Animace budovy

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12215

Host
Zdá se mi to, nebo sedlák na Farmě (Vrcholný středověk) má nějakej svéráznej spůsob sečení ovsu/pšenice ??
Pokud vím, tak kosou se seče směrem od sebe a ne k sobě....

Ačkoliv to nepovažuji vysloveně za chybu, ale nějak jsem nenašel "lepší místo", kam toto své pozorování sdělit... Tak snad to tu nevadí :)
 

DeletedUser11474

Host
Jak to myslíš, "od sebe", vždyť kosa má čepel ohnutou směrem dovnitř a tam má stejně tak i ostří, ne vně =) Je sice pravda, že ten sedlák to obilí spíš jakoby škube, než kosí, ale jinak se hýbe téměř správně. To snad jedině by sis tu kosu nabrousil oboustranně a zkoušel konkuroval smrtce nebo smrťákovi... Podle toho, kdo na jakou pohádku koukal. Jestli na Dařbujána a Pandrholu nebo Honza málem králem. :)
 

DeletedUser12215

Host
Podle mě se kosou seče takhle nějak
[video=youtube;EqLvRPAm9G8]https://www.youtube.com/watch?v=EqLvRPAm9G8[/video]

Ve videu míří čepelí od sebe a ta "středová rukojeť" se používá jako osa páky, kdežto ten sedlák v animaci seče k sobě a jako osu páky používá tu "vnější rukojeť"
Navíc ten animovanej sedlák má větší šanci na pracovní úraz, vzhledem k "trhavému" způsobu pohybu kosy, předpokládám, že by neměl problém si ji vytrhnout ze "statické" ruky, čímž by se mu mohla kosa protočit okolo "středové" rukojeti a zaseknout do nohy...
 

DeletedUser

Host
Jo tohle už se to řešilo (je fakt že víc než před rokem) prostě seče špatně. Nahlášeno, neopraveno.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru