Zrušení automatických bitev v CVC

  • Zakladatel vlákna DeletedUser15258
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

JOSEF 70

Psavec
K námitce o aktivně se bránícímu cechu. Obležení podle stávajících podmínek proběhne- útočník vyhraje- bojové akce na daném poli- protiútok ze strany napadeného nebo útok jiného cechu jsou zakázány do vypršení doby určené k splnění daného úkolu . Po dobu tohoto úkolu je pole ve stavu dokončování dobytí . i ted už jsou u vyšších úrovní expedic střety s dvěma vlnami vojska takže lze vyhrát bitvu ale střet ještě vyhraný není . Tady jen je druhá vlna nahrazená úkolem už se neválčí ale útočný cech ještě nevyhrál . To že jsou úkoly " trapné" není vina mého nápadu ale prvků které jsou ve hře a omezují možnost výběru úkolů. A navíc dává to možnost cechu který se brání a vojensky už prohrál zaútočit vojensky na jiné pole vlastněné útočícím cechem a ztížit mu tak plnění úkolu i když ho nezná. C v C se zpomalí strategie bude bohatší - nebude možné obsazení mnoha polí v řádu minut ..... a body za zisk pole se připíší až po dokončení úkolu- zmizí důvod jednocechů -rychlý zisk bodů do žebříčku z CvC
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
JOSEF 70 už to tu jednou zaznělo a doporučím ti to i já. Shrň svoje úvahy do vlastního nápadu ve vlastním vlákně, tak to bude nejlepší než míchat svoje hrušky s cizíma jabkama. ;)
 

DeletedUser15267

Host
PRO.
Napadený cech by měl mít rozhodně čas na to,aby se mohl bránit. Použitím tlačítka,je to úplně o ničem. Nekonečné kolečko čekání na přepočet a znovu dobití oblasti zpět.
 

DeletedUser12887

Host
Jako podle mě tohle vůbec nesouvisí s časem, když ten cech napadnu ve 3 v noci, kdy tu na 99,9 % stejně nikdo nebude, jako se to dělalo i dosud, akorát jediný rozdíl bude v tom, že dobytí pokud tam budou kvalitní obrany nebude trvat třeba 10 ale 20 minut, ale nemá to vůbec nic společného s tím, jestli existuje auto bitva nebo ne, krom toho auto bitva je pro toho útočníka ztrátovější, než bitva manuální nebo poloautomatická.

Jinak pokud někdo má rychlejší stroj a připojení stejně na tom bude líp, bude-li se jednat o přepočet, akorát bude o něco déle trvat, než stejně prohraje cech, kde bude míň hráčů na boje, pokud se nezvítězí takticky a ne na sílu.

Jinak co funguje tahle možnost auto bitev mi naopak hra CvC přijde mnohem plynulejší a stabilnější, takže jasné jsou to dva názory. Mně je prakticky jedno jestli vyhraje pro nebo proti, jsem zvyklý na oba způsoby.

Co se týče nevýhody bránícího cechu o tom bych mohl napsat celé story, ale asi v jiném vlákně.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4749

Host
Já jsem pro zrušení CVC. Nemám je rád, skoro jsem si kvůli nim zničil ekonomiku města a omezují mě při volbě cechu, za který chci hrát. Hra se během bojů seká. Nikdy to pořádně nefungovalo a především tahle část podle mě ničí to, co kdysi bývala budovatelská strategie.
 

DeletedUser12887

Host
Tak to je asi věc názoru.
Ja četl něco o tom, že je to bojove strategická hra.
Nevím jak to někoho může omezovat v tom, aby si jen budoval. Máme takhle v cechu třeba 35 hráčů, kteří v životě CvC nehráli a nic jim nechybí.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4749

Host
Budovatelská strategie to byla, když jsem ji před lety začal hrát. Kdyby to tenkrát byla bojově strategická hra, tak bych si o ni neopřel ani motyku.
Zkus požádat o členství třeba v Řádu staré sekery na Arvahallu a napiš, že se žádným způsobem nebudeš zapojovat do CVC. Já za ně hrál. Jsou tam báječní lidé a Elenka je super holka a skvělá vůdkyně. Jenže na jejich nasazení jsem neměl časově, výkonností města, ani psychicky. Takže jsem musel pryč. Od té doby jsem prošel několik cechů a nikde už to nebylo takové. Škoda...
 

DeletedUser12887

Host
Jo tomu já rozumím taky jsem hrál v takovém cechu. Jenže je možnost si teda najít cech budovatelsky a ne kvůli tomu rušit CvC, protože tím by zase skončilo spousta jiných hráčů včetně mě.
Ale jasné než se zavedly cechovni války asi to byla pouze budovatelska hra.
Celkem nuda než se to změnilo.
 

DeletedUser13384

Host
Ja se priznam ze me cvc zacalo zase po dlouhe dobe alespon trochu bavit. ted se tam po prepoctu nabehne a but do 30min neco ziskame nebo naopak nam neco seberou. Alespon mam cas venovat se rodine a jinym cinnostem. Driv jsme v 20:00 zacali a ve 22:00 nebylo porad nic poradneho udelano. Uz tak hra zabira neskutecne casu pokud v ni chci delat uplne vsechno a dobyvat jeden hex 20+min mi moc jako zabava neprijde.
Navic to tlacitko tam nema jen nekdo. pokud dokaze souper zabrat neco za 1min tak druhy cech by mel byt schopen toho sameho kor jestli ma vic aktivnich bojovniku. taktika s tim nema nic moc co delat kdyz mam jen dve moznosti co muzu s hexem delat a to but zabrat nebo pustit :). jediny faktor je tady cas ktery clovek stravi u pc a alespon pro me cim min tim lip :). neznam nikoho kdo by se vyzival v civeni na monitor a preklikavanim mezi mapami cvc jestli nahodou nekde neni obleh.
na druhou stranu chapu ze jsou tady lide kteri hraji primarne pro cech takze jim to vadi a pokud by se mela zmena prosadit tak protestovat nebudu ale hold tomu prizpusobim svou cinnost v cvc.
 

DeletedUser12887

Host
Tak já nevím kdo psal třeba ten původní příspěvek jestli je to hráč z East nagach nebo z jiného světa kde běží ty CvC déle.
Pak by se možná pochopilo i to že je to všechno nejen o rychlosti ale taky přemýšlení a taktice.
 

DeletedUser15258

Host
Já se divím, co tu řada lidí dokáže začít vymýšlet za teorie, místo toho, aby zhodnotila nápad základním PRO/PROTI a případně doplněním komentáře.

petrpivoj: Jednak netuším, co má svět společného s nápadem a jednak nevím, kde jsem řekl, že to pak nebude o taktice. Celé je to o tom, že pokud na útočící straně stojí silný hráč, tak bránící cech se nemá šanci bránit. I když náhodou si 1 člověk všimne oblehu, tak obleh spadne dřív, než to stihne napsat do vlákna cechu.

chipator: Věřím, že tě to baví, ty jsi jeden z těch pár lidí, co v jedné osobě zaberou hex za 30 sekund, taky by mě to na tvém místě bavilo :)

vordavid: jestli hlasujes pro zruseni CVC, tak hlasujes ve spatnem vlakne, tady se má hlasovat o jiném návrh na změnu
 

DeletedUser12887

Host
Proti jsem psal jako první takže proti

Jinak už by to bylo spíš jako diskuse

Ale nevím jestli čteš vše co jsem psal možná si pouze vybíras některé části.

V první řadě tedy se neměla vůbec taková možnost zavádět
 

DeletedUser11823

Host
Za mne osobně PROTI

Stejně jako může útočník rychle sektor dobýt, může ho obránce rychle bránit. Byl jsem svědkem toho, jak bránící cech útočícímu, díky tomuto tlačítku, shodil v řadě kolem 100 oblehů a sektor nakonec ubránil (a 100 oblehů, to muselo být zatraceně jednotek vražených do obléhacích armád ;-) ). Bez tlačítko by to možné bylo těžko. A rozhodně to nebylo prací jednoho až dvou lidí, ale skupiny bojovníků (někdo musel měnit obrany, někdo shazovat...), takže k degradaci určitě taky nedošlo...

Sice je zkrácen čas, kdy může napadený cech zaregistrovat útok, ale pokud má plné obrany, a byl by skutečně jen jeden až dva útočníci, pořád je dost času na nějakou reakci. Ze starých světů (výše popisované bylo na Eastu) vím, že i bez nového tlačítka se dá plně bráněný sektor "sundat" pod minutu, takže bych neschopnost vlastního cechu ubránit sektor nesváděl na nové tlačítko, ale prostě jen na "neochotu" si to CvC hlídat (já osobně neochotný jsem, takže za sebe prostě se ztrátou občas počítám :) a v takové 3, nebo 4 ráno prostě spim)
 
Za mě proti. Odchytit a shodit obleh je i tak spíše o náhodě, i kdyby trval půl hodiny. Leda, že by cech držel hlídky nebo by se ve hře objevila notifikace neljépe ve zprávách. Naopak s automatem lze dobýt políčko i v menším počtu lidí v rozumném čase.

Zajímavou možností by bylo, že by jeden hráč mohl udělat maximálně X bitev na jednom hexu, přičemž X<80, takže by na útok muselo být víc lidí...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru