Zrychlení odezvy FoE

Borat

Člen
Současný stav: Je neúměrně prodlužována doba na další možné kliknutí tlačítek "Pomoc", "Navštívit krčmu" či dalšího kroku vyjednávání střetů aj.
Nápad: Zrychlit odezvu FoE.
Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO

V současnosti nelze odklikat třeba tlačítka "Pomoc" tempem vyhovujícím hráči. Je třeba držet pomalé tempo vnucené rozhraním FoE. Kliky je pak třeba často opakovat a vracet se k "chybným" klikům. Jde o odrazující psychologický dopad. Proces, který by se měl ve FoE stát banalitou a rutinou je trvale nudnou, zdlouhavou a odrazující procedurou. Pomoc přátelům a návštěvu krčem z tohoto důvodu pravidelně neprovádím a jsou tím narušeny samotné principy hraní FoE.

Při zavedení 140 přátel zde byla informace, že autoři hry chystají nějaké opatření pro usnadnění poskytování pomoci přátelům. Žádné řešení nepřišlo.

Při vyjednávání střetů v Cechovních expedicích užívám nákup Tahu navíc v Krčmě přátel. Hraji pak v "placeném čase". Proces vyjednání střetů ale nelze rychlejší reakcí hráče zásadně urychlit pro zdlouhavé odezvy vyjednávacího okna. Fakticky dochází na poškozování hráče, kdy je třeba následně dokupovat další navýšení v krčmě. Podobnými příklady by se dalo pokračovat.

Technicky mám pocit, že jde třeba u tlačítka "Pomoc" o přehrání nadbytečných animací "získaných mincí", kdy je nejspíš další klik možný až po animaci. Možná by odezvu FoE urychlila možnost takové animace vypnout. Takové řešení ale nemohu plně posoudit. Jde mi obecně o zrychlení odezvy FoE.

Odezva FoE dnes odpovídá reakcím "podřimujícího seniora" a neumožňuje "bystřejší hru". Ztráta času, která je součástí hry. Což je v principu velmi špatně a vhodná změna by mohla mít dopad na obecnou oblíbenost FoE.
 
Naposledy upraveno:

d arvit

Odborník
+ celková možnost vypnout různé animace, je to hezké když na to člověk kouká prvních 10 minut, po deseti letech už to jenom otravuje
za mě ano
 

Tommy Angello

Dopisovatel
Tvoje problémy bych chtěl mít :rolleyes:. Ta tvoje špatná odezva, která není špatná se dá" obejít" tím, že motivuješ a navštěvuješ krčmy přes radnici.
 

Borat

Člen
se dá" obejít" tím, že motivuješ a navštěvuješ krčmy přes radnici
To rozhodně neplatí. Odezva je zde shodná jako na liště a případné problémy s potřebou opakovat kliknutí jsou zde ty samé. Je to nekonečně nudná krádež času hráče. (Není přes radnici možná nějaká klávesová kombinace? Nenašel jsem... Naopak. Mám otevřené okno radnice a klávesnice je aktivní na zakryté ploše města. Neuvěřitelné.)

Dnes jsem pěnil nad zadáním výroby pro dílny a továrny. Je zde nějakou dobu vylepšení přes okno "hromadného zadání" a klikat lze pomocí kláves. A ani zde to nelze naklikat raz dva. Za každým kliknutím je třeba čekat a čekat. Patrně se v mezičasech přehrávají animace příjmu a výdeje, které jsou pro změnu "na přečtení" docela dost krátké.

(Trvalé hraní takové nudy je strašné. Kde jsou doby, kdy se ve hře s lepší technikou hry výrazně zvedla výkonnost hráče?)

Na wiki jsou klávesové zkratky. Není k tomu nějaká aktualizace?
 
Naposledy upraveno:

Budik

Dopisovatel
Dnes jsem pěnil nad zadáním výroby pro dílny a továrny. Je zde nějakou dobu vylepšení přes okno "hromadného zadání" a klikat lze pomocí kláves. A ani zde to nelze naklikat raz dva.

Normalne drzim klavesu na numericke klavesnici "5" a hezky to zadava 8h vyrobu.

Joo, ta lista pratel je trochu zasekana - treba moznost krcmy se zobrazi treba 5 sekund po posunuti sipkou na dalsi hrace.

Ale jsou zde dulezitejsi veci, treba Foe+, sorry - zertik :))
 

Dobrodej

Komentátor
souhlas s potřebou rozhraní optimalizovat, zrychlit. Případně dát volbu hráči, jak se bude rozhraní hry chovat.

Minimálně mít možnost animace vylétávajících odměn v nastavení vypnout, důležitá informace kolik mi zbývá pomocníků je v samostatné ikoně a že mi právě přibyl jeden bod výzkumu nebo nějaké stříbrňáky či mince nikdy nesleduji stejně jako ono budovy, když získám plánek a to pravdu zdržuje. Ale ale fakt, že tady byl před nějakou nedlouhou dobou byl řešen právě opačný požadavek, aby tyto animace v radnici fungovaly stejně jako na liště sousedé/cech/přátelé, tento zpomalovač hry byl paradoxně přijat a realizován programátory skutečně velmi rychle. Podobně jako požadavky, aby hra byla zasekaná dalšími animacemi počasí, denní doby nebo čím vším dalším. Osobně mám všechny zbytečné efekty vypnuté!!!

Podobně zdržuje v CE a CB několikeré potvrzení ukončení boje nebo vyjednávání, ta bych také vypnul nebo nechal v nastavení zda je chci používat, stejně jako je to již pro použití diamantů, nebo v tomto případě spíše uvítal právě jen nějakou animaci formou "Hotovo a jdi dál", kterou ale nemusím odklikávat. Bylo by to jiné, pokud by okno po vyřešení střetu umožnilo například z možných odměn si vybrat, což možné není a tak hlavně v CB většinou ani nevím co odklikávám, ale klikat musím.
 
Nahoru