Artefakty z každé doby

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5181

Host
Ahoj, mam napad: Za motivavání a zušlechťování budov a také za rabování by se získávaly artefakty, většinou obrazy z každé doby. Sbírali by se také kousky každého artefaktu jako to je u velkolepých budov tedy 3x3 dílky. Každý artefakt by přidával nějaký určitý bonus. Artefakt by mohl být například v profilu hráče nebo v inventáři. Tady by mohly být tyto artefakty, rozděleny podle doby:

  1. --- DOBA KAMENNÁ - artefakt Chamurapiho zákon

bonus:5000 mincí za den

obrázek artefaktu:
1 doba kamenna Chamurapiho zakon.jpg

  • --- DOBA BRONZOVÁ- artefakt Zlatá Agamemnónova pohřební maska, 16. století př. n. l.

bonus:25 medailí za den

obrázek artefaktu:
2 Zlatá Agamemnónova pohřební maska, 16. století př. n. l..jpg

  • --- DOBA ŽELEZNÁ- Augustus, první římský císař

bonus:6000 zásob

obrázek artefaktu:
3 Augustus, první římský císař.jpg

  • --- RANÝ STŘEDOVĚK- Justinián I. znázorněný na mozaice v chrámu San Vitale v Ravenně

bonus: náhodně 10 zboží

obrázek artefaktu:
4 Justinián I. znázorněný na mozaice v chrámu San Vitale v Ravenně.jpg

  • --- VRCHOLNÝ STŘEDOVĚK- Giotto- Obraz vyhnání ďábla

bonus:+30 procent obrana

obrázek artefaktu:
5 Giotto- Obraz vyhnání ďábla.jpg

pokračování v dalším příspěvku do jednoho mohu vlozit jen 5 obrazku :)

  • --- POZDNÍ STŘEDOVĚK- Van Eyck obraz

bonus:+30 procent utoku


obrázek artefaktu:
6 Van Eyck obraz.jpg

  • --- KOLONIÁLNÍ DOBA- britská královna Viktorie

bonus:budete mít 2000štěstí plus


obrázek artefaktu:
7.jpg

  • --- PRŮMYSLOVÝ VĚK- Parní stroj, 1878

bonus:15000 minci

obrázek artefaktu:
10.jpg

  • --- DOBA POKROKU- První "autobus" na světě - kočárový omnibus Benz z konce 19.století.

bonus:2600 štěstí plus

obrázek artefaktu:
autobu.jpg

co si o tom myslíte?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Kayro

Znalec
Artefakty uz ve hre mas jen se jim rika velkolepe budovy.Je to moc silne na to ze to staci jen poskladat.U VB musis poskladat planky a potom je jeste vystavet a nejsou o mnoho silnejsi nez tyhle artefakty.Ale ty artefakty mas zvolene pekne.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Host
Taky si myslím že zpracování pěkné...
Ale lasseno...stejný názor...zbytečně zdvojovat bonusy...

Snad jedině že by tyto artefakty fungovaly jako cechovní...ale to by musely být aspoň 5x5...
nedaly by se měnit snad jedině pokud by se nehodil do krámu jej smazat a čekat než z motivací padne jiný, vhodnější...
v cechu by se dle toho přidávaly bonusy všem...
Každý by mohl mít třeba jen 5 kousků artefaktu z dané doby a když by se přidal do cechu byly by takové kousky doplněny do cechovní skládačky...
takže by stačilo 5 lidí (se správnými kousky skládačky) aby sestavili tento artefakt...
V připadě že by tento člen odešel či byl vyhozen...odnesl by si své kousky sebou...
pak by každý z členů musel (pokud by tento bonus chtěl využívat zaplatit určitý obnos surovin té doby (případně i diamantů...INNO musí nějak vydělávat) aby mohl tento bonus využívat...

Na druhou stranu....hra stále není dost stabilní a přidání takovéto věci by ji ještě více zpomalilo... :(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
Není to špatný nápad ale již jde jsou VB.
Trochu bych poupravil tvoji myšlenku a tyto artefakty by mohly mít omezenou dobu životnosti tedy například v rozmezí dne až max 3 či 7 dní, pokud někdo hraje na FB Stormfall tak tam tento princip funguje taky nějak tak.
Také by se artefakt nemusel skládat (nevím jak v praxi složíš plátno či nějakou sochu dohromady), ale dostal by jsi ho pouze při rabování (možné i při motivaci to bych nechal na INNO, ale jako dobytá kořist mi to přijde férovější) a například za diamanty by jsi mohl prodloužit jeho životnost (tedy např ze tří dnů na týden, či ze dne na tři dny aj.), artefakty by mohli padat ve čtvrteční či poloviční frekvenci padání plánků (i méně)
 

DeletedUser3139

Host
Tady fakt nezbývá nic, než lassenu pochválit za dobrý nápad a to zpracování je fakt super. Na druhou stranu, Cenda má taky pravdu. Jen bych to trochu upravil.
1. Artefakt by byl vzhledem z zisku a k tomu, že by byl cechovní za 5 políček a počtu MaZ nevyvážený. Takže bych navrhl 5x5 políček.
2. Pokud by člen odešel, či byl vyhozen, tak by mu zůstaly pouze ty části artefaktu, co by měl v magacíně. Ty co by dal do cechu by musel oželet. Proč si nechávat v cechu hráče, co nehraje a nemoci ho nahradit jen kvůli části artefaktu???
3. Nákup částí za diamanty by byl stejný jako u plánků na VB.
4. Jedna část náhodného artefaktu za 10 ??? MaZ.
5. Využívání bonusu z artefaktů pouze pro hráče co do nich přispějí ??? nebo nějak vyřešit jinak ty, co se jen vezou. Třeba by se udělalo muzeum (u každého hráče v cechu, kdo by chtěl bonusy využívat, a kdo by ho MaZnul), tak by měl na 48 hod. zapnuté bonusy.
Ale jak píše Cenda, tohle by se dalo zavést druhý den hned po tom, co by se zlepšila stabilita hry! :mad:
 

DeletedUser

Host
to jipi...

1 - sem psal 5x5 políček

2 - s tím že by zůstaly v cechu bych nesouhlasil...by takto mohli někteří verbovat hráče...vzít od nich ten daný kousek co potřebují a pak z klidem vyhodit hráče který ten kousek do cechu přinesl...

3 - to bych neřekl že by bylo zrovna produktivní...zavánělo by to zase zdvojováním bonusů...chce to aby byla platba za něco jinýho...celá hra jde hrát bez diamantů...sice se bez nich nejsi schopen dostat na špici žebříčků, ale taky to svědčí o tom že si hraješ a ne že jsi bohatý a můžeš utrácet za něco tak strašně pomíjivého...

4 - to by muselo být víc...

5 - sem psal...že kdo by chtěl bonus využívat...musel by zaplatit diamanty nebo suroviny...

Jen bych možná dodal, že s každým členem který si bonus zaplatí by se navýšil pro všechny, kteří si ho zaplatili...
Třebas obranný bonus bych dal 80% ale jen 1% pro prvního kdo si ho zaplatí...když by byli dva už by měli oba 2% atd...
Takováto věc by zvýšila důležitost cechů...

PS: Je zajímavé...že se k tomuto nevyjádřil nikdo z vedení...:p
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Lotrr

Turista
Především obdiv a poklona za zpracování nápadu. Dále k tematu.... , nevěřím,že v době,kdy INNO není schopno opravit nefunkční barevné zvýražňování textu na cechovním fóru,dojde k zapracování takovéto novinky,byť se jeví sebevíc zajímavá.Pokud se týká té reakce vedení.
Je tím zřejmě myšlen někdo z admin teamu. Jsem si jistý,že jsou zahlceni nahlašováním chyb,které dosahují po posledním update velký početní vzestup. Ale dříve či později se jistě reakce dočkáme. Jejich úkolem je podobné návrhy shromažďovat a poté je zasílat na posouzení vývojářům a tvůrcům v INNO. Ale jak již píši výše,myslím,že v INNO mají v současné době docela jiné starosti k řešení.
Všem pěkné hraní.
 

DeletedUser3139

Host
pro Čenda:
Jo, jo, s těmi políčky jsem se překoukl. :rolleyes:
Zmátlo mně těch 5 hráčů o něco níže.
Vyhození z cechu po získání části artefaktu by sice možné bylo, ale asi by to nebylo zas tak horké. Už v dnešní době se objevuje nedostatek hráčů a vyhazují se pouze ti neaktivní, tedy alespoň u nás v cechu. Takže to by asi tak moc nehrozilo.
Nějak jsem nepochopil co myslíš zdvojováním bonusů při nákupu za dia. U VS to funguje a tady by dia hráči pomáhali nejen sobě ale i cechu.
Ve čtyřce to byl pouze nástřel, odpověď na návrh, proto tam byli otazníky. Kolik je zase jen věcí diskuse.
u 5 zase hozená rukavice do diskuze. U tvého návrhu mi nějak není jasné komu, nebo kam by se surky, popř. dia platili.
pro Lotrr:
Tak s tvým příspěvkem bohužel nejde udělat nic jiného, než souhlasit do posledního písmenka. Také si myslím, že v INNO mají hlavy jak pátrací balóny pouze z opravování chyb. A naši M+S? Ti to asi taky nemají jednoduché. Mít minimum info a odpovídat na tisíce dotazů asi nebude jednoduché. Možná, že bychom se divili, kdyby nám sem hodil hlavní moderátor a support, kolik vyřídí jeho parta dotazů třeba jen za týden. Já tipuji, že jich budou tisíce. A když si vezmeš, že jich je z toho asi větší část postavených na hlavu....:(
 

DeletedUser

Host
Samozřejmě nápady pečlivě čteme a nejlepší posíláme směrem k vývojářům. Report do Německa není závislý na tom, zda-li se v daném tématu nachází příspěvek kohokoliv z týmu.

Vypadá to velmi zajímavě zpracované. Jak už bylo řečeno výše, tak u hráčů jako jednotlivců jsou již VB a nějak by mi k tomu nepasovaly artefakty. Pro cechy to již zní o něco lépe, ale v tomto ohledu jsem zdrženlivý. Počkal bych si na provedení měření sil mezi cechy (války, ...), o kterých už tu nějaké náznaky byly a až na základě tohoto by bylo jasné, jestli by to bylo možné do toho zapasovat, či nikoliv.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3139

Host
pro Lord:
O tom, že poctivě nápady hrnete do INNO asi není pochyb. Podstatně horší je asi zpětná vazba. A o realizaci raději nemluvit, tam to budou promile. Ale pokud se dobře pamatuji, tak o cechovních válkách se první zmínka objevila někdy začátkem roku, či na jaře, ale jen to, že budou. Od té doby je ticho po pěšině. Ani se tomu nedivím, protože asi i tvůrci vědí, že se bude muset nejdřív vyřešit ta největší bolest a to stabilita. Pokud jseš alespoň trochu aktivní hráč, tak za ty neustálé restarty by se měli fasovat diamanty, aby člověk nebyl tak naštvaný (10 - 20 restartů denně, fakt porce :mad:). Oni zatím stačí pouze boje se sousedy a restartuješ jak na běžícím pásu. A teď si vezmi, že by (samozřejmě v tom nejméně vhodném okamžiku) muselo několik bojujících hráčů restartovat bednu. To je šílená představa. A zatím skoro žádný náznak zlepšení.
Takže jak jsem tu už psal, možností na vylepšení je hodně, i těch fakt zajímavých (viz artefakty), ale až po vyřešení výše popsaného problému! :rolleyes:
A doplňuji: V odkazu ,,náznaky" jsem nic o cechovních válkách neviděl. Je tam jen seznam témat a číst všechny bude asi na celý večer! :cool:
Pěkně prosím, šlo by to hodit trošíčku podrobnějc? :rolleyes:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Host
to jipi:

Zdvojováním bonusů sem myslel, že právě u VS je takový systém použití diamantů takže by to chtělo platbu diamanty trochu jiný...

Komu by se asi tak mohly platit než INNu ??? :D

to Lord Termopína:
Mě se třeba nápad s cechovníma válkama moc nelíbí...už jen proto co napsal jipi, že to padá...
Navíc tato hra má moc druhů bojových jednotek na různých stupních vývojového žebříčku...
podle mě je skoro neřešitelné jak vyvážit rozdíl mezi kopiníkem a tankem při cechovních válkách...
a kvůli tomu zavádět další bojové jednotky...to už by zas nevydržely ty naše stařičké PC...vidím to okolo sebe furt, že hráči končí a jen proto že si nemohou dovolit novější počítače aby se jim to nesekalo...
Můj osobní názor je že je problém v celé koncepci této hry...a tou je flashplayer...
 

DeletedUser

Host
Možná bude měření cechovních sil pomocí jednotek, ale možná také jinak ;)

Stabilita se podle mne neustále zlepšuje, což říkám jako hráč, který ji hrál ještě před spuštěním CZ verze, nicméně stále je co zlepšovat :)

I když se přiznám, že v programování nemám až takové zkušenosti a vědomosti, ale dovolím si tvrdit, že zkrátka hra by bez Flashplayeru nebyla to pravé ořechové a ne vše by bez něj šlo udělat
 

DeletedUser3139

Host
S těmi boji máš pravdu, ale s tou stabilitou to je podle mně tak, že jí možná trochu zlepší, ale přidáním další aktualizace (rozšíření možností) zase to ve výsledku je celkově o drobet horší. Jak jsem na to přišel? Jednoduše, např. po aktualizaci 8 jsem mohl provést cca 120 - 130 bojů a sběrů, než se mi bedna sekla, protože paměť byla na 97-98% plná. Teď po 10 aktualizaci to je 80 - 90 akcí.
A objevila se mi ještě jedna chuťovka. Mám v sousedech jednoho hráče, na kterého když zaútočím (automatem), tak to nejde a musím restartovat. A tohle musím udělat, i když jsem hru právě začal a útok na něj je první akcí co dělám. Takže by asi fakt bylo dobré, naplánovat a provést zlepšení stability.
 

DeletedUser

Host
to Lord:
šlo by to udělat...ale muselo by se to předělat tak, aby grafika byla načtená jednou a ne X krát...jako příklad můžu uvézt animace výroben...každá budova má svůj cyklus...takže neblikají všechny zaráz stejně ale každá jinak...


to ostatní:
to máte dobrý...mě už se stalo že jsem se nedostal ani do města příteli...načetla se polovina domů a hryzlo se to...4x po sobě...pak jsem to vzdal...

Jinak motivací zvládnu na jedno načtení tak 15...pak už se to hryže a boje ??? jééé ani nemluvit...sekne se to po třech bojích...
 

DeletedUser3139

Host
pro Čendu:
tohle je celkem jasné, čím větší paměť, tím déle můžeš hrát. Problém je v tom, že stále něco v paměti každou akcí zůstává. Dojedu vždy na 96 - 98% paměti, sekne se to, musím hru vypnout, počkat chvilku až vytížení paměti klesne, pak hru zase zapnout a jede se dál. Jednoznačně je podle mně chybka ve hře, protože se to již párkrát řešilo a i zlepšilo, ale s vývojem hry to stále pokulhává.
 

DeletedUser9061

Host
Souhlasím zde s několika komenty:
Máme VS a tyto artefakty jsou, tedy spíše by byli to samé, a už by jsme asi nemohli mít žádné budovi, jelikož je málo místa.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru