zrušení obchodní nabídky vedením cechu...

DeletedUser12073

Host
Ahoj mnohým z nás vadí v cechu neadekvátní nabídky na trhu které tam někteří hráči vkládají. I přes písemné varování tam zustávaji ... Samozřejmě je hloupost za toto někoho vyhodit z cechu a tak jsem chtěl navrhnout jestli by nebylo možné tyto nabídky v cechu zrušit vedením cechu .. přijde mi to jako užitečná aktualizace a ohodně to pomůže trhu i takovému DĚKUJI
 

dudasek

Znalec
PROTI
zbytečná cenzura.ještě jsi neuvedl,zda ty nabídky jsou společné,nebo "cechovní"(symbol štítu)...v tom druhém případě to hodnotím jako spam,ale i jako člověk z vedení bych nechtěl mít pravomoce toto mazat-to bych si mohl vzpomenout,že potřebuju prodat 1000 čediče a člen cechu mi tam svými nabídkami kazí kšefty :)
 

DeletedUser12073

Host
samozrejmne cechocni je tam psamno lidem v cechu ... a psal jsem to na podporu tam mi rekli ze se to jevi jako dobra myslenka at to napisu sem dam ti 1000 čediče za 500 nanodratu ...:)
 

DeletedUser13429

Host
a psal jsem to na podporu tam mi rekli ze se to jevi jako dobra myslenka at to napisu sem

Jde hlavně o to, že my jako podpora ve hře nemáme možnost jak řešit a konzultovat s ostatními návrhy hráčů. Proto je vytvořené tato sekce, kde se k návrhům vyjádří popřípadě také ostatní hráči, abychom měli zpětnou vazbu a pokud se návrh jeví opravdu jako návrh, který by spoustu hráčů uvítalo je pak následně předán vývojářům a pak už je na nich, zdali to do hry přidají či nikoliv.
 

Svatej

Legenda
PROTI. Viz co psal dudasek
samozrejmne cechocni je tam psamno lidem v cechu .
Ne, to jsi nepochopil na co se dudasek ptal... cechovní nabídky jsou takové, které uvidí jenom členové stejného cechu. Jsou označené štítem. 99% lidí je nepoužívá.
Když si otevřeš nabídku tržnice, záložku "vytvořit nabídku", tak vpravo máš pod záložkou "tvoje nabídky" zaklikávací lištu s možností cechovních nabídek.
Jenom nabídky, které byly vytvořené se zaškrtnutím této lišty jsou cechovní - tedy uvidí je jen a pouze členové cechu.
 

Dědeq

Znalec
Odolám pokušení napsat traktát, i když si o to tohle téma opravdu koleduje :)

Chybí tu možnost, již dříve intenzivně diskutovaná, filtrovat v obchodu na skutečné cechovní nabídky. Což je něco jiného, než nabídka vytvořená členem stejného cechu, určená pro celý trh. Modří už vědí, že současný filtr zobrazí všechny nabídky členů cechu, ať jsou určeny komukoli, neboť označení nabídky jako cechovní slouží při dnešním nastavení především tomu, kdo ji vytváří, aby mohl omezit množinu jejích potenciálních příjemců. Asi netřeba ilustrovat příklady.

Pokud by vedení cechu mělo možnost skutečně cechovní nabídky (označené tak jejich tvůrcem) zbavit tohoto příznaku, tak by mi to asi nevadilo, ale nějak mi chybí zdůvodnění, protože především nevím, kdo by nefér nabídku označoval jako cechovní. A pokud by tak přeci jen někdo činil, a nedal by si říct atd., pak má vedení cechu mnohem pádnější nástroj, a sice zbavit nespolupracujícího naschválníka příznaku členství v cechu :)
O možnosti zrušit někomu běžnou nabídku (kterážto možnost předpokládám ani není na stole) se nehodlám ani bavit.

Pravděpodobně se ale jedná jen o další stížnost na to, že členové cechu vkládají veřejné nefér nabídky (což osobně považuji za naprosto legitimní, pokud se některé zboží prodává lépe než jiné), tak to se řešilo mnohokrát, nevyřešilo, a zřejmě nevyřeší. Buď si cech dá do pravidel, že je bigotní strážce pochybné obchodní morálky, a bude je dodržovat, nebo ne. (Praktické důvody, proč ty nefér nabídky mohou cechovníkům vadit, jsou mi známy a sdílím je.)

Řešení: jak již vícekráte navrhováno, vytvořit do filtru v obchodu další zaškrtítko, to nazvat "cechovní nabídky", současné zaškrtítko nazvat "nabídky členů cechu", a přizpůsobit tomu všemu filtrování.
Vše ostatní je věc cechovní politiky a kultury.

Prosté, levné, elegantní, funkční, ale zjevně neproveditelné.

Jo a k návrhu: asi proti, páč není definován problém.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser7728

Host
PROTI
Tipuji, že ta nabídka byla na výstavbu Arcu. V tom případě se většinou mění suroviny z co nejnižších dob za BUDoucnost a platí se body.
Z času na čas potřebují hráči i suroviny z nižších dob (pyramyda atd) - neni jiná možnost řešení, pokud nechce týdny nebo měsíce měnit dolů.
Je na každém hráči, aby si ohlídal, co mění. Toto je bojová strategicko-budovatelská hra o_O
forgeofempires.wikia.com/wiki/Trading
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dědeq

Znalec
Tipuji, že ta nabídka byla na výstavbu Arcu.
Cha tak to mi v tom bezinterpunkčním zmatku ani nedošlo... :))
dobra myslenka at to napisu sem dam ti 1000 čediče za 500 nanodratu

Tak to, pokud je to reálný příklad, by a) bylo spíš na semennou banku, b) to svědčí o tom, že vkladatel návrhu nemá ještě žádnou normální představu o herních reáliích a je to jen další nápad z leknutí - "nevím co to je, ale uráží mě to, zrušte to těm ostatním".
 

DeletedUser12073

Host
Odolám pokušení napsat traktát, i když si o to tohle téma opravdu koleduje :)

Chybí tu možnost, již dříve intenzivně diskutovaná, filtrovat v obchodu na skutečné cechovní nabídky. Což je něco jiného, než nabídka vytvořená členem stejného cechu, určená pro celý trh. Modří už vědí, že současný filtr zobrazí všechny nabídky členů cechu, ať jsou určeny komukoli, neboť označení nabídky jako cechovní slouží při dnešním nastavení především tomu, kdo ji vytváří, aby mohl omezit množinu jejích potenciálních příjemců. Asi netřeba ilustrovat příklady.

Pokud by vedení cechu mělo možnost skutečně cechovní nabídky (označené tak jejich tvůrcem) zbavit tohoto příznaku, tak by mi to asi nevadilo, ale nějak mi chybí zdůvodnění, protože především nevím, kdo by nefér nabídku označoval jako cechovní. A pokud by tak přeci jen někdo činil, a nedal by si říct atd., pak má vedení cechu mnohem pádnější nástroj, a sice zbavit nespolupracujícího naschválníka příznaku členství v cechu :)
O možnosti zrušit někomu běžnou nabídku (kterážto možnost předpokládám ani není na stole) se nehodlám ani bavit.

Pravděpodobně se ale jedná jen o další stížnost na to, že členové cechu vkládají veřejné nefér nabídky (což osobně považuji za naprosto legitimní, pokud se některé zboží prodává lépe než jiné), tak to se řešilo mnohokrát, nevyřešilo, a zřejmě nevyřeší. Buď si cech dá do pravidel, že je bigotní strážce pochybné obchodní morálky, a bude je dodržovat, nebo ne. (Praktické důvody, proč ty nefér nabídky mohou cechovníkům vadit, jsou mi známy a sdílím je.)

Řešení: jak již vícekráte navrhováno, vytvořit do filtru v obchodu další zaškrtítko, to nazvat "cechovní nabídky", současné zaškrtítko nazvat "nabídky členů cechu", a přizpůsobit tomu všemu filtrování.
Vše ostatní je věc cechovní politiky a kultury.

Prosté, levné, elegantní, funkční, ale zjevně neproveditelné.

Jo a k návrhu: asi proti, páč není definován problém.
nemluvim jen o nasem cechu ale o vsech kdyz projedu trh tak tam je spoustu nabidek ktere tam podle me nemaji co delat pokud neni treba domluva s jinym hracem ze mu to veme ale takove to nabidky jsou brany okamzite a ne az po 12 dnech kdy mu to vlasne po 6 dnech zrusi... a on je tam pak vlozi znovu .. nevim jestli adekvatnio obchod je 100 vina za 50 biosvetel a je tam toho 2,5 stranky mi prijde jako ze to nema s nikym domluvene
 

DeletedUser12073

Host
No tak to jsem rozhodně PROTI
Tomu co se ti nelíbí se říká svoboda trhu, nikdo tě nenutí ty nabídky přijmout. Věřím, že kdyby je tam dotyčný dal naopak tak po nich jdeš jak divej. Přitom by to byl úplně stejný nepoměr...akorát by nehrozilo, že na tom proděláš.
kdyby takove nabidky byly cechem opakuji cechem zruseny tak by se na trhu ani neukazaly ....
 

Dědeq

Znalec
ale takove to nabidky jsou brany okamzite
To je různé. Někdo to na trh hodí hned, když si to domlouvá, aby si pak nemusel vzpomínat, co bylo za co, atp. A když doplatí, protistrana to vezme. A někdo to tak zase nedělá.
je tam toho 2,5 stranky
Vypadá to divně. Ale třeba kupuje ve velkém za body. Nebo je to prostě moula, a neví, co dělá. To si od něj musíš zjistit ty, a jako vůdce to vyřešit. Ne tlačítkem na dálku, ale klávesnicí v klávesnici ;)

Fér obchod je ostatně relativní pojem. Já někdy kupuju železné surky za body, protože jich nestačím vyrobit dost. Nebo má někdo dílnu 2x3, zatímco ten o dobu níž má dílnu 4x4. A ve hře nejsou nejvzácnější kladiva a mince, za které se vyrábí, ale prostor, na kterém se vyrábí. Proč to říkám: např. mosaz z pozdního je vlastně cennější než papír z koloniálu. Ač je papír dvakrát dražší, neb se to traduje. Je to prostě relativní.
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
nemluvim jen o nasem cechu ale o vsech kdyz projedu trh tak tam je spoustu nabidek ktere tam podle me nemaji co delat pokud neni treba domluva s jinym hracem ze mu to veme ale takove to nabidky jsou brany okamzite a ne az po 12 dnech kdy mu to vlasne po 6 dnech zrusi... a on je tam pak vlozi znovu .. nevim jestli adekvatnio obchod je 100 vina za 50 biosvetel a je tam toho 2,5 stranky mi prijde jako ze to nema s nikym domluvene
kdyby takove nabidky byly cechem opakuji cechem zruseny tak by se na trhu ani neukazaly ....
Jak bylo několika lidmi zmíněno výše: Ten tvůj nápad by se i v případě přijetí týkal stejně jěnom nabídek označených jakožto "cechovní". Ty se ale používají minimálně. Drtivá většina těch nabídek, co ti tak strašně vadí jsou veřejné a na takové by cech stejně neměl možnost šáhnout.

Tím chci říct, že tvoje argumentace je kontraproduktivní, jen to vypadá, že chceš za každou cenu poškodit ostatní hráče. ;)
 

DeletedUser12073

Host
no jak mi bylo psano cituji.. nena cenu tam nic davat akorat z tebe ostatni udelaji blbce se opravdu projevilo ..
 

DeletedUser12073

Host
Jak bylo několika lidmi zmíněno výše: Ten tvůj nápad by se i v případě přijetí týkal stejně jěnom nabídek označených jakožto "cechovní". Ty se ale používají minimálně. Drtivá většina těch nabídek, co ti tak strašně vadí jsou veřejné a na takové by cech stejně neměl možnost šáhnout.

Tím chci říct, že tvoje argumentace je kontraproduktivní, jen to vypadá, že chceš za každou cenu poškodit ostatní hráče. ;)
jakto ze ne... prece kdyz vytvorim nabidku neadekvatni a neoznacim ji erbem jako cechovni tak preci muzu jako rada v cechu tuto nabidku smazat..
 

lenadam

Moderátor

Člen týmu
Každému by se ve hře hodilo jiné vylepšení, proto tu förum Nápady funguje. Pokud bude mít nějaký nápad dostatečnou podporu, určitě se jím budou vývojáři zabývat.
Pokud jde o mě..... Na tržiště chodím a) abych tam dala nabídku b) pokud sháním konkrétní suroviny, vyfiltruji si je - v tom případě je mi jedno, za co kdo nabízí, vyberu si mně vyhovující obchod ;-)
 
Naposledy upraveno:

Svatej

Legenda
Každému by se ve hře hodilo jiné vylepšení, proto tu förum Nápady funguje. Pokud bude mít nějaký nápad dostatečnou podporu, určitě se jím budou vývojáři zajímat.
Ehm ehm... like za optimismus! :) (i nápady co projdou přes fórum a jsou poslané do Merkellandu nebývají realizovány)
jakto ze ne... prece kdyz vytvorim nabidku neadekvatni a neoznacim ji erbem jako cechovni tak preci muzu jako rada v cechu tuto nabidku smazat..
Tak pokud by měl mít cech právo mazat i jiné než cechovně ocejchované nabídky, tak jsem tuplem proti. To je nápad diktátor non ultra. :cool:
 

Dědeq

Znalec
no jak mi bylo psano cituji.. nena cenu tam nic davat akorat z tebe ostatni udelaji blbce se opravdu projevilo
To ti asi napsal někdo, kdo sem vložil nápad, který se ostatním nelíbil, tak ho na fóru zamítli, možná i nevybíravě, pokud byl opravdu kontroverzní. To se stává. Od toho je to fórum.
prece kdyz vytvorim nabidku neadekvatni a neoznacim ji erbem jako cechovni tak preci muzu jako rada v cechu tuto nabidku smazat
Cech, který by mazal MOJE nabídky, by byl mým cechem maximálně do chvíle, kdy bych to zjistil. Takže svůj názor shrnu ještě jednou, protože se tvůj nápad začíná vyjasňovat: nejlepší by bylo udělat si pořádek v cechu, stanovit jasná pravidla a dodržovat je. Pokud se vás sejde víc, kterým to tak bude vyhovovat, budete jistě velmi semknutý cech. Ostatní buď u vás nevydrží, nebo je prostě vyhoď. A máš to, na to nepotřebuješ ještě mít moc nad spoluhráčovým obchodem.
 
Naposledy upraveno:
Proti.
Pokud ti vadí, že někdo z cechu dává nefér nabídky a máte v pravidlech cechu férový obchod, není nic jednoduššího než ho upozornit a pokud nepomůže tak ho vyhodit. Tak to praktikujeme u nás a funguje to. Pokud to v pravidlech nemáte, je čistě na něm jaké nabídky si tam dá a nemůžeš mu je cenzurovat.
Jinak k té selekci vytvářených nabídek co tu někdo zmiňoval..než vytvářet další kolonky pro zakládání nabídek, které stejně 99% hráčů nebude používat, tak já osobně bych daleko víc uvítal, pokud by šla vytvořit nabídka pro jednoho konkrétního hráče (např. při výměně surovin za body). Všechny domluvené obchody by tím zmizely z nabídky všem ostatním, pro které nejsou stejně určeny.
 

Svatej

Legenda
Dennis Bergkamp: Jenom to ne prosímtě. Víš na kolik zboží budoucnosti jsem si přišel jenom brouzdáním obchodem a vychytáváním právě takovýchhle nabídek? :D Spousta lidí ještě nepochopila že když se dělá obchod zboží za FB, tak nabídku vytváří kupující. ;) Přece bys mi ten buisnyss nechtěl pokazit?:(:D
 
Nahoru