Zpětná vazba na novinky v cechovních expedicích

DeletedUser

Host
Až na to, že vylepšení nepadá z relikvií, ale ze stanovišť :D Alespoň pokud to INNO nehodlá změnit. Jen nevím, kde se tady vzaly ty úkoly. Předpokládám, že myšleny jsou právě stanoviště, tedy přesněji truhličky po vyřešení střetu.
 

dudasek

Znalec
edit: sady zmenšení tedy získáte po vítězství v bitvě nebo po úspěšném vyjednávání ve 4., nejtěžší úrovni CE.

tak tedy méně diamantu a přémiových budov?za ten plevel-tedy krom smrsku fontán a vylepšení teras:12fp bude cajk
 

Dan 77

Veterán
Zlepšení budov určitě fajn, zvýšení obtížnosti IV. levelu expedice už méně. uvítal bych spíše přidání V. levelu.
Dávám Ti veeelký DISLIKE. :D Ty píšeš, že ti expedice vadí a že ji děláš jenom pro cech místo pro sebe a maximálně do 2. úrovně, ale pak bys přidal do hry další, aby expedice měla 80 střetů (166,66 %)? Nesnížila by se tím náročnost střetů, spíš by bylo druhé "peklo" ještě těžší než to první a přibyl by počet střetů a čas nad tím strávený.

Já jsem rád, že to vývojáři vymysleli radši takhle. Útočné bonusy jsou jinde, než mohly být kdysi, a pro nové hráče jsou dostupné rychleji (spousta eventovek je poskytuje + výzkumáky použitelné mj. ke stavbě velkolepek s útočným bonusem). S ohledem na to se ztížily obrany ve 4. úrovni a aspoň mírně vylepšila část odměn (jihoamerické budovy). Hráči se dožadovali 5. úrovně expedice tady i na Beta fóru, že prý je expedice moc lehoučká nebo krátká. Ale "peklo" má být jenom jedno, přidali ho kdysi jako přídavek k tříúrovňové expedici (extrémní obtížnost). Pro mnohé hráče to ani po ztížení teda nebude žádná extrémní obtížnost, obrany s ještě více % porážíme už běžně v CB. Ale hlavně že tu těžší obtížnost nepřidávají do hry jako nový obsah, ale pouze jako ztížení stávající nejvyšší obtížnosti.

K odměnám:
Budu je dál prodávat u starožitníka. ;)
Terasy produkující 12 výzkumáků teda vyjdou chvilku možná zase na výsluní a jejich produkce se po delší době bude opět násobit výběrem přes Galaxii. Ale zbytek nebude stát ani po vylepšení za plochu, kterou zaberou, např. Brána boha slunce lvl 2 vyjde zhruba stejně špatně jako Cesta k vítězství napojená na Sochu cti. A vzhledově taky nic moc.
Kdo má dia farmy, určitě uvítá zmenšovadla pro fontány.


Rozhodně cením jakoukoli snahu o vybalancování hry a herních komodit, i pokud je ta snaha úspěšná pouze částečně. Poslední dobou přidávali do hry furt samé novinky, lepší eventovky, dlouhou dobu přidávají věci šité horkou jehlou a nezapadající do zbytku hry, ale je potřeba taky nějaká revize a ucelování hry.

Otázkou je, zda není tento rebalanc budov padajících z expedice z velké části spíš jen symbolický. Kdo by měl totiž spadat do cílové skupiny hráčů, kteří budou chtít i ty ostatní budovy (mimo terasy a fontány)? Pokročilí hráči určitě ne a noví hráči musí napřed něco vybudovat, aby zvládli 4. úroveň expedice a tato vylepšení získali, možná jim poslouží jen přechodně k zaplnění místa ve městě, ale časem to stejně zbourají, pokud to vůbec někdy do města postaví.

mnohem víc bych ocenil aktualizování odměn z relikvií - většina je fakt roky zastaralá, nebál bych se říci že od zavedení VB
Tohle mě pobavilo - vezmi si, že expedice byly do hry přidány dávno poté, co existovaly velkolepky. :D Vlastně až chvíli po zavedení Budoucnosti a s tím Arců. Ale tehdy častěji padalo 100 FP, třeba 2× týdně při Chrámu lvl 10, takže už jenom proto se tehdy vyplatilo Chrám mít.
 

d arvit

Odborník
Tohle mě pobavilo - vezmi si, že expedice byly do hry přidány dávno poté, co existovaly velkolepky. :D Vlastně až chvíli po zavedení Budoucnosti a s tím Arců. Ale tehdy častěji padalo 100 FP, třeba 2× týdně při Chrámu lvl 10, takže už jenom proto se tehdy vyplatilo Chrám mít.

myšleno tak že většina odměn z relikvií měla nějakou cenu ve hře před VB (medaile, budovy, surky po desítkách, pár jednotek..)

s těma stovkama naprosto souhlasim, ted je člověk rád když mu padnou 2 za měsíc s vysokym chrámem..
 

Thesseus

Znalec
tobě padají tváře,brány,ohně,náměstí a terásky nejen z relikvií,ale i z úkolů?
kde jsem to četl-tak třeba tady: CE
Takže jsi vyjmenoval jen to, co se Ti hodí a třeba farmy vynechal :D Ty totiž, znovu opakuji - padají z obojího.
Takže stále trvá otázka, kde jsi se tu informaci dočetl? Na Tvém odkazu to nevidím, ve které části to je?
 

dudasek

Znalec
Takže jsi vyjmenoval jen to, co se Ti hodí a třeba farmy vynechal :D Ty totiž, znovu opakuji - padají z obojího.
Takže stále trvá otázka, kde jsi se tu informaci dočetl? Na Tvém odkazu to nevidím, ve které části to je?
T.Farma padá z reliquií a občas jako hlavní cena na konci 4 úrovně-stejně tak jako posvátná stráž nebes,(malá) renovačnísada...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser16641

Host
Jsem pro, aby se do CE pridaly dalsi patra nebo mezipatra, coz by znamenalo navyseni stretu ze soucasnych 64 o dalsich 16 nebo 32. Takze by bylo celkem 5 nebo 6 pater. Peklo by zustalo jako tresnicka na dortu v 6. patre.

Anebo rovnou celou CE zdvojnasobit na 128 stretu - tzn. klasicka CE pro bezneho hrace 64 stretu jak ji zname dnes + dalsich 64 stretu pro pokrocile hrace. V premiove sade CE by kazde dalsi patro znamenalo nasobky zakladnich odmen (5. patro - 5 voj. jednotek, 6. patro - 6 voj. jednotek v odmene, atd.).

Aby nebyla tolik zatizena cechovni pokladna, premiova sada CE by byla zpristupnena pouze hraci, ktery vlastni Arc. Napriklad 5. patro by si mohl odemknout hrac, ktery ma Arc alespon na 50. levlu. Druhe peklo na 8. urovni by uz otvirali pouze hraci s Arc lvl 80+.

Vzdycky se najde nekdo, kdo bude inovace kritizovat. Ale lidi, kteri si opravdu radi hraji, uvitaji dalsi rozsireni hry. Vzdyt jsou borci, kteri zvladnou odehrat v CE vsech 64 stretu do 30 minut. A ten zbytek lidi bez pouziti medaili zvladne CE uhrat za 3 dny...

S pozdravem Dan.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser16641

Host
Tak to si připrav pořádně mastné konto medailí, protože bys to pak po stránce pokusů za ten týden nemusel stíhat ;)

Kazdy starsi hrac ti rekne, ze medaili ma v 3 {i}. Slusne receno. Kdyz uz se za ty medaile neda kupovat dalsi rozsireni mesta, tak by je lidi vic zacli vyuzivat v CE. Komu by dosly medaile a z nejakeho duvodu by potreboval dohrat i to 8. patro CE, musel by si medaile poridit za dia.
 

Thesseus

Znalec
tak ještě jednou padají ti po vyřešení/bojů z truhel na stanovištích tváře,brány.náměstí,ohně,terásky,studnice mládí...jinde ze stanovišť jinde než na konci 4 lvl?pokud ano piš na podporu a nahlaš chybu...podle mně je to blbost....

Proč podpora, já jsem v pohodě :) Všechno mi padá jako ostatním. Naopak Ty jsi říkal, že je blbost aby to padalo z truhel ;)
Předpikládám teda, že ses jen překouknul a nikde to nenapsali. Jako v pohodě, já si to tak myslím, jen mě zajímalo, jestli to někde opravdu napsali. I tak dík za reakci ;)


Kazdy starsi hrac ti rekne, ze medaili ma v 3 {i}. Slusne receno. Kdyz uz se za ty medaile neda kupovat dalsi rozsireni mesta, tak by je lidi vic zacli vyuzivat v CE. Komu by dosly medaile a z nejakeho duvodu by potreboval dohrat i to 8. patro CE, musel by si medaile poridit za dia.

Bohužel jako starší hráč musím souhlasit s kolegy. Ona ta cena totiž neroste lineárně a když to přeženeš dostaneš se do brutálních čísel. Byl jsem asi před pár měsíci svědkem toho, kdy si větší hráč nevšiml toho růstu ceny a přišel o všechny medaile a ani nedokoupil poslední stanoviště ;)

A bohužel nemůžu ani souhlasit s tím navýšením kol - to je směr kvantity namísto kvality. To už bych raději viděl jedno kolo o dvaceti stanovištích s vyššími odměnami a velkým růstem obtížnosti. Kdy na konci by byli ceny o kterých se mluví a obtížnost = "ručně na 8. pokus" :) . To je cesta kvality, ne kvantity.
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
A bohužel nemůžu ani souhlasit s tím navýšením kol - to je směr kvantity namísto kvality. To už bych raději viděl jedno kolo o dvaceti stanovištích s vyššími odměnami a velkým růstem obtížnosti. Kdy na konci by byli ceny o kterých se mluví a obtížnost = "ručně na 8. pokus" :) . To je cesta kvality, ne kvantity.
Něco takového jsem kdysi navrhoval, umřelo to na nedostatku zájmu.
 

DeletedUser

Host
Kazdy starsi hrac ti rekne, ze medaili ma v 3 {i}. Slusne receno. Kdyz uz se za ty medaile neda kupovat dalsi rozsireni mesta, tak by je lidi vic zacli vyuzivat v CE.
U vás je asi celá CvC mapa Všechny éry pěkně červená, viď? ;) U nás je skoro z půlky zelená... a ty ceny za jeden obleh jsou pěkně brutální, věř mi, nebo ne.
 

DeletedUser16641

Host
Kluci, je fakt, ze ja pouziju ty medaile jen obcas v CE - a na sklade mi jich lezi 15M. Ja ty CE hraju prubezne, necekam na posledni den, abych medailema dohanel resty. Nemam ani kasarny ani Alika a ziskavam vojaky z budov z kulturnich osad a odmen z HH + relikvii a taky z odmen z CE. Jo a jeste z nejakeho emisara...

Jsem urcite zastancem navyseni poctu stretu v CE - tak bych mohl Expedice hrat kazdy den. Dvojnasobne navyseni na cilovych 128 stretu by bylo idealni. Momentalne za 3 dny bez pouziti medaili mam hotovo a dalsi 4 dny musim cekat na novou Expedici. A urcite nejsem jediny, kdo to hraje stejne jako ja...

A co se tyka zkvalitneni odmen v CE a z relikvii - to je bez debat - urcite to ma smysl.
 

dudasek

Znalec
thesseus:editnul jsem starší příspěvek,ale chválně nechal ten první,aby bylo vidět,o co se přeme-----a přiznal jsem už dříve,že někdy to padne i jako hlavní cena 4 levlu.

když mám čas jedu CE průběžně,jak pokusy přibývají,tak těch medailí taky moc neutratím.15 mega by mohlo na pár pokusů stačit(v moderní době)-rozšiřko jen za DIA,takže si připravím výzkum a asi příští CE už strávím v PMD.
 

Svatej

Legenda
To ano, ale ty medaile samy od sebe do pokladny nepřibývají a když chce být cech v žebříčku mezi prvníma, tak proč ne.
Pleteš si jablka s hruškama, proto. Získat medaile není s arcem problém. Není problém je dávat po milionech do cechu, ale je problém mít dost bojovníků v tom cechu aby jsi to území ve VD nejen dobyl, ale i udržel. To druhé je mnohem obtížnější.
 

DeletedUser13285

Host
Jeste bych to stizil porad to jde automatem na pohodu.Nebo pridal 5tku na brutalni obtiznost.
 
Cehove expedice (ce)s prichodem Cehovych bitev(cb) dosti upadli alespon co se tyce atrakovnosti na levlovaci body pro cehy. Zatimco v CB ktere jsou co 14 dni dostanete na dia lize + - 0,5 M bodu. Tak v cehove expedici vytahnete + - 30-40 k bodu tydne tedy x2 a jste na 60-80k bodech za stejny cas jak v cehovych bitvach (popr platin liga + - 0,4M) nisi nema cenu psat protoze zlate stribrne bronzove ligy jsou po tom case co us cehove bitvy zacali vetsinou vicememe minimalne aktivni cehy
 
Nahoru