticky po hře...
 

Venda Střelec

Komentátor
Proto ta speciální liga pro nejlepší, aby nebylo možné zavřít pole za 20 vteřin, tim padem by mohl jakýkoliv cech bojovat, já když chci zvítězit a získat obměny a hraji třeba oslabení 50, tak musím zabojovat, ne žádný automat, ono jestli výsledek teto hry je naučit se spouštět co nejrychleji automat, tak by to bylo hodně slabé, pač to tak trochu závisí na odehraných a vyhraných bitvách,. Není totiž nic jednoduššího, nežli vyhrát něco zadarmo, , ,
 

peepee77

Veterán
To je zase uplakanej post…oni jsou moc silní, dejte jim zvláštní ligu…buuuu

CB má celkem jedoduchý a jasný pravidla, je to o spolupráci týmu a ne o tom co dokáže jednotlivec. Je logický, že cech s 80 členy zašlape ten jednočlennej do země a je to v pořádku. Pokud jsi bojeschopnej jak píšeš, lepší cechy tě přijmou s otevřenou náručí a budeš mít pohodu.

A jestli se divíš, že se ti od konce května nikdo do cechu nepřidal tak já to naopak chápu. Sháněl jsi lidi, dělal jsi nábor? Já být tím kdo hledá cech tak se cechu s jedním člověkem a volným vstupem vyhnu obloukem, budu ho považovat za nějakou farmu či málo aktivního hráče. Aktivní hráč kterej hledá cech nebude prohledávat minicechy, ale ty který jedou CEx a CB případně CVC. A to pozná třeba podle pohárů za CEx. Ty jako sólista mi toho moc nenabídneš, spíš mě to bude stát víc, než co dostanu zpátky.
 

Venda Střelec

Komentátor
Nemyslím si ze prvních 50 az 60 cechu se může srovnavat se zbytkem, ale i lev si občas chytne myš, já jsem nikdy neříkal že chci být sám, jestli ano prosím o zkopírování, jestli je to jen snaha změnit téma a udelat tady z toho frašku tak děkovat nebudu a prosím o ponechání si vlastních názorů, myslím si že tato vec je jasná jako facka, psal jsem že mám cech 2 měsíce, je těžké někoho zkontaktovat když vyhledávače nedovolí zkontaktovat nováčky, jen lidi co už někde v cechu jsou, nepomůže mne ani když hráči který si neumí osvojit hru jako BladeBlood a když nechápou jak to kdo hraje, označí je za lháře na globálním chatu, je toho vice, ale za mne mluví výsledky, to nejde olhávat,

Tak zpátky k tématu, , jsem na 192 místě, cechy v podobě soupeřů jsou 153, 164, 168, 169, 171, 174, 175, docela jsem zabojoval , skončím na 3 místě, což když se nad tím zamyslíte, je to úspěch se kterým jsem se pochlubil na globále a byl za to bičovanej od nicky co je zvyklá bouchat jen po 4 hodinách a nedokáže pochopit že jde hrát jinak a lépe, s pětinou času já nemám čas po 4 h tu být, proto hledám možnosti a řekl bych ze mne to jde, rok hry za mnou je vidět na mém městě,
 

d arvit

Odborník
nechápu na co si stěžuješ a dle čeho soudíš že je něco špatně

tvůj text nevypadá jako google translator překlad do češtiny: takže hádám že jsi čech nebo minimálně trochu češtině rozumíš..
proto na tebe mám otázku - čemu nerozumíš na pojmu cechovní bitvy??
z toho vyplývá moje další otázka - proč by se měl měnit systém na základě pár měsíců starého jednočlenného cechu někde z konce světa (jak píšeš, jako zkušený hráč je ti určitě jasné že cechy na 100 místě a níže patří všechny do jednoho pytle =jejich úroveň je +- stejná, většinou jsou to jednočlenné cechy nebo cechy hráčů kteří neví ani základy typu že ve hře je forum

ale to všechno je úplně jedno protože pořadí cechů nemá vliv ani se neřídí sílou cechu v cechovních bitvách, ale místo toho se odvíjí pouze dle jiné roky opomíjené části hry a je tudíž naprosto irelevantní stejně jako pořadí (=body) hráčů, je to prostě nic neříkající nebo dokonce zavádějící údaj..
takže už víme že pořadí nemá vliv na los v CB, takže min. půlka tvých argumentů a stížností je úplně mimo mísu.

co tedy určuje los cechů na mapě?? překvapivě je to součet úspěchů tvého cechu z minulých kol bitevek: čim lepší výsledky tim rychleji budeš stoupat až se dostaneš do bodu kdy ti vícečlenný cech prostě přemůže čísly a aktivitou

ohánět se nějakou strategií je nesmysl - v novém cechu bez surek (na výstavbu budov) žádnou strategii nevymyslíš - vše je jen o zabrání více území v různých časech což jedinec bez budov s narůstajícím oslabení nemůže zvládnout proti vícečlennému cechu trochu aktivních hráčů

Tak zpátky k tématu, , jsem na 192 místě, cechy v podobě soupeřů jsou 153, 164, 168, 169, 171, 174, 175, docela jsem zabojoval , skončím na 3 místě, což když se nad tím zamyslíte, je to úspěch se kterým jsem se pochlubil na globále a byl za to bičovanej od nicky co je zvyklá bouchat jen po 4 hodinách a nedokáže pochopit že jde hrát jinak a lépe, s pětinou času já nemám čas po 4 h tu být, proto hledám možnosti a řekl bych ze mne to jde, rok hry za mnou je vidět na mém městě,

víš, od toho je to cech kde může být více lidí aby u toho jedinec nemusel být pořád

Proto ta speciální liga pro nejlepší, aby nebylo možné zavřít pole za 20 vteřin, tim padem by mohl jakýkoliv cech bojovat, já když chci zvítězit a získat obměny a hraji třeba oslabení 50, tak musím zabojovat, ne žádný automat, ono jestli výsledek teto hry je naučit se spouštět co nejrychleji automat, tak by to bylo hodně slabé, pač to tak trochu závisí na odehraných a vyhraných bitvách,. Není totiž nic jednoduššího, nežli vyhrát něco zadarmo, , ,

ono to neni zadarmo, je za tim hodně práce hodně lidí - ale cizák vidí jen zabrání území za pár desítek vteřin,

stejné jako oslabení 50, hráč A jede v tomto oslabení na manuál a nemá jistotu že to dá, hráč B jede automat a teprve se rozehřívá.
Z pohledu hráče A to má hráč B zadarmo - ale nevidí už kolik úsilí hráče B stálo vytáhnout své statistiky do stavu aby to dokázal

A když se člověk s cechem dostane na špici, asi s jakými cechy by měl bojovat, nežli s těmi nejlepšími, podle čeho jiného by se měli posuzovat výsledky, , což ale není můj příklad, takže toto srovnávat také nelze, jsem v jiné situaci, na úkor toho, že se snažím a jsem dobrý, tak tím trpí můj další postup, ve fotbale také nehraje 2 liga s 1 ligou, , ⚖

Kupříkladu, v jedné hře, golf, hraji a postupně se zdokonaluji,
napřed jsem se musel naučit střílet přesně
Potom jsem se musel naučit zvládat korekci větru,

A když už jsem si myslel ze zvládám vše ok, naučil jsem se střílet míčky falší, doletí dále s větší razancí, co je vtipné, je to míč, který nemíříte na střed, ale přesto zasáhnete jamku, jak jsem zjistil, tyto míčky hraje maximálně každý 200 hráč, , prostě něco navíc
když jsme u toho srovnání, taky bych jedno měl:
můžeš se naučit hrát hokej na profesionální úrovni, naučit se bruslit, střílet, chytat ale stejně ti to nepomůže když se postavíš proti týmu vesnických balíků, nemůžeš si sám bránit, sám si chytat, sám útočit i se sám střídat nakonec tě ten tým utahá a roztřílí i když jsou každý horší = protože tě porazí horší hráči neznamená to že pravidla hokeje jsou špatná, znamená to jen to že tvoje strategie je od začátku špatná.
 

Venda Střelec

Komentátor
Koukám že překladače nejsou na úrovni jak by měli a spousty věci co jsi odpověděl jsou asi správná ale trochu mimo téma, , když si myslíš ze jsme stejny nebudu ti to brát, mluví z tebe zkušenosti, , jak jsem již podotnul v této konverzaci jednočlenný cech nikdy nebyl můj cíl, , proč se toho všichni chytáte a řešíte můj aktuální stav, naštěstí mě samotnemu stacilo abych se dostal v platinové lize 3 místo a necítím se být rozstřílen, , ba naopak potěšen a jestli si myslíš ze na někoho útočím že děláš to samé, tak jsi vedle, s prominutím s ohlédnutím na tvůj podnázev odborník, ,

A stejně si myslím ze je špatný los, můj cech má určitou sílu určité hodnoty, sice mne jdou CB ale určitě se necítím na to , ze jsem podobně silný jako mi nynější soupeři v CB,

A co se hodí podotknout, ohledně samoty v cechu, nejde kontaktovat začínající hráče v pořadí okolo 40000 pořadí na A světě, jsou to hráči co mají do 10 000 celkových bodů, nebo se tam mam po 50 hráčích postupně dostat v hodnocení, já mam hodnoty 7 500 000 a vyhledávač mne sám takové hráče nedává, jen hráče co mají 50 000 až 100 000 a jsou třeba v průmyslovém věku a déle, myslíte že jsou tyto hráči konstruktivní pro to abych si je pozval do cechu, neaktivní, pěstitele a jiné druhy hráčů, ,

Prosím o téma, myslím si ze na A svete nejsou od 100 vejš nejsou cechy stejny a kdo tohle vymyslel nebo napsal si myslím ze mou odpověď odbyl aby se vlk nažral a koza zůstala celá , ,


Řekl bych ze toto téma nema smysl, proto žádám aby jste to tu ukončili když se nechce v tomto ohledu tahat nemusí se, jsem jen malý hráč a to ještě z Čech, Smolíček, , kterýho bohužel mají lidi co by s tim mohli něco dělat, , u jetelíčku ,,

Ale je to jen tabulka, schválně rozjeďte konverzaci o tom koho baví dávat za sezónu 5 000, 10 000 a vice bitev, raději bych dal 200 ale lépe propracovaných, ,
s objemem obdobných odměn jako za 10 000 bitev, ,, , myslete jsi o tom že jsem tady Cucák, ale mne to přemýšlí, co když mne hra nepřestane bavit, myslíte ze chci abych bouchal 10 000 každou sezónu, , mohl bych teď, určitě na to mám, ale je to hra, čas je můj atd,

Tak asi můj názor,

Apropo, p. Werich povídal, kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody, s timto bych se rozloučil
 

d arvit

Odborník
hmm, máš pravdu asi jsem zbytečně rasistický když házim všechny cechy pod 100 do jednoho pytle - je pravda že se mezi nima může skrývat silný cech srovnatelný s top 50 nebo dokonce top 30.
nikdo netvrdí že nabírat členy do cechu je sranda (hráče táhnou do cechu výhody, pokud žádné nevidí nebo nenabízíš tak nikoho rozumného nepřitáhneš) - ale zároveň nikdo neni nucený být solo v cechu - vždy existuje možnost přestoupit do již zavedeného cechu - pokud to z nějakých důvodů nechceš udělat je problém na tvé straně.

cechovní bitvy - cechovní bitvy, CECHOVNÍ!!
proboha, je to systém vytvořený pro cechy s desítky členů a nějakým zázemí, proto je tam možnost stovek a tisíců bojů aby si mohl každý v cechu bouchnout, zaměření na kvantitu ne na kvalitu.
pokud chceš při boji výzvu jdi do osady v egyptě a užívej si hard boje

neřikám že ve hře nechybí nějaká možnost si dobře ručně zabojovat, ale očekávat to od cechovek s tímto konceptem ..

P.s. už jsem psal že je celý koncept žebříčků cechů nesmyslný a nic nevypovídající, dokonce jsem napsal proč, tvoje představy o škálování podle pořadí jsou úplně ale úplně mimo mísu, to je prostě fakt který veškeré tvoje argumenty rovnou sráží na zem..
 
Kde máš napsáno že cech není cechem když je tam jeden člen.
Z Wikipedie: Cech je středověké a raně novověké řemeslnické nebo obchodnické sdružení které hájilo práva a zájmy svých členů, dohlíželo na jakost a cenu výrobků, na výchovu učedníků a skládání mistrovských zkoušek. Plnil též úlohy zastupitelské, náboženské a společenské.
Tedy záměr vytváření cechů není, aby tam byl člověk sám... Od toho se odvíjí další věci... Jde o spolupráci...
 
Nahoru