Bojové bonusy kasáren

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Dan 77

Veterán
Od současnosti dávají kasárna útočný bonus do útoku nebo obranný bonus do obrany města (+4 %). Nemluvě o tom, že nevím, proč útočný bonus není do útoku i obrany města a proč obranný bonus není do obrany města i do útoku.
Sice je to fakt jenom drobnost, ale napadlo mě, co kdyby to bylo už od dřívějších epoch?

Staré epochy (doba bronzová až průmyslový věk):
Asi nemá smysl řešit, ze začátku hry je pro její pochopení nejlepší jednoduchost, ale kdyby náhodou... Kasárna produkující lehké jednotky by neměla žádný bonus, kasárna produkující těžké jednotky taky žádný (i když jsou to silně obranné jednotky, ale to hlavně zvyšuje jejich bojový potenciál celkově), kasárna produkující rychlé jednotky (jezdce) by mohla mít útočný bonus (na bojišti dělají taktický výpad), kasárna produkující střelecké jednotky žádný bonus (dobří útočníci i obránci opevnění díky útoku) a kasárna produkující artilerii buď obranný bonus, nebo útočný bonus (jako obléhací stroje).

Ale jak jsem psal, zasahovat do těch starších epoch by bylo možná ke škodě. Stěžejní částí mého návrhu jsou novější epochy, a to od doby pokroku po postmoderní dobu (v současnosti a zítřejší epoše už kasárna bonusy mají, od toho se taky odvíjí celý můj nápad):

http://www.forgestats.net/en/page/units
(kterou jednotku kasárna produkují - bonus poskytovaný kasárnou)

Branec - obranný
Odstřelovač - obranný
Obrněné vozidlo - obranný
Rychlopalné dělo - žádný
Tank - útočný

Tým s bazukou - obranný
Výsadkář - útočný
Mechanizovaná pěchota - útočný
Samohybné dělo - útočný
Bojový tank - žádný

Komando - útočný
Četa s těžkým kulometem - obranný
BVP - útočný
Raketomet - obranný
Univerzální tank - žádný

Jen pro porovnání se současností a zítřkem, jak tam bonusy už jsou:
[SPOIL]Úderný tým - útočný
Protiletadlové vozidlo - obranný
Útočná helikoptéra - útočný
Mobilní mezikontinentální jaderná hlavice - obranný
Útočný tank - žádný

Ultra AP - útočný
Antimateriálový odstřelovač - obranný
Bojový dron - žádný
Mobilní mikrovlnná zbraň - obranný
Neviditelný tank - útočný[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser8903

Host
_________________________________________________
Trošku OT, ale když jsi to nakousl, tak se zeptám:

Ten bonus +4% k útoku, je +4% útok/+4% obrana útočících jednotek (Jako dává třeba Diova socha)(Tedy ve skutečnosti +8% celkem)(Nebo jen bonus +4 k útoku, tedy něco jako bubenická škola) ...

A to samé opačně, ten bonus obrany je +4% útok/+4% obrany, jakožto zuřivý odpor (Například Vasil) Nebo jen +4% obrany, tedy po vzoru strážních věží ...
_________________________________________________
Jinak jsem však ve výsledku tak jako tak proti, dát další bonusy vysokým dobám, aby se ještě lépe útočilo na hráče v nižších dobách, aneb bonus +200% u vrtulníků proti těžkým rytířům je málo? Protože k ničemu jinému ten bonus není, hráči co mají 100+ ohňů stejně pro tebe zůstanou téměř nedobytní, a naopak kohokoliv jiného s těmi XY procenty sejmeš stejně, když obrana je ve výsledku stejně slabší, a přitom řízená neinteligentním(Osobně bych to nazvala jinak) PC. Tak k čemu ti ten bonus vlastně bude, akorát k tomu, zvětšit propasti mezi posledníma dobama proti dřívějším ještě víc. Což ano, bude hrozně cool a funy pro těch pár desítek či stovek vyvolených co v té době už jsou, ale plno dalším hráčům, co to nehrají celé ty roky a jsou níž, to dost masově tu hru otráví. A bohužel, dost to sleduji, že mnohem víc hráčů končí právě v dobách, kde je likviduje pár vyvolenců s top dobou, než aby končili oni. Což sice můžeš naargumentovat tím, že byli slabí a nevydrželi do konce, ale když už je to procento úmrtnosti dost velké, že to těm hráčům hru otravuje, asi už to nebude jen tím, že jsou slabí, jako spíš otráveni ...

Takže bonusy do dalších vojenských budov, za mě: NE
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Je to momentálně po vzoru Bubenické školy a strážních věží. A mě jenom napadlo, že by útočný bonus z kasáren mohl být v útoku i v obraně města a zároveň obranný bonus z kasáren byl v obraně města i v útoku svými jednotkami (protože všechno je útok a zároveň obrana, žádný typ bojů není čistě jen jedno nebo druhé, jen k určité jednotce a jeho kasárně se něco charakteristicky hodí). Ale nemyslím to tak, aby to bylo po vzoru velkolepek, které poskytují do útoku, nebo obrany oba bonusy (útočný i obranný), ale aby naopak byl vždy jen útočný, nebo jen obranný do obou typů bitev. Tak jako tak by se tím nic nezvýhodnilo, jen minimálně by to ovlivnilo jak útoky, tak obranu měst hráčů.

K tvým argumentům, proč nesouhlasíš:
Nesleduju tím žádný záměr zvýšit bonus útočníkům (to z mého návrhu ani nevyplývá), jenom bylo u většího počtu kasáren něco charakteristického. Sám za sebe to neberu jako něco, co by mělo hru zásadně funkčně změnit, ale jako kosmetickou drobnost - bonus, který dává pro daný typ jednotky nějaký logický smysl a kterým se stejně moc nezmění (ale je možné, že se pletu a že máš pravdu). Opravdu se těmi 4 % do útoku nebo obrany tolik mění? Už to ve hře přece je, ale až od současnosti (z čehož vyházím), ale ne od doby pokroku, jak navrhuju. Pokud ti jde o hráče v nižších dobách, když si brání své město, navrhoval jsem to i pro starší epochy (pak by se teda rozdíl pokročilejších a starších epoch ještě neprohloubil ani v tak minimální míře jako jsou 4 %), ale je otázka, jestli pro začátečníky poznávající hru není méně více (musí být to být co nejjednodušší). Navíc součástí návrhu jsou jednak útočné a jednak také obranné bonusy, takže po případném zavedení tohoto návrhu by se neprohloubilo rozdíl mezi útokem a obranou města.

Ty velké bonusy do útoku jsou záležitostí velkolepek, které se s postupem hráče dál ve hře vylepšují (ale nemusí, protože čím dál víc stagnují, mnoho hráčů je má a nikdo je nevylepšuje) a hráči v nižších epochách si velkolepky ještě nemohli tak hodně vylepšit. Velké útočné bonusy se hodí k tomu míst malé ztráty, mnoho výher, o to víc bodů do žebříčku, medailí a následných rozšíření... Ale stejnětak jsou velkolepky s bonusem do obrany města, díky kterým se dá třeba špatně obranu porazit, minimálně s velkými ztrátami, což může útočníka pro příště demotivovat. A to ne každý má velký útočný bonus, jenže útočník dokáže projít i silnější obranou s malými ztrátami, pokud si vybere vhodnou útočnou kombinaci, holt obrana dělá některé předvídatelné nebo nelogické tahy, jiné jsou zase správně, ale i tak může být některá obrana obtížně prostupná. Ale kdyby byla veškerá obrana hráčů moc silná, nakonec by se nevyplatilo vůbec útočit, což by byl taky nesmysl narušující rovnováhu hry. Tato hra je ještě dost mírná a není toho tolik, o co lze přijít, a aspoň to minimum (a často jako jediná možnost), co může i ten nejslabší hráč dělat, je uhlídat si výběr celodenní výroby zásob a zboží (s mincemi to není tak žhavé, domků je dost a dost a leckdy příliš krátká výroba se stejně nedá ovlivnit a nemůžeš ji sebrat). Je sice fakt, že to může některé hráče silně odradit, ale u silně bojových her je to ještě horší a je to součástí soupeření, tady by nyní aspoň měla být všechna sousedství rozdělena trochu spravedlivě, aby hráč ze zítřka neútočil na začátečníka nebo na někoho ve středověku apod. (ale asi ne v každém sousedství to funguje, jak má). Třeba v mém sousedství jsou hráči aspoň z doby pokroku, ale většinou mají za sebou i modernu (mohlo by to sousedství být ještě pořád složené spravedlivěji).
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser8903

Host
S tím co píšeš nemůžu plně souhlasit, protože ač jsou jiné, a ano, agresivnější hry, mají jiné fungování obrany, které tady selhalo (Hlavně tím, že hráči ze současnosti útočí na hráče ve vrcholném středově, protože když má top hráč v mé linii na Dinegu 15mega, průměr je tak 500.000 a nejnižší hráč cca. 27.000 asi je něco špatně, že cca. top15 hráčů útočí s 200% bonusem a vrtulníky, případně 7 tuláky a AA vozidlem, do koní, v lepším případě do prvoválkových tanků) Mluvíš o tom, že jsou i agresivnější hry, kde jde přijít o více, ale třeba namátkou první dvě agresivní co mě napadnou, nemohu asi jmenovat, ale tak asi poznáš o kterých mluvím:

V té jedné se dají bořit města, zabírat města a mimochodem, na serveru s27 jsem na 6 pozici v armádě, jenže i tomu nejneschopnějšímu hráči tam kolega z kmene může poslat třeba podporu a je vymalováno, mě by se tady taky suprově bránilo, kdybych místo rytířů měla v obraně AA kanony od souseda ...

Ta druhá hra, kde tě taky napadají dosti drsným způsobem a rabujou, měla stejný problém, a po hodně velkém úbytku hráčů právě v rámci obdobné šikany bylo zavedeno, že se nesmí útočit dolu na hráče o méně jak 10% levelu (Tedy hráč na 93 levelu může útočit jen na 93-9=84, hráč na 71 jen na 71-7=64 a podobně)

A tady nic podobného není, prostě tě to hodí s 500.000 do linky s 15.000.000 hráči, o 6 dob nahoře - Holt smůla, tak se modli, že tě to za týden, dva, měsíc hodí jinam a holt si ten týden, dva, měsíc, vytrp - To je jediné co se tu děje ...

A je to horší a horší, takže dokud tady nebude to rozdělování sousedů třeba podle doby, nebo nějak adekvátní, tak prostě ta hra tímhle problémem bude trpět neustále a neustále na to budou hráči nadávat, protože to je hodně špatné, s ohledem na to, jak tu je obrana řešena stupidně ...

Ale to se zaprvé XY opakuji a za druhé to není předmětem vlákna, takže OT. Ale bohužel, nutno říci, že s tímhle problémem prostě souvisí XY neduhů v téhle hře, který tenhle právě otevírá ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Dan 77

Veterán
Pravda, ale to se už dostáváme OT (mimo téma). Obrana tady selhala především kvůli rozdělení sousedství, jednou to už Inno při nějaké aktualizaci "opravilo", ale zřejmě to často ještě nefunguje (no v našem sousedství jsou hráči nejpozději z doby pokroku, asi je to sousedství mnohem vyrovnanější a přece by to mohlo být lepší). V tom spatřuju hlavní problém obrany hráčů, jinde problém není, aby to bylo vyvážené a aby mělo vůbec smysl vůbec útočit. Lehce stupidní obrana by pak nebyla na závadu, jak jsem už psal, protože u víceméně rovnocenných sousedů by to bylo jedno a podporovala by se tím motivace k útočení nad sílu obrany, ve které nemusíš ani hnout prstem.
Ale to dlouhodobý problém v rozdělování do sousedství (který není vývojáři FoE stále vyřešen) vztahuješ k hodnocení mého návrhu, který má být spíš jen kosmetický. Bohužel ta sousedství jsou na vývojářích, jestli je vůbec někdy hodlají srovnat.
Agresivnější hry znám, tu první popsanou jsem zkusil, ale kvůli bourání ekonomicky postavených budov útokem, rychlému tempu hry a nutnosti u toho být snad furt mě ta hra odradila, tu druhou popsanou hru asi neznám. Ale hry, které můžu i jmenovat, protože jsou od Inno, jsou Divoké kmeny a Grepolis (stojí za zmínku). Jsou to podobné typy her jako první popsaná, ale ani tam není důvod podporovat někoho, kdo je nejslabším hráčem, pokud není z nějakého důvodu ve stejné alianci nebo pokud nemáte stejné zájmy. Tam to mají nováčci stoprocentně těžší než ve FoE.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3817

Host
Nápad (bonusy) rozhodně zajímavý.
Thraena: Nemáš pravdu, nemáš a nemáš. Jediný podstatný problém je rozdělování sousedů, které evidentně nefunguje, jak INNO inzerovalo, přičemž je zajímavé, že (alespoň v mém případě) už fungovalo. Poměrně dlouho, bohužel jsem to nesledoval, protože jsem měl zato, že je tedy pořešeno, jsem neměl sousedy s rozdílem víc jak 2 doby.
Tato hra je ovšem k poraženým mimořádně laskavá, protože vítěz, lhostejno, s jakou převahou, způsobí minimální škody. Navíc - obranná armáda je nesmrtelná. Zbývá tedy pouze ohlídat, aby toho k vyplenění bylo ve městě co nejméně. A to závisí primárně na schopnostech hráče.
Možná sis toho nevšimla, ale tato hra je hrou strategickou, tedy vyžadující určitou aktivitu šedých buněk. Kdo jí není schopen, nebo je na to příliš líný (BRRRRRrrrrr.... Nejhorší druh lenosti), ať raději hraje něco jiného.
 

Dan 77

Veterán
Přesně, něco podobného, co jsem psal v tom dlouhém příspěvku. Navíc k obraně města samotné (v bitvách při napadení) stačí pouze nastavit 8 obranných jednotek (i méně) a dál už se tím nezabývat, zatímco útočník s tím má mnohem víc práce. Útok musí být trochu zvýhodněn, jinak nebude útočit nikdo na nikoho, ale mělo by to být přesně naopak, aby se útočilo co nejvíc navzájem, tudíž jediná obrana je sebrání (uskladnění) výroby pokud možno včas nebo si podle toho tu výrobu nastavit na určitou délku.
 

DeletedUser8903

Host
Tak pokud se chceš ohánět tím, že hrajeme strategickou hru, tak tě musím taktně upozornit, že tohle má k strategii tak daleko, asi jako můj pes k závodnímu koni :D

Kdyby to měla být strategie, tak by zde šlo strategicky reagovat, plánovat, provádět interakce a vůbec strategicky postupovat, což v téhle hře prostě není. Hned první, vyloženě strategický nesmysl:

Útočník s tanky jede napadnout město z doby železné, a hle, najednou se město brání na bojišti, kde jsou ostnaté dráty, zákopy a nevím co ještě. Není trošku škody se tedy zamyslet, když tak preferuješ to myšlení, a uvědomit si, že útočník si sebou asi nepřiveze podklad svého města, ale boj se bude odehrávat u obléhaného města, tedy tam bude tráva, keře a políčka. Takže, hned v začátku, o jaké přesně strategii v téhle hře mluvíš, protože už prvním zamyšlením mích šedých buněk mozkových mi vyšlo, že tohle má do strategie docela daleko :D

O tom, že v době průmyslu a podobně, by při obraně bylo první to, že bych tam umístila miny, případně se stáhla za zeď města, a nikoliv nevyjela proti tankům jízdou s předovkama, jak to ftipně dělá počítač. Takže, hmmm, strategie? Ne, co by se za nehet vešlo ...

No, ale to odbíhám. Situace je taková, že pro útočníka se zdají ztráty obránce titěrné, ale když máte dobu pokroku, právě odemčenou, jednu výrobnu na složené materiály, napadne vás hráč ze zítřka a vyrabuje vám jí, tak to jsou značně citelné ztráty, stejně tak, jako když máte raný středověk a za den vás napadne a vyrabuje deset hráčů ze současnosti. A ne všichni tu mohou sedět 24/7dní v týdnu a veškerou výrobu hlídat. O tom, ji bránit ani nemluvě. Říkáš si, že útočník s tím má starosti? Houby ...

Útočníci tu většinou útočí tak, že si najdou hráče co mají HB o 4 stupně níž a pak hráče napadnou, už si ani nepamatuju, kdy mě napadl hráč ze stejné doby, vždy minimálně o 2, ale i třeba 4 výš. A s tím starosti mít nemusíš mít žádný, protože víš, že hráč o 4 doby níž, bude mít i o 4 doby slabší jednotky. Takže nemá šanci tě zranit. Dáš si autopilot a když přijdeš o 2 červený čtverečky v jediný jednotce, měl jsi smůlu - A to se ti zdá strategické? Strategické by to bylo v tom okamžiku, kdy by jsi musel počítat s tím, že jsi napadl nevyvinutý slabší stát, tři jeho sousedé, které v něm chtějí mít vliv, se za něho postaví a pošlou mu expediční sbory a padesát států v okolí s tebou přestane obchodovat. To pak bude o strategii :D
 

Dan 77

Veterán
Je to strategie, jenom v jiném smyslu. Procházíš si epochami, produkuješ zboží a obchoduješ s ním, vystavíš si město podle svého, některým hráčům pomůžeš a budeš s nimi něco řešit, na jiné hráče budeš útočit kvůli bodům, PvP bodům, medailím a rozšíření stavební plochy, na mapě území si může útočník i s malým nebo žádným bonusem do útoku lámat hlavu nad tím, jakou strategii a taktiku boje použít... v této hře nejsou jen boje se sousedy.
A ne, nejsou o obléhání měst a o hradbách, ale o regulérních/klasických bitvách na bitevním poli, kde můžeš jednotky dokonce jedinečně ovládat. Jestli ti jde o strategii, můžeš teda postavit kolem města palisádu a město nechat vyhladovět, nebo jim otrávit vodu, nebo město zachvátí epidemií, dokud se obránce nevzdá, až bys nakonec k poražení města nemusel s obranou vůbec bojovat. :D Ale to už je přehnané, pokud není strategicky čas na tak dlouhé obléhání, můžeš zaútočit rozhodným útokem s obléhacími stroji. Ale o tom takhle hra taky zatím není.
Sice je fakt, že je možná nelogické (ne nestrategické, to je něco jiného), aby na území zaostalejšího nepřítele byly ostnaté dráty a zákopy, když by si je středověký obránce do obrany určitě ještě nedal, ale jde spíš o klasické bitvy na bitevním poli než o předem danou roli bránit se / útočit (je jedno, kdo útočí nebo se brání, oba dělají to samé, jedno z toho nebo většinou obojí). Na druhou stranu od doby pokroku s sebou jednotky přinášejí terén, který je s nimi nějak spjat (poskytuje bonus těmto jednotkám), takže nemůže útočit někam jinam, navíc by tam stejně muselo být měřítko bitevního pole 1,5. Kromě toho hře je jedno, kam útočíš, ale pokud je nejlepší jednotka z moderny, stejně budeš bojovat na plážích, v postmoderně v džungli, v současnosti v poušti apod. - to by bylo spíš nelogické.
Obráncovi může být obranná bitva celkem fuk, protože kvůli ní stejně nemusí hnout prstem. Záleží jen, jak aktivní typy protihráčů vyfasuješ a kolik z nich je bojovných. Ve svém sousedství nemám hráče tak pozadu jako ty, každopádně útočím klidně na hráče ve stejné době a z porážky těchto jednotek budu mít mnohonásobně víc bodů do PvP věže.

Mírně upravená citace mé zprávy, jak si píšeme s Thraenou:
Psal jsem to do toho tématu a napíšu to znovu. Tady nemáš jako obránce skoro co ztratit, navíc si stačí pokud možno vybrat výrobu zásob a zboží včas nebo si ji nastavit tak, aby ti čas výběru co nejlépe vyhovoval. V jiných hráč můžeš ztratit mnohem víc, tahle hra je ještě dost mírná (i na mě v začátcích útočili denně až 3 hráči a vůbec mě to neodradilo). Útok tady musí být ve výhodě, protože k obraně nemusíš nic dělat, kdyby byla obrana moc silná, nakonec by nemělo smysl útočit, neútočil by nikdo na nikoho (má to být naopak). A pokud jsi hráč v některé z bojovnějších her (např. Divoké kmeny), taky se neubráníš (vlastně ještě mnohem hůř), zvláště pokud je bránící se hráč slabý, pravidelně rabovaný nebo pokud jsou na něj pořádány koordinované hory útoků, což přímo vynahrazuje možnost hráče cíleně podpořit vlastní armádou k obraně. Pokud jsi v DK stále pod útoky, nemáš šanci ani nastartovat ekonomiku a vyhrabat se z toho, oproti tomu je FoE med, kde by tě muselo denně ÚSPĚŠNĚ vyrabovat aspoň 10 hráčů, protože jinak není do ekonomiky města a do uskladněných komodit jak zasáhnout.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru