Boj v CvC - cena obléhaček

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12523

Host
  • Oblast hry: Boj v CvC
  • Současný stav: Poplatky za obléhačky
  • Nápad:
    Měli bychom návrh na vylepšení hry v oblasti CvC válek.
    Myslíme si, že by bylo mnohem spravedlivější kdyby cechy, které ještě nemají žádné území na konkrétní mapě, musely zaplatit za první obléhací armádu řekněme tak 2500 ks od každé suroviny. Když cech získá první oblast, tak se cena dalších obléhaček bude odvíjet dle stávajících pravidel hry.
    Důvodem našeho návrhu je to, aby cechy se 3 nebo 4 členy nemohly tak snadno a levně sebrat územi velkým cechům. Je přece nesmysl, aby se cech se 60 členy neubránil cechu se 3 členy, a to jen kvůli surovinám.

    Děkujeme, že se k našemu návrhu vyjádříte.

    S pozdravem
    cech CZ-KINGDOM
  • Zkoušel jsem nápad hledat zde na fóru: ANO
 

trojan1673

Veterán
Nápad dobrý, ale asi bych tu cenu na první obléhací armádu snížila.
2500 kusů surovin je přeci jen trochu moc.
Ono by stačilo 500 a rozmysleli by si to, protože už to je dost surovin.
 

DeletedUser7629

Host
Souhlasim s napadem, take bych byl pro zvyseni ceny oblehacky novych cechu presne z uvedeneho duvodu.
 

Arthoris

Odborník
Noooo,tak konečně dobrý nápad,páč velké cechy co si pracně dobyly území svou píli mají bych řekl aktuálně nevýhodu a to nemluvím o nedávném zavedení 7 denní lhůty což zase znevýhodnilo velké a zvýhodnilo malé.Při větším držení polí jsou sumy na suroviny závratné a tím pádem tady je ta výhoda malých cechů,ti vám seberou pole což je stojí 5 ks od každého typu a vám udělají škody za tisíce.A když útočí v nevhodnou dobu,tak se nemůžete ani bránit.A je tu problém,že jsou i záškodnické cechy,které vám škodí úmyslně.Takže tenhle nápad je dobrý,jenže bohužel do hry z větší pravděpodobností zaveden nebude z důvodu ulehčování a podpora začátečníků ve hře.
 

Dan 77

Veterán
Arthoris: A právě to byl záměr vývojářů, aby se do CvC mohlo zapojit co nejvíc malých/nových cechů a mapu neovládalo jen několik top cechů. Právě proto zavedly tak obrovské ceny za obléhačky po zabrání většího počtu území.

Jsem pro návrh.
 

trojan1673

Veterán
Ano, ale určitě nepočítali s takovým davovým šílenstvím, které se na mapě odehrává.
Tím myslím samozřejmě, honbu za body do žebříčku.
To co se teď děje, že každý chce být první a chce si to ulehčit tím, že obléhá cechy kvůli bojům.
Z bonusem v sousedství se mapa opravdu nedá srovnat :(
Tento nápad by určitě pomohl.
 

DeletedUser2298

Host
I když mě to jako cechovníka hoodně velkých cechů technicky vzato za současného stavu poškozuje, jsem proti návrhu.. Je sice pravda, že cena za první obleh je směšná... ale obránce má jednu naprosto nezanedbatelnou výhodu - "odráží" pouze a jen 10 armád útočníka s nulovým bonusem.. zatímco útočník napadá až 80 armád s většinou dosti nezanedbatelným bonusem.. Zvýšením první ceny oblehu do absurdních částek.. a následným odražením na automat během 2 minut se už na CvC mapu nepodívá nikdo nový.. pokud teda nepůjde ve 3 ráno a nebude mít kliku... Samozřejmě ti co nemají rádi škodiče, bojovníky na body do PvP věží a obecně hráči co mají rádi "svoje jisté" tak těm se ten návrh líbit bude.. :)
Takže nápad považuji z mého pohledu slušně řečeno za nerozumný..
 

DeletedUser2813

Host
Zdravím , teda co já se zde nedočtu. Nejdříve je zde nápad na časové omezení a teď pro změnu tato s prominutím hloupost.
Cechovní války trvají rok, za ten celý rok přibyli noví hráči a vznikly nové cechovní spolky.
Nevidím důvod proč by měli platit více surovin než jiní hráči či cechy za obléhání na začátku cechovních válek.
Proč by cechy co jsou zde založené před více než rokem a některé jsou zde i tři roky měli by mít lepší výhody.
Hra má mít pro všechny stejná pravidla. Jedinec sám má stejné právo na získání sektoru za stejnou cenu aniž by musel vstupovat do cechu.Tak stejně jako malý či nově založený cech.Každý má volbu hry. Chci škodit , proč ne? Pravidla tím neporušuji.Chci hrát sám za sebe? Proč ne, pravidla tím neporušuji.Tak jako mám možnost vstoupit do velkého cechu.Co kdyby jste nechali hráče volně dýchat a nevymýšleli neustále nějaká omezení,která se většinou hodí Vám do krámu.
 

Dan 77

Veterán
Woody:
Mě se tento návrh moc netýká, ale můj názor je: jsem pro návrh. Proč? Cech vlastnící už mnoho sektorů utratil tisíce ks (ne-li víc) za obléhačku/y pro jeden další sektor (hex), zatímco cech, který se do CvC právě zapojí, mu ho může vzít za směšných 5×10 ks zboží. Je to tak správně? Možná. Otázka ale je, jestli by se na tom nemělo něco málo změnit (těch 5×2500 v původním návrhu bylo fakt hodně přemrštěné, ale i tak by se s tím něco udělat mohlo, takže jsem pro, pokud to bude v přiměřené míře).
Nevnímal bych to jako špatně vymyšlené omezení (a už vůbec ne tak, jak se to komu zrovna hodí do krámu), ale jako snahu o vyrovnání bojů v CvC mezi veškerými původními cechy a novými bojovníky. A vůbec bych do toho nepletl a neporovnával, kolik zboží platil za první sektor nějaký cech před rokem a kolik by to bylo s ohledem na tento návrh pro současné nové cechy. Co bylo, bylo (tehdy to bylo za jiné situace). Teď by sice návrh podmínky změnil, ale to už budou proti sobě bojovat jiné původní cechy a jiní nováčci (jiná situace), to bych vážně jako kritérium k porovnávání a "nespravedlivosti" nebral, hlavní je současná a budoucí rovnováha hry pro všechny zúčastněné.
 

DeletedUser2813

Host
Ten cech když začínal zabíral sektor za 5ks. Suroviny platí navíc za každý sektor který získá. A v tom je to nespravedlivé. Proč bych já měla platit 2500 za první sektor? Nehledě na to , že cech o 70 členech se na sektor složí. Já jako jedinec musím zaplatit sama.
On bojoval proti počítači, já bojuji proti větší přesile. Každé nové otevření doby začíná od 5 ks surovin.
Hrála jsem cechovní války a je to nesmysl. Žádnou rovnováhu v tom nevidím. Přeci předem musím počítat s tím , že když vlastním v tolika dobách sektory tak mám za to velké výhody , ale musím se snažit si je uhlídat.
A tak moc plně nechápu proč hlasuješ pro něco co se Tě netýká.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
5 ks bylo a je (a každý další sektor cena rapidně roste, takže nový cech za hubičku zabere sektor s obrovskými ztrátami původnímu) a navrhovaných 2500 je zase opravdu zase příliš. Co bylo, není teď, proto bych to se zvýšením ceny nesrovnával. A samozřejmě se bavíme jen o cenách prvního sektoru, ty následující by stály stejně a stejně by náklady narůstaly jako doposud. Kolik má tvůj cech členů, je vedlejší, protože to je volba každého, kam vstoupí a cechy jsou různě silné. A zas tak velké výhody pro jednotlivé členy cechu to kromě zkracování rekrutu kasáren a FP bodů nejsou (pro celý cech je jen v žebříčku a obraně v CvC). Ale jak píšeš, že původní cechy bojovaly proti automatům (NPC obráncům) a měli to snazší než teď nováčci proti aktuálním cechům, tady uznávám, že máš pravdu (něco podobného psal výše Judas).
 

DeletedUser2813

Host
Hrála jsem cechovní války od začátku a jsem z cechu Dragonborn, teď jsem si založila ještě svůj cech , využívám možnosti hry.
Z vlastní zkušenosti mohu říci, že je těžké se po roce trvání Cechovních válek vylodit a ukořistit sektor. Cechy o ně přijdou pouze když si je nehlídají. Takže mohou nadávat jen sobě. Když je cech bdělí tak Tě rozmete :).
Vím moc dobře kolik nás to stojí surovin a přesto zkrátka a dobře nesouhlasím.
 

DeletedUser9906

Host
Myslím, že celý problém by vyřešilo, stanovit minimální počet členů cechu pro účast v CVC, a je po problémech.
 

trojan1673

Veterán
Podle mého je nesmysl myslet si, že je to jen o 5 kusech surovin.
Pokud protivník chce sektor sebere kdy bude chtít, zapomíná se totiž, že i obléhací armáda je zadarmo.
Už nemusí být kasárna a i to je nesmysl v této hře, když může dát oblehů kolik chce za směšných 5 kusů + armádu mu dá hra.
Tohle bylo to nejhorší co vývojáři mohli vůbec do hry pustit.
Pokud by alespoň tu armádu museli dát, ubylo by pár hráčů co jim tu tak křivdíme.
 

DeletedUser6375

Host
Naprostý souhlas s trojan ohledně obléhací armády. Surovinové náklady bych ponechal, první zvýšená cena by byla nefér pro nováčky, kteří se chtějí zúčastnit CvC. Ale armádu jsme tam dříve museli dávat vlastní a to bylo podle mého názoru lepší. Protože teď se setkávám s tím, že někteří hráči nestojí o území, ale jenom chtějí škodit, třeba konkrétním cechům (nebo komukoliv, jak kdo) a nelze se ubránit, protože surek mají třeba na sto oblehů a cech za chvíli padne vojenským vyčerpáním, jak bude jeden obleh za druhým srážet. A když to nechá být, tak útočník občas zabojuje, aby vyprovokoval reakci. A když hex získá, tak ho klidně zase pustí, protože dosáhl svého - škody. Kdyby ale musel dávat svoji armádu, byl by aspoň něčím limitován. Nemám nic proti tomu, když nám území sebere nový cech, který se tam chce také usadit, ale vadí mi, pokud jde jen o snahu škodit, nikoliv budovat vlastní pozici... Takže jsem pro zavedení nutnosti vkládat svoji vlastní armu. Popřípadě dávat ji alespoň tehdy, pokud útočím na hex cizího cechu. Pokud by bylo území NPC, pak by se to třeba nemuselo, ale zase na druhou stranu je to zase zbytečné zesložitění hry :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru