Boje v CB

Chtel bych se zeptat. Jak je mozne, ze jeden den udelam v CB pres 800 boju a druhy den treba jenom 650 se stejnym poskozenim a pritom je to vsechno na tech 80% Pokud je to na mene % tak je to logicke, ale takhle to nejak nechapu
 

barabazostravy

Komentátor
Chtel bych se zeptat. Jak je mozne, ze jeden den udelam v CB pres 800 boju a druhy den treba jenom 650 se stejnym poskozenim a pritom je to vsechno na tech 80% Pokud je to na mene % tak je to logicke, ale takhle to nejak nechapu
Protože je to BUG. To znamená, že výpočet oslabení je chybný. Logicky pokud nám hráčům někdo oznámí, že strop pro podporu výpočtu oslabení je 80% tak by samozřejmě podpora z budov na okolních sektorech nemohla přesáhnout oněch zmíněných 80 %. Už se mi stalo, že jsem dal 885 bojů a oslabení jsem měl pouze 152 a při podpoře max 80% by mělo být oslabení 177. Jindy se opět stane, že i když bojuji jen s podporou budov okolních sektorů 80 a víc mám při 600 bojů oslabení 150. Celý výpočet oslabení je evidentně zfušovaný.
 
Muže to byt i smůlou hodně hračů špatně počita % šancí.
%se nesčitají ale po každé počitaji od znova.
To znamena že nemužete počitat že při 80% mate v 10 vyhrach 8 vyher bez oslabení
Pokud nevyjde štestí muže klidně i 10 vyher 10 oslabení při 80%
Vpodstatě u kažeho boje probiha losovaní 1 ku 5 jestli dostanete bod oslabení nebo ne.(da se to přirovnat ke kolu stesti s 5 poličky 4 jsou boj bez oslabeni a posledni je s oslabenim a každy boj točite od začatku. V připadě že jedete tych 80%)
 

barabazostravy

Komentátor
Muže to byt i smůlou hodně hračů špatně počita % šancí.
%se nesčitají ale po každé počitaji od znova.
To znamena že nemužete počitat že při 80% mate v 10 vyhrach 8 vyher bez oslabení
Pokud nevyjde štestí muže klidně i 10 vyher 10 oslabení při 80%
Vpodstatě u kažeho boje probiha losovaní 1 ku 5 jestli dostanete bod oslabení nebo ne.(da se to přirovnat ke kolu stesti s 5 poličky 4 jsou boj bez oslabeni a posledni je s oslabenim a každy boj točite od začatku. V připadě že jedete tych 80%)
Přečtěte si něco o zákonu pravděpodobnosti. Zjistíte následující. Pravděpodobnost funguje matematicky velmi přesně a tím přesněji čím je více pokusů. To znamená, že čím víc pokusů bude tím víc se blíží v našem případě hodnota oslabení nastavenému procentu. V praxi to znamená, že čím víc pokusů bude tím se bude procento odlišnosti od nastavené hodnoty lišit. U 885 pokusů (bojů) v našem případě bojů by měla být oslabení odlišné od nastavené hodnoty 20 % šance, že se zvedne oslabení na (177 ) odchylka by se měla pohybovat při takovém množství pokusů v desetinách procenta a v našem případě je odchylka víc než 15 % procent. I k takové anomalii může dojít ale možná tak jednou za dlouhé období Zde však k takové absurditě dochází velmi často. Proto je zjevné, že program pro výpočet oslabení je chybný.
 
Naposledy upraveno:
Tahle hra se tím ale neřídí a nikdy neřidila jak jsem psal veškere % se berou po každem pokusu od 0 jako kdybys jel jen 1 pokus a nějakym dalšim počitanim pravdepodobnosti nema cenu počitat.
(Na tema funkce hernich % se kdysi us někde řešilo myslim v souvislosti s % u studanek že když maji 1 % že to neznamena že při 100ks dostaneš každy den diamanty ) a tohle v těch bitvach je to same akorat se pracuje v větších %
 

barabazostravy

Komentátor
Tahle hra se tím ale neřídí a nikdy neřidila jak jsem psal veškere % se berou po každem pokusu od 0 jako kdybys jel jen 1 pokus a nějakym dalšim počitanim pravdepodobnosti nema cenu počitat.
(Na tema funkce hernich % se kdysi us někde řešilo myslim v souvislosti s % u studanek že když maji 1 % že to neznamena že při 100ks dostaneš každy den diamanty ) a tohle v těch bitvach je to same akorat se pracuje v větších %
Dobře pak si tedy nalijme čistého vína. Podpůrné programy na této hře stojí za starou belu a hráči ještě před tím než začnou hrát tuto hru by na tuto skutečnost měli být upozorněni. Prostě nic seriózního od této hry neočekávejte hlavně sypte prachy a nečekejte, že se někdo někdy bude zabývat vašimi i když oprávněnými námitkami :-( Toto fórum je pro hráče zřejmě stejně užitečné jako globální chat. Zřejmě je nejlíp zde nic nepsat. Je to stejně bezvýznamné jako plivnout do moře.
 
Naposledy upraveno:
Pravdu máte oba a i se takhle hra chová.
To znamená, při každém střetu se "vytočí" na kole štěstí ANO - NE a zároveň co se týče pravděpodobnosti, tak se zvyšujícím počtem střetů se číslo - % zpřesňuje. Vedu si v CB tabulku, kde mám počet bojů, oslabení atd. Zajímalo mne, jak to funguje. Na konci CB, když to zprůměruju, vesměs to sedí. Jednotlivé dny dovedou uletět docela dost.
 
Jo to se mi stalo vcera, na oslabeni 141 jsem udelal 920 boju a dneska s oslabenim 161 pouze 780...to uz mi pripada ale teda jako dost velky ulet. Je dost zarazejici, ze to nikdo neresi.
 

barabazostravy

Komentátor
Je jasné, že ten problém s výpočtem navýšení zde byl již dávno. Jenže před tím než došlo ke změně CB to nikoho netrápilo. Většina hráčů zde bojovala s podporou 4 táborů 96% nebo 5 táborů 100% Takže nárůst oslabení vzhledem k počtů bojů byl mizivý. Nyní se situace změnila a hráči bojují a narůstá jim docela oslabení. Deklarováno bylo navýšením 20 %, pokud podpora budov bude alespoň 80%. Skutečnost však kolísá někde mezi 12 - 28 % a to je sakra velký rozptyl od slíbených 20% než aby se to přecházelo mlčením.
 
Naposledy upraveno:

Termi

Komentátor
Tu sa to počíta údajne na 1000 bojov. Je to úplne bežné v takýchto hrách, až na to, že sa zvykne zadávať ešte rozsah a tu to vyzerá, že páni programátori sa na to vykašľali (alebo ich dali skutočne veľké, než sa zvykne dávať), preto aj také odchýlky. ;)
 

Never1986

Turista
Chtel bych se zeptat. Jak je mozne, ze jeden den udelam v CB pres 800 boju a druhy den treba jenom 650 se stejnym poskozenim a pritom je to vsechno na tech 80% Pokud je to na mene % tak je to logicke, ale takhle to nejak nechapu
Jak dokazes udelat s 80%oslabenim 800 boju? Ja dam s timhle max 500 a nekdy u treba 300... A ty procenta jsou proste jasny mas 20% sanci na oslabeni a to je 1:5 tak ze celkem i vysoka pravdepodobnost.
 

barabazostravy

Komentátor
Jak dokazes udelat s 80%oslabenim 800 boju? Ja dam s timhle max 500 a nekdy u treba 300... A ty procenta jsou proste jasny mas 20% sanci na oslabeni a to je 1:5 tak ze celkem i vysoka pravdepodobnost.
Ale tak je to logické. Pokud je náhoda na zisk oslabení 20% pak naskočí zhruba každý pátý boj oslabení. Stejně tak je logické, že pokud někdo označí strop pro nenavýšení oslabení 80% a ve skutečnosti podpora pro nenavýšení je různá i 90% a technická podpora Inno tyto informace které získá u hráčů má u zadku tak jsou v zásadě 3 možnosti. 1) smažeš hru s tím, že máš i ty Inno u zadku 2) smíříš se s tím, že je to mizerně vedené po technické stránce a mlčíš. Třetí možnost je, že to zde budeš planě opakovat do zblbnutí v marné naději, že tě někdo vyslyší a opraví to :D
 

Termi

Komentátor
No, čiastočne sa mýlite takmer všetci. :) Teraz som k tomu robil návrh v patričnej sekcii.

- Problém je, že to nie je BUG, zatiaľ to tak vyzerá. Čo neviete je, že sa to nepočíta na hráča, ale na cech. Takže jeden hráč môže mať pokojne slabšie čísla a druhý z toho istého cechu vyššie čísla. A pri tom celkovo pre cech budú sedieť tie čísla :)

- zákon pravdepodobnosti je fajn, ale tu je to nastavené v CB údajne na 10 000 bojov. To znamená, že sa tu nebavíme s nekonečnou krivkou, ale obmedzením na 10t bojov Podľa pozorovaní určitých ľudí, čo majú k určitým informáciám (číslam) prístup, to zhruba sedí, údajne - nedokážem posúdiť ;)

- A michalek, ty už radšej nič nepíš. :)D Pre istotu :D Všetko je tu robené na základe percent a zákonu pravdepodobnosti. Rovnako sa tu bavíme aj o zákonu veľkých čísel. A to nie len v CB, ale napríklad aj pri samotných budovách, kde môžeš niečo získať na základe určitých percent. Samozrejme to má tiež svoj problém a to ten, že oni to dali na 1000 výberov, čo som už tiež kritizoval, lebo pri budovách je to nezmysel, zvlášť keď 1000 výberov sa rovná pomaly trom rokom. :)
V každom prípade nie. Ak je raz niečo nastavené na % a zvlášť sa bavíme o kóde v nejakej hre, je to proste normálnou súčasťou. Ide to ruka ruke so zákonom pravdepodobnosti a zákonom veľkých čísel. Takže nie, nefunguje to tak, že namiesto 80% by si mal večne povedzme 60%.

Čo som si všimol v tejto hre, čo nie je normálne u iných hier je fakt, že pri takýchto percentách sa zvykne nastavovať dokonca rozhranie (min/max). A tu to nefunguje. Pokojne môžete mať 10 oslabenie s 10 bojov, rovnako tak 0 oslabenie z 30 bojov.
 

vasa.jedlicka

Komentátor
Jo v tomhle mě CB baví když já se s oslabení 100 dostanu na 300/350 bojů (poslední Cb si vedu každodenní statistiky s boji na 20% území).. ale kolega 2/3 kolegové v cechu za ten den udělají skoro tisícovku a o občas jsou i na menším oslabení :D .. hlavně start CB ve čtvrtek kdy se všechno nakoupí, všechno je okamžitě takže jedeme na minimální oslabení všichni a jsou tam chudáci jen z rána s oslabením 80 a někdo točí ještě v noci a má za čtvrtek tisícovku nebo víc.
 
Nahoru