Zpětná vazba na Hradní systém

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Uveďme si celou funkci do perspektivy, na nejvyšší úrovni (15) bude hrad poskytovat následující bonusy:
  • mSYaYJg.png
    45% útočné bonusy (útok i obrana) pro útočné i obranné armády
  • 70l4O6x.png
    35% dodatečný útočný bonus (útok) pro útočné armády (na levelu 13, bez dalšího navýšení)
  • 100% bonus k výběru mincí a zásob
  • 20% slevu na nákup bonusů v krčmě (tohle je spíše handicap nežli benefit, i nižší procentní hodnoty, zejména pro hráče začátečníky co nemají našetřeny zásoby stříbrňáků nebo plně vylepšenou krčmu, kdy v případě úkolu vyžadující utratit X mincí nebude stačit vhodný bonus který za normálních okolností má stejnou hodnotu, ale nějaká jiná dražší varianta)
  • 20% kratší průzkum na mapě území
  • 50% kratší prodleva po předčasném ukončení osady pro začátek nové (tedy 12h)
  • 2 extra sloty na výměnu předmětů ve starožitnictví (na levelu 5 a 12)
  • 3 extra sloty pro emisary v radnici (na levelech 5, 10 a 15)
  • 25 bodů za dokončení osady
  • 20% kratší generování pokusů v PvP aréně (tedy 1h36m)
  • 15% více mincí při směně předmětů ve starožitnictví
  • 20% více drahokamů při směně předmětů ve starožitnictví
  • kromě kosmetických a jednorázových předmětů za každou úroveň také denní truhlu obsahující 40 bodů, 50 zboží z aktuální doby a 25 zboží z předchozí éry
[jednotlivé hodnoty převzaté z aktuální verze na beta serveru]

Většina z nich je užitečných, i pro dlouholeté veterány, ale ukažme si s jakým časovým rozmezím máme tu čest pro jejich dosažení; body na zvedání úrovně hradu jsou limitovány pro jednotlivé aktivity, ať už denní množství nebo pro konkrétní činnosti, a s vyššími úrovněmi hradu stoupá jak hodnota jednotlivých bonusů tak i požadavek bodů na další úroveň.
  • pro dosažení maximální úrovně (15) je zapotřebí celkem 1.039.500 bodů
...body se (při současném stavu) dají získat v následném množství:
  • za prvních 15 bojů a vyjednávání denně (každé zvlášť ale stejným způsobem), začínající na hodnotě 30 a s každým dalším klesající o 2 body, tedy 2x240, neboli 480 bodů
  • za dokončení velkých střetů v expedici, s vyššími úrovněmi udělující více bodů - pro úroveň I. 15 bodů, II. 30b, III. 45b a IV. 60b, tedy 600 bodů za celou expedici, v přepočtu na den 85,7 bodů
  • za dokončení denní výzvy 100 bodů
  • za dokončení týdenní výzvy 700 bodů, v přepočtu na den 100 bodů
  • za výhru předmětu v aukci 30 bodů
  • za koupi předmětů v obchodě starožitníka - množství je závislé na ceně jednotlivých předmětů
    fP35lX0.png
  • za výběr denní truhly v hradu, která dává větší množství s každým dalším denním výběrem po max. 7denní (10, 15, 20, 25, 30, 35, 100) po kterém se resetuje na počáteční hodnotu, v přepočtu na den 33,5 bodů
  • skrze nákupy diamantů pomocí skutečných peněz (500 bodů / 1€*)
[množství převzaté z wiki souhrnu]
* - poměr převzatý z německé verze, nemusí se shodovat po převodu na CZK, případně během akcí

(je zvláštní že činnosti jako motivace, návštěvy krčmy, rabování, přispívání bodů do velkolepek, dokončení osady, výzkumu nebo postup v éře nejsou považovány jako aktivní hraní, tedy nejsou odměněny žádnými body, ale to je prozatím vše co máme k dispozici)

Realisticky tedy, pokud hráč splní vše výše uvedené (bez započtení koupě diamantů a transakcí ve starožitnictví, což je proměnná závislá jak na individuálním hráči tak na obdrženém množství bodů které v případě investice nelze přesně vyvodit, a z dlouhodobého hlediska pro značnou část hráčů neudržitelná) může očekávat příjem 799,2 bodů denně, což s ohledem na požadavek pro nejvyšší úroveň hradu dělá...

*drumroll.mp3*
1.300 dní, neboli 3,56 let
...ve skutečnosti ale více, protože ne pokaždé bude mít hráč denně možnost splnit všechny možnosti nebo se vůbec do hry přihlásit. A pro představu, získání první významné novinky - slotů pro emisara a ve starožitnictví na lvlu 5, zabere za stejných podmínek 37,5 dní, takže se připravme a smiřme s tím že je tohle běh na dlouhou, hodně dlouhou, trať.
 

d arvit

Odborník
vyjádřim k tomu svůj názor dlouholetého hráče

  • mSYaYJg.png
    45% útočné bonusy (útok i obrana) pro útočné i obranné armády
  • 70l4O6x.png
    35% dodatečný útočný bonus (útok) pro útočné armády (na levelu 13, bez dalšího navýšení)
% se vždycky hodí - bohužel za ty roky než hrad dodělá normální člověk uvedené částky už budou dávno bezpředmětné (pro mě jsou zanedbatelné už ted, jediné + je že jsou to % které nemusim tahat z města

  • 100% bonus k výběru mincí a zásob
výborný bonus v době když roky jsou mince i zdroje k ničemu a jen se hromadí

  • 20% slevu na nákup bonusů v krčmě (tohle je spíše handicap nežli benefit, i nižší procentní hodnoty, zejména pro hráče začátečníky co nemají našetřeny zásoby stříbrňáků nebo plně vylepšenou krčmu, kdy v případě úkolu vyžadující utratit X mincí nebude stačit vhodný bonus který za normálních okolností má stejnou hodnotu, ale nějaká jiná dražší varianta)
stejně jako výše, mince v krčmě se hromadí a neni za co je utrácet

  • 20% kratší průzkum na mapě území
bonus využitelný zhruba 1 za rok - potěší ale k životu ho nepotřebuji

  • 50% kratší prodleva po předčasném ukončení osady pro začátek nové (tedy 12h)

protože nejsem z těch co by ukončili osadu před dodělánim tak se mi za celou dobu existence osad stalo pouze 1x že bych spustil ten CD a to ještě záměrně ze zvědavosti, když jsem jí ukončil hned po začátku abych to viděl - za mě též k ničemu

  • 2 extra sloty na výměnu předmětů ve starožitnictví (na levelu 5 a 12)
určitě se hodí a spoustě lidí udělá radost, drahé budovy zas tak často neprodávám a kvůli levným se neobtěžuji klikat, využiji ale protože jsem bez něj přežil v době kdy toho bylo nejvíc to beru jen jako fakt že místo 5 to půjde zvednout na 7

  • 3 extra sloty pro emisary v radnici (na levelech 5, 10 a 15)
zní to dobře ale sloty mi stačí na fb a jednotky emisary - na volné dám surky které se stejně hromadí v inv, pro mě bezpředmětný

  • 25 bodů za dokončení osady
body se vždycky hodí

  • 20% kratší generování pokusů v PvP aréně (tedy 1h36m)
pvp jsem navštívil naposledy asi před měsícem, takže tolik k tomu..

  • 15% více mincí při směně předmětů ve starožitnictví
  • 20% více drahokamů při směně předmětů ve starožitnictví
mince i drahokamy se hromadí a neni za co je utrácet - to o co bych ještě stál se ukáže tak zřídka a je potřeba tolik kusů že se ani neobtěžuji je aktivně shromaždovat..

  • kromě kosmetických a jednorázových předmětů za každou úroveň také denní truhlu obsahující 40 bodů, 50 zboží z aktuální doby a 25 zboží z předchozí éry
body se hodí..

takže za mě, nebudu se snažit shromaždovat aktivně denní body a protože mi ty odměny za tu ,,námahu" nestojí, co nasbírám to nasbírám..
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Ne, limit 4 velkých střetů za den ze kterých se daly získat body byl během testování zrušen, text v oznámení je ještě z té doby a jen nám nezaslali aktualizovanou verzi. Díky za upozornění a omluva za nedorozumění, text opravím.
 

Fotřík 1.

Komentátor
Ja mam pocit, ze autori hry jsou zcela mimo realitu a mysli si, ze kdyz oni tvori hru na plny uvazek, tak i vetsina lidi hraje hru na plny uvazek. Osobne na hrad kaslu uz ted stejne jako na PvP.

Nez by se snazili vymyslet neco, co dosavadni hru naopak zefektivni a zbavi nudnych a monotonnich aktivit. Par navrhu:
1) Hromadna motivace pratel/cechu za par dia na zpusob hromadneho vyberu vyroby.
2) Kdyz automaticka bitva, tak se vsim vsudy - doplnit automatickou vymenu zranenych a zabitych jednotek za nove z inventare ve stejnem slozeni (pokud jsou).
3) Po navratu z bitvy v CB nebo v CvC zobrazit rovnou okno pro start nove bitvy. To klikani pro novou bitvu je otravne, zejmena s piditlacitky v CvC.
4) Kdyz chci vypnout animace, tak chci skutecne vypnout vsechny animace - vcetne animace zbozi po potvrzeni nabidky ve vyjednavani na PC nebo animace vitezstvi po bitve na mobilu. Nebo animace v eventech. Vsechny, nejen ty nejotravnejsi jako poskakujici fotbalisty nebo origami.
5) A v neposledni rade zvetsit na PC tlacitka, aby byla vsechna aspon stejne velka, ne-li nasobne vetsi, nez kurzor mysi. Dosavadni stav na PC je katastrofa.
 
Naposledy upraveno:

Tommy Angello

Dopisovatel
Ja mam pocit, ze autori hry jsou zcela mimo realitu a mysli si, ze kdyz oni tvori hru na plny uvazek, tak i vetsina lidi hraje hru na plny uvazek. Osobne na hrad kaslu uz ted stejne jako na PvP.

Nez by se snazili vymyslet neco, co dosavadni hru naopak zefektivni a zbavi nudnych a monotonnich aktivit. Par navrhu:
1) Hromadna motivace pratel/cechu za par dia na zpusob hromadneho vyberu vyroby.
2) Kdyz automaticka bitva, tak se vsim vsudy - doplnit automatickou vymenu zranenych a zabitych jednotek za nove z inventare ve stejnem slozeni (pokud jsou).
3) Po navratu z bitvy v CB nebo v CvC zobrazit rovnou okno pro start nove bitvy. To klikani pro novou bitvu je otravne, zejmena s piditlacitky v CvC.
4) Kdyz chci vypnout animace, tak chci skutecne vypnout vsechny animace - vcetne animace zbozi po potvrzeni nabidky ve vyjednavani na PC nebo animace vitezstvi po bitve na mobilu. Nebo animace v eventech. Vsechny, nejen ty nejotravnejsi jako poskakujici fotbalisty nebo origami.
5) A v neposledni rade zvetsit na PC tlacitka, aby byla vsechna aspon stejne velka, ne-li nasobne vetsi, nez kurzor mysi. Dosavadni stav na PC je katastrofa.

Já se naopak na hrad těším, to aspoň bude k něčemu a né jako PVP věž, kde se jen útočí a odměny skoro žádné...

a k tvým návrhům ti odpovím podle čísel:

1) PROTI - to jste všichni tak líný, že nejste schopní motivovat ručně? Já už to teď dělám jen přes radnici, a nezabere to čas...
2) opět PROTI - viz výše, zase jen lenost.... nemůže hra hrát za tebe, ty musíš hrát hru.... stejně tak nejde útočit 100 % automaticky, někdy je automat na škodu...
3) OK to beru, to by bylo fajn
4) mě animace neuráží, takže k tomu nemám, co říct
5) hraju na mobilu, to se mě netýká, na pc lezu jen kvůli odměně z mailu.
 
Kdy se hradní systém aktivuje? Oznámíte novinku ve hře a novinka nikde... Bylo by vážně super napsat, kdy bude aktivovaný.
Jinak je hra super, jen tak dál ;)
 
Je po 16:00 hodině a stále nikde nic. Příště nedávejte datum a raději to pusťte a pak dejte vědět, že to jede.:confused:
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
Ne, není to chyba. Uvedený počet bodů je kombinace bodů za velký střet dané úrovně + body za boj či vyjednávání. Toto se tedy zobrazuje jen na velkých střetech v expedici, u vyjednávání či boji je mimo velký střet uveden počet bodů přímo v okně vyjednávání nebo v bitevních výsledcích po boji.
 

NoVa

Moderátor

Člen týmu
V tomto případě ano, ono záleží kolik si právě "spotřeboval" pokusů na boj/vyjednávání v daný den - každý den můžeš získat body za 15 bojů a 15 vyjednávání, kdy za každý další se udělují o 2 body méně.
 
Nahoru