Cechovní Expedice - dobyvačné nájezdy

  • Zakladatel vlákna DeletedUser14305
  • Vytvořeno

DeletedUser14305

Host
Zdravím,



proběhlo mi hlavou pár nápadů, které si myslím, že nejsou špatné a chtěl bych se s vámi podělit. Předchozí nápad s "transformátorem moc nevyšel:) , tak zkusíme znova a jinak. Hraji necelé dva roky, tak ještě nemám hru komplet prozkoumanou (jsem v pokroku , ano schválně:)) tak možná nebudu mít ještě tolik zkušeností , aby ten návrh byl " dokonalý" . Tak to bude pak na místních mazácích :) Otázkou jestli vůbec INNo by řešilo tak velký zásah do hry.


Důvody:

1)Jelikož mi přijde, že tahle hra moc extra dobré cechovní spolupráce nenabízí (postování obchodních nabídek do vláken a tupé klikání expedice mi nepřijde jako něco extra) tak bych to tímto návrhem chtěl trochu vylepšit.
Ano máme tu ještě CVC, ale to je pro mobilní hráče pasé.
2)Další důvod co mne napadá, jaký pak je důvod plnit expedici pokud už má cech lvl 75 (moc jich asi nebude , ale i tak) Většina pokročilejších hráčů si myslím už věci z expedice stejně nepotřebuje a dělají ji v podstatě jen kvůli korunkám, FP a možná jednotkám.
3)Zatraktivnění top cechů a dát motivaci aktivním hráčů odcházet ze stagnujících cechů do aktivnějších a probudit stagnující veterány, aby je nenahradila dravější omladina:)

Stručný popis a mechanika:


fáze 1: čas - možnost připojení do nájezdu by se odemkla mezi koncem a začátkem další expedice. Tj 24h pokud se nepletu:) Samotný průběh bych by byl od pondělí do pátku, kdy by nájezd končil. Tohle je na debatu.

fáze 2 : podmínky připojení - po úspěšném dokončení čtvrté úrovně expedice by se tedy hráči naskytla možnost se do nájezdu připojit. Měl by na to ten jeden den. Pokud nestihne, má smůlu.Viz výše.

fáze 3: vybrání destinace - vedení cechu by vybralo místo, kam by se výprava vydala. Vedení pak musí odhadnout schopnosti cechu a dle toho vybrat. Blíže popíšu níže.

fáze 4: boj - hráči vkládají své jednotky do expediční armády. Na konci výpravy se hodnoty sečtou a vyhodnotí jestli byl nájezd úspěšný či nikoliv. Blíže popíšu níže.

fáze 5: odměny - každý hráč který se účastnil nájezdu si pak v novém menu vybere z nabídky odměn a to stejné vedení cechu. Bííže popíšu níže.



Vybrání destinace:
Každá destinace by měla svoji potřebnou hodnotu, která je zapotřebí pro úspěšné dobytí. Čím větší úroveň cechu, tím silnější soupeře může vedení vybrat.S náročnějšími destinacemi by pak byla hodnotnější odměna. Jak jsem zmínil výše, vedení musí odhadnout na co cech bude mít. Počet destinací a následné hodnoty už musí vymyslet kompetentnější.



Boj:
Tady mne napadli tři varianty. Popíšu všechny a uvidíme , která by byla reálnější na programování. Výpočty soubojů v samotné sekci. Jednotky po vložení zaniknou (jak v cvc obrany) Boj samotný už probíhat nebude. Prostě se jen sečtou hodnoty.

1) Jednodušší varianta : Hráči vkládají jednotky do expediční armády. Je jedno z jaké doby a armáda je velikostně neomezená. Počítaly by se jen základní hodnoty jednotek.


2) složitější a dle mne zajímavější, ale nevím jak moc reálné na naprogramování :)
útok by se dělil na víc sekcí. Na frontální útok a taktické výpady.


a) frontální útok : tam by se prostě dávali všechny jednotky a neomezeně jak ve variantě 1.

b)taktické výpady: vedení by mělo možnost za cenu surovin z pokladny otevřít menu taktických výpadu. Byl by pro každý typ jednotky jeden. (pěchota, artilerie, střelci, jízda, těžké jednotky) Každý takový výpad by měl určitý počet jednotek, který by musel být vyplněn a by byl pevně daný pro každou náročnost nájezdu. Ale pak by tady byl náhodný prvek, a že by se náhodně vygenerovalo z jaké doby musí jednotky být. A to mne osobně přijde zajímavé, protože tady nastává ta cechovní spolupráce, kdy se musí cech domluvit kdo a jakou jednotku bude stavět a doplňovat. (př: výpad artilerii. 20x katapult, 15x trebuchetů, 12 rychlopalných děl)
Za každý plně doplněný taktický výpad, by pak klesl počet potřebné síly na úspěšný nájezd o X%


3)Nájezd by byl rozdělen dle obtížnosti do X vln a každá vlna by náhodně vygenerovala typy a počty jednotek, které musí být vloženy (př: vlna 1 - 25mant, 15 moderní tank, 50 kopí :), 10 granátníků)


Výpočty bojů:
nejsem matematik a designér her, tak tohle je fakt jen nástřel:)

varianta boje 1 : Počítaly by se základní základní útočné a obranné hodnoty jednotek a nějaký poměr mezi nimi. Aby hráči jednoduše nedávali jen ty s největším útokem. Sečetli by se pak všechny tyhle hodnoty, které by byly navýšené bonusem u podpory kasáren. (tím se zatraktivní katedrala,obserka, hrad) Když bude finální hodnota větší než potřebná tak je nájezd úspěšný.

varianta 2 : Frontální útok by se počítal stejné jak ve variantě 1. A taktické výpady by snižovali náročnost o těch X%. Když bude finální hodnota větší než potřebná tak je nájezd úspěšný.

varianta 3: Při vyplnění všech vln je nájezd úspěšný.



Odměny:
tady trošku nevím jak udělit odměnu za účast. Jestli každý hráč dostane stejný výběr a nebo dle "užitečnosti" Protože aby to pak nedopadlo tak, že tam někdo dá málo nebo vůbec a nakonec by dostal to stejný jak někdo, kdo tam dál hodně. Tady ocením každý nápad:)
Každopádně odměny by měli být zajímavé, aby byla motivace. Obtížností nájezdu by se měla odměna zlepšovat. Ale tohle je asi nejtěžší část to nastavit tak, aby to pro top cechy bylo zajímavé a slabé cechy taky z toho něco měli. Klidně za úspěšný nájezd dát i korunky a prestiž v žebříčku.


Nástřel:

A)odměny pokud se pojede komunisticky system:) a nebude záležet na tom jak kdo pomohl do nájezdu

1) cena útěchy : za neúspěšný nájezd každý dostane FP (dle doby hráče a obtížnosti nájezdu)
2) za úspěšný nájezd každý účastník dostane FP a pak na výběr z x možnosti (dle doby hráče a obtížnosti nájezdu)
3) za úspěšný nájezd vedení vybere z x odměn(vlajka?) dle náročnosti nájezdu, které ovlivní celý cech( mělo by to timer a dávalo by to bonus do radnice a aktivní by mohla být jen jedna "vlajka")


B) vedení udělí hodnosti dle užitečnosti hráče a podle toho se změní nabídka odměn jak je popsaná výše u bodu 1 a 2

Typy odměny:
Tady je to fakt jen příkladové a moje myšlenky.

Vlajky by ovlivňovali radnici.
vlajky dle obtížnosti by byly účinnější:
- útočné: %do útoky a obrany v útoku
- výzkumné : zvedalo by počet bodu
-obchodní : surky,mince ,kladiva
-domobrana : jednotky
- jiné nápady?:)


Odměny za úspěšný nájezdy:
ta nabídka za nájezd by se lišila dle obtížnosti. A odměny by si člověk vybral a ne náhodně.

1) nejtěžší: části setových budov, svatyně, vylepšení eventových budov, hodně fp, eventové budovy lvl1, terasky, (fakt těžké na splnění)
2) střední
: prémiové dílny, eventové budovy lvl1, středně fp, surky, stráže nebes, svatyně
3) nejlehčí: prachy, kladiva, málo fp , surky, prémiové dílny

Závěr:
Určitě by bylo dobré, aby hra dokázala vézt nějakou evidenci kdo a jak pomohl a vedení mohlo jednoduše zjistit aktivitu . V rámci soutěživosti bych pridal i žebříček kdo,kolik a jaké nájezdy úspěšně splnil.
No a to je asi vše. Tak snad z toho nebude takový propadák. Každopádně reakce jsou vítané :) Prostě mi už přijde že FOE je jen klikačka na výběry a pak odlog bez nějaké šťávy a zajímavých možností pro aktivní hráče. (denní rabovaní a nahazování mi přijde spíš už dost rutinní a bez nápadu) Logiku při vyplňování jednotek z různých dob bych nehledal:) Viz jak vypadají města top hráčů:)

Díky za pozornost:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
Tak nevypadá to špatně celý nápad, akorát pro hráče na konci teda by ten přínos byl asi tak podobný jako je teď.
Úroveň cechu se nikam dál neposouva a nejsem teda v cechu, kde už je úroveň na maximum tím pádem asi by pak nastala otázka zda se účastní i ty cechy s maximální úrovni což by se dejme tomu účastnily, nicméně by logicky zvalcovaly ty slabší cechy.
Spíš by šlo o to že by cechy se silnějšími hráči mohli dát takovou armádu, kterou by neporazil cech s hráči z nižší éry.
Když tam vezmu teda v potaz řekněme variantu s těma obrannyma bonusama určitě je má vyšší cech, který je zvedá několik let, než cech co hraje chvíli ačkoliv klidně cech novější může být zase silný v tom, že hraje dost aktivně, ale možnosti jako cechy kde mají hráči jak útok obranu či alcatrazy tak vysoko že se tomu jen tak brzy ti novější hráči nedostanou bude podle mě od začátku demotivujici.
Pak taky by bylo potreba asi vymyslet jestli by se bojovalo jen tak mirnix tirnix nebo by bylo potřeba do takového tažení investovat nějaké suroviny.
Každopádně ještě si to stejně přečtu znovu, zda jsem to celé pochopil správně.


Jinak takhle podle systému je z toho politická hra, vyhraje ten kdo má terakotu, takže v pokroku to bude opět celkem složité vlastně celé domyslet až do závěru.
Ještě v tom případě bude moct vyhrát kapitalista nebo barbar nebo princezna ze slunečného království:)
Za sebe to jako propadák nevidím, všechno je pak o diskusi, tohle nebo něco jiného už určitě napadlo víc hráčů, takže spíš jde o prezentaci a o tom kam směřuje vývoj hry, což je asi tak podobně jak popisujes.

Jinak podle mě základ takových nápadů je hlavně úplně jinde nejde o ukliknuti, nýbrž o prezentaci na beta serveru v angličtině a tam se možná tím někdo pak začne zabývat.

Většina toho co je ve hře a krátce to nehraju prostě najednou byla a vůbec nikoho nezajímalo jestli tam někdo dal smajlík nebo nedal prostě se to zavedlo a hotovo tečka.
Diskuse prakticky vedla k tomu že už to dávno někdo odklepl a byla pouze kosmetická.
Což nelze zase mít za zle někomu přímo zde.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14305

Host
No hlavně tady se vůbec nebude bojovat cech proti cechu, ale proti "NPC" Prostě by bylo X destinací a každá z nich by potřebovala určitý počet síly na splnění. Žádný boj by neprobíhal. Prostě by se tam naházeli armády a sečetla síla na konci nájezdu a vyhodnotil úspěch/neúspěch. Tak to tedy bylo myšleno. Pokud by se mělo bojovat, tak by se to muselo ještě přepracovat. To tam dopíšu ještě, že samotný boj už pak probíhat nebude.

Pro hráče na konci by měla být motivace ty odměny za nejtěžší destinace. Navíc jak jsem psal v odměnách, by splnění destinace dalo i korunky do lvl cechu/body prestiže do žebříčku(cechů) a k tomu by byl ještě přidán žebříček jak jsou v expe za umístění, kolik daný cech porazil destinací. Takže by už to bylo o tom kočkování v topce kdo bude první :) O tom je každá MMORPG být první :)

Určitě je toho spoustu k domyšlení a předělání, ale kostra podle mne funkční bude. Otázkou jestli o to hráči stojí. Někteří prostě o změny nestojí a jsou konzervativní.

Jinak je jasné, že do rozjetého vlaku už se těžko něco buduje nového, aby to bylo fér pro všechny. Ono jako než se noví hráči dostanou do fáze, že budou moc udělat teprve čtvrté patro taky trvá a pak ještě investice do nájezdu. Proto ty odměny musí být adekvátní vyložené námaze a o spolupráci v cechu. Jako slabé cechy nikdy silné cechy nedoženou. S tím už jsem počítal a bral jako fakt a ve spoustě her je to v podstatě nemožné. Vždycky se mezi sebou kočkovala jen topka. Takže že nováčci prostě nedosáhnou na nejsilnější destinaci oproti top cechu je podle mne v pořádku.

Destinace musí ale být samozřejmě nastaveny tak, aby ta nejlehčí byla co nejvíc dostupná všem a až od toho středu k těžším by začalo přituhovat. A tu nejtěžší bych chtěl nastavit tak, aby i top cech s tím měl práci a nebyla by to jen rutina.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12887

Host
Tak ten boj proti NPC je právě takovej nejistej to můžu házet míčkem o zeď

Pak by teda se to muselo rozdělit na kategorie a když se povede někomu vyhrát vezme si podle svého výběru někoho jako do vyhnanství a nebude moct hrát třeba 14 dní jako velitel

Když se vyhraje bitva o princeznu bude princezna v zajetí a když to prohraje pěšák půjde třeba do kopru kopat záhonky
 

DeletedUser14305

Host
?
No uvedu to příkladem při boji variantou 1.

Destinace x potřebuje 150000 síly armády.
Cech dává jednotky do armády. Na konci nájezdu se sečtou všechny jednotky co byly vloženy vynásobené podporou kasáren. Je-li číslo větší = nájezd úspěšný. Menší = nájezd neúspěšný.
Určitě by tam měl být zabudován kalkulátor , který by ukazoval aktuální sílu. Bez něj by to bylo trochu hardcore.
Žádný manuální ani automatické boje tam nebudou. Prostě jen čísilkovaná.
 

DeletedUser12887

Host
A máš teda přesně hodnocené co která jednotka bude dávat?
Nebo to bude pouze podle počtu který bude mít každý stejný?

Když budu teda mít dejme tomu v cechu 80 hráčů s kopinikama kdo vyhraje?

80x 8 kopiniku
Neodvážim se ani napsat že bych tam měl třeba vrhace kamene
 

DeletedUser14305

Host
Si nějak nerozumíme.

použijí se hodnoty které má každá jednotka v základu. Ty přesné výpočty jsem už nespecifikoval, protože na to hlavu nemám:)

Hlavně by to nebylo rozdělené jak je to v CVC nebo v normálním boji, kde je limit 8 jednotek. Při variantě 1 by bylo jen menu, kam by se vkládalo nekonečné množství jednotek(bylo by řešené jen ikonou a počtem) a postupně by se zvedala síla celková síla, dle nějakého výpočtu z těch základních hodnot jednotek (jen útok, popř. útok a obrana) + bonus podpory kasáren , který bude mít celý cech stejný.

jestli už tam dáš 3000 kopí nebo 100 tanků (jsem jen plácl) už je věc toho kdo to tam dává:) Samozřejmě že jednotka z virtuálu dá víc síly než z pravěku.
 

DeletedUser12887

Host
No právě takže když tam dám hodnotu tulák a jeden šampión ve virtuální budoucnosti výsledek asi 162.000 bodů kdo to porazí trebuchetem?
Když budu takových jednotek mít 80 ti násobek kdo to porazí a kdo hlavně bude určovat čím mám nebo někdo útočit.
Jasně v logice sestavy obran by to dejme tomu smysl dávalo v logice útočném ale těžko.
Kdo bude první útočit? Nebo se nacpou všude sloty něčím a zjistí se hle tak to zahrál automat a jsme zase o několik stovek v mínusu

A co když to hrát nebudu když většinu baví radši vyhazovat suroviny oknem a neumí útočit

Taky je obrovský rozdíl v tom jak se pojme slovo útočit tady hrajeme hru zatímco útočí úplně někdo jiný a jinde.
To se jednou napsalo dítěti hele neotravuj tu máš telefon nebo počítač.
Nicméně na počet hráčů je tu spíš starší generace, tak se jim napíše hele dědo nebo babi sereme na vás už máme útočny cech
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser14305

Host
No my se tady motáme v kruhu. Jak jsem psal výše žádný boj neproběhne jak ho znáš. Tady to nikdo porážet nebude, nikdo proti sobě bojovat nebude. Ty jednotky tam vložíš a tím to končí. Pak se na konci nájezdu sečtou všechny jednotky a vyhodnotí výsledek.
 

DeletedUser12887

Host
Tak to je fajn ale na nic

Já nejsem ani baba ani děd ale to pak není potřeba hrat vůbec nic.
Ve fotbale všude by se ukázaly pouze výsledky
 

DeletedUser14305

Host
No mne ta první varianta taky nějak extra zajímavá nepřijde. Ta druhá se mi líbí nejvíc. A po pravdě nevím jestli by si někdo ještě našel čas bojovat v expedici a pak ješte v nájezdu.

Pokud by se měl použit opravdu klasický boj, tak by se musela udělat ještě čtvrtá varianta.

On celkově ten koncept měl být spíš zaměřen na komunikaci v cechu kdo a jaké jednotky při variantě 2 by vyráběl. A celkovou koordinaci než na boj.
 

DeletedUser12887

Host
No právě to by všechno tak nějak plavalo na vodě myšlenek.
Když to nebude možný přímo prikazat nebude možné se v tom orientovat.
 

dudasek

Znalec
mě to přijde jako blbost-máš málo akce v cechovkách+expedici?vezmi si další účet na jiném světě a zkus si zabojovat tam...aby hrál nějaký automat a pak rozdělil odměny za to,že sám neumí zaútočit a rozhodovat se dle terénu?nedám ani kopiníka...nevím.jak by to zatěžovalo systém-občas při přepočtu už tak nejde hrát.jak se to seká...
 

DeletedUser14305

Host
Hoj,

prvne si to precti poradne a pak reaguj.

Dik

IMHO poku te hra 'nuti' zalozit si druhej svet dle mne vypovida o tom ,ze na hlavnim nemas do ceho píchnout.
 

dudasek

Znalec
Lapcis:mě ani diamanty nedonutí hrát víc světů...začal jsem poměrně pozdě,neženu se nějak markantně dopředu,velkolepky si stavím podle chuti a co přátelé dohodí za zboží...a klidně si počkám na wikingy.egypťany...atd.

nebudu ze svobodné vůle cvičit pálkaře.koliníky.trebuchety a podobné plývy??,aby mohli jet na nějaký nájezd,co řídí systém,který nebere nejmenší ohled na taktiku a terén..celé je to o tom,že Ty se nudíš.

to by se jako jednotky dávaly do inventáře a jednou za čas by je někdo s oprávněním vůdce(u nás mj. i já) rozsekal.za pomoci INNO v nějaké virtuální přestřelce s nejasným výsledkem?
 

DeletedUser14305

Host
Hoj,

tak jeste jednou. Poradne si to precti a pak reaguj.
Nevim proc se tady ohanis tim stejnym co jsi psal v prvnim prispevku,kdyz z konverzace s Petrpivojem ,ktera je vyse, je jasne napsane,jak to ma fungovat.

Ja nemam problem vysvetlit sve myslenky. Ale nebavi mne to vysvetlovat zbytecne,kdyz si dotycny neda ani tu praci si to poradne precist a chce jen kritizovat:)
 

dudasek

Znalec
nechci jen kritizovat.to ty mi vnucuješ ať jdu hrát další svět,když se nudím,což já popírám..napsal jsem toho mnohem méně,ale je vidět,že ani ty nerozumíš písmenkům dokonale

takže síla jednotek+podpora cechu proti nějaké oblasti..vyšší vyhraje,nižší prohraje.
1/kdo vyšle armádu a zvolí kam?
2/jednotky by jsi vkládal do nějakého zásobníku?
3/po střetu by jsi dostal jen soupis celkem/ztráta+kořist?

nápad zaujal jen petrpivoj a mě ne...
 
Nahoru