Pořadí v Expedicích

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

traktorista

Odborník
  • Oblast hry: Expedice
  • Současný stav: Nic
  • Nápad: Odměnit nejlepší hráče v cechu
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru:Ano

Expedice jsou prima. Fungují, odměny zajímavé, obtížnost hratelná, prostě paráda. Jediné co mě trochu mrzí, že tak úplně nepodněcuje soutěživost v cechu, je tam prostě jen žebříček s body a nic víc. Myslím, že by pro ega některých hráčů bylo větší výzvou, kdyby za umístění na prvních 3 místech získali "něco navíc" - a tím nemyslím medaile, plánky a tak, spíš jakési "morální" ohodnocení. Například by se jim u ikonky v cechu mohla objevovat zlatá/stříbrná/bronzová pyramida - a viděl by ji jen cech, co je ostatním do toho : ). Mohlo by to vypadat nějak takhle : ).

1sdi.jpg
 

DeletedUser12151

Host
me vadi,ze kdyz jsem sikovnejsi a dodelam expedice bez vzdavani a proher mam mene bodu nez hrac,ktery 10 x vzdal a nebo nedokoncil 2vlnovy boj..to vymyslel kdo? jinak jsem klidne pro aby se davali ty pyramidky,ale nejdriv je potreba vyresit tuto nespravedlnost :)
 

Arthoris

Odborník
JJ přesně, to by pak byla soutěživost o to, kdo toho nejvíce prohraje. Páč, když ty to projedeš z minimem proher do konce, tak máš méně bodů než ten co třeba víckrát prohraje. Prostě za prohru máš taky pár bodů, tím pádem toho nejlepšího předeženeš. Tenhle nápad je ale dobrý, jen by to chtělo vyřešit to co napsal Petr.
 

DeletedUser13683

Host
Souhlasím podle počtu vybraných odměn bych to řadil. Pak i ti malí mohou štvát ty velké aby šli do dalšího boje.
 

DeletedUser12887

Host
Trochu mi tam chybí i to, že by se mělo někde zohlednit, kolik kdo taky přispěl do cechovní pokladny. Není úplně domyšlené to otevírání, samozřejmě se těžko dá čekat až každý přispěje, protože někdo je prostě rychlejší a chce pokračovat dál, těžko tomu bránit, když jde o to získat co nejvíc i pro cech. Zatím teda nejde koupit ty boje za suroviny, taky teda nevím, jestli se to pak vůbec těm hráčům vyplatí to kupovat, když i tak by se většinou se tohle týkalo těch, co nemají tak silné vojsko a stojí je dost už vykupování území na mapě.
Ale abych nebyl úplně mimo téma, ten nápad se mi taky líbí, nicméně i ty příspěvky hráčů pro cechovní expedice v surovinách by taky nebylo špatné nějak zohlednit, taky by to podpořilo soutěživost v cechu a prostě každý není na boje, ale zase může pomoct tímhle způsobem.
 

DeletedUser13683

Host
Petrpioj to by vedl k problemoum jak to počítat. Protže soputu VB dávají suroviny do pokladny. A ty VB nemají malí hráči člili by se byl boj jen těch nahoře. Pokud bys neuděl celé město nedělalo jen suroviny na to aby si měl možnost se jim vyrovnat. Vemsí že někteří hrači nemají problem vyprodukovat do pokladny z VB třeba 50 surek deně. Jak s tím má soupeřti někdo kdo nemá VB na surky nasilené. Navíc pak jak rošlišit to že člove z Doby ledové narve něco z kolonilani doby nebo doby železné, proti surovinám z doby ledové?
 

DeletedUser12887

Host
No jasný, ale nějakou motivaci je potřeba dát i těm slabším hráčům, takhle se cítí, jako že nepřispívají tolik, jako ti vyšší, jinak máš pravdu, pak třeba by se ale mohli udělat kategorie různých dob, tam by prostě zároveň soutěžili ti hráči ze stejné doby, tak asi by to možná bylo celkově složité to nějak provést, je to jen nápad, jak zapojit všechny stejným dílem, bez ohledu na to jestli má někdo 20 milionů nebo 10.000 bodů.
 

DeletedUser5384

Host
me vadi,ze kdyz jsem sikovnejsi a dodelam expedice bez vzdavani a proher mam mene bodu nez hrac,ktery 10 x vzdal a nebo nedokoncil 2vlnovy boj..to vymyslel kdo?
Přesně tohle jsem psal už v diskuzi o expedicích,od té doby jsem si to párkrát vyzkoušel:)
Bohužel,ono se nato dá nahlížet i tak,že například dojíždíš 3.kolo řekněme ve čtvrtek,před tebou reálná možnost,že pošleš cca 70 bodů do kanálu je docela příhodný pár bojů pustit právě proto,abys nahnal body. Ty navíc nenaháníš pro sebe,ale pro cech. Další věc je,že nemá smysl pokračovat ve dvoukole,když by ztráty byly zbytečně velké,je lepší raděj vzdát a začít znovu. Ostatně termín "strategický ústup" zná každá armáda ;) A to,že předeženeš toho nejlepšího? Proč ne,ten to přece může dělat taky,ne?
Jinak k návrhu: Nevidím patřičný efekt,ale nevidím důvod,proč ne :)
 

DeletedUser13683

Host
Jsem rád že jsou body i za prohru. Dovedeš si představit když se ti nepovede 2 vlna a přijde o všechno a na nic. neob když v prvním kole máš smůlu a nepřitel má stěsti na DMG. pak prostě jdeš na 2 vlnu a máš to bud přijde o všechno a možná to dáš nebo spíš nedáš. tak ustpopíš a máš aspon nějakou malou odměnu. vemsi že když vyhraješ tak máš cca 10X víc bodu než za prohru.

Tady prostě za prohru neměly být žádné body.
Nesouhlasím naprosto. Je tam ne zrovna často férový boj. A když se něco někde posne a nepřitel má torchu stěstí tak si v čudu. Nic nedostaneš to naštve jestě víc. Navíc když slušné odměny padají řidka z větších veži
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Arthoris

Odborník
Předem vidíš, proti jakým jednotkám budeš bojovat, takže si můžeš proti nim postavit vhodnou armu. Když víš, že to nedáš, tak to můžeš vzdát hnedka. Už podle první vlny zjistíš, jestli na druhou máš nebo né, takže ztrátám můžeš předejít. Expedičních bodů získáš mraky, takže pokud párkrát ustoupíš, tak se nic neděje. Ono tam musíš používat nějakou strategii, nejsou to výhry zadarmo. V té třetí úrovni mají nepřátelské jednotky 100% bonus útok/obrana přičemž v první vlně jsou třeba hnízda dronů, a ve druhé rail guny z vznášedly , to už je oříšek ale jde to i beze ztrát. Záleží i kolik máš bonusy ty, a dobré je používat tuláky. A odvíjí se to, v jaké době hráč je. Prostě prohraješ nic nedostaneš :). Ale tak body za prohru jsou, takže to nikoho štvát nemusí.
 

DeletedUser2298

Host
Boje v expedicích považuju za férové... pokud hráč byl schopen je porazit tak to fér bylo.. v okamžiku kdy tam je neporazitelná armáda kterou nikdo z hráčů není schopen porazit.. pak to je podle mého mínění unfér.. ale to je jen noticka k férovosti.
Ad. odměny "nej" - v aktuální podobě samozřejmě systém nijak neodměňuje "čistou lajnu" ba naopak je nejvýhodnější masakrovat ( v BUD) 7x drony do zblbnutí za 338 bodů.. Takže spravedlivé hodnocení možné aktuálně není. Osobně se mi tedy zamlouvá řešení Crakenosche.. Teda pokud pominu že z mého pohledu je mi celkem šumák zda jsem v expedici byl 3. nebo 12. ....
 

DeletedUser13683

Host
tak mě se stalo už několikrát to že jsme si vzal dobro uarmadu proti protivníkovy a z rozahu žranění 2-5 jsme dával zásandě 2 a protivník dávla z rotilu 1-4 jen 3 až 4. pak asi když se to stane tak si dost naštvaný. A nemít zato aspoň nějakou cenu útěchy je mrzuté. Navíc ta cena útěchy tě motivuje to zkusit znovu a změnti strategii nebo vojsko.
Navíc ne všcini jsou tu na vysoké úrovni a dokonalí strategové. pravda že já dělavám 3 hvezdu a ztráty tam mám pokaždé ale večinou dám 3 velké veže na nejhuř 3 pokus.
první den první hvěda druhý přepošlení velká vež a třetí den je už 3 hvežda a tam jse de pomalou.
 

traktorista

Odborník
Díky za diskusi k návrhu pánové : ).

Jen bych dodal, že můj nápad není primárně určen pro velké a zajeté cechy (i když by se jich samozřejmě týkal také), ale spíš pro menší cechy s nepříliš rozvinutými hráči, pro které by byla motivace stát se "nejlepším v cechu" aspoň v expedici - a proto také mnou navrhované pořadí tak jak je dnes, prostě podle počtu dosažených bodů. Chápu že valné většině starých mazáků z Budoucnosti už bude celkem fuk kolikátí z cechu budou .).
 

DeletedUser12887

Host
Takhle jsem ten příspěvěk taky pochopil a týká se to i zajetých cechů, tam jsou taky hráči z rozmanitých dob. Tímhle a ještě pár věcma by se daly expedice ještě víc zatraktivnit. Setkal jsem se s tím právě přímo, že se slabší hráči pak cítí "méněcennými" a myslí si, že nejsou dostatečným přínosem pro cech, přitom to pravda není a je pak kolikrát co dělat je přesvědčit, že to není důvod k opuštění cechu.

A ještě jedna věc, pro hráče v budoucnosti třeba tak velký problém dokončit celou expedici není, ale pro koho je to vážně oříšek jsou právě hráči v nižších dobách, kteří ještě bonusy nemají, přitom bodově jsou na tom pochopitelně v celkovém pořadí mnohem hůř, pak by stálo právě za to tam ještě přidat minimálně kolik bitev ten určitý hráč zvládl a na jaké obtížnosti, určitě by se dalo k tomu vymyslet ještě mnohem víc nápadů a vylepšení.

Nápad se mi líbí. :)
Návrh na bodovací systém: Počítat jen vítězné boje, hodnotit podle počtu zbylých hitpointů.
Když se to vezme kolem a kolem, tohle co jsem psal vlastně podporuje taky nápad Crackenosche, pouze by šlo ještě trochu víc rozlišit i jednotlivé doby, zkrátka a dobře i kategorie hráčů v jednotlivých dobách.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
Tak to je taky fakt, ani pro hráče v budoucnosti to není procházka růžovou zahradou, hlavně ty poslední bitvy, tam už to vyžaduje trochu znalosti a bojema a správnou volbou jednotek ☺
O to je to pak zajímavější, jak se komu zadari. Ja třeba často prohrál spíš banalnejsi bitvu, kdy jsem to trochu podcenil.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru