5) Průvodce cechovními expedicemi

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Naposledy upraveno:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Co jsou cechovní expedice?

Cechovní expedice slouží k tomu, abyste mohli se svými spolucechovníky dosáhnout na poklady a k tomu i sílu cechu. Hrát expedice je možné na všech zařízeních.

 

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak expedice fungují?

Expedice začíná každé úterý a trvá 6 dnů. Následuje jednodenní přestávka, po které začíná další výprava (podobně jako PvP turnaje ve věžích). Každý hráč, který v okamžiku začátku expedice dosáhl Doby železné a je členem cechu, se může současné expedice zúčastnit. Tzn., že když hráč cech založí nebo se do nějakého přidá, musí počkat do nejbližšího úterý, aby se mohl expedice zúčastnit.

V případě, že cech už na expedici je a hráč se přihlásí do hry, bude na tuto výpravu upozorněn novým oknem. Připojit se k výpravě je možné přes toto upozornění nebo novou ikonou v menu vlevo dole. Celá expedice se odehrává ve zcela novém prostředí. Uvidíte zde cestu v džungli, kterou budete procházet:Zpočátku je mapa zahalena v mlze – odkrývá se však spolu s vaším postupem do hloubi pralesa. Mapa, kterou zde vidíte, je viditelná každému členovu cechu zvlášť. Není tedy sdílená jako mapy CvC. Každý člen cechu má svoji část mapy, kterou musí prozkoumat. Času na to má každý tolik, kolik zbývá do konce celé expedice.

Společný pro celý cech je však ukazatel postupu džunglí. Ten naleznete nahoře v okně, případně dole, pokud hrajete na mobilní aplikaci.

K postupu přispějete tím, že prorazíte přes hlídky, kterých je v džungli spousta. Nejbližší hlídka je označena žlutou šipkou. Kliknutím na dané místo rozpoutáte bitvu s posádkou (je tu i možnost vyjednat s hlídkou poklidný průchod). Složení hlídkujících posádek a vůbec celková obtížnost je určována pokrokem hráče. Některé hlídky se nedají tak snadno jako jiné. Hlavně ty, které střeží velká naleziště. Někdy budete muset dokonce počítat i s dvěma vlnami nepřátel.

Kliknutím na ukazatel pokroku zjistíte, kolik jste přispěli k výpravě vy i zbytek cechu:Body pokroku přidáte k výpravě po každé bitvě – tedy i po té prohrané. Samozřejmě ale prohra přinese bodů méně než výhra. Mety pro cech se stanovují podle počtu jeho členů a pokroku těchto členů (pamatujte, že cíle se stanovují při začátku expedice a s příchodem/odchodem členů se tedy nemění). Zároveň jsou tyto cíle sdílené všemi členy cechu.

Množství bezprostředně za sebou následujících pokusů k projití přes hlídku je omezeno na 8. Za každou rozpoutanou bitvu ztrácí hráč jeden pokus. Počet pokusů je zobrazen v počítadle:Když vám pokusy dojdou, tak můžete buď čekat až se obnoví, 1 za hodinu, nebo si je dokoupit. Pokus je možno dokoupit za medaile či diamanty (tedy ne za mince jako výzkumné body). První dokupované pokusy jsou velmi levné, ale s každým koupeným se cena za jeden zvyšuje. Nicméně takto nabyté ceny se s koncem výpravy zresetují a na začátku další expedice budou opět na výchozí hodnotě.

Síla cechu je udělována každý den při přepočtu.

 

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak dál po dokončení první obtížnosti?

Je to tak! Celou mapu můžete dokončit dokonce čtyřikrát každý týden! Chcete-li mapu projít na vyšší obtížnosti (úroveň II, III a IV), musíte je nejprve zpřístupnit. Kliknutím na hvězdu zobrazíte přehled obtížností:Jak vidno, základní obtížnost I je hratelná hned a bez jakýchkoli poplatků. Vyšší obtížnosti může odemknout člen vedení cechu. Potřebuje k tomu zboží z cechovní pokladnice. Přispívat tedy může každý člen, ale odemykat úrovně jen člen s potřebnými právy. Cena za odemknutí úrovně II se stanovuje dle počtu a pokroku členů cechu dle následujícího seznamu:


Doba hráčeNáklady pro 2. úroveňNáklady pro 3. úroveň
Doba železná2 od každého zboží Doby železné4 od každého zboží Doby železné
Raný středověk2 od každého zboží Doby železné4 od každého zboží Raného středověku
Vrcholný středověk3 od každého zboží Raného středověku6 od každého zboží Vrcholného středověku
Pozdní středověk4 od každého zboží Vrcholného středověku8 od každého zboží Pozdního středověku
Koloniální doba4 od každého zboží Pozdního středověku8 od každého zboží Koloniální doby
Průmyslový věk5 od každého zboží Koloniální doby10 od každého zboží Průmyslového věku
Doba pokroku5 od každého zboží Průmyslového věku10 od každého zboží Doby pokroku
Moderní doba5 od každého zboží Doby pokroku10 od každého zboží Moderní doby
Postmoderní doba5 od každého zboží Moderní doby10 od každého zboží Postmoderní doby
Současnost5 od každého zboží Postmoderní doby10 od každého zboží ze Současnosti
Zítra6 od každého zboží ze Současnosti12 od každého zboží Zítřka
Budoucnost6 od každého zboží Zítřka12 od každého zboží z Budoucnosti
Ledová budoucnost6 od každého zboží z Budoucnosti12 od každého zboží z Ledové budoucnosti

Hráčova dobaCena za 4. obtížnostDoba železná8 od každého zboží Doby železné
Raný středověk8 od každého zboží Raného středověku
Vrcholný středověk12 od každého zboží Vrcholného středověku
Pozdní středověk16 od každého zboží Pozdního středověku
Koloniální doba16 od každého zboží Koloniální doby
Průmyslový věk20 od každého zboží Průmyslového věku
Doba pokroku20 od každého zboží Doby pokroku
Moderní doba20 od každého zboží Moderní doby
Postmoderní doba20 od každého zboží Postmoderní doby
Současnost20 od každého zboží ze Současnosti
Zítra24 od každého zboží Zítřka
Budoucnost24 od každého zboží Budoucnosti
Ledová budoucnost24 od každého zboží ledové budoucnosti
[TR] [TR] [/TR][/TR]


Odemknutá obtížnost dané expedice je přístupná všem členům cechu, kteří na výpravě jsou.

 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jsou Cechovní expedice pouze pro bojovníky?

Ne, expedice jsou i pro mírutvůrce.

Máme tu možnost vyjednávání o klidném průchodu přes hlídku. Není tedy nutné obránce masakrovat. Kliknutím na vyjednávání se otevře okno:Nicméně se nejedná o jednoduché „zaplať a jdi“ řešení jak ho známe z mapy kampaně. .

 

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Jak to celé funguje?

Rozhodnete-li se vyjednávat, musíte uplatit skupinu pěti domorodců. Každý z nich má specifický požadavek na to, co po vás chce, a jelikož jejich jazyku nerozumíte, tak budete muset hádat, co to vlastně je. Aby vás nechali projít, tak se musíte trefit do vkusu všem pěti.
Zkuste jim nabídnout nějaké mince. Dva z pěti domorodců si je spokojeně odnesou, ale tři je jen schovají do kapsy a zůstanou stát. Že by chtěli trochu zásob?
Je to tak!
Berou zásoby a vedou vás tajnou cestičkou kolem táboru okupantů! Právě jste poprvé vyjednali klidný průchod přes stanoviště v džungli!
V této minihře je tedy vaším úkolem přijít na to, co po vás chtějí domorodí obyvatelé a poskytnout jim to. K úspěchu budete potřebovat dovednost i kus štěstí.


Takto vypadá okno, ve kterém vyjednávání probíhá:Každý z pěti domorodců od vás chce nějakou surovinu. Po kliknutí na „Vyber možnost“ se zobrazí seznam možných úplatků, jaké množství je požadováno a také, kolik dané suroviny máte.První vyjednávání jsou velmi jednoduchá, vybíráte pouze ze dvou surovin.
Pro každého domorodce musíte zvolit surovinu zvlášť.
Nyní zkusíme třem z nich nabídnout zásoby a dvěma mince:Po kliknutí na „Vyjednávat“ ztrácíte jeden pokus k postupu v expedici. A co na to domorodci?Skvěle! Jeden z nich vaši úplatu přijal, ale čtyři další stále nejsou spokojeni. Jak vidíte u těchto nespokojených osob je nápis „Špatná osoba“. Tato zpráva znamená, že daná osoba nechce danou surovinu, ale nějaký její společník by ji rád přijal.
Jelikož zde řešíme první vyjednávání na cestě džunglí, tak je velmi jednoduché. Vybíráme pouze z dvou možností, co nabídnout. Takže když je výběr odmítnut, tak jednoduše zvolíme druhou možnost:Poté znovu klikneme na „Vyjednávat“. Jelikož se jedná o stále to samé vyjednávání, tak nepřijdete o další pokus. Při každém vyjednávání máte ale jen tři šance k úspěchu, poté domorodcům dojde trpělivost.
Jak vyjednávání dopadne:Zdá se, že jsme úspěšně vyjednali průchod!

Stejně jako bitvy, tak i vyjednávání jsou čím dál tím těžší. Na velkých stanovištích také budou vyjednávání náročnější než na průběžných malých:


Vzor vyjednávání ze zhruba středu obtížnosti I.


Vzor vyjednávání ze zhruba středu obtížnosti II.


Vzor vyjednávání ze zhruba středu obtížnosti III.


Vzor vyjednávání ze zhruba středu obtížnosti IV.


Domorodci můžou na vaše nabídky reagovat třemi způsoby:
Buď nabídku přijmou, nebo nepřijmou, ale napoví, že nabízenou surovinu by rád někdo jiný, nebo odmítnou úplně – tedy napoví, že nikdo ze skupinky nebo o surovinu nemá zájem.
Vše je vypsáno a znázorněno i barevně:Co přesně tedy co znamená?Zelená
Správně

Nabídka byla přijata. Stejnou surovinu může, ale nemusí, chtít i jiný domorodec.


Oranžová
Špatná osoba

Tato daná osoba nabídnutou surovinu nechce. Chce ji ale někdo jiný, kdo ještě nedostal to, co chce.


Červená
Špatně

Nikdo nabízenou věc nechce. Při příští nabídce nebude daná surovina volná k výběru.

Výsledky každého kola se ukládají, takže si je můžete při nabízení prohlížet a snáze tak naplnit požadavky domorodých obyvatel.
Pamatujte, že suroviny si domorodci nechávají, i když je nechtějí. Z vašich skladů se tedy odečtou při každé nabídce!

Za vyjednávání získáte zhruba stejný počet expedičních bodů jako za boje. Rozdíly se pak odvíjí od počtu kol, které jste potřebovali na nalezení správné kombinace ve vyjednávání.
V případě, že se vám nepodaří úspěšně vyjednat během tří dostupných kol, máte tři možnosti. Buď vyjednávání vzdáte a pokusíte se o něj znova (nebo si cestu probijete silou) – v tom případě budete potřebovat další pokus. Druhou možností je dokoupení kola za diamanty (poté pokračujete v tom samém pokusu). Třetí je, že si čtvrtý pokus koupíte za stříbrňáky ve vaší krčmě.
Začnete-li s vyjednáváním od začátku, tak skladba možných surovin u domorodců bude stejná, ale změní se požadavky konkrétních osob.

 
Naposledy upraveno:

trojan1673

Moderátor
Člen týmu
Co je „Mistrovství cechů“?

Mistrovství cechů bylo do hry zavedeno 6. září 2016 a každý týden váš cech spojí s 6 dalšími, podobně velkými náhodnými cechy z vaší jazykové verze hry.
Během 6denní expedice můžete proti těmto cechům bojovat. Ujistěte se, že co nejvíce spolucechovníků bude moci expedici dokončit, a dostat tak cech až na samý vrchol žebříčku!


Když vstoupíte do expedice, můžete vidět ikonu v horní části obrazovky, hned vedle přehledu příspěvků cechů:Kliknete-li na ikonu, zobrazí se vám tabulka s žebříčkem mistrovství, kterou tvoří váš cech a další cechy (3 až 6), které byly v aktuálním týdnu vybrány do stejné skupiny:Závěrečné umístění vašeho cechu se odvíjí od toho, jak daleko jste se vy a vaši spolucechovníci dostali v aktuální expedici. Pokud nějaký cech dosáhne 100 %, znamená to, že se každému hráči z cechu podařilo vyřešit střety ve všech třech obtížnostech a všichni jeho hráči mají klasických 48/48. Pokrok je aktualizován živě, takže jej můžete bedlivě sledovat a dávat pozor po celou dobu soutěže!

4. bonusová úroveň se trochu liší z hlediska Mistrovství.
Členové cechu, kteří se probojují 4. obtížností, budou v seznamu označeni - vedle jejich jmen uvidíte ikonu :
.
Také si určitě všimnete, že tito hráči překročili „maximální“ počet bojů (například 55/48). Procentuální ukončení se také může přehoupnout přes 100 %. Teoreticky je nové maximální skóre 133 % - pokud 4. obtížnost dokončí celý cech.


Tady je několik pravidel pro účast.
První podmínkou je, že mistrovství cechů se mohou zúčastnit pouze takové cechy, ve kterých nejméně 3 členové dosáhli doby železné.
Za druhé, alespoň jeden člen musel přispět do předchozí expedice svého současného cechu.
Pokud není jedna z těchto podmínek splněna, cech se sice zúčastnit expedice může, avšak nebude součástí Mistrovství cechů.
Na konci expedice získají první tři cechy o určená % víc síly, jedná se bonus za umístění. Vítězný cech dostane +25 %, druhý cech +15 % a třetí + 10 %.
Kromě toho získají vítězné cechy symbolické trofeje, které budou k vidění v profilu cechu:Například, jak můžete vidět výše, tomuto cechu se podařilo umístit vždy na prvním místě.


Mistrovství cechů je samozřejmě dostupné na všech podporovaných zařízeních. Všechna vyřešená střetnutí, jak na mobilu, tak počítači, se započítávají do stejného žebříčku!

 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.