Řazení vojáků v útoku - návrh

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Host
- Problém: Dobrý den,
vždy když jsem na mapě (neútočím na hráče) zaútočil schytal to jeden voják, pokaždé to byl ten stejný a když jsem místo toho dal pomalou jednotku zemřel ten další.

- Měl jsem na mysli, že když dáte do boje 6 Rychlopalných děl a 2 tuláky budou podle toho seřazeni. Žádný takový, že by byl jeden tulák (v bitvě) nahoře a druhý někde uprostřed. Budou na prvních šesti děla a potom dole ti 2 tuláci. Díky tomu ta bitva většinou skončí stejně....

PS to stejné je i v šachu, do kdyby byly na jedné straně 2 věže, pak 2 koně, 2 střelci, královna a král na druhém konci, skončilo by to jinak, kdyby ta druhá strana to měla proházené.

- Podrobněji: Když mám armádu a nechci vojáka, který je druhý odendám ho a s vidinou jiného zařazení ho tam dám (jeden a ten samý voják) bude v útoku zase druhý.

- Východisko: Zařadit vojáky podle toho jak na ně kliknu. Např. kliknu na vojáka a bude navíc u něj malá jednička, jako první a tudíž bude nahoře. Druhý bude pod prvním atd.

Karel
 

DeletedUser6769

Host
Myslím, že chápu. Tak jak jsou seřazeny jednotky ve správě armády, tak aby byli seřazeni i na bitevním poli? Mno podle mě by to nemělo vliv. Protože jako první vždy začínají jednotky s největším dosahem (dojezdem).. takže tyto nejrychlejší jednotky vyjedou jako první, a dost často i nejdál, a jsou následně rozstříleny nepřátelskými jednotkami, které jsou na tahu až po té. Navíc mi přijde, že PC vždy útočí jako první na jednotku, která je na tahu nejdříve - což je ona nejrychlejší jednotka. Samozřejmě pokud má možnost se k ní přiblížit na dosah.
Takže ať by se to poskládalo jak chtělo, vždy vyjede jako první ta stejná jednotka a tím se ocitne pod palbou.
 

DeletedUser

Host
Pokud nedáš automaticky dohrát souboj, tak ti to pomůže hodně.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru