Diskuze k Jarní události 2019

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

d arvit

Odborník
Dost odvážný koment. Nějaké data k podpoření tohoto tvrzení? Například pro mne je nejlepší volbou vodní, tak že bych si nechal poradit od experta?

mě by spíš zajímala data podle jakých soudíš že je pro tebe nejlepší volbou vodní pagoda,
i kdyby jsi nějakym zázrakem (začátečník, neaktivní hráč, špatně postavené město) měl v tvé současné době brutální nedostatek surovin, tak tento stav při rozumně budovaném městě, brzo pomine a časem začneš upřednostňovat dmg % jako ostatní..
 
Nezlob se na mě, ale kdybys polovinu času, který věnuješ vytváření textů typu "Inno se mi vysmívá mizerností odměn", věnoval čtení rad tady na fóru, notabene u nosu přímo v tomto tematickém vláknu, tak bys možná měl o dost lepší výsledky, ergo bys možná nemusel pořád skuhrat ;)
Nejsem si jist, jestli jsi to nebyl zrovna ty, kdo se po fotbalu dušoval, že příště si ty tabulky s efektivností pokusů musí trochu prostudovat.
Já se vůbec nezlobím. Mé výhrady nejsou k výsledkům. Mě fakt v důsledku nevytrhne, jestli budu v bronzové nebo stříbrné lize. Jasně, rozdíl jednoho upgradu a 50 FB navíc, ale tohle prostě není tak úplně zásadní. Soustavně kritizuji dvě věci. Jednak směšné ,,odměny" a zcela unfair nastavená procenta pro zisk denní speciálky. Pak skutečnost, že úkoly se dělí na dva druhy. Buď ty ryze samoúčelné (únavné, úmorné, otravné jak kdo chce, prostě zábavy pomálu), anebo mající významně negativní dopad na hráčův účet. Ať nutností zaplatit do kasy výkupné, anebo provést výzkum, který může způsobit skok do další doby. Já bych byl prostě rád, kdyby eventy fungovaly jaksi separátně od dlouhodobého hraní a neměly dlouhodobý efekt. Tj. byly z nich vyňaty úkoly typu průzkum provincie, dobytí provincie, získání oblasti bojem či výzkumem, provedení výzkumu anebo zaplacení surovin do kasy. Vše souvisí se vším a co kritizuji já není, že nedosáhnu v konečném zúčtování zlatou, nebo třeba bramborovou ligu. Kritizuji, co jsem uvedl. Tj. neadekvátně nízké odměny typu pouhé jedné, jediné samotné vojenské jednotky atd. A mechanismus eventu, který ubíjí zábavu a je to spíš o tom, abych to měl z krku. Vlastně kdybych nebyl typ hráče archiever, nechtěl tu speciální budovu, odznak na profil potažmo avatar, eventy z principu nehraji, protože bych to nebral jako smysluplné.
 

Dan 77

Veterán
no vidíš a to je přesně ten důvod, každý chytřejší hráč zvolí ohnivou protože ví že je nejlepší ze tří možností...
Co je přesně ten důvod k čemu?
Psal jsem i o jarním a karnevalovém setu. Útočný bonus dává i indická fontána a klasická zahrada (taky sety). Další bonus můžeš získat z krčmy nebo postavením kasáren (pokud jsi od Současnosti dál), které stejně zrovna třeba potřebuješ.

Ale to zvyšujeme a zvyšujeme pořád jen útočné číslo útočícím jednotkám, ale obranné číslo útočícím jednotkám nijak kromě velkolepek nezískáš. Brzy asi snadno uvidíme hráče s dvakrát větším bonusem u útočného čísla než u obranného pro útočící jednotky.

Takže možnosti podle mě jsou... teď otázka, do jaké míry má útočný bonus (a tím spíš z něj jen útočné číslo) smysl zvyšovat - to záleží na tom, jestli je člověk schopen vše ubojovat nebo ne, a pokud jo, už je to pak jen o snižování ztrát, které má nahrazovat Alcatraz. Na mapy kontinentů takový útočný bonus není třeba, až na výjimku na konci mapy Zítřka, kde stejně útočný bonus nemá jak pomoci proti složení těch dvou vln. V expedici pomůže, aby šlo vybojovat i 4. úroveň celou, bez vyjednávání, pak už by to bylo jen o snižování ztrát, což je o ničem. Ale přecejen k něčemu ten útočný bonus navíc může být, protože expedice je vlastně ještě lehká oproti obranám některých sousedů a proti kvantu bojů a spotřebě jednotek v CvC (pro které je až teprve potřeba Alcatraz pořádně vysoko postavit).

Pro mě je jasná zemská. O zboží nejde (díky Frontenacu a Himeji), těch dávají ohnivá i zemská stejně, jde mi o FP. Zvedám ještě teď jak útočný bonus, tak produkci bodů - od speciálek očekávám hlavně to druhé a navíc se mi ohnivá pagoda nelíbí vzhledově. :p A nakonec za ty 2 FP denně se ti časem vrátí investice do bojových velkolepek, pokud je budeme chtít ještě zvednout nad lvl 70. :D
 
Naposledy upraveno:

Dan 77

Veterán
... anebo mající významně negativní dopad na hráčův účet. Ať nutností zaplatit do kasy výkupné, anebo provést výzkum, který může způsobit skok do další doby. Já bych byl prostě rád, kdyby eventy fungovaly jaksi separátně od dlouhodobého hraní a neměly dlouhodobý efekt. Tj. byly z nich vyňaty úkoly typu průzkum provincie, dobytí provincie, získání oblasti bojem či výzkumem, provedení výzkumu anebo zaplacení surovin do kasy.
Souhlasím s tebou až na tu část, kterou jsem citoval. Eventy dostávají z komfortní zóny, a to je podle mě dobře.
 

d arvit

Odborník
Expedice hraju 64/64, mapy kupuji, hrad nemám :)

jak hraješ expedice?? vyjednáváním?
a v jaké jsi prosimtě době, abych měl představu..
MikaRybannen: úkoly v eventech jsou v pořádku, je to prostě průřez možnostmi hry, směsice všeho co můžeš dělat, nedovedu si představit jaké úkoly by jsi si představil pod pojmem nesamoúčelné.
a udělat eventy oddělené od dlouhodobého hraní?? no nevim kdo by je potom hrál = kdo by v nich utrácel dia.
ale souhlasim s těma %, celkově % na šanci jsou prostě takový moc náhodný (hrad,galaxie, chrám, šance v denních v eventech atd.)
k odměnám: mě se v nich nelíbí jejich nastavení: např. na mapě - odměna za provincii 2M zlata, náklady na špehování (nebo jak se jmenuje to sebrání 1 bodu hp) 2M za oblast = spotřeba zlata je 5-10x větší než finální odměna, suroviny to samé - odměna 100 surek náklady na vyjednávání celé provincie +- 3-10k
odměny v expedici, když pominu fakt že v určité fázi hry se pro vás stanou nefritovky naprosto bezcenné i hodnota věcí z bronzových a šance na nejnechtěnější, tak mě nejvíc dostává 3k medailí ze stříbrný,
 
Souhlasím s tebou až na tu část, kterou jsem citoval. Eventy dostávají z komfortní zóny, a to je podle mě dobře.
Pokud by činnost, která mě dostane z komfortní zóny měla určitý smysl a byla zábavná, tak je to dobré. Pokud je to ale ryzí otrava kterou podstupuji, abych získal odměnu, ale nebaví mě ani náznakem, je něco zásadně špatně. O tom to právě je. Eventy se dají dělat i jiným způsobem, aby sice hráč vybočil z rutiny, ale to vybočení ho bavilo. Pokud beru standardní herní mechanismy mimo eventy, vůbec mě třeba nebaví chození do krčem a motivace. Uvítal bych prostě tlačítko ,,motivovat vše, vstoupit všude". Ale zase mě náramně baví cechovní expedice, kterou dělám do té míry, do které jen mohu. Protože to bojování je vážně zábava. Taky mě baví vyjednávání, protože to tříbí logické myšlení. Ale mechanicky vykonávané činnosti jsou prostě o ničem, taková ta nutná/nudná vata.
 

dudasek

Znalec
nehraju Cvc,mám malý alkatraz a pro zábavu/splnění úkolů si klidně zabojuji-než vyjednávám...takže ohnivá a její offenzivní bonus je pro mne nej...ve hře jde asi sehnat kvanta fp,zboží také,ale útočný bonus krom velkolepek a speciálek do nekonečna šroubovat nepůjde...raději si dám ohnivou a přidám svatyně,než stavět budovu soutěžících,ale až to jinak nepůjde postavím i tu...
 

Svatej

Legenda
Mno, jinak já na to šel jinak. Prim pro mě hrála výběrová sada jarního setu, ne pagoda. Pagody pro mě jsou zpříjemněním již tak velice výkoného jarního setu.

Jinak u všech budov na FB se snažím aby
a) měli minimální požadavky na motivování - menší než stejná plocha zaplněná svatyněmi znalostí.
b) měli stejnou či vyšší produkci FB na plochu jako svatyně znalostí.

Z toho by logicky nejlépe vyšla zemská pagoda, pokud bych získal jen jednu...
Ale protože já jsem já, tak na každou zemskou jsem přidal i 1 ohnivou, čímž jsem dosáhl celkové produkce 1FB/4plochy ale s útočným bonusem, zbožím a pouze 2 motivacema na 8 FB. ;)
 

Dan 77

Veterán
... Pokud beru standardní herní mechanismy mimo eventy, vůbec mě třeba nebaví chození do krčem a motivace. Uvítal bych prostě tlačítko ,,motivovat vše, vstoupit všude". Ale zase mě náramně baví cechovní expedice, kterou dělám do té míry, do které jen mohu. Protože to bojování je vážně zábava. Taky mě baví vyjednávání, protože to tříbí logické myšlení. Ale mechanicky vykonávané činnosti jsou prostě o ničem, taková ta nutná/nudná vata.
Jasně no. Jinak ty motivace máš aspoň hotové za 2 minuty, na rozdíl od eventu, s krčmou dvojnásob. A expedice? Ta mě, oproti CvC rvačkám, kde je nutnost myslet strategicky a takticky, moc nebaví, protože každý týden je to to samé, takže už jedu jako cvičená opička :D, naklikám si správnou a kdysi vymyšlenou útočnou kombinaci bez poznámek, jenom pak dělat správné tahy, pokud to teda nesvěřím rovnou automatu.
 
Jasně no. Jinak ty motivace máš aspoň hotové za 2 minuty, na rozdíl od eventu, s krčmou dvojnásob. A expedice? Ta mě, oproti CvC rvačkám, kde je nutnost myslet strategicky a takticky, moc nebaví, protože každý týden je to to samé, takže už jedu jako cvičená opička :D, naklikám si správnou a kdysi vymyšlenou útočnou kombinaci bez poznámek, jenom pak dělat správné tahy, pokud to teda nesvěřím rovnou automatu.
Za dvě minuty rozhodně ne a upřímně řečeno těším se na moment, nastane-li, až se u hry nebudu takhle rozčilovat kvůli zasekanému 15 roků starému počítači, který si držím jen proto, že na novější jednak nemám a druhak bych přechodem na jinou konfiguraci přišel o OEM licenci Zonera 17, který je navázaný výlučně na danou sestavu. Ohledně expedice, baví mě to. Automatu bych to úplně nesvěřil nad I. kolo expedice, protože ta AI nikdy nenahradí lidskou inteligenci. Nestáhne mi nejvíce poškozenou jednotku na okraj mapy, nebude volit pořadí cílů tak, abych při losu pořadí, kdy se střídám se soupeřem ob jednotku výhledově eliminoval určitou jednotku, která by mi za dva tahy mohla uštědřit ránu. Tohle taktické uvažování AI prostě nemá a po několika bitevních zprávách jsem byl vyléčen z toho, abych nebojoval sám. Tady bych možná uvítal možnost, že v případě napadení města jiným hráčem by mi systém v případě, že budu online nabídl možnost si to s ním rozdat hezky na férovku a ne ponechat obranu města AI.
 

DeletedUser12887

Host
Tak to už ten 15 let starý počítač má co dělat zpracovat snad i tetris, fakt je ten, že tahle hra je o několik levelu výš co se grafiky týče rozhodně a zpracovává mraky dat.
 

Dan 77

Veterán
No tak proto ti to klikání motivací trvá déle než 2 minuty.
Pár střetů se dá bezpečně jet hned automatem v každé době, v některé epoše více střetů (dokonce všechny), v některé jen málo.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12887

Host
Tak expedice se spíš jako v základu udělala kvůli hráčům na mobilnich aplikacích, kde inno selhalo v prosazení CvC, jenže když stejně valná většina hráčů vlastně neumí ani pořádně bojovat a kolikrát jim vlastně boj nic neříká, protože si myslí, že je tohle hra na stavění barácku, tak asi nakonec se udělal nějaký kompromis, aby se to dalo řešit i druhým zpusobem, což je vyjednávání, kde se přemýšlet taky moc nemusí.
 
Tak to už ten 15 let starý počítač má co dělat zpracovat snad i tetris, fakt je ten, že tahle hra je o několik levelu výš co se grafiky týče rozhodně a zpracovává mraky dat.
Jo, přesně tak. Co se týče grafiky, mám veskrze vše povypínané, nějaké animace neexistují a hrozím se chvíle, kdy vývojáři odříznou Flash, protože v rámci HTML5 je hra absolutně nehratelná.
No tak proto ti to klikání motivací trvá déle než 2 minuty.
Pás střetů se dá bezpečně jet hned automatem v každé době, v některé epoše více střetů (dokonce všechny), v některé jen málo.
Střety mi automat provede relativně pohodově v první úrovni expedice...relativně. Jsem v moderně a obvykle mám navolené tanky, protože mají největší míru deff a čelím jednotkám z pokroku, takže když jedu sám, musel bych mít asi fakt peška, kdybych ztratil jednu jedinou jednotku. Avšak ona AI nemá problém vést bitvu tak, že mi vrátí nějakou tu jednotku pár dílků před smrtí. Tady bych fakt rád chápal ,,uvažování" proč AI nezohledňuje vzájemné bonusy mezi jednotkami, proč nestáhne poškozenou co nejdál, proč si v rámci možností nevybírá cíleně jednotky soupeře, aby došlo k jejich eliminaci, než se v rámci daného kola dostanou k palbě. Ale nemusím zase chápat všechno :).
 

Dědeq

Znalec
Jsem v moderně a obvykle mám navolené tanky, protože mají největší míru deff a čelím jednotkám z pokroku, takže když jedu sám, musel bych mít asi fakt peška, kdybych ztratil jednu jedinou jednotku. Avšak ona AI nemá problém vést bitvu tak, že mi vrátí nějakou tu jednotku pár dílků před smrtí. Tady bych fakt rád chápal ,,uvažování" proč AI nezohledňuje vzájemné bonusy mezi jednotkami,
Asi bych ti poradil, abys té neschopné umělé inteligenci dal malinko náskok v tom, že zvolíš takové jednotky, které se nejlépe hodí k boji proti nepřátelským jednotkám, jejichž výčet vidíš před bitvou. Tzn. ne na vše se hodí tanky, ne na vše se hodí 1 standardní jednotka a 7 tuláků, naopak na něco je taková kombinace nejlepší. Když už ty bonusy neumí řádně využít AI, tak to zkus ty. V moderně se, pokud bojuješ, a máš tedy aspoň trojici na desítkách (a pár těch těžce získaných speciálek s bojovým bonusem), dá udělat na automat určitě nejméně 40 bojů.
Btw tank ti vyjede kupředu a všechno do něj začne pálit, než tam vůbec doběhnou tuláci, aby nastavili vlastní kožichy. Ale když nasadíš 6 artilerií a 2 tuláky, první úroveň máš prakticky jistou, jestli se nemýlím, hihihi.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru