zrušení obchodní nabídky vedením cechu...

Joxer

Psavec
Bensone, proč prostě jen nevytvoříte vlákno a tam neházíte pouze nabídky se správnym poměrem? Pokud někdo nahodí něco špatně, tak ho z toho vlákna vyjmeš a hotovo. Cenzurovat pohled do trhu se mi zrovna nezdá jako něco přínosnýho pro hru.
Za mně PROTI
 

DeletedUser12887

Host
Pro
pokud ten cech má taková pravidla, proč by neměl mít vůdce práva na odebrání těch nabídek z trhu
když se dají měnit nicky a mazat města akorát by to bylo jedno právo navíc
spíš by to chtělo tedy pak oddělit i trh mimo cechovni a pouze cechovni což dosud nikdo neudělal ac se o tom hovoří už několik let, ale pokud někdo nesouhlasí s těma několika stránkama nabídek, které jsou pak viditelné všude a bude mít trpělivost takové nabídky rušit, vážně proti nejsem

co se týče toho zda byl řešen nebo uveden problém a podstata věci, je uveden přímo v nadpisu, pro mě naprosto přehledná záležitost možnost zrušení neadekvátní nabídky vedením cechu
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
Pro
pokud ten cech má taková pravidla, proč by neměl mít vůdce práva na odebrání těch nabídek z trhu
Tak já do pravidel golden lionu napíšu, že to je jediný cech na áčku a žádné jiné cechy nesmí existovat. Dle tvé logiky - to že to má někdo v pravidlech - to bude dostatečný důvod aby vývojáři všechny ostatní cechy smazali a zakázali zakládání nových. ;):p
 

DeletedUser12887

Host
tak tohle jsem přesně čekal
jednalo se o zrušení obchodní nabídky vedením cechu
napiš jim radši jestli se to bude nějak řešit nebo nebude a jak ?
kdy se odliši cechovni trh od mimocechovniho tak ze mimocechovni nabídky nebudou viditelne v cechu nebo budou aspoň nějak označeny


to je moje logika zhodnocení příspěvku, netvrdím ze musí být správná
 

DeletedUser12887

Host
tak já si iluze nedělám, ale podle logiky výběru bych se nedivil, kdyby se to zavedlo i přesto, že byla většina proti, jelikož třeba v USA, bude většina pro a tam je hráčů víc a nikoho nezajímá, zda tu bylo 10 pro nebo proti, když tam bude 500 třeba pro
 

DeletedUser12887

Host
to je slovickareni
o zadnem hlasování tam jsem nepsal,
psal jsem obecně, že když tam hraje víc hráčů asi taky tam bude hlasovat víc lidi
jestli jich bylo 20 nebo 500 taky nevím, ale předpokládám, že když tam žije víc lidí asi tam bude víc hlasů a nejen tam, klidně by to mohlo proběhnout třeba v Německu kde žije cca. 8.5x víc lidí než u nás, byl to čistě teoreticky příklad,
třeba to tam ani nikoho nenapadlo a nic takového nebude
já se obejdu klidně bez takové možnosti, ale nemyslím si, že je to nesmysl, ale má to opodstatnění

přímo v tom smyslu co se týkalo USA jsem použil budoucí čas, tzn. nenapsal jsem, že proběhlo ale někdy třeba bude
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Svatej

Legenda
petrpivoj: Ono, schovávat se za mlčící většinu je super strategie. Zvlášť když ta většina ani neumí česky, takže by stejně nepochopila o čem to tvoje tvrzaní je. ;)
Když už se odkazuješ na USA hráče a jejich názory, tak bys měl být schopen přidat i odkazy na USA fórum, které tvoje tvrzení podpoří a pokud toho schopný nejseš, tak tímto směrem neargumentuj. ;)
 

DabraBary

Moderátor

Člen týmu
Ačkoli mě tyto nabídky štvou, tak jsem PROTI. Každý cech má pravidla a pokud tohle tolerovat nechce, hráče vyhodí. Pokud chce, protože jinak je hráč aktivní, tak si ho nechá a žádné nabídky mazat nebude.
 

DeletedUser12887

Host
tak díky tomu, že se to tema opět objevilo a je v sekci nápady a existují asi autopreklady, neschovavam se za nikoho, ale asi konstatuji, že je to zbytečná funkce a zbytečně se na ni vedla diskuse

nicméně každý má možnost sdělit názor
ten nápad já tu nedal, akorát jsem zjistil, že nemá smysl ho dál hájit
 

Dědeq

Znalec
ten nápad já tu nedal, akorát jsem zjistil, že nemá smysl ho dál hájit
Já si naopak myslím, že má smysl ten nápad důrazně zamítnout, ne-li přímo odsoudit a jeho navrhovatele zasypat suchým z nosu.
Jako by toho lustrování, kontroly a ovlivňování z moci úřední nebylo všude dost, ještě si to tahat do hry. *puked on his shoes*
 

Svatej

Legenda
Lustrování, kontrolování a kádrování všeho druhu už v těch lepších ceších je. ;) Akorát se jako parametry používají většinou příspěvky do lešení, případně aktivita v expedici. ;)
 

Dědeq

Znalec
Lustrování, kontrolování a kádrování všeho druhu už v těch lepších ceších je.
Nastavení běžných pravidel bych takhle nenazval. Pracovní smlouva, co máš v práci, taky není a priori lustrování, kádrování a kontrolování - ačkoli z to té běžné dohody o pravidlech spolupráce někdo (např. hypertrofovaný úřad, podlehnutí propagandě nebo debilní šéf) dokáže udělat.

Vůdce cechu může nespolupracujícího člena vyhodit z cechu. To je dle mého dostatečně ultimátní nástroj.

Ačkoli, je mi to vlastně jedno, co bych se rozčiloval.
V cechu, kde vedu, si pořádek udělat dovedu. V cechu, kde nevedu, jsem se ozval i proti zákazu nefér nabídek, protože nefér nabídky jsou právem každého. Tak bych se ozval i proti tomuhle. Kdo si v cechu pořádek udělat neumí, protože je neschopný, tak ať si zkusí od papínka z Inno vydyndat co chce - stejně mu to nepomůže, protože komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Domluvil jsem.
 
Naposledy upraveno:

Dědeq

Znalec
To si žádný hráč ani dovolit nemůže
Celkem by mě zajímalo, jestli a jak často tuhle možnost vůbec někdo využije. Pravda párkrát jsem o tom uvažoval, když mi chybělo pár kousků něčeho a trh byl mrtvý včetně odezvy na globalu... naštěstí jsem neměl dost surek, protože to bylo o pár dob výš :)

Jinak nefér nabídky... nevím, jak moc jsou úspěšní lidé, kteří se snaží koupit třeba současnost za zítřek. Nebo ledovku za oceánku. Ve "spravedlivém" poměru, když zítřek obecně nemá kvůli nekonečnému protahování oceánky skoro žádnou cenu, a oceánka se běžně za ledovku prodává 1:1. A co je spravedlivého na poměru kámen vs dřevo 1:1, když kámen zabere 1,77 krát víc místa, tedy nejcennější veličiny, než dřevo. Atd. atp. O pokroku a moderně nemluvě.
 

DeletedUser12887

Host
ono tohle spíš se tříští dvě věci zároveň
dříve se celkem dbalo na dodržování těch poměrů a je fakt, že se to velice často v ceších resilo, ale to uz je prehistorie a nebyla nikdy možnost to nijak ovlivnit
dnes je to už jedno tím pádem nemá cenu o tom dál diskutovat
 

Dědeq

Znalec
dříve se celkem dbalo na dodržování těch poměrů
Co vím, tak se to řeší i dnes, a hlavní důvod je, že vlítneš na cechovní trh, a když nemáš nouzi o surky, pobereš prostě všechno, co tam kdo má, protože vlastně netratíš, a přitom můžeš pomoci. V tomhle to samozřejmě smysl má, že nemusíš přemýšlet a hlídat, abys neprodělal kalhoty.
Nabídky mimo obvyklý poměr tam pak překážejí. Ale volný trh má svoje vlastní pravidla, na kterých se věci přirozeně ustálí.
Takže když v cechu vymáháš ode všech tzv. fér cenu v jakékoli situaci, sice si zjednodušuješ možnost pomoci cechovníkům, ale zároveň je de facto nutíš, aby ve specifických případech prodělávali při obchodech mimo cech.
Ale to je na jinou debatu, navíc je to téma jistě už milionkrát proprané, a původní návrh se myslím rozčiloval hlavně nad obchody typu dříví za nanočástice, což je zase úplně jiná věc.
Taky je možnost, a u nás se to tak dělá, že se v obchodním vláknu upozorní, že na trhu jsou nefér nabídky, takže to ostatní mohou zohlednit při svých jinak zbytných altruistických nákupech.
 
Nahoru