Změna výzkumu Systém skóre občanů

  • Zakladatel vlákna DeletedUser15515
  • Vytvořeno

DeletedUser15515

Host
Dobrý den, chtěl bych se vyjadřít k výzkumu Systém skóring občanů. Přestože jsem teprve v moderní době, uvažuju v dlouhodobém pokračování ve hře. Hra mě baví. Co mě, ale začalo vadit, když jsem se podíval na poslední výzkum ve Virtuální budoucnosti, je výzkum Systém skóre občanů. Tento systém je fašistický, rozděluji lidi do tříd, podle toho, jak si ten, kdo tento systém ovládá usmyslí. Umožnuje postihovat lidi na základě kritérií a odepírat jim určité služby a oddělovat je od ostatních lidí. Tento systém byl zaveden v některé provincii v Číně, umožnuje například omezit svobodu cestování, tím, že nemůžete koupit jízdenku. Vidím v tom snahu zalíbit se číňanům. Přestože v Číně vládne komunistická strana, tak je komunistická jen podle názvu. Z politologického hlediska je v Číně korporátní fašismus. Systém skóre občanů je jen další krok v utvrzování toho, že tomu tak je. To umožnilo v číně bezprecedentní ekonomický růst v ruku v ruce s potlačováním lidských práv. Abych to zkrátil, tak pokud nezměníte název tohoto výzkumu, uvažuju, že přestanu hrát. Nechci implementovat, tento výtku do svého města. S pozdravem Slim.

Jestli potřebujete dostat informaci k těm, co o tom rozhodují, jsem schopen přeložit text do angličtiny. Ale věřim, že nejsem sám, kdo se ozval.
 

Dědeq

Znalec
Ehm, dovolil bych si drobně zakverulovat, přestože automatizovaná kategorizace subjektů osobních údajů je jedním z kruciálních témat Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 (GDPR). Tahle hra je, přinejmenším od zařazení epochy Zítřek, sci-fi. A nikde není psáno, že utopická sci-fi (nehledě tedy k tomu, že skóring občanů sci-fi vlastně není, jelikož je to již dnes realita), čili jistě může obsahovat i takové prvky budoucího uspořádání, které se nám dnes nemusí moc líbit. (Osobně bych ovšem nebyl proti zavedení éry Sluneční město, jelikož Nosovova Neználka jsem měl vždycky rád.)

Nevím, kolik hráčů vzdalo hru proto, že v Koloniální době se nachází výzkum Kolonie, přičemž kolonialismus je dle rozšířeného mínění nezdravý a napáchal mnoho zla. Nebo kolik hráčů vzdalo hru, protože v Době železné je výzkum Řeznictví, což se neslučuje s jejich veganským přesvědčením. Nemluvě o pacifistech, jelikož v každé epoše je spousta výzkumů týkajících se vojenství (čili zabíjení lidí).

Tady není místo pro politické diskuse, takže výše uvádím pouze argumenty k uvedenému nápadu pro hru, nesnažím se prosazovat svůj světonázor, a ani nebudu.
Jsem z principu do značné míry proti nápadu, i když mi je výsledek spíše lhostejný.
 

DeletedUser15515

Host
Zajímavý nápad je to s tím výzkumem. Jakože by se to dalo obejít tím, že jsem to vyzkoumal, to přece nikomu neublíží. Ale nezaváděl to. Například vegetarián řeznictví stejně nepostaví a to s těmi koloniemi třeba nepostaví obchodní společnost. Pacifista získá území je vyjednáváním, to bylo asi i tak zamýšleno. Tento problém je aktuální. Takováto hra napříč epochami k politické diskuzi přímo svádí. Ať už příběhem nebo třeba výzkumem. Taky bych se tomu radši vyhnul. Ale tento systém aktuálně ubližuje lidem jen z důvodu politického názoru. Měli byste to ze hry odstranit. a ne se snažit zalíbit číňanům.

Zajímavý úkol by byl: Dosáhni, co nejnižšího skóre
 

trojan1673

Veterán
Já bych toho ve hře nechtěla, ale nějak mi uniká pointa nápadu.
Podle mě jsme ve špatné sekci nebo tam nějaký nápad je a já ho nevidím?
 

Monkeyskunk01

Dopisovatel
Sám si to řekl, je to hra. Nemůžeš míchat dohromady hru a realitu. Pokud ti dělá problém tyhle dvě věci oddělit, je problém jinde, než ve hře samotné. Smrdí mi to stokrát omýlaným tvrzením, že akční hry dělají z dětí násilníky. S takovou můžeme za chvíli zakázat i historické knihy pojednávající o jakékoliv válce nebo jen bezpráví, atd. Poslední dobou chce každý s každým zacházet v rukavičkách, aby se někdo někoho náhodou nedotkl. Víš kam tohle vede? K degeneraci lidstva jako takového. Už to tu jednou bylo, říkalo se tomu doba temna ;)

Zlatý webgame, kde jsem si založil zemi, udělal revoluci z anarchie do diktatury a bombardoval města všem ostatním. Tehdy to nikomu moc nevadilo, lidi byli nad věcí. Co se dnes ve světě rozjíždí nemá obdoby a pokud to tak bude dál pokračovat, tak si zaděláváme na obrovský průser.

Za mě proti.
 
Naposledy upraveno:
Já naopak věřím, že jsi sám kdo se ozval, že zrovna tohle mu vadí. Hry si lidé vytvořili pro zábavu a odreagování se od reality. Bohužel mám pocit, že je tady (a nejen tady) spousta hráčů, kteří nedokážou jedno od druhého oddělit. A pak plodí takovéhle nesmyslné návrhy, nebo mají frustrace z toho, že dostali špatnou odměnu, špatný úkol, někdo je okradl..no a? Mě je úplně jedno jak se daný výzkum jmenuje. Popravdě kdybych měl vyjmenovat název aspoň jednoho výzkumu, který už mám za sebou, tak to nedám dohromady. Tady na tebe vezmu klidně raketu nebo tank a budu mít radost, že jsem tě zabil..ale v reálném životě bych na nikoho nevzal ani nůž. Neslučuj hru s realitou. Nauč se to a budeš mít jednodušší život ;)
 

DeletedUser15515

Host
Hra přináší peníze pro majitele a v tomto vidím jediné. Přílákat peníze z číny. Hra byla dosud založená na alternativní historii a budoucnosti. Ten, kdo začíná míchat realitu do hry jsou majitelé Forge of Empires. Někde jsem četl, že frackové se chlubí kolik dosáhli na té jejich kontrolované sociální síti. Jak má pak vypadat skore chudsich lidi. Ne ale, že by na tom facebook a jiné západní sítě o moc líp.

Název podvlákna je, co se mi nelíbí, proto jsem to sem přidal.

Já mám rád příběhy a proto si všímám věci i ve hrách. Pamatuju si spoustu názvů a četl jsem i většinu příběhu. To, že si to nepamatují jiní je mi jedno. Mě nevadí násíli ve hrách. Někdo psal, že je tady proti kolonialismu. Ten mi vůvec nevadí. Je jedním z důkazů zdráví státu. Jsem třeba pro kolonializaci nějakého afrického státu, vhodná by byla třeba Lybie a odvozu všech arabský migranzů z Evropy do ní.Ale tím jsem trochu odbočil.

Co mi naopak vadí je potlačování svobody kdekloliv a mám pocit, že FoE vyslal jasný vzkaz do Číny, že jejich peníze nesmrdí. Vím, že je to jen hra, ale věnuju ji dost času. Tak jsem napsal, co mi vadí a co by se měl změnit. Děkuji.
 

Dědeq

Znalec
...a v tomto vidím jediné. Přílákat peníze z číny.
Asi jako přilákat peníze z Libérie, když do hry zavedeme sekání levé ruky voličům opozičních stran. Logika obou tvrzení je úplně nesmyslná.
Když už bych něco chápal, tak by to byl nepříjemný pocit z jakési legitimizace skórování, tím, že se to zavede ve hře, ale tento argument je myslím dostatečně vyvrácen výše zmínkou o nikoli utopické sci-fi. Nezakážu Orwelovo 1984 jen proto, že se mi nelíbí, co se tam děje.
...proti kolonialismu. Ten mi vůvec nevadí... ...Co mi naopak vadí je potlačování svobody kdekloliv...
Kdekoli znamená všude, tj. i v koloniích, kde si místní nemohou žít podle svého, s vlastní samosprávou, nýbrž s nadiktovanou importovanou kulturou a pravidly. Čili v nesvobodě, ať si o jejich kultuře a pravidlech myslíme, co chceme. S každým jsme si rovni, ale s někým jsme si rovnější, to, čím argumentuješ, je prachsprostá relativizace hodnot podle toho, jak se ti to hodí.

Uvedené jen potvrzuje, že tvůj problém je ryze ideologický, nikoli faktický, protože objektivní logiku ignoruješ.
Stejně jako někdo ignoruje fakt, že chuchel chlupů a smetí v kapse nebývá oranžový, ale prostě šedý až černý, ale šedý by na obrázku v pohádce nevypadal tak dobře. Jenom z ideologicky jiného úhlu pohledu.

Stále proti nápadu, argumentace pro se nezměnila/nezlepšila.
 

Dan 77

Veterán
Zajímavý nápad je to s tím výzkumem. Jakože by se to dalo obejít tím, že jsem to vyzkoumal, to přece nikomu neublíží. Ale nezaváděl to. Například vegetarián řeznictví stejně nepostaví a to s těmi koloniemi třeba nepostaví obchodní společnost. Pacifista získá území je vyjednáváním, to bylo asi i tak zamýšleno. Tento problém je aktuální. Takováto hra napříč epochami k politické diskuzi přímo svádí. Ať už příběhem nebo třeba výzkumem. Taky bych se tomu radši vyhnul. Ale tento systém aktuálně ubližuje lidem jen z důvodu politického názoru. Měli byste to ze hry odstranit. a ne se snažit zalíbit číňanům.
Zajímavý úkol by byl: Dosáhni, co nejnižšího skóre
(a následující příspěvek)

Kromě výše řečeného bych ještě zdůraznil to, že Virtuální budoucnost je v tématice dálného východu, zvláště Japonska, ale i dalších zemí. Za to jim Čína platit nemusí, ne? (odbočka: Němci už snad InnoGames nevlastní? Kolik eventů jsme měli s tématikou Číny? Tak 1? Čingischána, co byl stejně od původu Mongol? A kolik s tématikou jiných zemí? Samozřejmě nejvíc o americké a evropské historii.)
V době s názvem Zítra je taky spousta dnes aktuálních progresivních prvků, které můžou vést až k totalitě, zejm. jako podle Bradburyho nebo Orwella. Realita minulosti, současnosti a budoucnosti se do hry míchala vždy, protože o tom vývoji ta hra je, ne až s Virtuálkou.
A míchat do toho výzkumu Virtuálky současnou politiku a konspirační teorie mi připadá nemístné. Schvaluješ evropskou kolonizaci i s jejími negativními důsledky, chceš realizovat dnes už nerealizovatelnou kolonizaci pro migranty, ale něco jiného už neschvaluješ? Jinak souhlas s Fmashem.
 

DeletedUser12887

Host
Tak virtuální doba mi od začátku přijde jako reklama na čínskou kulturu, takže k ní asi patří i systém skóre občanů.
Naštěstí je Čína dost daleko odsud, takže se to asi řídí tamními předpisy.
Cinskej server snad ani neexistuje, tahle hra by se tam pravděpodobně ani nedala z důvodu cenzury hrát.
Nicméně bych to z našeho hlediska bral spíš jako okno do budoucnosti, což tak prakticky vzhledem k tomu, že se jedná o virtuální budoucnost i je.
A je otázka, kdy to samé budeme řešit třeba v reálu i tady.
Doufejme, že nikdy pokud je to až tak špatné, nicméně jednou něco takového existuje nejspíš, pak je dobre o tom vědět a nepopírat, že něco takového existuje.

Pokud tam takový výzkum by nebyl a přejmenuje se na to že to bude systém ráje na Zemi, který taky pravda nebude moc si nikdo nepomůže.

Podle mě hlavně takovy systém jakéhosi skorovani existuje už dávno, akorát to nebylo ve výzkumu a přímo takhle nazýváno.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru