Zrychlení starších a slabších počítačů

DeletedUser13611

Host
Pokud máte starší počítač, nebo i nový s menší operační pamětí než 8GB, může Vám pomoc technologie zvaná RapidBoost. Je to jednoduchá věc od Microsoftu, která sníží zápřah Vašeho pevného disku tím, že zpracovává mezipaměť přes USB Flash Disk nebo Paměťovou kartu.

K zjištění, zda vůbec můžete tuto technologii použít Vám stačí jakýkoliv USB Flash disk.

Po vložení do PC přejděte na Počítač (na Windows 8 a 10 Tento Počítač) a pravým tlačítkem myši klikněte na USB disk (případně paměťovou kartu) a dejte Vlastnosti.Přejděte na záložku ReadyBoost a nyní můžou nastat tři varianty:

1. Máte moc rychlý počítač a funkce ReadyBoost Vám nepomůže2. Váš počítač jde zrychlit, ale nemáte dostatečně rychlé nebo velké médium (paměťovou kartu, USB flash disk)3. ReadyBoost můžete použít a médium splňuje kritéria, v tomto případě doporučuji zvolit systém souborů NTFS pro maximální využití kapacity média (FAT32 využije pouze 4GB zatímco NTFS si poradí bezproblémů s libovolnou kapacitou USB disku i paměťové karty. ReadyBoost ale využije maximálně 32GB z každého média a obecně se více než jedno nedoporučuje.). Nyní tedy stačí zakliknout používat toto zařízení, navolit kapacitu dle doporučení Windows a potvrdit přes OK.Váš systém bude nyní zase o kousek rychlejší.

Co se rychlosti a kapacity týče, obecně platí čím rychlejší, tím lepší a kapacita by neměla být menší, než 4GB, osobně doporučuji rozmezí 16 - 32GB, kde se dají USB Flash disky koupit za velice rozumnou cenu s rychlostí zápisu přes 10MB/s a čtení 30MB/s. U paměťové karty za stejnou cenu pořídite ryhlost zápisu 40MB/s a čtení 90MB/s
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13611

Host
Tak Defender se automaticky deaktivuje ve chvíli, kdy nainstaluješ jakýkoliv antivirový program, takže rozhodně je lepší nahradit ho nějakým jiným antivirem. Z těch free co jsou celkem dobré a nežerou moc výkonu mě napadá leda tak Avira. Takže pouze vypnout Defender na W10 je opravdu jenom pro ty uživatele, co nikde nebrouzdají a mají dobře nastavené filtry pošty.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
Jasný to vysvětlí treba paní nebo pánovi který je rád že pusti počítač na mobilní aplikaci se to řeší pak jak ?
 

DeletedUser13611

Host
Jasný to vysvětlí treba paní nebo pánovi který je rád že pusti počítač na mobilní aplikaci se to řeší pak jak ?
Na mobilní aplikaci je v případě Androidu jedinou možností snížení automaticky spouštěných aplikací tím, že deaktivuješ nepotřebné aplikace. Pokud tohle nepomůže pak jedině osekáním hry, což ta hra i automaticky nabídne (Vypnutí animací z důvodu zvýšení výkonu). Pokud ani toto nepomůže, je jedinou možností výměna mobilního zařízení. Jenom upozorním, že současné verze Androidu si berou v po vypnutí všech možných nepotřebných předinstalovaných programů v průměru 1,2GB a to od verze Androidu 6.0 pro starší verze bylo rozmezí mezi 750 - 900 MB. Pokud na tom potom chce někdo hrát hry, měl by počítat s pamětí minimálně 2GB a procesor 4 jádrový minimálně na taktu 1 GHz. Jak je na tom iOS nevím, ten jde mimo mě.

Jinak pokud návod s obrázky, které jsou dělané krok za krokem někdo nezvládne, pak se musí obrátit na pomoc někoho v okolí. Každá situace má řešení, když ho opravdu chceš hledat ;)
 

DeletedUser12887

Host
Samozřejmě i teď když je rychlejší aplikace android než html5

Máš teda návod na windows 10 nebo 13 ?

Samo o sobě to byla spíš optimalizace systému
 

DeletedUser14265

Host
Zdravim
A co tak v nastaveni hry, krome funkce vypnuti lidi a animace..
Vypnout uplne ty pohupujici blbiny nad domkama, ruzne blikacky atd co nadale jsou i pri vypnute animaci
Dokonce vypnout jako animacni vykreslovani pohybu cisel sumy pri odkliknuti sberu jak se to pohybuje smerem nahoru do listy nebo pri klikani bodu atd... Vse co bylo v nastaveni moznost vypnout i ty animace v okne mam nastaveno, presto se to deje.
Podotykam, ze tyhle vykleslovaci blbiny hodne zabiraji proces.
Je mozne udelat v nastaveni kolonku vypnout vse vyse zminene to "presouvani vykreslovani penizku jak leti nahoru ci body nebo pri odklikavani zuslechtovani a lozeni krcem aj animace" vypnout do statickeho obrazu ? Hra je narocna jako krava, nesetri vubec mistem ani procesorem ani pameti a nedejboze dojde-li na souboj natoz cvc tak to je des.
Jestli nekdo ma rad vsehno hejbajici nabliskane plno odstinu a litacek prosim at mu to zabira cpu na plno. Ja ocekavam hru, kze kdyz dam vypnout animace aj. v menu ze vse prestane se vykreslovat, pohupovat atd. a bude to spustitelne treba na winxp s 1gb pameti.
Jde o to, ze je kupa her vice animacni, hodne pohyblivych veci pri hrani a jede to. U vas bohuzel je to zaprane a zasekane a misto aby jste to zlepsili porad jen hru nafukujete a neresite stavajici problemy. A mobilni aplikace 800MB v hlavni pameti je uz masakr.. nezlobte se, ale mel jsem kdysi 3D hru s popsanym celym vesmirem s kdejakou moznosti a mela 1MB.... ta vase hra ji saha tak do poloviny schopnosti. Vasi programatori uz by se mohli zamyslet, ze ne kazdy si kupuje kazdy mesic PC a mobily za sileny peniz nekolika mesicnich vyplat.
Uz jen fakt svedci o tom, ze za 1000dia nabizite 50bodu, ale opacne za 50bodu tech 1000dia nikdy neuvidime ani za 1000 bodu nedate 200dia. Takze toto svedci o cem to je - aby hrac platil neherni verzi. kdyz nekdo chce usnadnit a urychlit, tak prosim at plati, ale at je to svizne hratelne. i na starsich strojich... Je to o programatorech a vule chtit vedeni ziskat vsechny hrace.
Podotykam zprvu kdysi to slapalo rychle, dles to jede opravdu 4x zdechle a uvazuji to zapichnout a bud hrat jine hry, ktere jedou svizneji a jsou vice promakane.